Rute ocolitoare in timpul Summit-ului NATO

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 28 martie 2008, 13:10 Actualitate | Esenţial


Culoarul unic de pe ruta Bucuresti - Otopeni, pentru summit-ul NATO de la Bucuresti, afecteaza serios desfasurarea traficului rutier in capitala. Pentru evitarea aglomeratiei, Brigada de Politie Rutiera recomanda soferilor mai multe trasee alternative, publicate pe site-ul oficial al Summit-ului.

Traseul DN1-Soseaua Bucuresti - Ploiesti se poate ocoli prin:
- Soseaua Bucuresti-Targoviste, pe traseul Mogosoaia, Buftea, DJ 101 prin Corbeanca pana la Balotesti si apoi pe Soseaua Bucuresti - Ploiesti
- DN1 A - Bucuresti - Ploiesti, prin Buftea - DN71 - Bucuresti - Baldana - Targoviste - DN171 - Fieni - Moroieni - Sinaia.

Soseaua Kiseleff, intre Arcul de Triumf si Piata Victoriei, si in continuare pe Calea Victoriei, Bulevardul Natiunile Unite pana la Palatul Parlamentului:

- Bulevardul Maresal Prezan, Piata Charles de Gaulle, Bulevardul Aviatorilor, Piata Victoriei, Bulevardul Lascar Catargiu, Piata Romana, Bulevardul General Magheru, Bulevardul Nicolae Balcescu, Piata 21 Decembrie 1989, Bulevardul I. C. Bratianu, Piata Unirii
- Bulevardul Maresal Averescu, Str. Turda, Pasajul Grant, Calea Grivitei sau Calea Giulesti
- Bulevardul Marasti, Str. Alexandru Constantinescu, Bulevardul Ion Mihalache

Perimetrul Palatului Parlamentului se poate evita prin:

- Calea 13 Septembrie, Bulevardul Tudor Vladimirescu, Bulevardul Regina Maria, Piata Unirii
- Soseaua Progresului, Soseaua Viilor, Str. Dr. C. Istrati, Bulevardul Marasesti

Brigada de Politie Rutiera mai informeaza cele 11 birouri din incintele Sectiilor de Politie 3, 5, 8, 9, 12, 13, 15, 18, 19, 25, unde se elibereaza autorizatii pentru masinile gasite avariate, in alte locuri decat drumurile publice, sunt inchise pana pe 4 aprilie.

De asemenea, in perioada 25 martie - 4 aprilie, va fi inchis sediul de accidente usoare din Drumul Gilaului numarul 7 C.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3118 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 28 martie 2008, 13:22)

    [anonim]

    • 0 (0 voturi)    
      culoarul mortii (Vineri, 28 martie 2008, 13:31)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui

      si politistii si cei care au filmat!
      O tara plina re rahati cu ochi si picioare
  • 0 (0 voturi)    
    Nato (Vineri, 28 martie 2008, 14:00)

    activist nu anarhist [anonim]

    Anarhistii au omorat-o domnilor. Ar trebui sa va ridicati toti odata valul de pe ochi si sa vedeti de fapt cum ne manipuleaza astia. Pacat, oameni mor si noua nu ne pasa.
    Another world is possible!
  • 0 (0 voturi)    
    ANIMALELOR!!! (Vineri, 28 martie 2008, 14:05)

    Cybabe [anonim]

    Da, niste animale...mori pe strada nevinovat si nu se uita nimeni la tine...SA VA FIE RUSINE!!!
    PRESA, POLITIE......mai ales VACA aia de a accidentat-o ... trebuia urcata direct in masina si dusa la cel mai apropiat spital de pe traseul coloanei ca si asa ei aveau libera trecere...ANIMALELOR!!!!.....trebuie sa murim sa va fie voua bine...in sfarsit...Dumnezeu s-o odihneasca!!
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine Hotnews! (Vineri, 28 martie 2008, 14:05)

    Ovidiu [anonim]

    Singurul ziar unde eu am gasit asta a fost Jurnalul National...Restul nu misca in front, ca de, summit-ul nato nu trebuie deranjat cu asemenea chestii...Nu stiu daca cei ce trateaza problema cu indiferenta, au realizat ca o fiinta umana murea in direct.Nu a fost film sau regie domnilor! Nu am crezut ca imi poate fi mai scirba de rahatul asta de tara, da uite ca se poate...Vaca aia nesimtita ca Audi-ul ei nici macar nu s-a sinchisit sa vada ce e cu biata fata, abia astept sa aflu cine e, sotia sau amanta cui e..Vai de capu' tau tara, sa ne fereasca D-zeu de razboi sau tsunami...ca ne mincam unii pe altii la cita omenie ne-a mai ramas. Sa va fie rusine Hotnews, ca incarcati site-ul cu prostii, top 10-uri, horoscoape si alte timpenii in loc de ce conteaza...
  • 0 (0 voturi)    
    Vai de capul nostru, oameni buni! (Sâmbătă, 29 martie 2008, 10:29)

    Un om [anonim]

    Noi i-am ales - sa avem parte de ei din plin. Nu stiu, chiar nu am cuvinte pt. a comenta asa ceva, sincer! Ceea ce s-a-ntamplat e peste capacitatea mea de a intelege. "Doamna" sofer era atat de ralaxata, mai avea putin si zambea in fata camerei de filmat, adica...Nici o urma de remuscare.Nimic. Cat despre dirijorii de trafic - ...
    Poate nu e momentul, dar am vazut la stiri ca in Botosani, calea ferata nu mai e buna nici de aruncat! Functionarii (casierele) nu au ghiseu, ci vand biletele dintr-o baraca...Cat a fost Basescu minstrul Transporturilor, a cumparat atata cale ferata, incat ar ajunge sa o schimbam in toata tara, pentru 100 de ani! si nu e gluma! Dar atata timp cat promovam spaga, incultura si nepasarea, vom avea la fel de multe "succesuri" ca si dra. Basescu, la primul ei discurs politic.
  • 0 (0 voturi)    
    nato (Miercuri, 2 aprilie 2008, 17:48)

    Mitzi [anonim]

    Vedeti cat de mult ne straduim ca nu cumva "oaspetii de seama" sa nu se simta bine si in siguranta. Dar daca tu ca cetatean de rand ai nevoie de politie (cand spre exemplu iti fura din geanta in autobuz sau te agreseaza pe strada) nu sunt de gasit. Summitu' asta ne-a saracit foarte mult si nu vad ce ne aduce...A, ca pleaca romanii sa lupte alaturi de NATO prin tari indepartate si pentru idealuri care nu apartin Romaniei. Lupta pe bani, bineinteles, si inca multi...Si pleaca sa lupte fiindca in tara asta nu iti gasesti de lucru, nu poti sa stai nici in chirie, daramite sa-ti cumperi un apartament si sa ai o familie. Uite asa merg romanii la razboi pentru ca SUA sa aiba control absolut asupra petrolului din Irak. Chiar mai crede cineva ca americanilor le pasa de soarta irakienilor sau afganilor?
    Intr-adevar ca trebuiau luate masuri de securitate, insa nu trebuia sa ne fandosim atat. Ca doar suntem o tara saraca si toti stiu asta, dovada ca americanii au venit pregatiti sa-si apere presedintele si nu s-au lasat pe mana noastra.