Gabriela Firea, în căutare de sediu pentru noul minister al Familiei pe care îl conduce: Deocamdată, sunt singurul angajat

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 6 decembrie 2021, 12:35 Actualitate | Esenţial


Gabriela Firea la guvern
Foto: Facebook Guvern
Gabriela Firea, ministru în Guvernul PNL-PSD-UDMR, spune că, deocamdată, este singurul angajat al noului minister al Ministerul Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse pe care îl conduce, dar că se "organizează" împreună cu doi-trei colaboratori, neangajați deocamdată.
  • ”Eu am biroul la Guvern şi lucrez cu doi-trei colaboratori, neangajaţi deocamdată, la Hotărârea de Guvern de organizare a ministerului, care sper să intre într-o şedinţă de guvern în zilele următoare, pentru că deocamdată sunt singurul angajat al ministerului, dar ne organizăm.
  • Fiind o instituţie nouă, este normal să treacă prin această fază incipientă”, a declarat, luni, Gabriela Firea, citată de News.ro.
Ea a spus că speră ca actul normativ de organizare a nou înființatului minister al Familiei să fie adoptat cât mai repede, astfel încât să lucreze ”cu toate motoarele turate”.

Gabriela Firea este și în căutarea unui sediu pentru Ministerul Familiei: ”Nu este loc la Ministerul Muncii, nici la Egalitate de Şanse, nici la Drepturile Copilului. Am înţeles că la Tineret ar fi ceva spaţiu. Poate RAPPS ne găseşte totuşi un sediu”.

CITEȘTE ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4644 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    sa inchirieze de la Nicusor Dan (Luni, 6 decembrie 2021, 12:38)

    un domn [utilizator]

    are de unde sa ii dea !, daca nu, ce are daca se amplaseaza Ministerul Firea in Principatul Voluntari ? aer curat, nu tu arderi ilegale ! alea, alea ...
  • +14 (14 voturi)    
    deocamdata (Luni, 6 decembrie 2021, 12:39)

    katalina [utilizator]

    lasa Duamna ca rezolvati problema.. sau nu mai aveti rude suficiente de angajat?
    • +5 (5 voturi)    
      Ii urez sa ramana.... (Luni, 6 decembrie 2021, 14:29)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui katalina

      ...unicul angajat ,dar onorific,,macar s-ar face economie.
      • 0 (0 voturi)    
        e cam (Luni, 6 decembrie 2021, 18:54)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

        mult și așa.
  • +13 (13 voturi)    
    angajati (Luni, 6 decembrie 2021, 12:44)

    drago [utilizator]

    Va propun sa fim linistiti ! Gabriela Firea va popula curind ministrul pe care l-a primit in dar cu rude , prieteni si o multime de alti oameni care ii vor fi utili in pozitiile politice viitoare (care se vor din ce in ce mai inalte)!
    De platit ii vom plati noi!
    • +7 (7 voturi)    
      . (Luni, 6 decembrie 2021, 13:03)

      Toate nickname-urile erau luate [utilizator] i-a raspuns lui drago

      Duuuuh, doar e ministerul famigliei! Aici chiar e obligatoriu să-ți angajezi rudele!
  • +11 (11 voturi)    
    Dumnezeule! (Luni, 6 decembrie 2021, 12:45)

    nellino [utilizator]

    Cate demisii se vor da din Primaria Capitalei si din institutiile afiliate!
  • +10 (10 voturi)    
    sigur (Luni, 6 decembrie 2021, 12:47)

    zot [utilizator]

    va avea succes, este permanent la locul de munca si
    lucreaza in echipa cu toti subalternii;
    caz unic in istoria Ro (din cate cunosc) , deaceea Ro
    este tara tuturor posibilitatilor de evitat
  • +14 (14 voturi)    
    Sediu A3 (Luni, 6 decembrie 2021, 12:49)

    manusha [utilizator]

    Sa-i dea cladirea aia confiscata de la Dan Voiculescu!
    • +6 (6 voturi)    
      Pardon...aia tot a lui Voiculescu este.. (Luni, 6 decembrie 2021, 13:20)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui manusha

      In 1/2 ani o castiga definitiv :)))
    • +4 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 decembrie 2021, 16:40)

      [anonim] i-a raspuns lui manusha

  • +3 (3 voturi)    
    Asa e (Luni, 6 decembrie 2021, 12:57)

    gigiciobanul [utilizator]

    Sa vina Speranta Cliseru si e suficient :)
    • +1 (1 vot)    
      nu-l (Luni, 6 decembrie 2021, 18:57)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gigiciobanul

      uitați pe mito bădulescu. Fifi cui o să-i mai delege atribuțiile când va fi la o cură de desârmizare?
  • +5 (5 voturi)    
    Vrednica este! (Luni, 6 decembrie 2021, 12:59)

    Votant Ilici [utilizator]

    Ar trebui urgent dat afara Mucushor de la Primarie, iar prolifica Duamna Senator sa poata reveni acolo, poate foarte bine sa gestioneze ambel functii, si cea de Primaritza Generala, care ne da vouchere si iepurasi sclipiciosi, si dea de Ministra a Familiei, care da masini cu 7 locuri familiilor numeroase!

    Multe felicitari celor care au votat-o!
  • +6 (6 voturi)    
    Primul amgajat (Luni, 6 decembrie 2021, 13:16)

    nick24 [utilizator]

    va fi beizadeaua, ăla cu 1 la bac!
    Mai era un parlamentar care și-a amgajat rudele și nu a pățit NIMIC.
    DECI?
  • +8 (8 voturi)    
    Are Savulescu o cladire goala in centru (Luni, 6 decembrie 2021, 13:19)

    FortApache [utilizator]

    Numai buna de cumparat la pretul "pietei"...:)))

    Comisie de negociere...$50-60 milioane...gata ministerul :)))
  • +7 (7 voturi)    
    Nu iti face griji Firuța.... (Luni, 6 decembrie 2021, 13:52)

    rubberduck [utilizator]

    Găsești matale hoarde de nași, rubedenii, preteni, turci ca sa umpli ministerul asta inventat numai și numai pentru matale. Clădirea de inchiriat, nu-i asa? O nouă șmecherie, 35.000 de euro pe lună pentru cinci camere. Ca, deh adusei bani muuuulti la PSD din șmenurile cu turculeții. O făceai și cu tramvaiele daca rămâneai la primărie. Puteai matale sa ramai „fără coledzi”!?!? Aferim.... Acum ministerul acesta de tineret bovin și bambilici, este tocmai potrivit pentru tine la vârsta matale. Tineret sportiv. Niște modele masculine, yummmii.
  • +7 (7 voturi)    
    Să rămână așa. Singurul angajat. (Luni, 6 decembrie 2021, 14:06)

    asavreau [utilizator]

    Să lucreze de acasă. Part time.
  • +1 (3 voturi)    
    Sugestie (Luni, 6 decembrie 2021, 14:09)

    john70 [utilizator]

    Fosta casa a lui Ceausescu.
  • +1 (1 vot)    
    F..k yourself and save our money! (Luni, 6 decembrie 2021, 17:31)

    Barbaneagra [utilizator]

    E un sfat amical privind bugetul public.
  • 0 (0 voturi)    
    Si asa .... (Luni, 6 decembrie 2021, 18:32)

    danmarian [utilizator]

    cu un singur angajat - madama fi rea - ESTE PRE MULT ! Sau - mai corect : Prea multe PROSTIE si PUNGASIE pe metru patrat !
  • 0 (0 voturi)    
    "Sediul" lui Dragnea (Luni, 6 decembrie 2021, 19:50)

    John M. [utilizator]

    n-a ramas liber?!
  • 0 (0 voturi)    
    omul orchestra (Luni, 6 decembrie 2021, 23:15)

    mbembe [utilizator]

    important e ca e ministrul umbrei proprii! sa nu uite de pensie speciala maica