Nicușor Dan, tot nevaccinat anti-COVID: Mă vaccinez azi sau în weekend. Nu pot spune cu ce vaccin

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 3 decembrie 2021, 14:14 Actualitate | Esenţial


Nicușor Dan
Foto: PMB
Primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, a mers vineri la guvern pentru discuții privind subvenția la gigacalorie și a prezentat un test COVID pentru a putea intra, fiind în continuare nevaccinat. El a spus că se va vaccina vineri sau în weekend, însă nu știe cu ce ser.


Vineri, primarul Capitalei a mers la guvern, iar pentru a avea acces a prezentat un test COVID, fiind în continuare nevaccinat.
  • "Am intrat pe baza unui test. Săptămâna asta mă vaccinez. Azi sau în weekend. Nu pot să spun (ce vaccin va face - n.r.), dar în două doze.
  • Ca să lămurim: am trecut prin boală, am avut imunitate naturală, am spus apoi că fac investigații și mă voi vaccina, ceea ce voi face", a afirmat Nicușor Dan.
Primarul Capitalei a spus în mai multe rânduri, întrebat de jurnaliști, că nu s-a vaccinat anti-COVID pentru că în urmă cu aproximativ jumătate de an a fost infectat cu noul coronavirus, după ce fetiţa sa a contractat infecţia la grădiniţă. Întrebat dacă este "antivaccinist”, Nicuşor Dan a negat vehement: "Nicidecum, nicidecum!".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4339 vizualizari

  • +1 (17 voturi)    
    e coada mare.. (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:17)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. la vaccinarea la chiuveta.
  • +1 (27 voturi)    
    respect (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:18)

    balex [utilizator]

    respect nicucor. nu ceda. de unde atata haituire. presa asta din romania chair nu mai are pic de rusine/profesionalism?
  • +3 (23 voturi)    
    Curaj Nicusor (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:19)

    piros [utilizator]

    Nu patesti nimic dupa vaccin. Ba chiar incepi sa receptionezi in 5G ceea ce nu e rau.
  • +8 (18 voturi)    
    La spartul tirgului (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:25)

    D-or [utilizator]

    Nu cred ca statea cineva nevaccinat din cauza lui Nicusor Dan.
  • +13 (21 voturi)    
    Netuns, nevaccinat, nebarbierit... si?! (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:27)

    Metec [utilizator]

    Lasati naibii omul in pace, mai ciocoflenderilor! Mai aveti un pic si-l luati la rost ca nu mai face inca un copil...
    Nene, societatea asta romaneasca are niste radacini rurale tare adanci!
  • +10 (20 voturi)    
    Asta e stire? (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:28)

    cato [utilizator]

    Asta e non-stire. Daca se vaccina sau, din contra, anunta ca nu se vaccineaz, ar fi fost ceva informatie. Asa e o stire egala cu zero.
  • -3 (13 voturi)    
    Vaccin q-vette (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:30)

    Track [utilizator]

    ca sa nu mai scada in sondaje
  • +3 (27 voturi)    
    Lol (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:34)

    HP [utilizator]

    Are sub 50 de ani, a trecut prin boala cu bine, nu are nicio logica sa se vaccineze.

    Zero beneficii.
  • +9 (19 voturi)    
    da (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:37)

    martel55 [utilizator]

    care e problema presarilor cu o informatie medicala pe care care fiecare are drpetul sa nu o faca publica?
  • +6 (28 voturi)    
    Vaccinare (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:47)

    Lucris [utilizator]

    Nu înțeleg de ce este forțat Primarul să se vaccineze.
    El nu are dreptul de a spune NU? De ce i se încalcă acest drept?
    Sau Big Pharma vrea să arate, prin lacheii din România, că nu admite să i se împotrivească cineva?
    • +6 (6 voturi)    
      Se vaccineaza sau nu..e problema lui (Vineri, 3 decembrie 2021, 17:17)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Lucris

      Dar problema mea e ca eu chiar am crezut ca va rupe norul in Bucuresti dupa ce a fost ales Primar cu consiliu superfavorabil, cu Premier prieten (Orban)...nu s-a intamplat mai nimic decat carpeli pe la Radet-ul defunct, nimic la infrastructura, la lucrarile in curs de executare....a platit toti borfasii cu retrocedari gen Savulescu, Constanda si altii pe care Firea nu i-a platit si nu cred ca nu era amatoare de parandarat :)))

      In Bucuresti deja se asteapta Primavara...
      • +7 (7 voturi)    
        Așteptări... (Vineri, 3 decembrie 2021, 19:32)

        Lucris [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

        Și eu am crezut la fel...
  • +9 (23 voturi)    
    ....... ce importanta are ..... (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:51)

    cbogdan [utilizator]

    Ce importanta are daca Nicusor Dan este vaccinat sau nu ? Poate cineva sa dovedeasca deficiente
    in activitatea de primar daca este vaccinat sau nu ? Daca nu exista dovezi in acest sens aceasta nu este o stire ci mai degraba o barfa. Si da - sunt foarte vaccinat (pentru cine este interesat ).
  • -8 (22 voturi)    
    Nicușor Dan se dovedește neserios. (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:53)

    asavreau [utilizator]

    Cum crede Nicușor Dan că poate reprezenta interesele bucureștenilor nevaccinat și în condițiile certificatului de vaccinare necesar la orice întâlnire oficială. Dacă nu se vaccinează ,ar trebui să-și pună demisia.
  • +1 (23 voturi)    
    A anuntat ca (Vineri, 3 decembrie 2021, 14:56)

    paonipao [utilizator]

    are covid pe 19 aprilie.
    Au trecut totusi 7 luni si jumatate!
    De ce oare nu-si asuma ca nu vrea sa se vaccineze…?!
  • -3 (19 voturi)    
    Oamenii de stiinta (Vineri, 3 decembrie 2021, 15:06)

    Mihail. [utilizator]

    Au ajuns la concluzia ca serul de oaie e cel mai indicat pentru oamenii cu parul cret, asa cum era de asteptat.
  • +12 (20 voturi)    
    Aveti o obsesie (Vineri, 3 decembrie 2021, 15:23)

    suk-yi [utilizator]

    Si anume, sa ii vedeti vaccinati pe toti, probabil nu scapa nici catzelu din gospodarie...
    Si daca se vacc Nicusor... ce? O sa fie cald afara? Ploua cu gogosi? Va mai linistiti voi creiere arse?
    Mai exista in tara asta discretie asupra dosarului medical propiu, sau tre sa iesim toti zilnic la raport, care cu testu de sarcina, care cu coprocultura, care cu colonoscopia, fiecare dupa puteri? Mai ramine ceva nespus?
    Sunteti nebuni cu capul.... pe bune....isteria asta intretinuta doi ani de zile v-a prajit creierele complet, nu mai stiti nimic decit morti, raniti, vaccinuri....
    Intre timp... se prabuseste tara asta, si lumea in jurul ei....
    • +1 (9 voturi)    
      e ND (Vineri, 3 decembrie 2021, 15:59)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui suk-yi

      "Si daca se vacc Nicusor... ce? O sa fie cald afara?" Nici vorba; ba, mai rau , ne mai aducem aminte si de km. de teava de termoficare ce se inlocuiau, cica, in toamna asta!
    • -8 (14 voturi)    
      Păi tocmai d-aia se prăbușește țara ... (Vineri, 3 decembrie 2021, 16:14)

      Adrian Calin [utilizator] i-a raspuns lui suk-yi

      ... că nu înțelegem ce e important și ce nu. Credem că e important să bagi mici și bere până mori, să bagi dansul pinguinului la petreceri, să forjezi o rablă de mașină cu 200 la oră prin sat, dar să vrei ca intimitatea să-ți fie respectată deși ești primul care se fâțâie cu treningul de firmă prin sat. Important este să înțelegem că funcționăm ca un grup care nu se limitează la România ci că suntem interconectați toți oamenii de pe lumea asta și că e bine să ne pese și de ceilalți la fel cum ne pasă de noi. Este foarte important ca un funcționar public cu notorietate să fie vaccinat. Nu trebuie să se laude, dar e important să fie vaccinat. La fel cum este important să se declare averea pe care o are la intrare în post și la ieșirea din post. Când ești personalitate publică ai niște responsabilități suplimentare față de prostimea care belește toată ziua ochii la tv și crede toate tâmpeniile debitate acolo.
      • +3 (11 voturi)    
        Lol (Vineri, 3 decembrie 2021, 16:35)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui Adrian Calin

        Iar tara se prabuseste tocmai datorita vaccinatilor, ca in loc sa lasati viata sa decurga in continuare ca pana inainte, ati urlat sa fie inchis tot, ca vine sa ne ia dracu pe toti.
        • -2 (4 voturi)    
          Aschiuta se distreaza acum cu antivaxerii tai. (Vineri, 3 decembrie 2021, 17:40)

          Statisticianul [utilizator] i-a raspuns lui HP

          Cu siguranta acesti propandisti care au dus la pierderea de multe vieti omenesti fac acum pas de defilare prin smoala.
          Dar mai este loc si pentru cei care inca nu au ajuns unde le este locul.
        • -2 (4 voturi)    
          Aschiuta se distreaza acum cu antivaxerii tai. (Vineri, 3 decembrie 2021, 17:40)

          Statisticianul [utilizator] i-a raspuns lui HP

          Cu siguranta acesti propandisti care au dus la pierderea de multe vieti omenesti fac acum pas de defilare prin smoala.
          Dar mai este loc si pentru cei care inca nu au ajuns unde le este locul.
        • -2 (4 voturi)    
          Aschiuta se distreaza acum cu antivaxerii tai. (Vineri, 3 decembrie 2021, 17:40)

          Statisticianul [utilizator] i-a raspuns lui HP

          Cu siguranta acesti propandisti care au dus la pierderea de multe vieti omenesti fac acum pas de defilare prin smoala.
          Dar mai este loc si pentru cei care inca nu au ajuns unde le este locul.
        • +2 (8 voturi)    
          Faci o confuzie majoră (Vineri, 3 decembrie 2021, 18:04)

          Adrian Calin [utilizator] i-a raspuns lui HP

          S-a închis tot pentru că nu exista o soluție la virusul ăsta (care, vrei să recunoști sau nu, a omorât milioane de oameni). Când a venit soluția românii au fost mai deștepți decât occidentalii și au zis: noi nu ne vaccinăm. Ce văd eu este că stadioanele lor sunt pline de spectatori, că nu se mai moare pe capete, iar la noi a fost fix pe dos de la jumătatea lui septembrie până la final de noiembrie. Nu vaccinați sunt de vină, de vină este prostia celor care habar n-au cum se scrie o formulă chimică, bagă la mici și sucuri pline de zahăr în ei, dar când vine vorba de vaccin, sunt tobă de cunoștințe complexe de biologie și chimie. Mai grav este că nici n-au conștiința prostiei lor. E o vorbă: prostul nu e prost destul până nu e și fudul.
  • -2 (6 voturi)    
    Dus cand faci? (Vineri, 3 decembrie 2021, 15:48)

    doz2018 [utilizator]

    Zic sa nu mergi asa totusi la vaccin
  • -1 (11 voturi)    
    N Dan chiar si vaccinat credeti ca este... (Vineri, 3 decembrie 2021, 16:33)

    FortApache [utilizator]

    ....capabil de ceva bun?!?

    Eu nu mai cred povestea asta :)))
  • -2 (2 voturi)    
    Problema este vaccinarea? (Sâmbătă, 4 decembrie 2021, 6:12)

    nero61 [utilizator]

    Nu conteaza daca este sau nu vaccinat. Conteaza daca a facut ceva pt bucuresteni. Concluzia mea este ca nu a facut. Este unul dintre cei mai slabi primari.