VIDEO Imagini virale: O soferiță a intrat cu mașina prin geamul unui magazin din Hunedoara

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 29 noiembrie 2021, 14:06 Actualitate | Esenţial


soferita cu masina in geamul unui magazin
Foto: Captura
O șoferiță a intrat cu mașina prin geamul unui supermarket din Brad, județul Hunedoara, în timp ce încerca să iasă din parcare. Imaginile publicate pe rețelele sociale au devenit virale.

În imagini se vede cum femeia - aflată la volanul unui BMW și care parcase pe un loc destinat persoanelor cu dizabilități - vrea să iasă cu spatele din parcare. Din partea stângă apare însă o altă mașină, astfel că șoferița schimbă manevra și merge înainte. Accelerează brusc și intră cu mașina prin geamul magazinului.

În filmuleț se vede apoi cum un paznic iese din magazin, în timp ce femeia reușește să scoată mașina din vitrina magazinului.

Conform publicației locale servuspress.ro, incidentul a avut loc la Brad, iar momentul a fost surprins de camerele de supraveghere ale supermarketului.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5766 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:10)

    [anonim]

  • +15 (15 voturi)    
    Sesizati, da? (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:11)

    Jolly Roger [utilizator]

    Ca era parcata pe locul de handicapati...
    Iata dovada!
  • +14 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:17)

    [anonim]

  • +16 (16 voturi)    
    mda... (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:26)

    Laurentiu78 [utilizator]

    1. Parcat pe loc de persoane cu dizabilitati (dovada de handicap emotional)...check
    2. incurcarea vitezelor si/sau a pedalelor...check


    De unde avea carnetul...
    • -8 (12 voturi)    
      a incurcat-o cel cu Opelul, (Luni, 29 noiembrie 2021, 16:49)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

      care a oprit in mijlocul drumului si i-a blocat drumul cand a dat cu spatele. Nu e o scuza, dar si cel cu Opelul ar trebui cumva sanctionat ptr ca a oprit nejustficat si a incurcat circulatia.
      • +7 (7 voturi)    
        sunteti rude?.. ;) (Luni, 29 noiembrie 2021, 20:48)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        In ce directie ies toate masinile din parcarea aia si in ce directia a incercat sa iasa persoana cu dezabilitati evidente?

        In plus, se vede la Opel reflexia stopurilor celui din fata.
  • +17 (17 voturi)    
    se mai intampla (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:26)

    RTK [utilizator]

    BMW - da
    Parcat pe locuri pentru persoane cu handicap - da
    Comportament de tipul "ma doare la bascheti" - da

    Sa mai spuna cineva ceva de stereotipuri.
    • +9 (11 voturi)    
      A mai ramas si cu piciorul pe acceleratie (Luni, 29 noiembrie 2021, 19:32)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui RTK

      Se vede o coada de fum dupa ce intra in vitrina...

      Deci, panica totala.

      Retrimisa la examinare, ca e pericol pe drumurile publice si poate omori pe oricine ii iese in cale intr-un moment nefericit...
  • +11 (13 voturi)    
    Prostie crasă (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:26)

    of of [utilizator]

    Cum și-a luat carnetul?

    Nici măcar nu e vorba de a (nu) avea reacții rapide. Mașina din spate era acolo de un timp.

    Pietoni în spate în urmă cu câteva secunde, trotuar în față, oameni în magazin...
  • +11 (13 voturi)    
    Era pe locul de handicap (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:27)

    lucky luck [utilizator]

    Cu indreptatire as spune.
  • +12 (14 voturi)    
    Pentru așa ceva ar trebui anulat permisul... (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:37)

    IoPaNet [utilizator]

    Nu poți scoate șofer dintr-un tălâmb ca duduia respectivă. Doar norocul a făcut sâ nu dea și peste persoana cu glugă care trecea chiar înainte să înceapă să dea cu spatele.
    • +3 (5 voturi)    
      Era s-o pateasca si sotia mea astazi, in Giurgiu (Luni, 29 noiembrie 2021, 19:49)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      Tot o duduie dadea cu spatele fara sa priveasca nici macar in oglinda.
  • +15 (15 voturi)    
    Vitrina rea (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:39)

    same.dan [utilizator]

    O fi zis vitrina ceva urat, of fi injurat-o
  • +14 (14 voturi)    
    Stirea adevarata este (Luni, 29 noiembrie 2021, 14:50)

    unins [utilizator]

    daca avea sau nu avea certificat verde!
  • +14 (16 voturi)    
    Karma (Luni, 29 noiembrie 2021, 15:04)

    ThalesdeTeleorman [utilizator]

    Parcat pe loc pentru persoane cu handicap- checked Tampit/tampita la volan- checked
    Bmw- checked
    Tigaie- checked
    Cred ca geamul de la supermarket e mai scump decat toata acea adunatura de fier vechi.

    Si apoi ne miram ca de ce avem cei mai multi morti in accidentele rutiere din UE. N-are legatura nici cu starea drumurilor, lipsa de autostrazi (desi e normal ca avem nevoie de ele) ori alte tampenii.20-30% dintre posesorii de permis sunt aia carora in armata li s-ar refuza sa poate arma in urma avizului psihologic.
    Si atunci intrebarea este ce cauta astia la volan?
  • +10 (10 voturi)    
    A parcat (Luni, 29 noiembrie 2021, 15:08)

    mitg [utilizator]

    Unde se cuvine
  • +8 (8 voturi)    
    Pai este o persoana cu dizabilitati. (Luni, 29 noiembrie 2021, 15:45)

    Amad [utilizator]

    Nu era parcata pe un astfel de loc? Poate ca nu-i ajungea piciorul la pedale, poate piciorul din lemn s-a blocat, etc.
    Rai mai sunt unii :)
  • +8 (10 voturi)    
    A observat cineva? (Luni, 29 noiembrie 2021, 15:53)

    gigelBalanel [utilizator]

    Ca duduia era parcata pe locul rezervat celor cu dizabilitati...? Ori avea si ea niste dizabilitati mintale (am mai vazut destui cu carnet de sofer) ori era doar o nesimtita, caz in care si-a meritat-o din plin.