Scădere minusculă a ratei de infectare din București, după 4 zile de stagnare

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 24 octombrie 2021, 11:05 Actualitate | Esenţial


Bucuresti - centru - Piata Unirii
Foto: Hotnews
Incidența cazurilor de coronavirus din București a scăzut foarte ușor, până la 16,38 la mie, potrivit datelor de duminică ale Direcției de Sănătate Publică.

Această foarte mică scădere vine după patru zile consecutive în care rata de infectare a fost în jurul valorii de 16,5 la mie în Capitală.

Incidența ultimelor 14 zile, în București:

  • 24.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.38
  • 23.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.53
  • 22.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.54
  • 21.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.5
  • 20.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.51
  • 19.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.44
  • 18.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.42
  • 17.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.27
  • 16.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 16.1
  • 15.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 15.83
  • 14.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 15.42
  • 13.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 15.1
  • 12.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 14.71
  • 11.10.2021 – ora 10:00 – valoarea de 14.2






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1765 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    Parchetul General a saltat Infractoarele : (Duminică, 24 octombrie 2021, 11:22)

    un domn [utilizator]

    Shoshoakaa, Iosefina Pascal si Olivia Steer ?

    Cu ultrajul de la Rachiteni ce se mai aude ? Familia Shoshoakka este vaccinata, intrebati pe mama duduii Shoshoakka.
    • -1 (5 voturi)    
      Hmmm (Duminică, 24 octombrie 2021, 13:01)

      Sah [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Parchetul general a saltat infractorii care au condus sanatatea si nu au cumparat medicamente pentru tratarea bolnavilor, Romania fiind singura tara din Europa unde nu sunt medicamente antivirale in spitale si farmacii?
      Dar cand ii salta pe guvernanti pentru cum au gestionat pandemia si au spus ca s-a terminat?
      Cand pe guvernantii care incalca zilnic Constitutia?
      Dar pe cei care nu au suplimentat paturile la ATI?
      Dar pe cei din congresul liberal?
      Dar pe mutulica cel fara de masca la congres?
      Astept guvernul stalinist care oricum se pare ca este la putere, pentru ca asa arata un guvern stalinist...nu stie ce este aceea lege si nici nu-l intereseaza!
      PS. Astept rezultatele anchetelor de la spitalele unde au ars oameni, ca pe vremuri imediat se miscau procurorii!
  • 0 (8 voturi)    
    Imunitate de turmă (Duminică, 24 octombrie 2021, 11:27)

    Nyk1 [utilizator]

    Am terminat și cu pandemia, dar vom rămâne pe la 500 morți/zi cel puțin pentru următoarele 2 săptămâni. 500 * 14 = 7000 de oameni vor muri în perioada imediat următoare din cauză că nu s-au vaccinat.