Caz șocant în Bihor: o tânără a fost bătută, tunsă și lăsată goală în curtea mamei sale / Agresorii ar fi copiii unui fost primar care o bănuiau că are o aventură cu tatăl lor

de D.D.     HotNews.ro
Duminică, 10 octombrie 2021, 14:27 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Politia Romana
​​O tânără din Bihor a fost sechestrată, bătută, tunsă și apoi lăsată în pielea goală în curtea mamei sale, agresorii fiind copiii unui fost primar care o suspectau că are o relație cu tatăl lor. Trei persoane, între care și un pompier au fost reținute în acest caz, potrivit ebihoreanul.ro.

Incidentul s-a produs vineri după-amiază în satul bihorean Ortiteag din comuna Măgeşti, într-un birou al unei firme de construcţii, unde femeia era angajată contabilă.

Cei trei au chemat-o pe victimă la birou sub pretextul că au nevoie de ajutorul ei, iar după ce a ajuns au sechestrat-o aproape 8 ore, i-au luat telefonul, i-au pus un căluş în gură, au legat-o de mâini şi picioare, au dezbrăcat-o şi au tuns-o cu un aparat, tăindu-i şi genele şi sprâncenele, au bătut-o, iar în final au dus-o cu mașina și au lăsat-o în curtea mamei sale.

Abia aici, femeia, mamă a doi copii de 11 şi 18 ani, a reuşit să ceară ajutor, sunând la Poliţie, scrie ebihoreanul.ro.

Agresorii ar fi fiul, fiica fostului primar din Măgești și logodnicul acesteia care este pompier.

Cei trei au fost reținuți.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13455 vizualizari

  • +25 (49 voturi)    
    România educată (Duminică, 10 octombrie 2021, 14:30)

    Nyk1 [utilizator]

    Vorba Președintelui.
    • 0 (18 voturi)    
      Liberal USList (Duminică, 10 octombrie 2021, 15:57)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Ce sa faci? N-ai ce sa faci daca 70% voteaza fara cap....
    • +2 (14 voturi)    
      hehe (Duminică, 10 octombrie 2021, 16:48)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Va pune sa citati din Putin cum trebuia sa citati mai demult din Stalin, Yefreytor Nykola1?
  • -10 (46 voturi)    
    vai, asa ceva in vestul tarii? (Duminică, 10 octombrie 2021, 14:43)

    AES [utilizator]

    Ca daca era in Dolj sau Teleorman curgeau apropourile"pesediste"... :))))
    • +2 (18 voturi)    
      ... (Duminică, 10 octombrie 2021, 15:34)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui AES

      Atat ai priceput din articol? Mai bine dadeai click pe RENUNTA si cautai alt articol, pe bune. As zice multe, dar a fost prea greu sa termin de citit articolul la cat de sadica a fost intamplarea ca sa iti spun ce probabil ai merita.
      Dar unde nu e, nici Dumnezeu nu cere asa ca ar fi absurd sa pretind eu ceva.
      • -7 (11 voturi)    
        Locuiesti in vestul tarii, nu? (Duminică, 10 octombrie 2021, 18:56)

        AES [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        :)))))) Sau in Cluj? :)))))
        • +3 (5 voturi)    
          Bravo (Luni, 11 octombrie 2021, 0:43)

          Pffff [utilizator] i-a raspuns lui AES

          E fain sa razi de tine însuți? Lăsând deoparte faptul că este extrem de stupid să generalizezi milioane de oameni doar după regiunea de proveniență (o regiune este suficient de mare încât clar conține toate felurile de oameni posibili – spre deosebire de votanții unui anumit partid, care chiar se aseamănă din câteva puncte de vedere și pot fi generalizați mult mai mult), îți mai și dai singur cu firma in cap când aperi pesedeul in condițiile in care animalele care au atacat-o pe femeia aia sunt fix rudele fostului primar PESEDE al comunei Măgeşti în perioada 2000 - 2012, acum mare "afacerist", patronul unei firme de construcţii.
          • -1 (1 vot)    
            ha ha! roman tipic! (Luni, 11 octombrie 2021, 13:38)

            AES [utilizator] i-a raspuns lui Pffff

            Cum ai trecut tu peste caracterul batausilor made in vestul Romaniei, ifosaţi si dispreţuitori vizavi de "mitici", ca despre asta era vorba! :)))) Si cum ti-a sarit tie in ochi partidul primarului!, adica magarul prefecturii!! Auzi, stii ceva? Macar primarul PSD s-a dovedit barbat, avea amanta, locuitorii "vestici" insa cam animale, nu crezi? :))))
  • +38 (44 voturi)    
    . (Duminică, 10 octombrie 2021, 14:45)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Mentalitate de ev mediu, bine că nu au plimbat-o dezbrăcată pe ulițele satului. Ce înapoiați.
    • +2 (2 voturi)    
      loazele (Luni, 11 octombrie 2021, 9:27)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Toate nickname-urile erau luate

      marelui afacerist local, împreună cu pompierul lui pește prăjit, se credeu deasupra legii, un fel de mafioți locali. ”Facem ce vrem noi, pentru că nimeni nu ne poate trage la răspundere” și-or fi zis.
      Drept pedeapsă i-aș rade în cap pe toți trei și i-aș duce la arest după o plimbare la pielea goală prin centrul târgului.
  • +23 (27 voturi)    
    Si astfel de agresori (Duminică, 10 octombrie 2021, 15:12)

    Milka Man [utilizator]

    vor fi cercetati in libertate si condamnati la pedepse simbolice care ii vor incura si pe altii sa se comporte la fel. Hai cu minusurile, iubitori ai infractorilor....Va stiti voi care...=))
    • +6 (10 voturi)    
      E duminica. (Duminică, 10 octombrie 2021, 16:58)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

      Azi sunt in padure la gratar.
    • -1 (3 voturi)    
      vai,tu.. (Duminică, 10 octombrie 2021, 20:43)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

      da' cate minusuri ti-ai luat !
  • +15 (31 voturi)    
    D-aia imi place Romania (Duminică, 10 octombrie 2021, 15:21)

    Bolovanu2 [utilizator]

    E tara civilizata , nu asa cum e la altii.
    La noi familia crestina e importanta !
    Femeia este pretuita si iubita. Cu bata.
    Atat ne duce capul ca popor. Pardon pe unii, aia 70 %
    • +1 (17 voturi)    
      iar? (Duminică, 10 octombrie 2021, 15:44)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Bolovanu2

      iar cu texte de astea tampite gen ''doar in romania''?
      sunt chestii care se intampla cam in toate poparele,indiferent de religie si chiar in tari mult mai 'civilizate decat ro.
  • +17 (21 voturi)    
    maxim (Duminică, 10 octombrie 2021, 15:41)

    cmariusalin [utilizator]

    pedepse maxime necontopite
    circumstante agravante
    • +6 (6 voturi)    
      Dar vezi tu... (Duminică, 10 octombrie 2021, 16:38)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui cmariusalin

      judecatorii provin din acelasi "mediu" si si-au ales meseria exclusiv pentru avantajale financiare enorme si pensionarea inainte de 65 de ani pentru ca servers poporlui "circ". Din pacate, peste tot in lume sunt "aparatori ai legii" care incurajeaza violenta, in special impotriva copiilor, femeilor. Asta este, p..ta mica si doar doi neuroni...
  • +3 (11 voturi)    
    Parteneriat civil? (Duminică, 10 octombrie 2021, 16:26)

    Dogul [utilizator]

    Aia-s făcuți, crescuți si căsătoriți in buna tradiție religioasă, recunoscuți de stat. Dar, stati, ca rumânii sălbatici au ce au tot cu Partneriatu civil, mai ales între persoane de același sex.
  • +14 (14 voturi)    
    ... (Duminică, 10 octombrie 2021, 16:53)

    Kvothe [utilizator]

    sentinta cu executare (pedeapssa maxima) pentru incadrarea faptelor - chiar daca nu au omorat pe nimeni fapta e de o imoralitate de nedescris..
  • 0 (2 voturi)    
    bine ca, feri doamne, n-au vaccinat-o anticovid! (Duminică, 10 octombrie 2021, 16:56)

    Antenistontel [utilizator]

    ca, la nivel de jargon, sub pretextul ”vaccinarii” cu primarul au brutalizat-o.
  • +8 (10 voturi)    
    Dezaxati (Duminică, 10 octombrie 2021, 17:01)

    Imperialistu [utilizator]

    Inca unii printre atatia altii.
  • +3 (5 voturi)    
    România 2021 (Duminică, 10 octombrie 2021, 18:53)

    mr_mojo [utilizator]

    Un sat mai mare din Evul Mediu.
  • -6 (10 voturi)    
    poze (Duminică, 10 octombrie 2021, 19:51)

    AMDATi [utilizator]

    vreau poze sau film.
  • +3 (7 voturi)    
    Moral si social, zone din Romania (Duminică, 10 octombrie 2021, 19:51)

    Fu Leng [utilizator]

    Au ramas blocate in Evul Mediu Timpuriu daca nu chiar in dark Ages!!!
  • 0 (6 voturi)    
    pentru acesti dementi (Luni, 11 octombrie 2021, 0:17)

    hanu [utilizator]

    ramasi in evul mediu, propun schimbare codului penal si includerea de pedepse de ev mediu. Taiat maini, picioare si alte organe. Iron maiden, tras in teapa, etc, pentru genul asta de barbarii, cu faptele probate temeinic. Unii nu invata decat cu fierul si biciul.
  • +4 (4 voturi)    
    Rapire?Sechestru?Tortura?Umilire? (Luni, 11 octombrie 2021, 9:04)

    John M. [utilizator]

    20 de ani la fiecare si cheia aruncata la gunoi!
  • 0 (0 voturi)    
    parnaie multa (Luni, 11 octombrie 2021, 13:37)

    levierul [utilizator]

    aici sunt fapte foarte complexe si grave. Nu este vorba de o simpla privare de libertate. Oamenii care ajung sa faca astfel de treburi nu au ce sa caute in societatea umana