Șoferul de BMW care l-a atacat cu crosa de golf pe un șofer de Logan, reținut după două zile. Prietena agresorului, participantă și ea la incident, nu a fost încă găsită de polițiști

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 23 iunie 2021, 7:51 Actualitate | Esenţial


incident in trafic in Bucuresti
Foto: Captura
Șoferul care conducea un BMW alb, care în seara zilei de duminică a blocat un automobil Logan și l-a agresat pe șoferul acestuia cu o crosă de golf, a fost identificat și reținut de Poliție.

Șoferul BMW-ului, în vârstă de 30 de ani, a fost reținut deoarece este acuzat de infracțiunile de lovire și alte violențe, distrugere, tulburarea ordinii și liniștii publice și împiedicarea sau ingreunarea circulației pe drumurile publice.

Însoțitoarea acestuia, ce a lovit Loganul cu picioarele în oglindă și în portiera stânga-față, nu a fost încă depistată de polițiști.

Cum a avut loc incidentul în care șoferul de BMW a lovit Loganul și pe șoferul acestuia


Un șofer aflat la volanului unui autoturism Dacia Logan a fost blocat în trafic duminică seară de șoferul unui BMW, care a coborât și l-a atacat cu o crosă de golf. În incident a fost implicată și o tânără, tot din BMW, care a lovit cu picioarele una din portiere.

Incidentul șocant s-a petrecut în Capitală, iar imaginile video au fost postate de sindicatului poliţiştilor Europol.

Conform imaginilor postate pe pagina de Facebook a Sindicatului Europol, maşina în care se aflau agresorii - o femeie şi un bărbat - a blocat autoturismul victimei în mijlocul străzii, în fața unei benzinării.

În imagini se poate vedea cum bărbatul lovește cu o crosă geamul portierei șoferului, până când acesta se sparge, apoi continuă să îl lovească cu crosa pe șofer. În tot acest timp, femeia lovește și ea cu picoarele în oglinda și portiera stânga-față.

Europol a spus că a primit imaginile video de la un șofer, care a vrut să sprijine poliția să îi identifice pe autori:



Poliția spune că nu a identificat-o încă pe femeia din BMW


”În seara de 22.06.2021, polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București - Secția 7 Poliție, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2, au reținut un bărbat de 30 de ani, cercetat sub aspectul săvârșirii mai multor infracțiuni.

În fapt, in seara de 20.06.2021, Direcția Generală de Poliției a Municipiului București - Secția 7 Poliție s-a sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunilor de tulburarea ordinii și liniștii publice, distrugere și lovire sau alte violențe, când în jurul orei 21.00, conform unor imagini, un conducător auto a lovit cu un obiect contondent o altă mașină, aflată în trafic, iar persoana care îl însoțea a lovit, același autoturism cu piciorul.

In urma verificărilor efectuate de către polițiștii Secției 7, a fost identificată persoana vătămată, un bărbat de 35 de ani. Acesta a fost audiat, dar și-a rezervat inițial dreptul de a formula plângere penală, plângere pe care a depus-o în seara următoare, 21.06.2021.

In urma investigațiilor a fost identificat și depistat bărbatul care a exercitat acte de violență asupra persoanei vătămate, dar și autoturismului acestuia. A fost audiat, fiind dispusă măsura reținerii.

Se continuă verificările pentru depistarea persoanei care îl însoțea și care, conform imaginilor, a lovit mașina cu piciorul. Cercetările sunt continuate de Secția 7 Poliție, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2”, transmite miercuri Poliția Capitalei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















28383 vizualizari

  • +28 (32 voturi)    
    Vai… (Miercuri, 23 iunie 2021, 7:53)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ….bmw ???
    • -3 (31 voturi)    
      Mai grav (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:26)

      robyzs [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      Mai grav este ca Politia Romana condusa de penelistul electrician Lucian Bode l-a prins pe infractor de-abia dupa 2 zile desi aveau numarul masinii si chipul individului. Oare cum de mai sta in functie acest Bode? Intelegem ca este omul lui Emil Boc dar Florin Citu cerea rezultate bune de la ministri, sau a spus asta doar de ministrii de la USR, cei de la PNL sunt perfecti desi Politia Romana in ultimul an a avut nenumarate probleme.
      • +9 (9 voturi)    
        Sa aiba timp sa se trezeasca bombardieru' (Miercuri, 23 iunie 2021, 17:00)

        all23 [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

        Pai politia credea ca nu se va face plangere dupa ce l-au intimidat de cel care a depus plangere , iar daca au vazut ca nu renunta , iar media a facut scandal , si-au miscat curu' ! In primul rand trebuia arestat pe loc pentru fapltul ca a pus in pericol circulatia in mod intentionat ( unu' care si-a uitat cheile in masina pe DN1 , a fost condamnat!!!) in primul rand are cel putin 10 articole de lege ce pot fi invocate .... insa cu Politia romana si cu procurorii care intai intreaba " al cui este ?" nu o sa curatam tara asta .
      • +2 (2 voturi)    
        Pe timpul lui Ceusescu ... (Joi, 24 iunie 2021, 1:19)

        Bibishor [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

        ...traiam in comunism. In ziua de azi, ne-am intors in Evul Mediu...Cine ar fi crezut asta dupa 1989? Trist...
    • +1 (1 vot)    
      Prejudecati (Joi, 24 iunie 2021, 6:05)

      blackbeard [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      Desi nu am afinitate ptr acest brand, de ce de fiecare data mutati subiectul pe "doar cocalarii conduc/au marca x/y/z?".

      Mai bine folositi efortul si octetii ptr a comenta in mod util. Precum modificarea legislatiei, imbunatatirea justitiei si a structurilor de aplicare a legii, ptr a pune presiune pe autoritati sa faca ceva in sensul asta etc.

      Faptul ca niste idioti periculosi conduc o anumita masina este absolut irelevant in situatia asta. Tot idioti periculosi sunt, cu sau fara masina aia. Crezi ca incalzeste cu ceva victima faptul ca aia au bmw/whatever? Sau pe cei afectati de comportamentul idiotilor?
      Pe plaiurile mioritice inca se scrie destula 'proza' (bascalie) in loc de a face ceva concret, de a imbunatati anumite lucruri. De-asta se misca greu lucrurile in tara.

      Autoritatile trebuie sa realizeze gravitatea comportamentului si sa aplice legea rapid si efectiv ptr a descuraja situatii similare. Fara ezitare, fara dubii.
  • +39 (41 voturi)    
    Vai, BMV? Nu cred! (Miercuri, 23 iunie 2021, 7:55)

    mr_mojo [utilizator]

    Sunt așa niște șoferi atenți și educați…
    • +16 (18 voturi)    
      Ca sa citez pe cineva (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:31)

      Vinceroy [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      ...Numai profesori, numai doctori in BMW-uri!
    • -4 (8 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 23 iunie 2021, 11:07)

      [anonim] i-a raspuns lui mr_mojo

  • +44 (44 voturi)    
    fara mila (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:15)

    StH [utilizator]

    Recomand autoritatilor noastre sa studieze legea oladeza pt genul acesta de infractiuni. Efectul va fi imediat.
    • +35 (41 voturi)    
      legea olandeza poate fi model (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:51)

      Coresponedntu [utilizator] i-a raspuns lui StH

      de inspiratie pentru legislatia romaneasca referitoare la infractiunile in trafic. Legea elvetiana e si mai dura, se ajunge la confiscarea masinii, amenzile sunt proportionale cu veniturile anuale ale infractorului. In cazuri ca al celor doi cocalari, pe langa puscarie, sunt trimisi pe cheltuiala lor sa faca si un control psihiatric de care va depinde nu numai dreptul ulterior de a conduce o masina, dar si cariera acestora, daca un angajator ii va mai angaja vreodata. Asta doare cel mai mult pentru ca multi angajatori iau in considerare astfek de rapoarte.
      Dar sa vorbim de pedepse pentru incalcarea vitezei in Elvetia ? La peste 70 km pe ora peste limita pe segmentul respectiv:
      1. Penal, se lasa cu puscarie. Prins, incatusat in trafic, la revedere.
      2. Confiscarea autoturismului condus.
      3. Amenda functie de venit, poate ajunge si la un nivel de 40 000 franci (cam tot atat in Euro) in cazul in care infractorul are un venit bun, de 300 - 400 mii Euro pe an (salariul mediu 6000 franci/Euro pe an) .
      4. Trimitere pe cheltuiala proprie (nu e ieftin) la consult psihiatric. Un rezultat prost al testului poate duce la imposibilitatea de a mai conduce, dar mai grav, va afecta cariera profesionala. Unii angajatori ii vor refuza dosarul.

      Din pacate o astfel de legislatie dura dar corecta nu s-ar putea aplica intr-o societate de sorginte bizantina ortodoxa, cum e mai ales cea din sudul Romaniei, toleranta cu incalcarea regulilor. Doar in tarile preponderent protestante sau atee, cum sunt Olanda, statele scandinave sau Elvetia poate fi aplicata. Dar poate nu e prea tarziu. Si Europa de Nord s-a civilizat tot prin reguli si pedepse in perioada medievala.
      • +19 (21 voturi)    
        Crezi ca cei din BMW (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:26)

        alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

        sunt angajati undeva? ;)
        • +8 (12 voturi)    
          Mda... (Miercuri, 23 iunie 2021, 10:45)

          FortApache [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

          Se pare ca in Romania nu exista cocalar fara BMW ....iar Mercedes a devenit masina de laurar....

          Pestii prefera distinctia... Lamborghini, Bentley (vezi pestii Dragusencei) iar politicienii prefera Rolls si Ferrari cu sofer :)))

          Restul sunt niste frustrati si merg cu Loganul sau alte cazane resapate...
      • +24 (24 voturi)    
        :)) (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:38)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

        amenzi proportionale cu venitul? dosar psihiatric care sa il impiedice la angajare?

        pe ce facem pariu ca individul asta, precum si majoritatea celor ca el, au venituri declarate zero si nu au cautat in viata lor sa se angajeze undeva?

        solutia la aceste comportamente medievale este tot una medievala. biciuire in piata centrala. urmata obligatia de circula exclusiv cu logan entry level, chiar si ca pasager. orice altceva, puscarie cu biciuire zilnica.
        • +6 (6 voturi)    
          Biciuire ? Subscriu (Miercuri, 23 iunie 2021, 13:07)

          Venier [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

          Metodă medievală, ( în ziua de azi biciuirea este prezentă în tarile care se conduc după Sharia ), dar in fine la noi fiind încă Evul Mediu ar merge.
      • -1 (3 voturi)    
        erata , salariul mediu net lunar (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:51)

        Coresponedntu [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

        6000 franci / Euro.
      • +19 (19 voturi)    
        Amenda functie de venit (Miercuri, 23 iunie 2021, 10:03)

        MariusIon [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

        Ma amuza ca voi chiar credeti ca oameni de genul asta declara veniturile la ANAF :)). Iar confiscarea cazanului astuia care nu valoreaza mai mult de 4000 euro nu o sa-i afecteze chiar asa rau. Mai repede amenda clara 10.000 euro si arest in caz ca nu-i ai.
        • +4 (4 voturi)    
          In America se spune clar: (Miercuri, 23 iunie 2021, 16:19)

          John M. [utilizator] i-a raspuns lui MariusIon

          a conduce nu e un drept! E un privilegiu! Ai incalcat grosolan codul, pierzi privilegiul de a conduce. Legea face ordine in cazurile astea, nu bataia, ca astia au pielea groasa. Suspenda-i permisul pentru totdeauna si atunci intelege.
        • +2 (2 voturi)    
          nu e chiar asa (Miercuri, 23 iunie 2021, 19:21)

          gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui MariusIon

          confiscarea masinii e naspa pt oricine, ca ai Logan sau Bentley, pt fiecare lasa o gaura proportionala cu veniturile lui
          • +2 (2 voturi)    
            Absolut deloc (Miercuri, 23 iunie 2021, 21:15)

            Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

            e o masura foarte normala, menita sa ii descurajeze pe altii sa incalce legea. Pana si in Elvetia, numarul infractiunilor rutiere este extrem de mic din cauza unui Cod Rutier care prevede foarte clar ce ai voie si ce nu ai voie sa faci si mai ales, care sunt pedepsele. Oamenii respecta nevoiele de frica si Politia are grija sa popularizeze toate abaterile grave, in scop educativ.
      • -6 (10 voturi)    
        Germania cineva? (Miercuri, 23 iunie 2021, 10:27)

        MTG [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

        Germania cineva? Autoztrazi fara limita de viteza? Elvetienii oricum sunt si rasisti si conservatori. E un caz special, nu se aplica la restul europei
        • 0 (2 voturi)    
          Esti prost... (Sâmbătă, 26 iunie 2021, 14:40)

          Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui MTG

          Ce legatura au amenzile rutiere cu rasismul ?
          • +1 (1 vot)    
            Esti mai periculos decat ala cu crosa (Luni, 28 iunie 2021, 23:09)

            MTG [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

            Esti mai periculos decat ala cu crosa, ca ai si o buma de educatie, sti sa faci cont pe HN ca sa jignesti.
  • +19 (25 voturi)    
    mda (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:27)

    SoulSearcher [utilizator]

    va primi o simpla amenda, nici macar nu i se va face dosar penal...

    e ok.. asa e la noi, legea junglei si a pumnului.

    in america scoteau pistoalele si se impuscau

    move along, nothing to see here :DDD
    • +18 (20 voturi)    
      Dosar penal (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:54)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      Dosarul penal este deschis deja in urma plangerii penale depuse ....vor scapa de dosar respectiv de condamnare doar in cazul in care se inteleg cu partea vatamata care-si va retrage plangerea penala.

      Vin cu suma corespunzatoare si se rezolva doar cu amenda :)))

      In USA....daca soferul loganului avea pistol legal...sigur scotea si-l folosea pe cocalar...rezultatul : Politia multumea soferului loganului la TV pentru ca deja era un cocalar in minus.
      • -7 (11 voturi)    
        in mijlocul intersectiei (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:56)

        mavi [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

        plina de oameni trebuia ala sa scoata pistolu si sa traga ca nebunu. Cate victime colaterale ? Dar ce conteaza, am fi avut show la televizor cu politia multumind pistolarului. Din punct de vedere al violentelor, al armelor, societatea americana este societate esuata. Numai exemplu de dat nu este.
        • +2 (8 voturi)    
          Nu este exemplu de dat... (Miercuri, 23 iunie 2021, 10:33)

          FortApache [utilizator] i-a raspuns lui mavi

          Insa asa se intampla mai mereu, nu totdeauna, pistolul poate fi aratat si descurajat cocalarul...nu tocmai si impuscat....multi cocalari o taie la fuga la vederea pistolului...inclusiv pitzipoancele agresive :)))

          Este vorba despre descurajarea infractionalitatii, cocalarii de pe la noi nu au acces la cumpararea armei letale datorita cazierului...si nici nu sunt pe piata neagra arme foarte multe precum in USA...in raidurile mascatilor nu vedem decat ca gasesc pistoale cu bile de cauciuc sau airsoft pe la "greuceni" pe sub paturi...mai mult bate, topoare, sabii, cutite , foarte rar se impusca cu glont adevarat iar atunci e vorba despre ukrainieni sau moldoveni...cocalarii nostrii au ramas in epoca medievala la capitolul armament si este bine asa.

          Prin urmare, oamenii care nu au cazier si doresc arma pentru protectie contra interlopilor cu furcoaie, bate, topoare, sabii si mai nou crose de golf ar trebui sa poata procura printr-o lege...ar fi mai corect pentru ca oricum politia nu ofera protectie prea mare in Romania.
          • +2 (2 voturi)    
            aia ne mai trabuie (Miercuri, 23 iunie 2021, 15:00)

            mavi [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

            arme de foc ca in rest le avem pe toate.
            • +1 (3 voturi)    
              Avem... (Miercuri, 23 iunie 2021, 15:24)

              FortApache [utilizator] i-a raspuns lui mavi

              Suntem 200.000 de vanatori in Ro...macar avem o sansa in plus sa ne aparam familiile de tot felul de infractori, legea 295/2004 a armelor si munitiilor este de partea noastra (capitolul legitima aparare / cazul Iovan).

              Insa cu ceilalti oameni ce facem!?!?! Tot ii punem sa-si masoare cutitele si topoarele inainte de riposta nu cumva sa fie mai mari decat ale talharilor ca altfel risca puscaria!?!?!

              Da-le sansa de a se apara prin lege :)))
      • +1 (1 vot)    
        Nu e chiar asa, dar (Miercuri, 23 iunie 2021, 16:35)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

        in imaginatie fiecare ne jucam rolul din filmul personal. As prefera un Mossberg 500 Defender, teava scurta.
        Politia nu te poate absolvi de nimic. Aia e treaba justitiei. Numai judecatorul poate da o solutie in asemena cazuri. O fi America liberala cu armele, dar fara lege s-ar instala anarhia imediat. Si asa nu mai e mult. In peste 20 de state poti purta arma la tine fara permis. M-a distrat cand m-am dus la banca prima data dupa ce s-a dat legea si pe usa era un anunt discret la nivelul ochilor," Va rugam sa va lasati arma in masina".
        • 0 (0 voturi)    
          Vorbesti despre open carry (Joi, 24 iunie 2021, 13:39)

          FortApache [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Landlord poate sa-ti interzica inclusiv concealed carry apropos de banci, supermarketuri, hoteluri ...numai vorbim despre government buildings.

          Justitia aplica in general prevederile derivate din al 2-lea amendament...:)))

          In Ro avem doar legea 295/2004 arme si munitii care-ti ofera anumita protectie pe legitima aparare dar trebuie sa devii vanator inregistrat...asta daca nu esti personal MI, Armata sau demnitar, vanatori suntem in Ro sunt cam 200.000 ..prea putini in comparatie cu numarul "bombardierilor" :)))
    • +7 (17 voturi)    
      totusi (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:55)

      Coresponedntu [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      nu ai vrea sa fii in pielea celor doi cocalari. Si daca iau inchisoare cu suspendare si amenda si tot ii afecteaza pe viata. Cum s-ar zice printre infractori, au fost smecheri prosti. Plus ca au devenit vedete n sensul rau al cuvanttului. De asta fuge si cocalara care a lovit oglinda cu piciorul si nu se preda.
    • +12 (14 voturi)    
      *Poliția* îi va inmâna un premiu în bani (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:58)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      și o diplomă ,oferind și scuze pentru micul deranj.
      Va primi și titlul de COCALARUL ANULUI,iar Piți
      titlul de CARATISTA FANTASTICĂ.Hai că se poate.
  • +9 (11 voturi)    
    Să stea liniștit! (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:36)

    gebica [utilizator]

    Dacă nici n-o cunoaște pe cea cu care era în mașină, vajnica noastră justiție îl va declara bolnav și-l va face scăpat. Amintiți-vă de un caz aproape identic din august 2004, în care agresorii erau niște haidamaci din SPP, care a făcut mare vîlvă la vremea respectivă, cu un plus de infracțiuni față de cele de față, încheiat aproape cu felicitarea infractorilor, că doar aparțineau „organelor” și trebuie să fi avut ei vreun motiv. Corb la corb....mai ales cînd este vorba de generealizarea borfășiei instituționalizate.
  • +8 (12 voturi)    
    nu pateste nimic (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:41)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    in afara de faptul ca ala n-o sa depuna plangere de frica sau din alte motive jmekeru nu pateste nimic. Poate o amenda sau ceva avertisment si vrajeli iar el o sa jure in fata politistului sa moara mama daca mai fac! Si avand in vedere ca de obicei astia violenti nu patesc nimic spre deosebire de babutele care vand si ele usturoi la coltul blocului si care sunt arestate cu mascati eu as propune sa le dea fetzele in ziar pe FB insta si peste tot cu poza fatza profil cu nume si prenume (ca nr de la masina il schimba) sa stim si noi sa ne ferim cand dam de ei ca daca nu ne ferim singuri altcineva nu ne apara. Macar sa folosim shareurile si retelele astea sociale cum trebuie. Sa le puna fetzele in geam ca la castigatorii la LOTO.
  • +14 (20 voturi)    
    Bun (Miercuri, 23 iunie 2021, 8:59)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Urmarim cu atentie actiunile militiei si ale justitiei de cacat din tara asta ! Nu se va intampla nimic...
    • -2 (10 voturi)    
      hai sa fim optimisti (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:55)

      Coresponedntu [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      nu au dat-o in bara intotdeauna
  • +20 (20 voturi)    
    Exista o lege (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:06)

    Mihai_S [utilizator]

    Care te obliga ca atunci cand iti cumperi un caine dina categoria celor foarte agresivi , sa-l inregistrezi la politie. Am putea face la fel si cu cei care-si cumpara un BMW…
    • +9 (9 voturi)    
      Este o ideie bună. (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:48)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Mihai_S

      Eu când condoc pe DN1 între Băneasa și
      Balotești și văd un BMW care vine ca turbatul
      cu 200 Km. pe oră,trec urgent pe banda 1.Paza bună te ferește de cocalari!
      • +8 (8 voturi)    
        Ideea mai buna... (Miercuri, 23 iunie 2021, 11:06)

        FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        Ar fi ca politia sa nu mai taie frunza aiurea si sa puna radarul in zonele respective....sa vezi atunci cum orice turbat va fi redus la viteza de ....trabant :)))
        • +3 (3 voturi)    
          Asa ar fi dacă am trăi în oricare altă (Miercuri, 23 iunie 2021, 13:16)

          Rescator [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

          țară europeană.Circul de 30 de ani pe DN1 și
          nu am văzut nici măcar un BMW tras pe dreapta pentru 200 Km. pe oră prin Otopeni.
          Sunt vânați doar cei cu Dacia și Tico.
          Pe cei cu BMW și ale scule mortale care
          rulează spre Snagov,milițienii de la circulație
          îi salută.
          • +2 (2 voturi)    
            Se tot perpetueaza... (Miercuri, 23 iunie 2021, 23:20)

            FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

            Incompetenti in conducerea MI si Justitie....rezultatul: militienii stau la masa cu interlopii la manele iar procurorii si judecatorii se fac ca nu vad, nu stiu, nu cunosc...pentru parandarat....rezulta o societate dominata de cocalari si interlopi ajutati permanent de militie si "justitie" ....

            Nu se va schimba nimic pana cand "justitia" si politia nu vor fi conduse decat de persoane competente...sa se vada ceva in urma lor...nu doar niste lozinci aruncate la misto in presa :)))

            Daca procuratura si judecatoria de bune si curate institutii ce sunt...au rezultatele reflectate de societatea actuala....scuze...ar trebui desfiintate si reinfiintate cu oameni pe baza de examen iar sectia aia speciala pe care vor s-o desfiinteze coruptii acestia ...sa ramana in functiune la comanda Presedintelui tarii...altfel manelele si interlopii ne mananca cu "justitia" din prezent :)))
  • -11 (13 voturi)    
    Hazardat (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:18)

    marlan [utilizator]

    Care este relevantza masinii pe care o conducea acest individ dezaxat?!
    • +9 (11 voturi)    
      Nici una (Miercuri, 23 iunie 2021, 10:55)

      Klaus el-Sadat de Golf [utilizator] i-a raspuns lui marlan

      Insa statistic cand vad un BMW negru probabilitatea sa mearga prost e mai mare.
  • +12 (12 voturi)    
    recunosc (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:18)

    sentenced [utilizator]

    Oricat de prostesc ar fi daca stai bine sa te gandesti, si eu ma mai enervez la volan, mai injur la mine in masina, in gand, dar nu pot intelege sub nicio forma ce rasa de dement trebuie sa fi sa te dai jos din masina cu intentia de a te certa. bate sau distruge proprietatea cuiva. Pentru genul acesta de comportament trebuie masuri dure.
  • +12 (12 voturi)    
    Daca nici (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:23)

    Zache58 [utilizator]

    dupa o partida de golf nu esti relaxat inseamna ca ai probleme grave de sanatate psihica.Necesita si un control in acest sens.Cred ca potent financiar,asa spune presa,a ajuns mostenind averea.Din felul de manifestare nu pare capabil de performant in afaceri.Depinde ce intelege lumea prin termenul afaceri.
    • +10 (10 voturi)    
      ha ha (Miercuri, 23 iunie 2021, 10:47)

      O.V. [utilizator] i-a raspuns lui Zache58

      Individul se dorea un cocalar mai rafinat, umbla cu crosele de golf in masina, nu cu bata de baseball ca toti nespalatii. Ca golf, daca joaca, o face doar pentru ca si dusmanii lui o fac nu pentru ca inelege ceva din asta sau ca-i face vreo placere.
      Exact ca manelistii ca dau trenningul de nylon turcesc pe costum. Exact ca Becali care indrepta portiere Maybach-ului sau cu ranga.
      Drojdia societatii.
  • +11 (11 voturi)    
    perfect (Miercuri, 23 iunie 2021, 9:27)

    cristi_an [utilizator]

    acum sa le dati sa zaca!
  • -3 (11 voturi)    
    stereotiparea naste discriminare (Miercuri, 23 iunie 2021, 10:21)

    wulk [utilizator]

    mi se pare absolut revoltator ca o agentie de presa stereotipeaza acest continut!! de ce trebuie sa spuneti BMW sau LOGAN? asta naste doar discriminare!

    este complet lipsit de profesionalism si etica jurnalistica! daca era o Skoda si un Renult implicate, sunt sigur ca nu ati fi insistat atata de mult pe stereotipuri.

    Sunt dezgustat!
  • +9 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 23 iunie 2021, 11:09)

    [anonim]

    • +1 (1 vot)    
      scopul e ca statul "sa nu fie responsabil" (Miercuri, 23 iunie 2021, 17:30)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui

      si pentru descurajarea celor slabi de inger.
      Infractorii inraiti vor conduce si daca raman temporar fara permis.
  • +6 (6 voturi)    
    Răspunsul este la vedere. (Miercuri, 23 iunie 2021, 13:22)

    Rescator [utilizator]

    Au luat permisul de conducere peste tot în țară
    numeroși indivizi care nu știu să scrie și să citească.
    Acești analfabeți au primit testele direct completate
    de la *examinatori*.TRĂIASCĂ CORUPȚIA
    MILIȚIEI!