O dronă de mari dimensiuni a fost găsită plutind în Marea Neagră, la aproximativ 40 de mile marine de ţărmul românesc

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 7 iunie 2021, 14:21 Actualitate | Esenţial


nava ARSVOM
Foto: Agentia de Salvare pe Mare
O dronă de mari dimensiuni a fost găsită plutind în apele Mării Negre, la aproximativ 40 de mile marine de coastă, de către un echipaj al Agenţiei Române de Salvare a Vieţii Omeneşti pe Mare (ARSVOM).

Garda de Coastă a precizat, luni, referitor la drona găsită de ARSVOM, că a fost predată Ministerului Apărării Naţionale, scrie Agerpres.

"Surprizele de Sâmbătă,... o geamandură pierdută în larg la vreo 41 de mile marine de coastă, o dronă imensă pescuită din apa Mării Negre + bonus două zburătoare mici obosite poposite în comanda de navigaţie", a postat, pe pagina sa de Facebook, un angajat al ARSVOM.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6281 vizualizari

  • -4 (10 voturi)    
    cate kile de heroina.. (Luni, 7 iunie 2021, 14:27)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. ati gasit in ea? si cate au fost raportate mai departe?
    • +3 (7 voturi)    
      Sau vodca? (Marţi, 8 iunie 2021, 1:02)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      S-a imbatat operatorul rus si a pierdut-o, iar tu acuma o dai in glume din astea sa distragi atentia!
      Asta ar trebui sa fie un semnal de alarma pt noi romanii! Mai ales dupa ce Rusia a furat din teritoriul ucrainian (Crimea) si cand noi pregatim sonde care urmeaza sa extraga gaz metan din Marea Neagra!
  • +5 (19 voturi)    
    Drona hipersonica ruseasca (Luni, 7 iunie 2021, 14:29)

    Emiliom [utilizator]

    Caruta ruseasca a ramas fara combustibil. Au bagat doar de o suta de rube.
    • -3 (7 voturi)    
      Ca de obicei... (Luni, 7 iunie 2021, 23:50)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui Emiliom

      ....microcefalii se grabesc sa-si dea cu parerea inainte de a se informa corect.

      Drona respectiva a fost folosita in cadrul exercitiilor de la Capul Midia de catre militarii romani in luna aprilie,pentru activitati de supraveghere aeriana, si s-a pierdut.

      Era vorba asadar de o "caruta " romaneasca !
  • -1 (7 voturi)    
    Lol (Luni, 7 iunie 2021, 14:38)

    mitg [utilizator]

    E de la turcaleti.
  • -3 (9 voturi)    
    ///// (Luni, 7 iunie 2021, 14:45)

    GemstonesPig [utilizator]

    A noastra sau a lor?
    • -5 (5 voturi)    
      ... (Luni, 7 iunie 2021, 22:29)

      cartograful [utilizator] i-a raspuns lui GemstonesPig

      a noastra...
      • +2 (4 voturi)    
        Ivan (Marţi, 8 iunie 2021, 1:06)

        Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui cartograful

        Iarasi tu pasezi, tu dai cu capul? Plasezi o intrebare stupida de pe un cont, doar sa raspunzi tot tu de pe alt cont?! Inca mai incerci sa imiti si numele unor alti utilizatori!
        • -1 (5 voturi)    
          ... (Marţi, 8 iunie 2021, 6:59)

          cartograful [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

          mda...calitatea comentatorilor de pe HN. Dam cu minusuri pt. ca realitatea nu corespunde cu dorintele. Bun, sa va dau mai multe detalii: este o drona romaneasca Ultra 20V2 aflata in dotarea MApN si folosita pe post de tinta pt. tragerile A-A care au loc zilele astea.
          link aici:
          https://www.dpa.ro/dgarm/programe-de-inzestrare/sistemul-tinta-ultra-20-v2
          Probabil a scapat nedistrusa si-a zburat pana si-a terminat combustibilul. Sau a fost dusa de curenti dupa ce-a cazut in apa.
          Dar ma rog...stiu ca de ceva timp pe HN conteaza impresiile si nu realitatea...ce sa fac, mai postez si eu din inertie.
          • +1 (3 voturi)    
            Te-ai prins ? (Marţi, 8 iunie 2021, 9:13)

            asavreau [utilizator] i-a raspuns lui cartograful

            Dar nu te-ai prins cp s-au prins și cei care îți dau minus. Vorbești de calitatea omului? Dar a ta?
          • -1 (3 voturi)    
            ai dreptate (Marţi, 8 iunie 2021, 10:13)

            sile1 [utilizator] i-a raspuns lui cartograful

            Cand te uiti la numarul mare de voturi negative date atunci cand se prezinta fapte reale,documentate, iti dai seama cat de multi
            " idioti utili " si hateri exista care-si iau dorintele drept realitate si nu suporta sa fie contrazisi.

            Printre altele acest lucru mai dovedeste ca numarul prostilor este mult mai mare decat al oamenilor inteligenti lucru confirmat si de curba lui Gauss referitoare la distributia IQ-ului in randul populatiei.
  • -5 (11 voturi)    
    Parca pierdusera (Luni, 7 iunie 2021, 14:57)

    Zache58 [utilizator]

    romanii o drona in Marea Negara.O fi aia?
  • -6 (8 voturi)    
    DRONA (Luni, 7 iunie 2021, 17:12)

    Odan [utilizator]

    Aiurea, minciuna, e IRANIANA ! Un pic desueta, a fost fabricata pe vremea lui Xerxes :))