VIDEO Arad: Anchetă după ce polițiști au fost acuzați că au bătut o femeie pe stradă pentru că nu avea mască

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 13 mai 2021, 8:09 Actualitate | Esenţial


Interventie SMURD in Buteni
Foto: Captura Facebook
Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Arad anunţă că face o anchetă după ce, pe reţele de socializare, au fost distribuite imagini video cu o femeie preluată de medici, iar martorii din filmare acuză că aceasta a fost bătută pe stradă de poliţişti pentru că nu ar fi purtat mască, transmite Agerpres.

Incidentul ar fi avut loc pe o stradă din comuna Buteni, în cursul zilei de miercuri.

"Poliţiştii oraşului Sebiş au fost sesizaţi prin 112 despre faptul că, pe raza localităţii Buteni, o femeie ar fi fost agresată de poliţişti. La faţa locului a fost solicitat un echipaj SMURD, care a preluat o femeie de 50 de ani, aceasta fiind transportată la spitalul orăşenesc Ineu în vederea acordării de îngrijiri medicale. În continuare se vor efectua cercetări în vederea stabilirii stării de fapt, audierii persoanelor în cauză şi luarea măsurilor legale care se impun. Până la această oră nu a fost depusă nicio plângere", a transmis IPJ Arad în noaptea de miercuri spre joi.

Într-un clip video postat pe Facebook apare o femeie leşinată pe stradă, iar mai mulţi localnici încearcă să ajute victima. Într-un al doilea clip se vede cum femeia este preluată de un echipaj SMURD pentru a fi transportată la spital.

În ambele filmări, martorii afirmă că "Poliţia de la Sebiş a bătut-o" pentru că "a prins-o pe drum fără mască".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6220 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Bode (Joi, 13 mai 2021, 8:14)

    Luk [utilizator]

    Bode are dreptate, ne mai trebuie 6-7000 de idioti, sa poata bate pe toata lumea cum trebuie, nu pe sarite.
    Pacat ca Bode n-are onoare (cum frumos zicea premierul), altfel si-ar da demisia dupa atatea scandaluri in ministerul pe care-l "conduce".
    • +9 (9 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 13 mai 2021, 9:27)

      [anonim] i-a raspuns lui Luk

    • -3 (7 voturi)    
      Aia sunt politisti locali, (Joi, 13 mai 2021, 10:51)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      dar, cred ca va plateste Plus -u' la comentariu, na, ce sa i faci...
      • +2 (6 voturi)    
        si (Joi, 13 mai 2021, 11:20)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

        politistii locali ce sunt? Flori in glastra? Multa minte iti mai trebuie, dar nu ai mai gasit la aprozarul din colt.
        • -1 (5 voturi)    
          Politistii locali NU apartin de (Joi, 13 mai 2021, 11:29)

          Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          de ministerul de interne, apartin de primarii, deci aia cu mintea, o iau ca pe un compliment de la tine. -50 de bani de la Plus :))))))
      • +1 (3 voturi)    
        Da (Joi, 13 mai 2021, 11:32)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

        Fix Plus-ul ma plateste, cetatene. Musai sa fiu platit daca-l atac pe Marele si Celebrul Bode, asa-i?
        • -1 (3 voturi)    
          Nu dau doi bani pe Bode (Joi, 13 mai 2021, 12:33)

          Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui Luk

          Dar, spre deosebire de tine, eu nu dau doi bani pe NICI UN politician (am un sentiment ca tu apreciezi pe cativa si ai incredere in ei, daca ma-nsel, imi cer scuze) si nu am nici o asteptare de la ei - doar sa ne scoata masca de pe strada, atat!
  • +10 (12 voturi)    
    batuta in scopuri bune? (Joi, 13 mai 2021, 8:25)

    Razvan_M [utilizator]

    Ce chestii pot face unii oameni "pentru binele altora".
    • +1 (7 voturi)    
      Masca NU are nici un efect in aer liber, e inutila (Joi, 13 mai 2021, 10:57)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      dar ce poti sa explici unor gardieni publici cu creierul cat o nuca, ajunsi politisti peste noapte
      • +3 (3 voturi)    
        este un caz de studiu (Joi, 13 mai 2021, 11:47)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        ... pentru atunci cand ni se cere sa dam mai multa putere unor institutii de forta. Si sa renuntam la drepturile noastre pentru propria siguranta.

        Uneori putem citi istorie si afla ce s-a intamplat in cazuri similare. Dar istoria este lunga si prea greu de citit sau inteles.

        "Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."
    • 0 (0 voturi)    
      De unde stii ca a fost 'batuta'? (Joi, 13 mai 2021, 12:44)

      WaffenSS [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Stirea nu spune cum s-a intamplat. Cine a sunat la 112 si spus ca a fost batuta? Rudele? Prietenii/Vecinii?

      Femeia care filmeaza spune ca nu stie nimic "Nu stiu ce-o facut, nu stiu nimic, amu veni si eu acum" dar pretinde ca a fost batuta. Mai spune ca e si ruda: "pe soacra-mea o batut-o aici in drum".

      Vorbim despre tigani pe care cand ii atingi cu un deget se aseaza pe jos si incep sa urle de durere.

      Asa ca hai sa ne mutam la urmatorul articol si sa asteptam ancheta inainte de a arunca cu laturi pe unul sau pe altul.
  • +4 (4 voturi)    
    Puneti link-ul, video embeded nu merge! (Joi, 13 mai 2021, 8:26)

    Alui [utilizator]

    Nu testati site-ul?
  • +12 (14 voturi)    
    Asadar acesta este motivul pentru.... (Joi, 13 mai 2021, 8:33)

    gigiN [utilizator]

    ...care ministrul de interne are nevoie de cateva mii de,sa zicem,politisti,nu fac fata la...cererile de batut !!!
  • +8 (8 voturi)    
    astazi, maine... (Joi, 13 mai 2021, 8:54)

    minus [utilizator]

    o sa declare ministrul ca respectivii "nu fac cinste uniformei", ca si cand in societate uniforma ar fi standardul cinstei unui politist.
    De fapt "standardul cinstei "ar trebui controlat printr-un spor de pedeapsa penala. Ma indoiesc ca ar fi neconstitutionala o astfel de masura, respectivul are niste avantaje in societate decurgand din meserie, care sunt socotite constitutionale. Masura de mai sus ar contrabalansa o parte din avantaje, atata tot.
  • +8 (8 voturi)    
    Ce a vrut sa spuna "poetul" (Joi, 13 mai 2021, 10:28)

    justin puscasu [utilizator]

    in aceasta stire?
    Pai, daca tinem seama ca stirea asta apare la doar cateva saptamani dupa ce doi tineri au murit de comorbiditati dupa ce au fost batuti de militienii de la Sectia 16, iar un amarat din Arges a murit pentru ca n-a avut zile in timp ce era batut in public de alti militieni, as zice ca mesajul poetic este: "Continuati, baieti, ca nimeni nu va pati nimic! Domnul Bode doarme linistit pe bancheta."