Dialogul unui preot cu o fată de 14 ani, la spovedanie: Eu ştiu că ţie îţi place de mine şi mie îmi place de tine, da?

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 6 mai 2021, 15:56 Actualitate | Esenţial


Biserica
Foto: Facebook
Un preot din Călăraşi a fost reclamat la poliţie şi a fost şi audiat într-un dosar de corupere sexuală, după ce a fost înregistrat, în timpul unei spovedanii, spunându-i unei adolescente de 14 ani că o place de mai mulţi ani şi că între ei este "o dragoste mai din priviri”.

Preotul, din parohia Curcani, judeţul Călăraşi, a fost reclamat la poliţie de către mama fetei după ce i-ar fi făcut avansuri adolescentei chiar în timpul spovedaniei, scrie news.ro. În urma reclamaţiei, care a fost depusă sâmbătă, Poliția Călăraşi a deschis un dosar penal pentru infracţiunea de corupere sexuală, conform reprezentanților Inspectoratului de Poliţie Judeţean Călăraşi.

Surse apropiate anchetei au declarat pentru News.ro că preotul are 45 de ani și este tatăl a doi copii. El a fost deja audiat, la fel şi fata şi mama acesteia. Dosarul va fi trimis Parchetului Judecătoriei Olteniţa.

Într-o înregistrare apărută pe reţelele sociale se aude cum bărbatul îi spune fetei de 14 ani:
  • "Eu ştiu că ţie îţi place de mine şi mie îmi place de tine, da? E o dragoste aşa, mai din priviri.
  • Acum doi ani sau acum trei ani, când ţi-am zis ţie că-mi place de tine, ne-am tot privit aşa prin biserică şi mi-am auzit vorbe că, uite, părintele se uită la fata lu.. Poate ai auzit şi tu! Bine, tu eşti copil, dar... na. Şi-am zis aşa, să nu mai mă uit la tine. Dar... totuşi. Parcă mă face să mă uit. Nu ştiu, ochii...”.
Copila răspunde monosilabic, fiind vizibil încurcată de spusele preotului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8690 vizualizari

  • +19 (23 voturi)    
    Dezgustator (Joi, 6 mai 2021, 15:59)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Am si auzit-o la TV... credeti-ma, una e sa citesti, dar cand il si auzi, cu tonul ala de sarpe, e dezgustator... si mai e si preot...
  • +12 (16 voturi)    
    Ar trebui (Joi, 6 mai 2021, 16:02)

    POMPIERUL [utilizator]

    Castrat prin operatie ori chimic
    • +5 (7 voturi)    
      Eh daca tot ii plac fete mici... (Joi, 6 mai 2021, 19:48)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui POMPIERUL

      ... o sa fie distractiv la puscarie cand el va fi "fata mica" si or veni spartanii aia cu 20 de perechi de muschi, plini de steroizi, la el sa ii explice ca parca au avut un schimb de priviri si poate vine putin dupa colt sa se aplece dupa o pereche de ochelari... care nu exista. Dar de aplecat tot va trebui sa se aplece.

      Si vedem dupa cat ii place si daca mai are chef de minore.
  • +4 (16 voturi)    
    Calarasi...judetul asta de ce exista? (Joi, 6 mai 2021, 16:06)

    Gryphus [utilizator]

    calarasi, ialomita...ce-s astea?
    • +11 (11 voturi)    
      Fiefuri pedesere! (Joi, 6 mai 2021, 17:21)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Cum ce sunt?
      Alaturi de Gorj, Vaslui si Teleorman, sunt fiefuri ale Partidului lui Ilici!
  • +11 (11 voturi)    
    crede cineva (Joi, 6 mai 2021, 16:45)

    yyyxxx1981 [utilizator]

    ca este un caz izolat sau ca e prima fata cu care incearca respectivul?
  • +13 (13 voturi)    
    BOR ce zice? (Joi, 6 mai 2021, 16:53)

    midufi [utilizator]

    Ia atitudine cumva?
    Sau se pricepe doar la vaccinuri ?
  • -9 (13 voturi)    
    Asta se intampla (Joi, 6 mai 2021, 17:23)

    VOX. [utilizator]

    Cand ateii se fac "preoti"...
    • +2 (2 voturi)    
      Ai dreptate! (Vineri, 7 mai 2021, 9:29)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui VOX.

      Ai primit o gramada de minusuri, desi ai perfecta dreptate.
      Este singura explicatie logica: un om obisnuit, chiar daca nu este foarte bisericos, mai are ceva frica de Dumnezeu.
      Pacate avem cu totii,insa sunt si lucruri pe are NU le-am face niciodata!

      Dar respectivul trebuie sa fie un ateu inrait, unul ce are CERTITUDINEA absoluta ca nu exista Domnul, deci ca nu va da socoteala nici pe lumea cealalta!
    • 0 (0 voturi)    
      Nu e corect! (Vineri, 7 mai 2021, 13:05)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui VOX.

      Insinuezi ca toti ateii ar fi ca asta. De fapt, omul e extrem de credincios si convins ca Dumnezeu il iubeste si ii iarta orice. Un ateu stia ca viata asta e singura lui existenta, si nu risca sa si-o strice cu inchisoarea chiar asa usor.
  • +7 (7 voturi)    
    Concluziile anchetei: popa nevinovat,fata vinovata (Joi, 6 mai 2021, 17:26)

    Alui [utilizator]

    Punem pariu?
  • +6 (6 voturi)    
    remediu (Joi, 6 mai 2021, 18:13)

    danton68 [utilizator]

    te vindec eu gratis ..... fmm