Peste 1.000 de posturi de poliţie din România încă au WC-ul în fundul curţii

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 23 aprilie 2021, 14:30 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
Peste 1.000 de posturi de poliţie din România încă au toaleta în fundul curţii, potrivit ministrului de Interne, Lucian Bode.
  • "Aşa cum aţi văzut în construcţia bugetară pentru anul 2021 am ţinut cont de aceste vulnerabilităţi, eu le numesc vulnerabilităţi ale sistemului de ordine publică faptul că avem în continuare peste 1.000 de posturi de poliţie cu toaleta în fundul curţii. Este o vulnerabilitate pentru Poliţia Română", a declarat Lucian Bode, vineri, în judeţul Botoşani, unde au fost inaugurate două sedii de Poliţie, la Dorohoi şi Săveni.
El a spus că fondurile alocate pentru programul anual de investiţii au fost majorate cu 75% în acest an, de la 84 de milioane de lei la 150 de milioane de lei, pentru reabilitarea sediilor inspectoratelor de poliţie şi a posturilor de poliţie și pentru dotarea acestora.

Bode a cerut Poliției mai multă implicare în planificarea şi derularea unor astfel de investiţii, astfel încât pe lângă banii de la bugetul de stat să fie folosite și fonduri europene.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















348 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Vulnerabilitate (Vineri, 23 aprilie 2021, 14:40)

    Zache58 [utilizator]

    pentru Politia Romana este comportamentul abuziv ,agresiv si criminal.Restul e joc de glezne.
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Vineri, 23 aprilie 2021, 14:54)

    ak33 [utilizator]

    Uite ca unii râdeau Harry geana florin sia ctivistul buzoian când le verifica wc urile polițiștilor rurali
  • 0 (4 voturi)    
    Ia spuneti-i ceva lui Drulă (Vineri, 23 aprilie 2021, 15:11)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    Să nu se mai umfle-n pene că le-a darimat gheretele sindicalistilor. Fiindca o sumedenie de statii de metrou n-au toalete deloc. Acolo isi putea etala talentele de ministru, construind toalete, nu darimind gherete. S-ar fi ales si bucurestenii cu ceva concret si folositor. Asa, din darimarea gheretelor cu ce s-au ales? Cu ifosele lui Drulă că a spart nuș' ce mafie si pe care , de fapt, n-a spart-o deloc. Fiindca mafia aia e mafie in primul rind ca sa-l mulga pe el de salarii mari, nu sa vinda trei covrigi.
  • +1 (1 vot)    
    Am inteles (Vineri, 23 aprilie 2021, 16:05)

    Luk [utilizator]

    Drula n-are timp de reforme, trebuie sa faca WC-uri. Are prioritatile puse in ordine. Cum era aia cu onoarea, domnu’ Prejmier?
  • +2 (2 voturi)    
    Ati rezolvat toate problemele si a ramas doar una (Vineri, 23 aprilie 2021, 16:13)

    bubalacap [utilizator]

    Am si eu vulnerabilitatea in fundul curtii.
    Domnul ministru nu ne spune de ce cufureala in fundul curtii este o vulnerabilitate pentru un politist si pentru minister?
  • +2 (2 voturi)    
    Am ratat (Vineri, 23 aprilie 2021, 16:38)

    fdaniel [utilizator]

    Cred că am ratat știrea privind câte ȘCOLI au wc in fundul curții....
    Copiii nu au de ales; milițienii pot să-și facă buzi de lux cu banii din șpăgi.
  • +2 (2 voturi)    
    Solutie, (Vineri, 23 aprilie 2021, 17:04)

    constan [utilizator]

    Domnule Ministru,va informez ca in tara noastra un sfert din numarul total al gospodariilor si cam jumatate a celor din rural au toaleta in fundul curtii si daca tot abordati problema poate gasiti solutii si pentru gospodariile politistilor din rural,iar pana atunci cu 1000 de olite puteti rezolva problema momentului.Ce fain i-ar sta unui domn politist calare pe olita.sprijinit pe bastonul din dotare