Nicușor Dan anunță că fetița lui are COVID-19 și că intră în izolare și el, chiar dacă are test negativ

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 19 aprilie 2021, 16:04 Actualitate | Esenţial


Nicușor Dan
Foto: PMB
Primarul Capitalei, Nicușor Dan, anunță că fetița sa, care va împlini 5 ani în iunie, a fost confirmată cu COVID-19, astfel că intră în izolare și el, chiar dacă are test negativ.

El a făcut anunțul pe Facebook, precizând că fetița nu are simptome, dar că va trebui să se izoleze și el pentru două săptămâni.
  • "Fetița mea Aheea a ieșit pozitivă la testul COVID-19. Nu are simptome, nu sunt motive de îngrijorare. Eu am ieșit negativ la testare dar, fiind contact direct, trebuie să stau în izolare 14 zile (de la testul ei), până vineri, 30 aprilie.
  • Voi continua să-mi îndeplinesc obligațiile de primar lucrând de acasă. Multă sănătate tuturor!", a scris primarul Capitalei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8125 vizualizari

  • -14 (38 voturi)    
    Si-a luat concediu. O fi obosit. (Luni, 19 aprilie 2021, 16:14)

    newlook [utilizator]

    Si-a luat concediu. O fi obosit.
  • -10 (34 voturi)    
    Gradinitele sunt deschise? Da? Unde s-a infectat? (Luni, 19 aprilie 2021, 16:20)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    S-a infectat in mintea creață a lui Campeanu, care vrea toti copiii la scoala/gradinita, de parca ar fi vaccinati...
    • -3 (7 voturi)    
      Se distruge o generatie de copii (Marţi, 20 aprilie 2021, 1:40)

      lazarus101 [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Doar pentru ca sunteti voi ipohondrii!
      Se infecteaza si in felul asta dobandesc imunitate, asa se sfarseste orice pandemie, pe cale naturala. A se vedea Gripa Spaniola din secolul trecut.
    • 0 (0 voturi)    
      cele particulare si after-school-rile (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:23)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      sunt deschise si pe perioada vacantei.
  • -12 (28 voturi)    
    F F convenient! Bravos danut! (Luni, 19 aprilie 2021, 16:22)

    mike123 [utilizator]

    Miscare strategica a lui danut, pina se linistesc apele!
  • +20 (22 voturi)    
    Multa si grabnica sanatate (Luni, 19 aprilie 2021, 16:24)

    UpNext [utilizator]

    fiicei dansului.
  • +13 (17 voturi)    
    Sanatate (Luni, 19 aprilie 2021, 16:31)

    AliasWfmx [utilizator]

    Sa fie totul ok. Dupa 14 zile de telemunca sa vina mai nervos pe toti banditii, rechinii imobiliari si mafia lasata mostenire de FSN
    • 0 (0 voturi)    
      Nervos va veni, insa nu va face nimic (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:32)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui AliasWfmx

      pana nu va pune fraiele in mana "prietenului" defavorizat de pasajul Ciurel. Atunci deabia se va calma.
  • -6 (24 voturi)    
    Parca... (Luni, 19 aprilie 2021, 16:37)

    Fedora [utilizator]

    persoanele vaccinate erau scutite de carantina. Sau marele primar nu s-a vaccinat?
  • +12 (20 voturi)    
    pana la urma asa este legea, (Luni, 19 aprilie 2021, 16:46)

    bancher [utilizator]

    toti contactii directi trebuie sa intre in izolare 2 saptamani. Poate ca azi este negativ, dar peste o saptamana nu se stie.
    Si eu, cand am avut covid, am intrat in izolare cu toata familia (mancarea o comandam la usa cu panda food). Daca toti ar face asa, covid-ul nu s-ar raspandi asa lesne. Din pacate multi se plimba de bezmetici pe strazi, chit ca stiu ca au covid, si ii imbolnabesc si pe altii.
  • +8 (10 voturi)    
    Sanatate. (Luni, 19 aprilie 2021, 16:59)

    1anonim [utilizator]

    Ei si lui!
  • +6 (14 voturi)    
    Sa-i dea Dumnezeu sanatate lui si familiei, (Luni, 19 aprilie 2021, 17:22)

    DanIoan [utilizator]

    ca pana acum, inca de la inceput, e singurul politician pe care l-am sustinut, singurul pentru care imi bag mana in foc, momentan singurul care pare ca are linistea necesara sa faca un oras mai bun, o tara mai buna, sper ca la primul congres USR sa redevina presedinte si USR redevina un partid de centru, pentru toti, axat pe solutii practice si lupta impotriva coruptiei. Sper sa nu dezamageasca si istoria sa ii dea dreptate in tot ce face.
  • -4 (24 voturi)    
    Mie mi se pare ca e (Luni, 19 aprilie 2021, 17:25)

    adi_69 [utilizator]

    tot intr-o izolare...
    • +11 (21 voturi)    
      Mai lasa si tu iarba aia (Luni, 19 aprilie 2021, 17:39)

      gogu70 [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      sa-ti vina vederea
      • -1 (1 vot)    
        Ti se pare ca este activ (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:36)

        Kecske [utilizator] i-a raspuns lui gogu70

        acest primar general ? Mie mi se pare ca doarme pe el. Poate o fi de la covid. Ca daca e starea lui naturala am cam incurcat-o cu somnul lui de 4 ani ce se prevede.
        • 0 (0 voturi)    
          sincer prefer unul care doarme pe el (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:25)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Kecske

          si nu face nimic, decat unul care darama si distruge toata ziua. Nefacand nimic ai avantajul ca macar nu strici ce au facut altii...Firea, prin comparatie, a stricat multe.
  • +5 (19 voturi)    
    cum dracu (Luni, 19 aprilie 2021, 17:43)

    bancheru83 [utilizator]

    se face ca numai bugetarii au covid si intra in izolare?eu de 4 ani nu am mai avut concediu,am o ,,amarata" de firma cu 3 angajati,nici un ajutor de covid nimic
    • +11 (13 voturi)    
      ... (Luni, 19 aprilie 2021, 18:40)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      Si ce-ai facut/face daca ai avea covid sau ai fi contact direct cu un membru de familie confirmat? Ai umbla in continuare desi stii ca poti imprastia? Bine, nu esti esti singurul, de-asta si numarul mare de victime.
    • +5 (9 voturi)    
      pai (Luni, 19 aprilie 2021, 21:28)

      martel55 [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      la privati cazurile se ascund in loc sa se rpaorteze
  • +1 (15 voturi)    
    nu am citit nicio stire (Luni, 19 aprilie 2021, 18:25)

    buha [utilizator]

    nu am citit nicio stire despre Nicusor Dan vorbind despre spitalele primariei legat de COVID19.
    Despre performante, prioritati, investitii, despre manageri, despre implicare directa.
    Si parca presa considera asta un subiect tabu, foarte ciudata situatia :)
    Sau poate ca nu
    • -3 (7 voturi)    
      acum este prieten cu PNL (Luni, 19 aprilie 2021, 20:26)

      robyzs [utilizator] i-a raspuns lui buha

      acum este prieten cu PNL, deci nu o sa auzi stiri negative despre Nicusor Dan
    • +1 (1 vot)    
      Nici nu vei auzi asa ceva de (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:38)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui buha

      la el. Are alte probleme, mai importante. Nu le stie inca nimeni, dar vom afla. Poate in urmatorul mandat.
  • -2 (6 voturi)    
    Copiii sunt in vacanta din 2 aprilie (Luni, 19 aprilie 2021, 21:42)

    ManeTekelFares [utilizator]

    Nu se putea infecta la școală. In familie, îmi imaginez că în rest au respectat toate măsurile. Ciudat timing! Dar dacă e atât de tembel încât să mintă pe spinarea copilului... Încep să mă aștept la orice aberații din partea oamenilor în care am crezut. Silă nesfârșită!