​​VIDEO Președintele Klaus Iohannis a participat la Slujba de Înviere la o biserică din centrul Sibiului

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 22:35 Actualitate | Esenţial


Klaus Iohannis, la Slujba de Inviere
Foto: Captura video
Preşedintele Klaus Iohannis a participat, sâmbătă seară, împreună cu soţia sa, Carmen Iohannis, la slujba de Înviere de la Biserica Romano-Catolică din Piaţa Mare a Sibiului.

Preşedintele Klaus Iohannis a ajuns la Biserica „Sfânta Treime” din Piața Mare din Sibiu la ora 20.45, împreună cu soţia sa, Carmen Iohannis, relatează Mediafax.

Familia Iohannis participă la slujba de Înviere la Biserica Romano-Catolică din centrul orașului încă de când actualul șef al statului era primar al Sibiului.

„Tuturor creștinilor care acum serveabă Învierea Domnului le doresc sărbători binecuvântate”, a spus președintele Klaus Iohannis. Acesta a transmis mesajul „Cristos a Înviat!” în limbile română, maghiară și germană.

Credincioşii creştini din bisericile occidentale sărbătoresc duminică Paştele.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6541 vizualizari

  • -4 (16 voturi)    
    La Sf Iosif in Buc au fost vreo 500-600 pers (Duminică, 4 aprilie 2021, 0:46)

    Gryphus [utilizator]

    asa cum ziceam, am iesit din casa ca un om liber pt prima data dupa 1 an de ...DICTATURA militara.

    m-am simtit aproape liber pt 1 ora la catedrala Sf Iosif din Buc
    • +7 (19 voturi)    
      Mai taci (Duminică, 4 aprilie 2021, 1:09)

      Dogul [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Mai taci cu prostiile astea cu “dictaturi”. E pandemie si, dacă nu pricepi, poți înțelege doar dacă vine jandarmul la tine, ca pe vremuri. Dacă toți zapacitii ar fi respectat toate măsurile sanitare încă de la început, azi nu am fi ajuns aici. Dar ba ziceai ca nu e virus, ba ca nu e grav, ba ca trece, ba ca nu e buna masca, ba ca vine si îți pune Cip. Ai văzut? D’aia e nevoie de “dictatura militară”:)
      • +1 (5 voturi)    
        Eu n-am zis niciodata ca 'nu e virus' (Duminică, 4 aprilie 2021, 9:59)

        Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

        si nici nu sunt anti vaccin, sunt doar anti masuri idioate si nu o sa tac niciodata, e dreptul meu sa vb
  • -4 (10 voturi)    
    Paste Fericit familiei Klaus! (Duminică, 4 aprilie 2021, 7:45)

    Fides [utilizator]

    Iata ca a fost primul care a fugit la biserica de Paste, asa cum am anticipat. Presimt insa ca ortodocsii vor avea parte de o surpriza. Anul trecut a folosit formularea - . „Stați acasă, altfel, după sărbători, vom avea înmormântări!”.
  • -2 (10 voturi)    
    Sa se roage pentru invierea economiei, (Duminică, 4 aprilie 2021, 8:14)

    emil bobu [utilizator]

    altfel toate mafiile bugetare sunt pe uscat.
  • -1 (7 voturi)    
    Politic-corect, nu? (Duminică, 4 aprilie 2021, 9:02)

    BEDE [utilizator]

    Adică șe duce și la romano-catolici. Și la protestanți. Și apoi va fi și la ortodocși, că toți sunt votanți...
    Aș fi apreciat să văd că face și el măcar o dată o mărturisire de credință clară. Dar, evident o dă așa ca nu care cumva cineva să zică cum că nu-l votează pentru că nu frecventează organizația religioasă al cărei membru este el.

    .
  • -1 (9 voturi)    
    Un exemplu greșit pentru populație! (Duminică, 4 aprilie 2021, 9:23)

    Nyk1 [utilizator]

    În această perioadă în care mor zilnic peste 100 de români datorită unui virus contagios, Klaus ar fi trebuit să participe la slujbă online, din biroul său de la Cotroceni!

    Mă gândesc că a doua zi va merge la schi, la Sibiu fiind.
  • -1 (5 voturi)    
    Klaus pregateste terenul la prezidentiale... (Duminică, 4 aprilie 2021, 10:40)

    mike123 [utilizator]

    Klaus pregateste terenul la prezidentiale pentru Fritz!
    • 0 (0 voturi)    
      hehe (Duminică, 4 aprilie 2021, 13:38)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      Oricand mai bine cu Fritz decat cu ivan. Davai ceas, davai palton...