VIDEO Polițistul care păzea secția 9 din București a fost rănit joi noapte de un tânăr înarmat cu un cuțit. Agresorul a transmis live incidentul: ”Intră să vezi cum spintec acum un polițist în două”

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 2 aprilie 2021, 10:03 Actualitate | Esenţial


Atacator Sectia 9
Foto: facebook
Un poliţist a fost înjunghiat joi noapte în curtea Secţiei 9 din Capitală, fiind rănit la picior. Agresorul, un bărbat de 28 de ani, a fost imobilizat de poliţist cu ajutorul unui coleg, fiind apoi reţinut pentru ultraj. Atacatorul a transmis live pe Facebook, imaginile fiind însoțite de mesajul ”Poliția moare, stai să vedeți”.

Clipul a fost făcut public de Sindicatul Naţional al Poliţiştilor (SNPPC), care acuză că ”slăbirea autorității instituțiilor de aplicare a legii, în speța de față, a Poliției, prin varii moduri, conduce la comportamente violente din partea <bombardierilor>":

ATENȚIE, imagini cu posibil impact emoțional:


”Intră să vezi cum spintec acum un polițist în două”, este auzit tânărul spunând în înregistrare, arătând și cuțitul pe care îl avea cu el.

Atacatorul este văzut intrând în curtea Secției de poliție, moment în care îi spune polițistului de pază ”Ia vino încoa, băi! Ce i-ai făcut mă...?”

Ce spune Poliția Capitalei

”În noaptea de 01/02 aprilie 2021, un bărbat de 28 de ani, din judeţul Ilfov, a intrat în curtea Secţiei 9 Poliţie şi cu un cuţit l-a atacat pe poliţistul ce executa controlul accesului în sediul subunităţii.

În pofida faptului că a reuşit să îl rănească pe poliţist la un picior, acesta, cu sprijinul ofiţerului de serviciu, l-a imobilizat pe bărbat”.

Poliţistul a fost transportat la spital, unde a primit îngrijiri medicale.

Agresorul se află in custodia poliţiştilor şi a fost sesizată unitatea de parchet, pentru săvârşirea infracţiunii de ultraj. Un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 a dispus reţinerea bărbatului de 28 de ani.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















26391 vizualizari

  • +60 (70 voturi)    
    Cica... (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:19)

    ElDiablo [utilizator]

    ...ultraj!!! De ce nu a fost retinut si pentru tentativa de omor? Aici nu scrie, dar individul spunea cu subiect si predicat ca se duce sa taie un politist.
    Iarasi, ce nu se spune si nu se vede aici, este ca agresorul e un conlocuitor viking.
    • +30 (44 voturi)    
      Corect! (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:51)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      Ultraj se cheama cand injuri (poate ai motive intemeiate) pe "organu' ", dar aici este un atac neprovocat, si clar, tentativa de OMOR!

      Asta conteaza mai mult dect etnia atacatorului, de care nu ai voie sa te iei, ca BLM!
      • +25 (33 voturi)    
        La noi nu ... (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:59)

        ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        ...exista BLM, dar s-ar putea infiinta TLM. Corect! Ultraj era daca ii rupea uniforma sau ii tragea una peste cascheta.
        • -8 (22 voturi)    
          Ce treaba are BLM cu prefectura ? (Vineri, 2 aprilie 2021, 14:20)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

          Una e sa se urce 3 politai pe unul legat cu mainile la spate 10 min pana a mierlit-o ala (ala neatacand politia) si alta e suedezul asta care vrea sa omoare un politist. astuia nu-i ia nimeni apararea.
          • +5 (7 voturi)    
            Nu ar fi stricat (Vineri, 2 aprilie 2021, 15:46)

            Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

            nu ar fi stricat daca politia avea o reputatie mai buna!
            • +13 (13 voturi)    
              Nu ar strica (Vineri, 2 aprilie 2021, 17:14)

              PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

              insa nu poti sa alergi oamenii (politisti sau nu) cu cutitul pe strazi. dc era in GB sau FR nu mai zic de SUA isi lua direct gaura in piele nu arest preventiv si toti ar fi zis atac terorist (fie ca ar fi fost fie ca nu - mai musamalizeaza si altii)
              • +3 (5 voturi)    
                Corect! (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 1:26)

                Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

                Dar cand vezi ca 9 politisti au batut si torturat doi cetateni care le-au atras atentia ca fix ei nu respecta legea, desi sunt platiti bine sa o aplice, iar cand sunt cercetati, hopa mor si victimele imediat, la 3 saptamani distanta unul de celalalt... parca nu iti mai vine sa le plangi politistilor de mila!
                Clar, atitudinea multor concetateni din astia mai italieni este de-a dreptul salbatica si paralela cu orice sistem de reguli si valori! Problema e ca nici politistii nu sunt proverbialele "palarii albe" (white hats din folclorul western), nici pe departe!
                • +1 (3 voturi)    
                  beer-....... (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 11:04)

                  iuflo [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

                  tu doar te opresti la ce iti prezinta televizorul cu pseudo-jurnalistii ce alearga cu limba scoasa dupa un rahat de stire ce poate impresiona pe creduli!!! asteapta si tu hotararea instantei, precum cei din america cu cazul negrului cica omorat nevinovat, pentru care neavenitii (multi) fac si acum tam-tam, insa care se pare ca era un vechi "client" al politiei in ale drogurilor!!.........acuma sa nu cazi in alta extrema sa zici ca tin partea politistilor....e clar ca nu toti sunt...."apti"!!!
                  • +1 (1 vot)    
                    recidiva nu se pedepseste cu moartea (Duminică, 4 aprilie 2021, 19:11)

                    PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui iuflo

                    recidiva nu se pedepseste cu moartea. corect si sa asteptam sa vedem ce hotaraste juriul in primul rand si apoi instanta. are si el partea lui de vina ca s-a opus retinerii dar de aici la ce s-a intamplat e cale lunga si nu au justificare
                  • +1 (1 vot)    
                    Pana una alta (Duminică, 4 aprilie 2021, 21:53)

                    Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui iuflo

                    I-au dus pe camp si i-au batut? Da? Da! Este prevazuta in regulamentul operativ al politistilor asemenea procedura? Nu! Asa ca pt ce sa mai astept procesul care de obicei nu se mai termina?! Eu inca astept sa aflu cine a tras in oameni la revolutie, cine au fost de vina pt mineriade si 10 august, ce sentinta primesc cei ca Dinca...!
            • +1 (3 voturi)    
              beer-gummy.... (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 10:59)

              iuflo [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

              politia are reputatia care i-o confera legea!!! atata timp cat legea interzice multe politistului apare perceptia pe care o sustii si tu!! in alta tara civilizata, individul ar fi fost impuscat fara nici o retinere, insa la noi nu prea poti folosi armamentul........sau altfel la noi infractorul are drepturi iar cel ce apara legea numai obligatii!!!
              • +2 (2 voturi)    
                Tu (Duminică, 4 aprilie 2021, 21:57)

                Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui iuflo

                Te-ai facut politist? Daca ma intelegi... Eu m-am prins ca esti din ala cu Stanford Prison Experiment in cap!
      • +31 (41 voturi)    
        Asa se intampla cand faci discriminari pozitive (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:15)

        Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        "Mie n-are ce sa-mi faca mancati'as, ca-s.... minoritar!"
        • +7 (7 voturi)    
          EXACT! (Vineri, 2 aprilie 2021, 21:50)

          Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui Leo55

          Atacatorul avea certitudinea ca poate sa faca orice vrea, ca politistul nu va indrazni sa riposteze!

          Aliminteri nu ar fi facut asta, oricat ar fi de interlop: nu-i nevoie sa ai facultate ca sa iti dai seam ca nu este o idee buna sa taci cu cutitul pe un politist care are pistol ...
        • +2 (4 voturi)    
          Ohohooo (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 0:39)

          Zero_Kelvin [utilizator] i-a raspuns lui Leo55

          Aresel, unde esti, ba, baiatule ? Cum era cu rasismul ???
    • +32 (40 voturi)    
      imi atrag atentia urmatoarele cuvinte: (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:56)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      ,În pofida faptului că a reuşit să îl rănească pe poliţist la un picior, acesta, cu sprijinul ofiţerului de serviciu, l-a imobilizat pe bărbat”.

      Pai oameni buni, in SUA, daca intri cu cutitul in sectia de politie, te impusca direct in cap, fara sa te mai intrebe ce cauti acolo. Cum sa ajunga politistii sa se lupte cu un individ inarmat cu un cutit, daca aveau arma la ei?? Chit ca aveau pistolet Carpati si nu Glock, politistii trebuiau sa traga in el imediat ce i-a atacat, fara sa mai incerce sa il imobilizeze. este inadmisibil sa lasi infractorul sa te atace, cand esti polistist inarmat in timpul serviciului.
      • +8 (22 voturi)    
        Atacul... (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:33)

        ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        ...s-a petrecut in curtea institutie nu in incinta acesteia. Presupun ca initial nu a tinut cutitul la vedere. Probabil l-a scos ulterior si a lovit dupa cum sunt educati inca din copilarie, adica miseleste, prin surprindere.
        Oricum, nu ar fi rau ca in majoritatea instiutiilor publice, daca nu in toate, cei care intra sa treaca printr-un detector de metale. Doar ca astea costa si noi suntem saraci.
        • +2 (2 voturi)    
          Probabil (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 10:08)

          Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

          " Presupun ca initial nu a tinut cutitul la vedere."

          Nici pe vremea lui Ceausescu, militanul nu statea cu mana pe pistol sau pe tocul acestuia, gata sa-l scoata intr-o fractiune de secunda.

          Asa ca agresorul a beneficiat de surpriza!
        • 0 (2 voturi)    
          el diablo (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 11:09)

          iuflo [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

          clar ca tu nu stii ce inseamna incinta institutiei!!!! apoi vii cu probabilitati, cand clar pe filmare vezi ce spune singur si ce tine in mana...la vedere!!! si vorbesti cu argumentele ieftine dupa ce ai vazut la tv nu dupa ce s-a declarat oficial!!!
      • +9 (27 voturi)    
        DEPINDE (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:41)

        Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Daca infractorul e alb, da ai dreptate.
        Daca nu e alb, nu mai merge ca le sare PLM (pardon, am vrut sa scriu BLM-ul) in cap.
        • -9 (25 voturi)    
          Leo lasa manipularea ieftina (Vineri, 2 aprilie 2021, 14:28)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Leo55

          arat-mi un sg caz in care BLM a luat apararea unuia care vana politisti cu arme prin sectii sau pe strada. Nu ca'i apar eu pe ei.
          Ah cand s-a dus politia la asistenta aceea si au tras ca prostii la intamplare de'au omorat-o si cand unii s-au urcat pe unul legat la pamant pana a dat ortu popii da.. si acolo e ok sa protestezi.

          Uita -te la procesul lui Chauvin si ai sa vezi ca intr-o inreg unul din politati zice ca ala nu mai are puls si nici macar atunci nu s-au ridicat de pe el...
        • +2 (2 voturi)    
          clone (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 16:09)

          Andreiasu [utilizator] i-a raspuns lui Leo55

          Cum, necum prea seamana intre ei. Or fi clonati?
      • -5 (9 voturi)    
        nu inteleg (Vineri, 2 aprilie 2021, 15:09)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        daca a reusit sa-l imobilizeze ce mai mai voiai sa faca dupa? sa-l impuste?


        si ca veni vorba, ca toti expertii comenteaza de Carpati... e o arma letala, la fel ca si Glock. Poti sa omoti pe cineva bine merci cu Carpatiul...
        • -1 (9 voturi)    
          Eh asa sunt unii (Vineri, 2 aprilie 2021, 17:15)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

          Pt ei nu'i deajuns sa fie imobilizat tre sa fie rece si nemiscat. Dc zici ceva iti spun ca esti Antifar si BLMist... iar in timpul lor liber apara democratia lol.. no comment man
    • -2 (2 voturi)    
      cica (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 10:55)

      iuflo [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      ultrajul pe langa amenintare, jignire, include si ...vatamare corporala!! asta s-a intamplat efectiv!! in acuzarea ce urmeaza va fi prezentata desigur si tentativa de omor, insa in fata judecatorului prezinti dovada clara
  • +22 (26 voturi)    
    ... (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:38)

    John.Doe [utilizator]

    Asta vroia sa se intoarca la puscarie.
  • +28 (30 voturi)    
    Aduce putin cu Al Capone:)) (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:45)

    BIM15 [utilizator]

    Sa vedem la cat o sa-l condamne justitia, pana la urma e tentativa de omor, nu? Si ar fi interesant sa vedem care e media pedepselor pt o fapta similara in UE, nu zic de US ca acolo sta mult si bine.
    • +4 (4 voturi)    
      poate Al lu Gabone (Vineri, 2 aprilie 2021, 15:43)

      tusnami [utilizator] i-a raspuns lui BIM15

      Asa se intampla cand ajung varful lantului trofic.
  • +34 (42 voturi)    
    mda (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:45)

    Soljenitin [utilizator]

    Rromani Criss va spune ca politistul a atacat cutitul unei persoane de etnie neprecizata.
  • +40 (46 voturi)    
    Ultraj? (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:46)

    MirceaCristea [utilizator]

    Asta e ultraj? Eu zic ca este tentativa de omor. Exista intentia, exista atac cu arma alba. Ultraj era daca il lovea cu pumnul.
    • 0 (2 voturi)    
      mirceacristea (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 11:13)

      iuflo [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCristea

      ultraj e si vatamarea corporala, care poate fi si o palma data sau un pumn...in acuzare clar va aparea si tentativa de omor!!!!
  • +18 (40 voturi)    
    pedeapsa capitala trebuie reintrodusa (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:47)

    MirceaIo [utilizator]

    Sunt persoane care nu pot fii lasate sa traiasca libere in societate! Probele sunt clare ca au probleme grave si atenteaza la viata altora. Violenta extrema trebuie opriita din fasa. Acesti drogati nu mai au nici o teama. Puscaria este a doua lor casa, Nu le mai este frica de nimic.
    • +9 (15 voturi)    
      de acord cu tine (Vineri, 2 aprilie 2021, 13:14)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      adica sefii jandarmeriei din momentul 10 august? Carmen Dan? Liviu Dragnea?
      sper sa se incadreze si astia in analiza ta
      • 0 (2 voturi)    
        genial (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 0:42)

        PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

        punct
  • +28 (32 voturi)    
    Il baga (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:51)

    Costi888 [utilizator]

    La 5 ani, iese anticipat dupa 3 mare vedeta si interlop..
  • +28 (32 voturi)    
    cep? (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:52)

    g01an [utilizator]

    este tentativa de omor si pe ei ii freaca grija ca ala n-a respectat organu'?

    daca nici pentru colegii lor nu se mobilizeaza sa investigheze cum trebuie incidentele, noi ce pretentii sa mai avem... este boala nationala ultrajul asta, ar trebui scos din legislatie, poate mai apuca si ei sa mai citeasca ce este pe acolo.
  • +3 (5 voturi)    
    .. (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:54)

    sentenced [utilizator]

    Mai bine il asculta pe Alexandru Zha.
  • +16 (24 voturi)    
    ultraj? (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:59)

    martel55 [utilizator]

    pare mai degraba tentativa de omor...asa ca de ce mai plang sindicatele daca chiar politistii au deschis dosar pentru ultraj si nu pentru tentativa de omor calificat?
  • +26 (32 voturi)    
    PLM (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:15)

    qwerasdf [utilizator]

    Police live matters...

    daca zici ceva de ei, imediat sar aia de la asociatii in sus ca suntem rasisti.. si ca vai-vai "nu vrea ratb-ul si primaria sa stearga mesajele uracioase..." s.a.m.d.

    sunt curios in ce stare de libertate o sa fie judecat acest parazit
  • -6 (26 voturi)    
    Sarmanele victime (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:16)

    Victtor [utilizator]

    Au ajuns victime ale bombardierilor, nu mai pot lucra in liniste pe campiile de langa Bucuresti, cand au de corectat cate un nesupus.
    Ce se mai aude de cei doi cu comorbiditati ?
  • +14 (26 voturi)    
    in state iesea la 80 de ani (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:22)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    sunt curios cat ia la noi si mai ales cat face. Eu zic ca-i da maxim 5 ani ca e doar tentativa si a filmat si vertical. Iese dupa 3 ani ca a dat cu mopu si a dat de mancare la porumbei in parnaie. E baiat bun se vede dupa fata da anturajul l-a stricat. N-are BMW cumva ? Si mai e de vazut ce falouarsi are si cine i-a dat likeuri.
    • 0 (0 voturi)    
      Chiar asa (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 13:55)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui piticu_enigmatic

      Nici nu vreau sa ma gandesc cum isi in acasa televizoarele astia care filmeaza vertical cu telefonul...
  • +14 (42 voturi)    
    Politia e o gluma (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:38)

    emil bobu [utilizator]

    Politistii sunt folositi de interlopi ca tinte de antrenament.

    Romania e pe final.
    • +10 (26 voturi)    
      De ce ai primit minus?! (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:52)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Ce spui este foarte neplcut, dar asta-i realitatea!

      "Politistii sunt folositi de interlopi ca tinte de antrenament."
    • +2 (4 voturi)    
      luati de aici politie... (Vineri, 2 aprilie 2021, 13:34)

      Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      https://www.youtube.com/watch?v=sV9U1jtZ2vo
  • +15 (25 voturi)    
    a fost un test (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:48)

    zeroG [utilizator]

    A fost doar un test pentru ca un tanar cu un potential remarcabil sa fie acceptat in gruparea hAUR.
    Fratii Ciolacu si Simion isi manifesta admiratia, respectul si sustinerea pentru curajul si determinarea tanarului cu spirit civic. D-na Ivanovici, indignata de comportamentul abuziv al politiei, va organiza un miting de protest si il va reprezenta pe tanar in fata instantei de judecata. Ea spera ca ii va determina pe judecatori sa fie ingaduitori, astfel incat tanarul va avea sansa sa participe la viitoarele alegeri parlamentare pe listele hAUR...
  • +13 (25 voturi)    
    iuiiii dar ce seamana... (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:52)

    Fuscus [utilizator]

    cu aia din piata de la protestele anti-masca. politia i-a tratat cu duhul blandetii ( ca de multe ori) pe acesti ceafalai si iata unde am ajuns. politie fara autoritate. politistii sunt "zmai" numai cu oamenii de treaba.
  • +24 (28 voturi)    
    ce ultraj? Tentativa de omor si incitare la ura! (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:01)

    V. Istina [utilizator]

    Si pentru ca a transmis live as putea interpreta asta si ca terorism, raspandirea fricii impotriva tuturor cetatenilor care cred ca Romania e un stat de drept si au incredere cat de cat in politie.

    Chestiile de genul asta trebuie pedepsite EXEMPLAR!

    Cu asa ceva nu e gluma. Grasul asta ataca Romania civilizata, pur si simplu.

    Zece ani de penitenciar ar putea sa-l calmeze. Sa vedem daca primeste macar trei...
  • +10 (10 voturi)    
    il asteapta un viitor stralucit (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:12)

    Abcdef1 [utilizator]

    dupa cativa ani meritati de puscarie cu flegme in mancare de la personalul penitenciarului, ii trec harfele cocalarului
  • +16 (16 voturi)    
    Chiar daca ar nimeri un procuror bun (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:21)

    doz2018 [utilizator]

    Judecatorul va fi foarte bland pantru ca la noi justitia e de partea infractorului indiferent ce incadrare are. Si atunci procurorul de ce sa-si mai bata capul? Tineti minte asta.
    • +2 (2 voturi)    
      Meriti (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 0:48)

      Zero_Kelvin [utilizator] i-a raspuns lui doz2018

      +1000. Asa e, din pacate.
      Am mai spus-o: tara asta nu a fost pusa in cap de politicieni, ci de justitie si servicii .
  • +11 (11 voturi)    
    retinut pentru ultraj? (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:24)

    revo [utilizator]

    Nu pentru tentativa de crima? Ca doar s-a exprimat cat se poate de clar: "spintec". In general, dupa ce esti spintecat, adica, cum zice DexOnline, cam trebuie sa mori:

    SPINTECÁ, spíntec, vb. I. Tranz. 1. A despica cu un instrument ascuțit trupul (sau o parte a trupului) unei ființe, printr-o tăietură lungă și adâncă. ♦ Tranz. și refl. recipr. A (se) înjunghia, a (se) ucide (prin înjunghiere).
  • +9 (13 voturi)    
    politie vs. pacalici (Vineri, 2 aprilie 2021, 12:32)

    Fuscus [utilizator]

    uitat-va ce inseamna politie profesionista. la noi a filmat cefalaul, ca asa a vrut el. la ei filmeaza politistii pentru a proba toate actiunile lor. in plus, nu te joci cu d'astea cu politia. nu mai ajungi sa iei ani de puscarie. te "rezolva" pe loc!
    https://www.youtube.com/watch?v=sV9U1jtZ2vo
  • +7 (17 voturi)    
    In ce hal a ajuns tara asta... (Vineri, 2 aprilie 2021, 13:06)

    Metec [utilizator]

    Criminalii ajung sa atace Politia... Ce sanse mai are un civil neinarmat, in fata unei brute din astea?!
    Este nevoie, urgent, de modificarea legii politistului, ca sa le dea dreptul de a utiliza armamentul la cel mai mic semn de nesupunere. Altfel, ajungem in anarhie si criminalitate generalizata!
    • +2 (2 voturi)    
      Nu-i de mirare, ci e o consecinta logica (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 15:01)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Cind:
      - Bercea Mondialul primeste de le procurorii si judecatorii romani peste 100 de NUP-uri,
      - lotul Tandarei, condamnat in U.K. este scapat in corpore de alti procurori si judecatori romani,
      - primii doi generali ai plitiei romane, Vasilescu si Berechet, se duc in miez de noapte la biserica nu pentru a se ruga Lui Dumnezeu ci pentru a se ruga unor interlopi
      - si multe, multe altele,
      ce-a facut „viteazul” nostru nu mai pare o surpriza...
  • +12 (18 voturi)    
    si infractorul mai traieste? (Vineri, 2 aprilie 2021, 13:11)

    oaresicare [utilizator]

    unde in lume, in afara de statele esuate, un om intra in sectia de politie si ataca un politist cu cutitul si mai e in viata dupa asta?
    • -7 (13 voturi)    
      statele esuate... (Vineri, 2 aprilie 2021, 13:33)

      Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui oaresicare

      esuate in capul tau. aia tin in frau 350 milioane care mai au si dreptul sa poarte arme, inclusiv arme de asalt. esuate... da!
  • +9 (13 voturi)    
    Interlopii cedeaza psihic, din cauza lockdown (Vineri, 2 aprilie 2021, 13:50)

    Metec [utilizator]

    E clar ca sunt turbati, pentru ca nu mai pot talhari, sparge si omori pe timpul noptii, din cauza restrictiilor anti-Covid din intreaga Europa. Au ajuns sa atace ca lupii, orbeste. Acum e momentul sa-i stranga si sa-i inchida, pe zeci de ani. Las' ca e buna si pandemia asta la ceva!
    • +5 (9 voturi)    
      Valabil doar pentru interlopii marunti (Vineri, 2 aprilie 2021, 16:54)

      VOX. [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Cei din parlament, servicii, magistratura etc. sunt foarte activi.
  • +3 (9 voturi)    
    V-am spus eu ca nu ne mai facem bine (Vineri, 2 aprilie 2021, 14:05)

    persuasiv [utilizator]

    v-am spus...
  • +9 (15 voturi)    
    asa a fost intotdeauna in RO (Vineri, 2 aprilie 2021, 14:27)

    John_Re [utilizator]

    pt ca beau si mananca la aceeasi masa.

    plus ca exista o lege a tacerii, "nu imi faci probleme - nu iti fac probleme"
  • +5 (11 voturi)    
    Diversiune (Vineri, 2 aprilie 2021, 15:25)

    john-doe [utilizator]

    Auzi ultraj cand e vorba de tentativa de omor calificat! Cine stie cu ce smecher e prieten atacatorul, poate aflam daca se mai intalneste seful politiei cu smecherul ca sa elucideze cazul! Pare mai degraba o stire fumigena, ca sa atraga simpatia catre politie, dupa nenorocirile de la sectia 16 si nu numai!
    • -3 (5 voturi)    
      Ha ha ha (Vineri, 2 aprilie 2021, 17:19)

      Victtor [utilizator] i-a raspuns lui john-doe

      Cui ii foloseste asa ceva ?
      • -1 (7 voturi)    
        La mintea cocosului (Vineri, 2 aprilie 2021, 19:48)

        john-doe [utilizator] i-a raspuns lui Victtor

        Politiei!
  • +8 (12 voturi)    
    agresorul nu este cel care urla in Pta Victoriei (Vineri, 2 aprilie 2021, 15:40)

    Coresponedntu [utilizator]

    Dăăășchideți băăă teatreleeeee, Băăăăăă !!!!
  • 0 (12 voturi)    
    Poliția are nevoie de putere (Vineri, 2 aprilie 2021, 17:57)

    hahahihi [utilizator]

    Dacă îl împușca in inima, așa cum merita, toți zvonuri și raspândacii de pe net ar fi aruncat cu rahat pe bietul polițist, care din aceste motive l-a imobilizat in loc sa îl împuște așa cum ii cerea de fapt situația. Marea majoritate a populației nu realizează siguranța pe care ne-o oferă instituțiile specializate ale statului, nu au habar ca datorită unor eforturi deosebite ale acestora oamenii se plimba pe strada fără teama. Trebuia împușcat in inima, fără teama de posibile cercetări și repercursiuni. Dacă se continua așa, după polițiști vom urma noi și copiii noștri, oameni buni, treziți-va!
    • +2 (4 voturi)    
      OK (Vineri, 2 aprilie 2021, 23:00)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui hahahihi

      Dar daca vom urma noi ca victime ale unor politisti de genul celor de la sectia 16? Ce faci in aceasta situatie ???
    • +1 (1 vot)    
      Tot "datorită unor eforturi deosebite" (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 16:49)

      mihaio [utilizator] i-a raspuns lui hahahihi

      Au fost eliberati din puscarii inainte de vreme !
      Si asta pentru ca "nu sunt puscarii suficiente".

      Pestele de la cap se impute! Parlamentarii trecuti amnistiau si eliberau pe banda rulanta. Daca judecatorii nu condamna, procurorii nu se sesizeaza, politia romana este doar un caine fara dinti.

      Asta-i doar inceputul, stai sa vezi "siguranta" acum ca se intorc rromanasii scoliti in UK. P-aia cu spartul de bancomate deja e fumata.
  • +2 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 8:11)

    [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    Asta este o diversiune (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 8:46)

    neagoe [utilizator]

    Daca nu se iau masuri vom mai auzi de el. Individul vrea sa fie trimis intr-o puscarie.
    Probabil are aranjat deja traseul prin puscarii pentru a ajunge langa cineva anume. Ori sa-l protejeze, ori sa-l ... execute.
  • +1 (1 vot)    
    invitatie (Sâmbătă, 3 aprilie 2021, 13:42)

    VQSV [utilizator]

    Locuiesc intr-un orasel conservator din Bavaria. Il invit pe viteazul in cauza sa incerce acelasi lucru si sa scoata cutitul si la un politist de aici.