Sute de blocuri din Capitală, din nou fără apă caldă

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 1 aprilie 2021, 11:48 Actualitate | Esenţial


Apa calda
Foto: Pixabay
Sute de blocuri din sectoarele 2 şi 3, precum şi alte zeci din sectoarele 4 și 5 nu au apă caldă și căldură din cauza unor avarii produse la CET Sud.

Potrivit informaţiilor furnizate pe site-ul Companiei Termoenergetica, problema ar urma să fie remediată joi, în jurul orei 15.30, scrie Agerpres.

În Sectorul 5, în cazul unor imobile din zona Calea Ferentari şi Şoseaua Sălaj, furnizarea agentului termic ar urma să fie oprită pe parcursul întregii zile, din cauza unei avarii la reţeaua primară. O altă avarie, la reţeaua secundară, va afecta blocuri din zona Calea Rahovei, până în jurul orei 17.00.

În Sectorul 6, o avarie la reţeaua primară a dus la oprirea furnizării agentului termic, pe parcursul întregii zile, pentru blocuri din zona Bd. Iuliu Maniu, str. Valea Cascadelor. De asemenea furnizarea apei calde şi a căldurii va fi oprită şi pentru blocuri din zona Bd. Uverturii, ca urmare a unei avarii în punctul termic pe circuitul primar.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16803 vizualizari

  • -13 (19 voturi)    
    off (Joi, 1 aprilie 2021, 11:53)

    cucuveauamov [utilizator]

    v-am spus sa n-o mai votati pe Firea! daca era acum primar domnul Dan .... alta era viata
    • 0 (2 voturi)    
      Da nu-i Firea vinovată. (Joi, 1 aprilie 2021, 17:32)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Ce-ți veni și ție? Ce ai cu Firea? Vorbești de ea, o apucă sughițul ,se încurcă la numărat ce a furat și vrea iar să candideze să-i iasă socoteala, ca să nu stea numai cu sârma rătăcită. Chiar, ce știi? Au găsit sârma?
  • +8 (8 voturi)    
    Redactia Hotnews este depasita (Joi, 1 aprilie 2021, 12:19)

    un domn [utilizator]

    lipsa apei calde in sectorul 3 este din data de 30 martie
  • -4 (8 voturi)    
    de 10 (Joi, 1 aprilie 2021, 13:10)

    nahir [utilizator]

    zile persistă avaria asta.
    În perioada asta a fost apă caldă la chiuvetă doar de 2 ori, iar căldura din calorifere aproape ca și inexistentă.
    • +2 (6 voturi)    
      ... de mai mult de 10 zile nu e apa calda (Joi, 1 aprilie 2021, 14:15)

      mynickname [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      in anumite zone, dar nu din cauza *acestei* avarii. Asta doar a pus capac. Vezi alt comment al meu.
      • 0 (2 voturi)    
        mă amuză (Joi, 1 aprilie 2021, 17:35)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui mynickname

        întotdeauna cei care știu ce curge la mine în baie, pe robinetul de apă caldă de la chiuvetă, ca și cei care d-au cu minus doar pt. că li se pare că e atacat vreun decident politic.
        Articolul și comentul meu se referă strict la ce se întâmplă piunctual în acest moment.
        • 0 (2 voturi)    
          Ai primit minusuri pt afirmatia ... (Joi, 1 aprilie 2021, 20:03)

          mynickname [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          ... "de 10 zile persistă avaria asta." - avarie ce a avut loc acum 2 zile.
          "d-au" se scrie 'dau' in lb. romana.
          Continua cu dusurile reci ...
  • +3 (7 voturi)    
    In zona Mosilor, Bucur Obor, Colentina (Joi, 1 aprilie 2021, 14:13)

    mynickname [utilizator]

    ... apa calda nu mai e din 17 martie. Caldura a fost la limita (20-22 de grade in casa, 40 de grade max agent termic) iar apa calda la cel mult 30 de grade in intervalul 10-16. Dimineata si seara se racea la cel mult 20 de grade din cauza consumului.
    La punctele termice la care am fost, agentul primar venea la cel mult 80 de grade si cu debit insuficient - din punctul termic apa calda n-a plecat cu mai mult de 40 grade in intervalul cu consum minim de apa calda.
    Din 30 aprilie au "rezolvat" - totul e rece ca gheata. Colac peste pupaza, din momentul in care se va repara, va mai dura 3 zile pana cand se intra in regim normal si in zonele amintite pt ca sunt cel mai departate de CET (sa zicem la capat de traseu).
    Nu sper ca se va repara astfel incat sa avem cel putin 45 de grade la apa calda pe timpul serii. M-am pomenit niciodata in 35 de ani cele 55 de grade contractuale la apa calda.
  • 0 (4 voturi)    
    S-a rezolvat (Joi, 1 aprilie 2021, 16:33)

    Orpheus [utilizator]

    Au mutat data pe 2 Aprilie. Prima oara a fost o pacaleala!
  • 0 (4 voturi)    
    Pleaca, Nicusoare! (Joi, 1 aprilie 2021, 17:33)

    JustinCase [utilizator]

    Sa vina Firea din nou, sa bage bani in catedrala!
  • 0 (0 voturi)    
    CET SUD (Vineri, 2 aprilie 2021, 17:34)

    Trist [utilizator]

    Au schimbat modificarea, acum este 03.04.2021 ora 24. Poate dl.Claudiu-Ionuţ Cretu-Sarbu va face o sfestanie
    (gratis)!