VIDEO "A murit tata de COVID acum două zile" - strigătul de disperare al unui tânăr din Constanța către protestatarii care treceau pe sub fereastra sa

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 31 martie 2021, 10:11 Actualitate | Esenţial


Barbatul din Constanta huiduit de protestatarii anti-restrictii
Foto: Digi24
Un tânăr din Constanța a ieșit la geamul locuinței sale, în timp ce pe sub fereastra sa trecea coloana de manifestanți anti-restricții, și a început să strige disperat către protestatari: "Acum două zile a murit tata de COVID și voi protestați? Să vă fie rușine!".
  • "A murit tata acum două zile de COVID!. Acum două zile a murit tata de COVID și voi protestați? Să vă fie rușine! Oamenii ăia, la Infecțioase, acolo, se luptă pentru voi.
  • Și voi? Sunteți niște idioți. Să n-ajungeți acolo!", a strigat bărbatul de la geamul locuinței, către protestatarii care treceau pe stradă.


Manifestații anti-restricții au avut loc și la Constanța, în ultimele trei zile, participând câteva sute de oameni.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17626 vizualizari

  • +32 (54 voturi)    
    cu alde sosoaca si dacopatii nu e rost (Miercuri, 31 martie 2021, 10:17)

    qwerasdf [utilizator]

    de dialog

    astia sunt batuti in cap
    • -15 (25 voturi)    
      mai usor cu ipocrizia! (Miercuri, 31 martie 2021, 11:10)

      wweesstt [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      ar de jos unii manifestanti ii strigau tanarului : " si eu mi-am pierdut jobul si nu am ce pune pe masa familiei!" Sunt povesti reale: www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/ce-s-a-intamplat-cu-david-tanarul-somer-ramas-fara-mancare-si-cu-medicul-alungat-din-apartament-cum-au-reactionat-oamenii-1289061 nu toti suntem bugetari sau speciali care nu suferim finaciar deloc in aceasta 'pandemie'! sunt convins ca majoritatea care incurajeaza restrictiile daca ar sta in 75% ar zice ca nu e nici-o pandemie, nu mai vorbesc sa ramana fara job, sau sa piarda afacerea familiei in care au investit toate veniturile, poate a pus gaj inclusiv apartamentul! ati vazut cum procedeaza bugetarii specialii din politie sau de la metrou daca le sunt amenintae sporurile ?! blocheaza traficul trag de garduri specialii din MAI! incluziv 'eroii' prin vocea medicului D.Sandesc (un jeg) ameninta ca pleaca de la ATI daca nu li se platesc sporurile! si voi ipocritilor ii njurati pe amaratii aia! ?
      • +12 (18 voturi)    
        Tu compari viata unui om (Miercuri, 31 martie 2021, 13:13)

        kokos [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

        cu o slujba ? Slujbe gasesti cate vrei , numai sa vrei sa muncesti , dar alta viata nu-ti mai da nimeni.
      • +4 (8 voturi)    
        Pentru decerebrati: (Miercuri, 31 martie 2021, 18:45)

        1anonim [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

        viata e viata, jobul e job. viata fara job e cum e , dar de job fara viata ai auzit vreodata? poti sa gandesti la chestia asta?
        • -2 (2 voturi)    
          Poți să faci bani (Miercuri, 31 martie 2021, 23:29)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui 1anonim

          și după ce dai colțul, deci există și job fără viața. Cu inteligența asta artificială chiar există posibilitatea să creezi ceva nou de dincolo de moarte.
      • +6 (8 voturi)    
        trebuia (Miercuri, 31 martie 2021, 19:09)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

        să rămâi în grota unde ai apărut.
      • +2 (6 voturi)    
        ! (Miercuri, 31 martie 2021, 22:00)

        tudorr [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

        Lake, procentul de somaj in Romania e mai mic decat e in Germania, si mai pune si muncitorii la negru din Romania, ca in Germania nu-ti permiti sa tii lumea la negru! De munca e garla, numai sa te ducacapul!
    • -15 (25 voturi)    
      mai usor cu ipocrizia! (Miercuri, 31 martie 2021, 11:29)

      wweesstt [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      iar de jos unii manifestanti ii strigau tanarului : " si eu mi-am pierdut jobul si nu am ce pune pe masa familiei!" Sunt povesti reale: www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/ce-s-a-intamplat-cu-david-tanarul-somer-ramas-fara-mancare-si-cu-medicul-alungat-din-apartament-cum-au-reactionat-oamenii-1289061 nu toti suntem bugetari sau speciali care nu suferim finaciar deloc in aceasta 'pandemie'! sunt convins ca majoritatea care incurajeaza restrictiile daca ar sta in 75% ar zice ca nu e nici-o pandemie, nu mai vorbesc sa ramana fara job, sau sa piarda afacerea familiei in care au investit toate veniturile, poate a pus gaj inclusiv apartamentul! ati vazut cum procedeaza bugetarii specialii din politie sau de la metrou daca le sunt amenintae sporurile ?! blocheaza traficul trag de garduri specialii din MAI! incluziv 'eroii' prin vocea medicului D.Sandesc (un jeg) ameninta ca pleaca de la ATI daca nu li se platesc sporurile! si voi ipocritilor ii njurati pe amaratii aia! ?
      • +7 (11 voturi)    
        Te repeti... (Miercuri, 31 martie 2021, 12:43)

        BIM15 [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

        Te repeti...
        Te repeti...

        1x sentenced = 2x wweesstt:))
      • +4 (6 voturi)    
        Doar ca (Miercuri, 31 martie 2021, 17:42)

        Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

        Nu pentru asta protesteaza! Ci sunt din aia care vor sa mearga in club, sa stea in cafenele, sa mearga vara in Grecia... Cand m-am vaccinat eu, in timp ce stateam in perioada de supraveghere de 15 min dupa vaccin, era unu ce vorbea la telefon: "m-am vaccinat ca vreau sa merg la mare! Nu imi pasa! ..."
        Astia nu isi pot imagina cum e sa fii batran si bolnav, cum e sa ai diabet... dar sa fii nevoit sa iesi din casa macar la cumparaturi, medic si la lucru si sa dai de ei care se "sufoca" daca isi pun o carpa pe fata! Macar atat nu fac pt tine care risti sa mori! Macar atata compasiune si bun simt nu au!
        Cat despre locuinta "gaj", e un risc pe care ti-l asumi! Daca esti atat de nebun, treaba ta! La fel de bine poate sa iti distruga afacerea un curent nou in obiceiurile clientilor, sau o tehnologie noua, o problema in aprovizionarea/furnizarea materiei prime cum a fost cu pesta porcina, pana si vremea te poate baga in faliment!
        Dar virusul poate omora direct pe unii oameni! Si dupa moarte nu mai ai ce repara!
  • -23 (63 voturi)    
    Iar din coloana de protestatari se auzi (Miercuri, 31 martie 2021, 10:20)

    sentenced [utilizator]

    "Si eu mi-am pierdut locul de munca si nu mai am ce pune pe masa familiei iar statul spune ca nu ma incadrez in nicio categorie eligibila pentru asistenta financiara".

    Sunt povesti reale: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/ce-s-a-intamplat-cu-david-tanarul-somer-ramas-fara-mancare-si-cu-medicul-alungat-din-apartament-cum-au-reactionat-oamenii-1289061
    • +18 (26 voturi)    
      Si cand (Miercuri, 31 martie 2021, 10:59)

      ursu78 [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Cand intr-o tara ai rata somajului sub 5%...faptul ca nu-ti gasesti de lucru spune ca ai o mare problema.
      Mai mult...daca pe tine te doare in c*r ca ala moare...de ce sa ne doara ca tu esti incapabil sa-ti gasesti un loc de munca? Pana una alta...in RO au murit 23.000 oameni de covid...si nici unul de foame...asa ca mars la munca...si daca vrei respect...respecta si tu la randul tau.
      P.S. Daca nu erau astia ca tine...acum pandemia era istorie. Dar din cauza unora ca tine...care n-au avut suficient respect sa respecte 3-4 luni niste reguli de bun simt...acum suntem inca in pandemie...si tu vrei ca tot noi sa suferim consecintele ca tu n-ai pic de respect fata de societate?
      • +1 (5 voturi)    
        lol (Miercuri, 31 martie 2021, 21:42)

        sentenced [utilizator] i-a raspuns lui ursu78

        Eu am de munca, stai linistit.
        Dar atata timp cat aia care mor de foame nu ii inteleg pe aia care mor de covid si viceversa nu vom avea pace.

        P.S. Eu nici macar nu am avut Covid, deci nu inteleg cum pot fi vinovat ca inca suntem in pandemie. Dimpotriva, daca toti erau ca mine nu am fi avut pandemie de la bun inceput in Romania.
    • -14 (22 voturi)    
      cu buzunarul plin, neafectat de pandemie (Miercuri, 31 martie 2021, 11:01)

      wweesstt [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      sunt curios daca tanarul din imagine, ca dealtfel toti cei care incurajeaza carantina si restrictiile, sunt dispusi sa sustina si finaciar lupta impotriva pandemiei, sa suntina cu macar un 25% din salariu sau pensie, ca asa cu pensia intreaga, mai ales aia speciala si cu salariul de bugetar intreg, cu toate sporurile, stand acasa, normal ca nu te deranjeaza prea tare aceste masuri! financiar suporta aceasta criza numai unii! pai hai toata tara in 75% si dupa poti sa ceri cate restrictii vrei!
    • +12 (22 voturi)    
      Ce facem noi cand ne pierdem jobul? (Miercuri, 31 martie 2021, 11:24)

      BIM15 [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      1. ne cautam alt job in acelasi sau alt domeniu de activitate
      2. stam cu mana intinsa la stat

      Du-te ba la munca, nu la intins mana!
    • +8 (16 voturi)    
      asa si? (Miercuri, 31 martie 2021, 12:04)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      adica daca lucrezi la negru in 2021 si ai facut clase cat trenul, ai tot dreptul sa injuri medicii, pe presedintele tarii sau pe orcine iti atrage atentia ca esti un distrus, un ratat si toate actiunile tale te afunda si mai rau in saracie
    • +3 (5 voturi)    
      Nu se aude! (Miercuri, 31 martie 2021, 17:48)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Nu se aude asa ceva!
      Alt job si gata!
      Iar daca nu se incadreaza la ajutorul social, mai ales ca are o familie, deci persoane in intretinere, inseamna ca mai are totusi surse de venit! Poate lucreaza sotul/sotia, ceea ce ar putea fi suficient pentru perioada de tranzitie spre un nou loc de munca!
      Dar na, romanul s-a ajuns! Vrea doar iPhone, BMW si vacanta in fiecare vara in Grecia! Iar dupa figurile astea, sa stai o luna - doua in casa doar cu mancare preparata singur din alimente de la supermarket... nu merge!
  • +5 (39 voturi)    
    ! (Miercuri, 31 martie 2021, 10:20)

    tudorr [utilizator]

    Au iesit boschetarii si infractorii sa urle dupa "libertate"! Infiorator, si la fel de infiorator e ca jeandarmeria nu face nimic! Ministru de interne USR, prefect USR in Bucuresti, foarte smart, n-am ce zice!
    • +4 (8 voturi)    
      Ministru de interne USR (Miercuri, 31 martie 2021, 10:48)

      Toate nickname-urile erau luate [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Tu cam pe ce lume trăiești, aproximativ?
    • +11 (11 voturi)    
      Gresit (Miercuri, 31 martie 2021, 11:07)

      kz [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Ministrul de interne este Lucian Bode de la PNL
    • +5 (7 voturi)    
      ? (Miercuri, 31 martie 2021, 11:09)

      provest_1 [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      In ce tara e ministru de interne USR?
      Iar cel de la geam e din Constanta, nu din BUcuresti.
      Ce-are bata dacica cu prefectura din Bucuresti?
      • +2 (4 voturi)    
        ! (Miercuri, 31 martie 2021, 18:23)

        tudorr [utilizator] i-a raspuns lui provest_1

        Sosoncii au iesit peste tot!
  • +30 (48 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 31 martie 2021, 10:26)

    [anonim]

    • +6 (12 voturi)    
      ! (Miercuri, 31 martie 2021, 12:38)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui

      Aur e aripa nationalista, legionara si crestiopata a psd! Vedeti cine i-a ridicat si de unde fin finantarile, ca nu faci campanie fara sa bagi bani la greu!
  • +11 (31 voturi)    
    se numeste (Miercuri, 31 martie 2021, 10:31)

    licasamadau [utilizator]

    polarizarea societatii si este unul dintre cele mai toxice efecte nu ale covidului, ci ale modului în care acesta a fost abordat, cu efecte pe termen lung.
  • +31 (51 voturi)    
    Suferinta datorita pademiei (Miercuri, 31 martie 2021, 10:37)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...e in casa multor romani, in schimb prostia, idiotenia si iresponsabilitatea se plimba libera pe strazi, pe sub ferestre...

    Din pacate am colegi la munca, care si-au pierdut cate un parinte datorita infectarii cu Covid_19...Idiotii astia de la AUR nu au pic de bun simt si de responsabilitate!!!
    • +12 (12 voturi)    
      AUR nu are treaba cu responsabilitatea (Miercuri, 31 martie 2021, 10:51)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

      ei au treaba cu interesele politice. Vor sa castige mai multa putere, eventual sa doboare guvernul si sa intre la guvernare alaturi de PSD. De asta se depune motiune in parlament in aceste zile, sa ia ei puterea impreuna cu PSD.
      Din pacate cei de la AUR doar se folosesc de pandemie ca sa castige capital politic. Daca guvernul nu ar fi instituit obligatia purtarii mastii si restrictiile de noapte, acum AUR urla ca de ce nu se instituie...Motivul? Tot ca sa castige capital politic.
    • -5 (13 voturi)    
      Mda (Miercuri, 31 martie 2021, 11:10)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

      Multa lume a pierdut pe cineva drag, inclusiv eu. Toata lumea sufera, inclusiv aia de pe strada. Nimanui nu ii e bine. Sunt oameni care au pierdut afaceri sau o duc mult mai rau decat acum un an, fara perspective si fara solutii. Toti copiii sufera, toti adultii sufera, nu doar cei carora le-au murit rude, prieteni sau membri ai familiei.

      Atitudinea trebuie sa fie diferita fata de partidele politice si activistii lor si fata de toti ceilalti oameni.

      Deci nu prostia circula pe strazi, ci ingrijorarea pentru viitor si suferinta prezentului. Faptul ca dumneata sau eu nu iesim pe strada nu inseamna ca suntem destepti si musai responsabili, asta ca sa fie clar. Sunt tampiti de toate partile, iresponsabili de toate felurile, dar astazi toata lumea sufera (cu exceptiia celor care profita de situatie, inclusiv sefii partidelor de opozitie).
      • 0 (0 voturi)    
        a te concentra pe trecut sau a fi doar in prezent (Vineri, 2 aprilie 2021, 10:56)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        Nu este cea mai buna solutie - a incerca sa vezi in viitor si sa pleci din trecutul si prezentul tau spre ceea ce iti doresti sa fie, in mod realist, cred ca asta este solutia.

        Nu poti sa ignori prezentul, cum nu poti sa ignori restrictiile pentru ca vor urma consecintele.

        A spune ca suferinta mea este mai mare decat a ta este un fals.

        A iti pune ochelarii de cal ca sa mergi inainte se pare ca nu prea se mai poate.

        fiecare ar face bine sa caute o solutie petnru sine si impreuna cu altii care poate de multe ori nu este una facila.
    • -5 (13 voturi)    
      Suferinta e in ambele tabere (Miercuri, 31 martie 2021, 11:13)

      marc.andre [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

      care aparent sunt antagonice.
      Da, exista virusul. Da, a murit tatal acestui om.
      Da, multi si-au pierdut slujbele, dar nu din cauza virusului, le-au pierdut datorita masurilor aberante impuse de guwern.
      Aceste articole care arata antagonizarea celor doua tipuri de opinii nu fac decat sa manipuleze "ca la carte" (stiti voi) folosind polarizarea/antagonizarea societatii. Este regretabil ca Hotnews se lasa folosita de anumiti vectori de putere din societatea romaneasca pentru a le face jocurile. Foarte regretabil. Deloc laudabil.
  • -4 (18 voturi)    
    și tata a murit de cancer la colon (Miercuri, 31 martie 2021, 11:20)

    di livio [utilizator]

    și pt asta nu s-a închis lumea...sigur că tata n-a colmatat ati și n-a dat de lucru medicilor eroi, medicii eroi îmi ziseră să-l iau acasă că n-au ce să-i facă
  • +11 (19 voturi)    
    Manipulare de cea mai joasa speta din partea AUR (Miercuri, 31 martie 2021, 12:09)

    MakeRoGreatAgain [utilizator]

    Asa zisele "proteste" reprezinta de fapt metoda AUR de a incerca sa-si faca popularitate, pe spatele populismului de cea mai joasa speta.

    AUR incearca sa se ridice pe seama masurilor nepopulare dar necesare ca sa scapam de virusul asta gripal nenorocit.

    AUR se hraneste cu frustrarile romanilor din cauza restrictillor si alimenteaza aceste frustrari la maxim.

    Cine nu are creier si nu gandeste pica in plasa lor. Marusile PNL si USR poate nu au fost cele mai bune, sau mai insipirate, dar protestul vagabontilor AUR nu are nici o legatura cu a gasi alte solutii.

    Iar membrii galeriilor de fotbal sunt lasate iar sa-si faca de cap in loc ca vagabontii aia sa fie legitimati, amendati si pusi in baze de date ca indivizi cu risc mare de infractuniuni.
  • +10 (16 voturi)    
    Cei care îndeamnă la proteste sunt vaccinați. (Miercuri, 31 martie 2021, 12:30)

    asavreau [utilizator]

    Șoșoaca, Simion și alți pretinși luptători pentru libertate au făcut vaccinul și acum îndeamnă oamenii să nu respecte regulile de protecție, adică să moară mai mulți, motiv pentru ei să acuze Guvernul că a lăsat românii să moară. Criminali ordinari profită de frica oamenilor și-i îndeamnă să nu poarte mască. să nu se vaccineze. Priviți în urmă , până la începerea vaccinării, AUR nu au ieșit cu curaj în stradă. Acum, vaccinați fiind vor morți, cât mai mulți morți, pe care să-i contabilizeze drept susținători AUR. Dragnea a pus morții să-l voteze, AUR pune morții să-l ridice în sondaje. Preoții mulțumiți de clientelă și colivă vor susține AUR.
  • +8 (16 voturi)    
    Trist (Miercuri, 31 martie 2021, 13:07)

    m_i_h_a_i_40 [utilizator]

    Sincer, nu vad mare diferenta intre imbecilii care protesteaza acum si bizonii care se arunca in mare (chiar daca steagul rosu e ridicat) sau bombardierii cu bmw tunat care gonesc pe contrasens. In toate cele trei situatii, imbecilul / bizonul / bombardierul poate muri pe limba lui - mi se pare si asta o forma de selectie naturala, pana la urma.
    Trist este ca aproape de fiecare data se intampla sa ia dupa ei si oameni nevinovati, de bun simt, care aleg sa respecte regulile etc.
    Numai prin aplicarea legii fara exceptii si menajamente, cred ca pot fi facuti astfel de oameni sa inteleaga ca libertatea nu inseamna sa faci ce vrei, cand vrei, fara sa-ti pese de drepturile si libertatile celorlalti. Dar din pacate, la cum se misca autoritatile noastre, cred ca mai avem mult pana departe...
  • +3 (7 voturi)    
    Si tata a murit ...in spital (Miercuri, 31 martie 2021, 19:13)

    MDK [utilizator]

    Avea cancer, ma certau sa il iau acasa ca nu au ce sa ii faca ca de ce l-am adus. Plateam sa ii schimbe cearceafuri si sa ii faca calmantele, in ultimele zile cand era mai rau au spus sa fac rost eu de morfina ca ei nu au, dupa cateva zile l-am carat eu cu o brancardiera jumate cat mine la morga pentru ca nu aveau personal disponibil. Multumesc eroilor care desi stiau ca nu au ce sa faca imi luau banii de fiecare data. Hai sa nu fim rai dar sa fim realisti, Dr. Burnei doar ce a fost achitat astazi, un criminal ..si ca el multi altii presa tace.
  • 0 (0 voturi)    
    trebuie sa o spun (Vineri, 2 aprilie 2021, 11:16)

    ..13 [utilizator]

    Daca s-a ajuns aici este pentru ca o multime de cetateni in loc sa respecte cu decenta folosirea unei masti corespunzatoare, in mod corespunzator, a inceput negatiile si sa sustina ca:
    - nu exista virus
    - ca masca nu este necesara
    - ca testarea este apa de ploaie
    - ca vaccinul nu este bun de nimic

    Deci au tot negat individual masuri de bun simt si au facilitat raspandirea rapida a virusului -

    S-au jucat cu focul! - asta la nivel individual
    SI acum arde cu flacara mare.

    Dar parerea mea ca teoriile astea care zburda au fost create si raspindite metodic la prostime - uite ca ele au prins. Deci au fost folosit punctul de vedere colectiv atent lucrat...

    mergem mai departe:
    S-a gasit Avocatul Dreacului care sa conteste amenzile si atunci dreacii au zbirdat si mai fericiti ... Nu pot sa inteleg cum de mai este inca in functie. Vina institutionala care putea fi corectata dar nu e...

    de voie, de nevoie, guv a inceput sa ia masuri, unele mai bune, altele mai putin bune, dupa posibilitati...

    A spune ca nu este nevoie de reguli trebuie sa ia nevoie clar de mai multe tigle pe casa ca altfel....

    De aceea astia de marsaluiesc doar ca sa anime viata de noapte si sa testeze reactiile jandarmeriei sunt de ocolit...Isi striga singuri neputinta si frustarea, poate se mai relaxeaza asa , dar de ce sa ma incarce pe mine???

    Sunt suficiente instrumente democratice ca sa te lupti corect pentru ceea ce crezi ca este mai bine!

    Doua elemente sunt extrem de importante:
    1/ sustinerea articulata a unui punct de vedere
    2/ dialogul purtat civilizat intre voi si noi si noi si voi

    Daca lipseste unul dintre ele este bai mare!

    Hiba cea mai mare este insa ca justitia, care ar trebui sa intervina cand partile nu se pot intelege pe cale amiabila, este ...

    deh...