Protest în Capitală: Violențe la Piața Unirii / Mai mulți huligani au atacat jandarmii cu pietre / Vitrinele magazinelor, sparte / Mai multe rețineri / Jandarmii au folosit gaze lacrimogene

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 30 martie 2021, 1:31 Actualitate | Esenţial


Violente la Unirii
Foto: Romania TV
Mai mulți huligani infiltrați între cei circa 100-150 de protestatari care se retrăgeau de la protestul din Piața Victoriei i-au atacat cu bolovani și sticle pe jandarmii care-i însoțeau. Câteva zeci de persoane au fost reținute de forțele de ordine și identificate.

Jandarmii au părut surprinși inițial de atacul acestora, dar s-au organizat rapid și au intervenit în forță folosind gaze lacrimogene reușind să restabilească situația.

Mai multe stații de autobuz au fost vandalizate, inclusiv vitrine ale magazinelor de la Unirii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9878 vizualizari

  • -14 (28 voturi)    
    aproape ca am stors o lacrima pentru jandarmi (Marţi, 30 martie 2021, 2:15)

    qwerasdf [utilizator]

    ntz!
    • -13 (23 voturi)    
      da, si mie (Marţi, 30 martie 2021, 2:50)

      el__mishu [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      imi curge o lacrima din coltul gurii
      • +3 (5 voturi)    
        ... (Marţi, 30 martie 2021, 11:31)

        prio [utilizator] i-a raspuns lui el__mishu

        Da vreti anarhie , dupa modelul adoptat de Aur?/
        Sa nu iti para rau cind vei fi molestat de mana cu copii tai , in plina starda , chiar de catre cei pe care ii sustii!!
        • +2 (2 voturi)    
          macar stim de cine sa ne ferim pe strada (Marţi, 30 martie 2021, 12:23)

          qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui prio

          pe cand la jandarmi poti sa te trezesti oricand cu un pulan peste dinti ca simplu trecator...

          remember cand au fost aia scosi din taxi si batuti? sau aia cu mainile ridicate?

          nu vrea nimeni anarhive - vrem ca brutele sa intre la puscarie, fie ei jandarmi, fie ei huligani!
    • +5 (7 voturi)    
      Protestul este liber. (Marţi, 30 martie 2021, 10:41)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Violența trebuie aspru pedepsită. Violența nu-i protest, este agresiune care poate duce la crimă.
  • +5 (11 voturi)    
    ! (Marţi, 30 martie 2021, 9:12)

    tudorr [utilizator]

    Au iesit bodiguarzii lui dragnea sa-si ceara dreptul si libertatea de a juca la pacanele?
    • +4 (6 voturi)    
      Și la furat. (Marţi, 30 martie 2021, 10:47)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Se limitează accesul hoților la//muncă//. Ce să scrie în declarație? Că merg cu fetele la produs?, Că merg să fure de la X ,că au un pont? Păi atunci să se suspende pedepsele pentru furt și trafic de persoane, prezintă declarația cu aceste motive și oamenii își văd de interese fără probleme. Sigur vor protesta mai puțini, adică aceia care protestează dar nu știu de ce. Exemplu AUR, care protestează ca să știe proștii că ei(AUR) sunt alături de ei.
      • +2 (2 voturi)    
        ... (Marţi, 30 martie 2021, 11:36)

        prio [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Asta sa cautat prin nivelul scazut al aducatiei si mai ales de intelegere a tinerei generatii(analfabeti functionali).
        Nu ai pur si simplu ce discuta cu ei.
        Nu esti deacord cu ei esti dusmanul lor si asa vor trai toata viata.
        Puscariile vor fi pline de "eroi " .
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Marţi, 30 martie 2021, 11:39)

    prio [utilizator]

    Aur trebuie scos in afara legii pentru simplul motiv al zadarnicirii efortului de combatere al pandemiei .
    Puisorii PSD ,fac jocuri meschine asemeni mafiotilor consacrati.
  • 0 (2 voturi)    
    aruncatul cu pietre (Marţi, 30 martie 2021, 13:47)

    VOX. [utilizator]

    Poti fi huligan sau tanar frunos si liber, Totul depinde de vremuri si de imprejurari.