Poliția a oprit o nuntă cu aproximativ 170 de persoane la Suceava, la hotelul omului de afaceri Ștefan Mandachi

de I.H.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 martie 2021, 22:40 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
Poliția a oprit, sâmbătă seară, o nuntă la care participau aproximativ 170 de persoane, în municipiul Suceava, și a dat amenzi de 14.000 de lei, potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Județene, Ionuț Epureanu. Surse judiciare au declarat pentru HotNews.ro că nunta era organizată în restaurantul hotelului deținut de omul de afaceri Ștefan Mandachi, cel care în martie 2019 a construit simbolic primul metru de autostradă din Moldova.

Purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Suceava, Ionuț Epureanu, a declarat pentru HotNews.ro că la eveniment participau aproximativ 170 de persoane, iar în jur de 15 au reușit să plece până la sosirea forțelor de ordine.

El a spus că 150 de participanți la nuntă au fost sancționați cu avertisment, iar mirii și administratorii restaurantului au fost amendați cu câte 30.000 de lei. În total, au fost date amenzi în valoare de 14.000 de lei, pentru încălcarea prevederilor Legii 55 privind starea de alertă, care interzice organizarea de evenimente private.

"Participanții au fost legitimați la ieșire, au plecat fără nicio problemă", a precizat sursa citată.

Surse judiciare au declarat pentru HotNews.ro că nunta era organizată la sala de evenimente a Mandachi Hotel&Spa, deținut de omul de afaceri Ștefan Mandachi, cel care în martie 2019 a construit simbolic primul metru de autostradă din Moldova.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25451 vizualizari

  • -1 (33 voturi)    
    lji (Sâmbătă, 27 martie 2021, 22:52)

    cartofiprajiti [utilizator]

    mandache pupa liberali! ..crede ca poate face orice ...scarba
  • +16 (26 voturi)    
    Urât... (Sâmbătă, 27 martie 2021, 22:58)

    spirache [utilizator]

    Mai ales după grelele încercări de anul trecut din Suceava...
  • -16 (24 voturi)    
    noi fapte de arme ale vigilenților milițieni (Sâmbătă, 27 martie 2021, 23:29)

    di livio [utilizator]

    au salvat ei milioane de vieți...cre că nuntașii or fi avut numa gînduri bune la adresa lu milițieni, sper să se împlinească
  • -7 (19 voturi)    
    moldova vrea nunti (Sâmbătă, 27 martie 2021, 23:35)

    beeeeeenar [utilizator]

    șî eu
  • -8 (20 voturi)    
    succeava indice de infectare 1 (Duminică, 28 martie 2021, 0:02)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Va dati seama ca datele astea care ni se baga pe gat sunt masluite ?

    In Ilfov care e un judet fals pentru 100 de cazuri active ,Bragadiru este in carantina cu indice de infectare 11. lfov e un judet fals caci CJ, prefectura, spitalul, ANAF etc se gasesc toate in Bucuresti !

    Stiti ce insemana 100de cazuri active ? Cat se fac in Bucuresti intr-o ora,hai doua.
    • -2 (14 voturi)    
      Infectare (Duminică, 28 martie 2021, 8:33)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      Nu numai ca sunt masluite, sunt si musamalizate metodele de masluire...nu ai vazut saptamana trecuta scandalul dintre Voiculescu si Violeta Alexandru pe tema masluirii rezultatelor inainte de alegeri cu interventia istetica a presedintelui avand ca scop punerea batistei pe tzambal?

      Asta spune tot. Insa aici sunt o groaza de troli care doresc ca situatia sa fie prezentata la modul apocaliptic...stiu ei de ce :)))
  • -2 (14 voturi)    
    “La hotelul...” (Duminică, 28 martie 2021, 8:08)

    fdaniel [utilizator]

    “La hotelul lui Mandachi” este o șopârlă adăugată degraba; e de prost gust, tendențioasă și irelevantă.
    Dacă era la hotelul lui domnu’ Ramada era ceva diferit?
    • +2 (4 voturi)    
      danel,institutia la care face referire (Duminică, 28 martie 2021, 13:35)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      articolul,chiar asa se si intituleaza,adica :''''''Mandachi Hotel&Spa'''''''''Cum era sa o puna in pagina decat asa???Ce,e vreo suparare,ceva???
  • +3 (5 voturi)    
    Nunta cocalarilor (Duminică, 28 martie 2021, 9:22)

    verid [utilizator]

    Și tu ,Brutus ?
    • 0 (2 voturi)    
      pai,sa vina banu',el vorbeste (Duminică, 28 martie 2021, 13:36)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui verid

      n'asa????