Amenzi de la Poliție pentru petrecerea organizată de ziua lui Selly. La petrecerea vlogger-ului a participat și manelistul Țancă Uraganul

de C.V.     HotNews.ro
Luni, 1 martie 2021, 10:04 Actualitate | Esenţial


Selly cu Țancă Uraganul
Foto: Captura Instagram
Vlogger-ul Selly (Andrei Șelaru) și-a serbat ziua de naștere, sâmbătă seara, într-un local din județul Ilfov, la o petrecere alături de prieteni, însă din imaginile postate chiar de către acesta pe rețelele de socializare Poliția Ilfov s-a sesizat din oficiu și a transmis amenzi de cel puțin 15.000 de lei, „pentru nerespectarea masurilor de protecție individuală”. La petrecerea lui Selly a participat și manelistul Țancă Uraganul care a cântat și s-a fotografiat cu vlogger-ul.

„Având în vedere imaginile apărute în spațiul public, pe o rețea de socializare, cu privire la faptul că a fost organizat un eveniment privat, Compartimentul de Relații Publice al Inspectoratului de Poliție Județean Ilfov este abilitat să comunice următoarele:

La data de 28 februarie a.c., polițiștii orașului Snagov s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că în orașul Snagov a fost organizat un eveniment privat, la care au participat peste 20 de persoane, încălcând normele de protecție sanitară.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au identificat, până la acest moment, proprietarul societății, un participant și organizatorul evenimentului.

Aceștia au fost sancționați contravențional, conform prevederilor Legii nr. 55/2020, cu amenzi în valoare de 15.000 de lei, pentru nerespectarea masurilor de protecție individuală.

În continuare, polițiștii efectuează verificări, pentru identificarea tuturor persoanelor participante la eveniment, urmând a fi luate măsurile legale care se impun”.

Luni dimineață, Selly a postat pe contul său de Instagram că va veni cu un răspuns după scandalul iscat.

„Că e prea de tot ce se întâmplă. În România ipocrizia e la nivel maxim”, a scris Selly.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16326 vizualizari

  • +37 (37 voturi)    
    Cocalar (Luni, 1 martie 2021, 10:21)

    andrei8411 [utilizator]

    Selly e un alt cocalar care se da destept, ii mer
    • +11 (11 voturi)    
      Statistic vorbind, e vorba de autodenunt. (Luni, 1 martie 2021, 11:16)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui andrei8411

      In privinta influencerilor drama este o valuta.
      • +11 (13 voturi)    
        Amenda asta de la politie (Luni, 1 martie 2021, 12:40)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Ii va mai aduce cateva sute de mii de vizualizari in plus.
        Amenda il ajuta sa fie si mai celebru si sa castige si mai multi bani.... Uite ca I se face reclama chiar si pe hotnews cu aceasta stire.
  • +30 (30 voturi)    
    Uraganul (Luni, 1 martie 2021, 10:23)

    Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator]

    Sau Urangutanul?
  • +42 (42 voturi)    
    cocaLARES ROmales (Luni, 1 martie 2021, 10:23)

    andrei8411 [utilizator]

    Acel Selly care striga in gura mare ca lumea nu repsecta legile..acel Selly pe care il urmaresc atatia tineri? acel Selly care era laudat de Gadea la A3? Acel Selly care se dadea viteaz ca face si drege ca un ministru nu vrea sa vorbeasca cu el?
    Bleah, pai cum ba baiatule sa vorbeasca cu tine cand esti un cocalar ce pozeaza in new type of kids? CocaLARES, atat poti :)
  • +22 (24 voturi)    
    Țancă vs Sistemul (Luni, 1 martie 2021, 10:25)

    Shaolin [utilizator]

    Eu încă aștept un dialog între Țancă și ministrul educației. Dacă Selly n-a reușit, măcar prietenul lui s-o facă.
  • -14 (26 voturi)    
    zădărnicirili redivivus (Luni, 1 martie 2021, 10:25)

    di livio [utilizator]

    ce activi e milițienii, nu doarme ei, muncesc non stop să ne apere de covrig...zădărnicirili, adica...nu auzii de zădărnicirili la omu ars care fuse plimbat între spitalele românești o săptămînă...nu auzii de autosesizări la incendiu de la Constanța, unde a sărit femeia de la balcon în fața „esperților” lu arafat...cît despre amenzi, sînt complet futile, o să plătească și Selly cît a plătit și nea Nelu de Gerota...nu s-a dovedit ștințific că cineva a infectat pe altcineva, așe ziseră procurorii
  • +29 (29 voturi)    
    El dorea sa dea sfaturi Ministrului Educatiei? (Luni, 1 martie 2021, 10:27)

    Miky60 [utilizator]

    .*.

    Se vede ce educatie are si ce sfaturi dorea sa ii dea ministrului Educatiei. Poate dorea ca manelele sa fie materie obligatorie la BAC.

    Apropo, nu el dadea sfaturi de cum e mai bine sa ne protejam de coronavirus si ii certa pe cei care calatoreau sau mergeau la restaurant sau, chiar, care se intalneau in pandemie? Se pare ca el este fix la fel...

    .*.
  • +31 (33 voturi)    
    who the f..k is selly manelistul? (Luni, 1 martie 2021, 10:27)

    dandra [utilizator]

    Nu mai faceti idioti celebri!
  • -1 (21 voturi)    
    HN, (Luni, 1 martie 2021, 10:28)

    dekar [utilizator]

    cum de va mozoliti firma publicand asemenea reziduri,ca sa nu spun laturi informative.Chiar printr-o asa criza de evenimente treceti ?
    • 0 (8 voturi)    
      Intre timp articole mai carnoase nu sunt citite (Luni, 1 martie 2021, 11:11)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui dekar

      Deci vrei nu vrei lumea considera asta o stire. Implica masurile restrictive din ziua de azi si starea asta de alerta perpetua impusa prin forta de stat.
  • +25 (27 voturi)    
    o tara plina de cocalari... (Luni, 1 martie 2021, 10:32)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    o tara plina de cocalari...
  • +13 (15 voturi)    
    Modele (Luni, 1 martie 2021, 10:34)

    BackinB [utilizator]

    Pare-se ca Prima TV e un spatiu bun de promovat modele sociale, unu si unul.
  • +21 (21 voturi)    
    asta e baiatul ala (Luni, 1 martie 2021, 10:37)

    maferescdeciuma [utilizator]

    care se dadea cu fundul de pamant ca ministrul educatiei nu se intalneste cu el?
  • +23 (23 voturi)    
    Cica... (Luni, 1 martie 2021, 10:40)

    ElDiablo [utilizator]

    ...panarama asta, marele vlogger/influencer face educatie tinerilor. La un moment dat tinea mortis sa se intalneasca cu ministrul educatiei. Probabil ca sa discute despre predarea manelelor la ora de muzica.
  • -13 (21 voturi)    
    Nu vreau, imi e un pic greata ce asta. (Luni, 1 martie 2021, 10:43)

    Lok [utilizator]

    Dar va trebui sa ii tin partea lui Selly. E doar o petrecere, presupun ca nu erau carantinati printre ei si au folosit dezinfectant extern si intern. Ce lege au incalcat?
  • +23 (23 voturi)    
    Cum se numeste asta? (Luni, 1 martie 2021, 10:46)

    Martinezu [utilizator]

    Vloger? Lider de opinie? Formator? Inlfuencer?
    Adica ala care te inspira, nu?
    Cat iubesc inlfuencerii astia! Asta inseamna ca lumea e plina de prosti si din fericire nu ma numar printre ei.
  • +22 (22 voturi)    
    like-uri fara numar, fara numar (Luni, 1 martie 2021, 10:47)

    tahomir [utilizator]

    Adica numarless, ca sa fie pe intelesul publicului lui Selly
    • +6 (8 voturi)    
      erata (Luni, 1 martie 2021, 11:15)

      tahomir [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      K sa fie pe intelesul publicului a lui Selly
  • +21 (21 voturi)    
    o tara de manelisti (Luni, 1 martie 2021, 11:08)

    matematics89 [utilizator]

    nu ma gandeam ca cineva mai poate asculta manele, in anul 2021, dupa ce aproape 100% din Romani au iesit din tara, au vazut poate lumea occidentala si traiesc in mare dupa valorile si modelul ei. Incredibil, ca un tanar asculta manele, indiferent de nivel. Nu ma mira ca toti occidentalii ne dau denumirea cunoscuta...acum inteleg pe deplin de ce.
  • -5 (13 voturi)    
    Sa fim sinceri (Luni, 1 martie 2021, 11:50)

    bcsb [utilizator]

    Cred ca majoritatea am tinut zile de nastere, am participat la diverse evenimente in 2020, am facut un gratar cu cei apropiati - chiar daca era stare de urgenta/alerta. Dar daca fudulul tine sa isi transmita ziua live, sa se laude ca ii canta manelistii - isi merita amenda.
    • -5 (9 voturi)    
      Care lege a incalcat? (Luni, 1 martie 2021, 13:42)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui bcsb

      Ca e real sau nu Politia pe baza carei legi l-a amendat?
    • +4 (8 voturi)    
      eu din respect (Luni, 1 martie 2021, 16:52)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui bcsb

      pentru mine si cei din jurul meu nu am tinut nici zi de nastere, nici petrecere, iar ceea ce face acel Tanca, nu este muzica, este poluare fonica.
  • +12 (12 voturi)    
    LOL (Luni, 1 martie 2021, 12:55)

    mescaline [utilizator]

    Poate credeati ca din mizeria asta generala se naste o generatie de iluministi.
  • +10 (10 voturi)    
    Iata traseul previzibil al acestui specimen (Luni, 1 martie 2021, 15:39)

    Zapateado [utilizator]

    Influencer - Manelist - Interlop.
  • +6 (6 voturi)    
    ar trebui amendati (Luni, 1 martie 2021, 16:36)

    mmmircea [utilizator]

    in primul rand pentru incultura lor dezolanta.
  • +4 (4 voturi)    
    Un alt cocalar (Luni, 1 martie 2021, 19:26)

    Lionheart [utilizator]

    Selly - marele influencer - din păcate acesta este nivelul unei părți a populației din această țară. Tind să cred că este o parte mare. Dar am citit comentariile de mai sus și mă bucur că nu sunt (încă), în minoritate.
  • +1 (1 vot)    
    Este un copil influencer pe nume "Selly". (Luni, 1 martie 2021, 21:33)

    anton_carpati [utilizator]

    E ridicol numărul de oameni contrariați de faptul că nu-i Elon Musk.
    Mă întreb câți dintre conaționali ar fi dezamăgiți dacă cineva pune o etichetă pe care scrie "trufe negre" pe o farfurie cu excremente.
    • +1 (1 vot)    
      Trufe (Marţi, 2 martie 2021, 10:03)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      Pai trufele negre cam a excremente miros insa...gustul face diferenta :)))