UPDATE Fostul ministru de Finanțe Eugen Teodorovici este trezorierul Federației de Rugby

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 februarie 2021, 21:13 Sport | Alte sporturi


Teodorovici, trezorier la Federatia de Rugby
Foto: Facebook
Fostul ministru PSD al Finanțelor Eugen Orlando Teodorovici a devenit trezorier în noua echipă de la conducerea Federației Române de Rugby.

Federația Română de Rugby a anunțat că a avut loc Adunarea Generală pentru alegerea conducerii pe următorii patru ani. Alături de președintele Alin Petrache și de cei trei vicepreședinți, este și Eugen Teodorovici, trezorier.
  • "Voi face echipă bună cu Alin Petrache, Bogdan Marinescu, Mircea Copaci și Anton Pisaroglu, Emilia Vizitiu, Ștefan Demci, Ciprian Popa, Neculai Nichitean, Marius Tincu, Cornel Negruț, Cornel Ghenea, Andrei Ioan Szemerjai, Florin Matei și Bogdan Muntean. Întotdeauna am promovat și susținut sportul românesc care ne-a făcut de atâtea ori să fim mândri că suntem români!
  • Rugby-ul este unul dintre campionii sportului românesc. Rămâne unul din sporturile care au creat caractere! Rămâne un motiv de mândrie prin rezultatele obținute de ai noștri - ca STEJARII - în competițiile cele mai importante", a scris pe Facebook Eugen Teodorovici.
El a declarat pentru Libertatea că funcția nu este remunerată, iar de la 1 martie pleacă din postul de auditor al Curții de Conturi pentru a se angaja într-o companie privată.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5936 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Sa nu fuga cu mingea! (Sâmbătă, 27 februarie 2021, 21:24)

    Zapateado [utilizator]

    De rugby, bineinteles. Te astepti la orice de la un pesedist.
    • +3 (3 voturi)    
      Ce versatil e PSD (Duminică, 28 februarie 2021, 0:54)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Zapateado

      Te si miri pe unde apare...

      Imi place ca e specificat ca nu e renumerata. Sigur a facut asta din voluntariat, loialitate si patriotism, precum si iubirea pentru sport, lucru bine stiut de noi pentru ca PSD a investit a in sport "atat de mult" ca echipele noastre nu stiu ce sa mai faca cu banii.
    • +4 (4 voturi)    
      Asta vinde portile de rugby (Duminică, 28 februarie 2021, 7:46)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Zapateado

      Inainte sa inceapa meciul
  • +2 (2 voturi)    
    petrache (Duminică, 28 februarie 2021, 1:11)

    ras-putin [utilizator]

    un alt gropar al sportului romanesc.
  • +2 (2 voturi)    
    La cum merge rugby-ul.... (Duminică, 28 februarie 2021, 5:12)

    gigiN [utilizator]

    ...in Romania ,mai lipsea,doar, inca un hot in federatie si-culmea-care sa "gestioneze" banii.
  • +1 (3 voturi)    
    de unde poate ciordi ceva... (Duminică, 28 februarie 2021, 6:44)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. oare aici cate amante o sa aiba?
  • +1 (1 vot)    
    Trist "Eveniment"! (Duminică, 28 februarie 2021, 7:48)

    hepcallvasile1278490666411 [utilizator]

    Cand intr-o echipa intra un inidvid ,incompetent si imoral, lucrurile nu pot lua o turnura benefica pentru echipa!
    Individului nu ar fi trebuit sa i se permita , nici macar vaccinat ,sa se apropie de rugby! (cel mult ca spectator pe stadion , daca plateste biletul , pentru a constientiza diferenta dintre un barbat si un "smecher "-"baiat de cartier"-"mafiot "sau ce se considera dumnealui ca este!)..
    Nu are nici calitati morale si nici profesionale , care sa-i permita sa faca parete din conducerea federatie de ragby.!
  • +1 (1 vot)    
    Vara tine conta... (Duminică, 28 februarie 2021, 7:58)

    Mrrr [utilizator]

    la un restaurant o pe plaja din Navodari.
    ...ii trebuia si ceva de iarna, sa-si tina neuronul in forma...
    Plus ca trebuie sa-si justifice cheltuielile personale cu un venit legal, ca banii de la saltea nu pot fi luati in calcul la DU!
    ...iar faza cu matusa tamara este deja penala, nu o mai crede nimeni!
  • +1 (1 vot)    
    Interesant, poate publicati si voi (Duminică, 28 februarie 2021, 8:44)

    fanetractor [utilizator]

    https://www.info-sud-est.ro/investigatie-unde-a-ajuns-miliardul-de-euro-de-la-ue-pentru-delta-dunarii-oamenii-care-controleaza-banii/