Lucian Bode, după ce Diana Șoșoacă s-a plâns că a fost bruscată de bodyguarzi, la Marius Nasta: S-a împiedicat?

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 22 februarie 2021, 14:08 Actualitate | Esenţial


Diana Sosoaca
Foto: Agerpres
Ministrul de Interne, Lucian Bode, a ironizat-o luni pe senatoarea Diana Șoșoacă, după ce aceasta s-a plâns că ar fi fost bruscată de bodyguarzii de la spitalul Marius Nasta.

Ziariștii l-au întrebat luni pe ministrul de Interne cum comentează acuzațiile Dianei Șoșoacă.

„S-a împiedicat sau de ce? Nu știu”, a comentat acesta.

Potrivit Digi 24, Diana Șoșoacă s-a enervat în momentul în care o persoană de la paza spitalului a încercat să o împiedice să înainteze în curtea spitalului.

„Alo, sunt senator! Ia mâna de pe mine! N-ai voie, ia mâna de pe mine! Ăsta e abuz în serviciu! Ia mâna de pe mine, că n-ai voie să pui mâna pe mine! Dă-te la o parte, că ai cuvântul meu că vei păți ce va păți un om care se opune unui demnitar!”, a amenințat Șoșoacă.

„Ce-ați ajuns voi, în România, bodyguarzii, să omorâți oamenii pe străzi? Sunteți vai de capul vostru”, a mai spus Șoșoacă, potrivit sursei citate.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


65376 vizualizari

  • +46 (64 voturi)    
    Loool (Luni, 22 februarie 2021, 14:12)

    mitg [utilizator]

    "Alo, sunt senator! Ia mâna de pe mine! N-ai voie, ia mâna de pe mine! Ăsta e abuz în serviciu! Ia mâna de pe mine, că n-ai voie să pui mâna pe mine! Dă-te la o parte, că ai cuvântul meu că vei păți ce va păți un om care se opune unui demnitar"

    Nici nu stiu de cine aduce aminte mai bine, de vadim la evacuare sau leanca ceausescu?
    • +19 (27 voturi)    
      De amandoi. (Luni, 22 februarie 2021, 15:01)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Clar!
    • +28 (36 voturi)    
      Lumea...DEMNITATII, lumea IMPOSTORILOR... (Luni, 22 februarie 2021, 15:13)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      "Da-te la o parte, ca ai cuvantul meu ca vei pati ce va pati un om care se opune unui demnitar" (Sosoaca)

      "Demnitar" vine de la cuvantul "Demn".
      DEMN, -Ă, demni, -e, adj. 1. Vrednic (de...). ♦ Capabil, destoinic. 2. Care impune respect; respectabil; rezervat, sobru. – Din lat. dignus (după lemn < lignum, semn < signum etc.).
      No comment !
      Lumea noastra miorotica este (si va fi inca mult timp)bolnava de mediocritate cronica si ignoranta agresiva a impostorilor de orice fel, ajunsi acolo unde n-ar trebui sa ajunga din cauza noastra.
      Oare când ne va veni "mintea cea de pe urma" care sa ne scape de acest blestem al ignorantei?
      Se pare ca a iesi la vot nu este suficient, sau,poate, nu votam destui si nici cu cine trebuie.
      Stau si ma gândesc....: Oare cum arata România visurilor românilor (aia de-or mai fi ramas pe aste meleaguri)
      • +14 (20 voturi)    
        Șoșo (Luni, 22 februarie 2021, 17:45)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

        nu și-a dat seama (pentru că nu are cu ce) că de fapt ea făcea abuz de putere.
      • +10 (14 voturi)    
        Petitia revocarii (Luni, 22 februarie 2021, 18:15)

        mini_max [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

        Poate, ca sa scapam de imaginea acestei persoane, care, alaturi de alta grupuri, entitati, etc. propaga o imagine deplorabila a ceea ce inseamna spiritul si educatia romanilor, ar trebui sa facem o petitie de retragere a functiei de parlamentar pe care aceasta femeie o abuzeaza in detrimentul demnitatii cetateanului roman!? AUR ar trebui, de asemenea, sa-si asume aceasta numire si s dea explicatii in parlament pentru umilirea la care au supus acest popor prin numirea acestei persoane. Domnia sa reprezinta expresia meritocratiei si profesionalismului in viziunea domnilor Simion, Tarziu, Lavric & company !?
    • +17 (23 voturi)    
      Senatoarea Cristiana Anghel upgradata (Luni, 22 februarie 2021, 16:27)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      „Nu Dan Voiculescu m-a adus în Parlament, ci Dumnezeu”
  • -28 (54 voturi)    
    Bode nu-i ăla cu accidentul???? (Luni, 22 februarie 2021, 14:12)

    Tayen [utilizator]

    Nu ar trebui să tacă!?
    • -9 (35 voturi)    
      neah (Luni, 22 februarie 2021, 14:32)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      In Romania e motiv sa aiba coada pe sus
    • +11 (35 voturi)    
      De ce sa taca? ca vreti voi? Bine i-a spus! (Luni, 22 februarie 2021, 14:39)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      LOOOOL! Ce replica buna!! "S-a împiedicat? " Subtila si foarte buna, cred ca asculta mereu Rock FM sau Guerrilla ;) Sper sa iasa si el in tricou cu Nirvana!
      Asta merita astia de la AUR si de la PSD! Sa fie luati la misto peste tot!
  • -28 (52 voturi)    
    Și totuși (Luni, 22 februarie 2021, 14:18)

    Mazeta [utilizator]

    Faptul că pe Voiculescu îl de o firmă privată (NEI Guard) arată falimentul SPP ca serviciu de protecție și al lui VV caco municator.
    • +24 (32 voturi)    
      nici de troll (Luni, 22 februarie 2021, 14:51)

      mache [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nu mai esti bun...
  • +27 (43 voturi)    
    Limbaj de mahala (Luni, 22 februarie 2021, 14:22)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "Alo!", "Sunt senator", "n-ai voie sa pui mana pe mine". Si daca e senator, ce?

    Iar amenintari: "ai cuvântul meu că vei păți ce va păți un om care se opune unui demnitar". Demnitar vine de la "demn". Nu vad ce e asa demn cand e vorba de ea.

    Oricum un lucru e clar, daca nu o coopteaza PSD-ul, vor avea de pierdut. Ar fi un PM exceptional. Ar reusi ce nu a reusit nici Veo: sa aduca PSD la 10%..
    • -8 (8 voturi)    
      Hmmm (Luni, 22 februarie 2021, 23:15)

      Sah [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Penalul ironic...
      Ministrul de Interne, Lucian Bode, a ironizat-o luni pe senatoarea Diana Șoșoacă, după ce aceasta s-a plâns că ar fi fost bruscată de bodyguarzii de la spitalul Marius Nasta.
      Ziariștii l-au întrebat luni pe ministrul de Interne cum comentează acuzațiile Dianei Șoșoacă.
      „S-a împiedicat sau de ce? Nu știu”, a comentat acesta.''
      Glume de santier la un ministru care nu este bun nici pe santier!
  • +25 (39 voturi)    
    la mină, la împins cărbunii ! (Luni, 22 februarie 2021, 14:38)

    Laura21 [utilizator]

    Asta crede ca, daca este senator in Parlamentul României, are acces unde doreste si cand doreste muschiulețul domniei sale ! Sa intre în mină, la împins cărbunii. Pardon, am uitat că și ca să intre acolo are nevoie de autorizație specială !
  • +26 (38 voturi)    
    Femeia are probleme (Luni, 22 februarie 2021, 15:01)

    Luk [utilizator]

    Cei care a pus-o pe lista au probleme la fel de mari.
    • +23 (29 voturi)    
      mda (Luni, 22 februarie 2021, 15:33)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      au pus-o la misto pe liste.. ca nici ei nu se asteptau sa intre AUR in parlament :DDDDDDDDD

      daca te uiti la senatorii si deputatii AUR, toti sunt niste buticari flamanzi de bani,

      n-au nimic pe numele lor, s-au apucat de politica ca sa mai castige niste beneficii, ca in rest.. praf si pulbere
    • +13 (21 voturi)    
      Femeia asta cu un corp de luptător japonez de (Luni, 22 februarie 2021, 17:07)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      SUMO este un pericol public.Trebuie trimisă în
      judecată pentru violență și zădărnicire a transmiterii
      bolilor.Nu cred că ar fi o problemă să i se ridice
      imunitatea parlamentară.
  • -9 (23 voturi)    
    imi plac tot mai mult (Luni, 22 februarie 2021, 16:47)

    hanu [utilizator]

    macar ce au in gusha si in capusa. Spre deosebire de politicienii de profesie de 30 de ani incoace. Daca iesim din istorie macar sa iesim cun un "bang" :D
    Asa ca am sa-i votez sigur.
    • +4 (16 voturi)    
      N-ai vrea sa iesi singur din istorie? (Luni, 22 februarie 2021, 18:26)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui hanu

      Nici nu-i greu.
      • -1 (1 vot)    
        prefer (Marţi, 23 februarie 2021, 11:21)

        hanu [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        sa ies cu tine :)
  • -4 (6 voturi)    
    hm (Marţi, 23 februarie 2021, 10:41)

    srpc [utilizator]

    totusi, de unde atata ura cu spume la "dreptaci" impotriva celor ce nu le sustin idolii?
    in opinia mea, asta denota o "fericita" combinatie de rautate exacerbata si psihopatie netratata