Fetiță de 5 zile, abandonată în scara unui bloc din Râmnicu Vâlcea

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 12 februarie 2021, 13:23 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
O fetiță în vârstă de numai 5 zile a fost abandonată în scara unui bloc din Râmnicu Vâlcea. Potrivit polițiștilor, bebelușul era într-un scaun auto pentru copii.

Conform purtătorului de cuvânt al Poliției Vâlcea, Cătălin Udrea, polițiștii au fost anunțați prin 112, joi seară, după ora 23.00, că un bebeluș este abandonat în scara unui bloc din cartierul Ostroveni din Râmnicu Vâlcea. Echipa de intervenție care a mers la fața locului a găsit o fetiță abandonată într-un scaun auto pentru bebeluși.

Fetița are numai 5 zile și a fost preluată de o ambulanță și dusă la spital. Reprezentantul Poliției a precizat că bebelușul a fost evaluat de medici, iar starea acestuia este bună, neavând niciun fel de traumatisme.

"În acest caz se fac cercetări pentru infracțiunea de abandon de familie. Facem verificări pentru a o identifica pe mama copilului", a adăugat purtătorul de cuvânt al Poliției Vâlcea.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5078 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    s-au invantat niste chestii numite prezervative (Vineri, 12 februarie 2021, 13:26)

    Kivek [utilizator]

    sunt ieftine, trebuie doar sa te capul, sa ai un gram de creier si sa le folosesti daca NU vrei copii
    • +3 (9 voturi)    
      Educatie sexuala (Vineri, 12 februarie 2021, 13:47)

      Vylasmsz21 [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      Ai uitat ca aproape nimeni nu vrea educatie sexuala in scoli? Mai bine ne prefacem ca suntem oameni crestini dar na mai abandonam si noi cate un copilas cateodata..."asa a fost dat de cel de sus" cum le place astora sa zica cand se intampla cate o prostie si prefera sa nu o rationalizeze.
      • +2 (2 voturi)    
        educatie sexuala (Vineri, 12 februarie 2021, 15:12)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Vylasmsz21

        pe vremea mea era o initiativa de la crucea rosie care se numea "Sanitarii Priceputi". Avea de toate, de la invatamanatul primar pana la cel liceal si acoperea de la masuri de prim ajutor pana la situatii de urgenta + educatia sexuala de care zici. Si nu era despre educatie de gen care se vrea predata acum incepand cu ciclul primar.

        Pentru nu stiu ce motiv s-a renuntat la asta, dar generatia mea stie de lucruril. Si nici nu ne oripilam cand vedem pacienti evacuati cu cearsaful din spitalele incendiate - sunt masuri de prim ajutor si transport raniti standard.
    • +1 (5 voturi)    
      dupa razboi... (Vineri, 12 februarie 2021, 15:08)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      dupa razboi multi viteaji se-arata!

      Poti reveni cu comentariul asta dupa ce se inventeaza calatoria in timp. Cu ce anume crezi ca rezolva asta situatia fetitei?
      • -1 (1 vot)    
        hmm (Vineri, 12 februarie 2021, 23:15)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

        Sa calatoresti in trecut nu e posibil, dar sa ii educi pe bizonii crestinopati ca astfel de lucruri sa se intample in viitor poti! Nu Romania evident, unde popa si Suspect-de-Fericitul Daniel au ei grija sa nu corupi mintea tinerilor cu apucaturi sataniste-progresiste-ateiste-marxiste gen educatie sexuala in scoli! Bibilia, e ok, cu aia putem sa ii spalam pe creier cu povesti cu serpi vorbitori si inviati din morti!
        • 0 (0 voturi)    
          esti sigur (Sâmbătă, 13 februarie 2021, 10:39)

          Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

          esti sigur ca ca numarul de copii abandonati e preponderent in randurile crestinilor? Ai niste statistici pe care te bazezi sau doar inventezi niste lucruri ca sa te dai destept?

          Tu macar stii cati crestini sunt in romania? nu aia care se declara crestini si membrii inregistrati in cultele religioase din romania, cei care frecventeaza regulat serviciile religioase.

          Tu la cine te referi cand zici "crestini"?
  • +4 (8 voturi)    
    5 zile (Vineri, 12 februarie 2021, 13:49)

    Djokovic [utilizator]

    Sunt curios cum stiu ca are fix 5 zile, dar nu stiu cine e mama copilului. Singurul mod in care ar putea stii exact cate zile are ar fi sa fii fost recunoscuta de cei de la maternitate, care ar stii cand s-a nascut. Dar atunci ar stii si cine e mama copilului.
    • +1 (1 vot)    
      Dupa scutece (Vineri, 12 februarie 2021, 15:30)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui Djokovic

      Scrie pe ele pentru cat de mare este copilul.
    • +2 (2 voturi)    
      cordonul ombilicat (Vineri, 12 februarie 2021, 17:43)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Djokovic

      dupa cum arata cordonul ombilical