Codrin Ștefănescu: Liviu Dragnea se simte abandonat, uitat, neglijat / El îi îndeamnă pe oameni să îi scrie și le dă adresa de la Rahova

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 4 februarie 2021, 17:35 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea, la ICCJ (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Fostul secretar general al PSD Codrin Ștefănescu susține că Liviu Dragnea "se simte abandonat, uitat, neglijat" și că "are nevoie de susținere și de o vorbă bună". Mai mult, el le dă adresa de la închisoare celor care ar vrea să îi scrie.

"Am promis că vă țin la curent! Liviu Dragnea nu se simte bine! Nici cu sănătatea, nici emoțional, nici psihic! Se simte abandonat, uitat, neglijat! I-am spus aseară, la telefon, că nu trebuie să cedeze în fața sistemului!", a scris Codrin Ștefănescu pe Facebook.

El susține din nou că Liviu Dragnea nu este scos la muncă, deși are o hotărâre judecătorească în acest sens, și nu ar fi tratat pentru problemele de sănătate: "Abuzurile continuă, nimeni nu ia poziție publică! Iau eu, dacă colegii din partid sunt lași și se fac cā uită! Are nevoie de susținere și de o vorbā bunā!".

Mai mult, Codrin Ștefănescu le dă adresa de la Penitenciarul Rahova celor care ar vrea să îi scrie: "Este foarte important pentru el să-i scrieți! Nu lăsați un patriot aflat la ananghie!".

Liviu Dragnea se află în Penitenciarul Rahova după ce a fost condamnat, în mai 2019, la trei ani şi jumătate de închisoare în dosarul angajărilor fictive de la DGASPC Teleorman.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


15244 vizualizari

  • +33 (35 voturi)    
    Loool (Joi, 4 februarie 2021, 17:37)

    mitg [utilizator]

    Exista lingau mai mare decat codrin?

    Oare livache ii trimite prin interpusi bani lunar pentru show-ul asta?
    • +18 (20 voturi)    
      Eu ma mai gandesc la el... (Joi, 4 februarie 2021, 18:52)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      si ii mai urez "de bine" cand vad unde a ajuns tara asta si din cauza lui.
      N-ar strica adresa, sa-i si scriem din cand in cand...
    • +16 (20 voturi)    
      Liviu Dragnea nu se simte (Joi, 4 februarie 2021, 21:47)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      abandonat, uitat si neglizat. El chiar este ABANDONAT, UITAT, NEGLIJAT.
      Cand va iesi va fi un neica nimeni.
      • +5 (7 voturi)    
        nu cred! (Vineri, 5 februarie 2021, 10:49)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Nu cred ca ESTE abandonat, sigur ca nepotica il viziteaza des!
    • +7 (15 voturi)    
      Cred ca este comparabil... (Vineri, 5 februarie 2021, 5:08)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ...cu rares bogdan !!! Am inteles ca dragnea si-a facut mutatia definitiva de domiciliu la Rahova.Sa fie cu noroc !!!
    • +12 (16 voturi)    
      Nerușinați. (Vineri, 5 februarie 2021, 9:08)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Toți pușcăriașii se simt așa. Liviu Dragnea nu-i cu nimic special și dacă Irinuca nu-i ajunge, este de înțeles, ținând cont ce harem avea la PSD. Gabi Firea, Rovana Plumb, Olguța Vasilescu ,Carmen Dan, Viorica Dăncilă, plus consilierele începătoare în ale politicii de parașute. Nu am văzut în vreo-una de la PSD sentimente feminine. Boarfe rele de gură și de ...muscă. Dragnea tânjește după petrecerile de la Belina,cu care a ținut PSD în șah și el președinte. Când vor fi difuzate filmele de șantaj ale lui Dragnea, vor vedea românii fața social-democrației promovate de acești golani.
    • +7 (11 voturi)    
      nu stiu daca exista lingai destepti... (Vineri, 5 februarie 2021, 11:16)

      festina [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      da' asta e chiar prost facut gramada...

      Orbit de gudureala pe langa stapan, il da de gol pe Dragnea si-l terfeleste de tot

      Dragnea probabil isi dorea sa para "tare" ca o stanca, cu moralul de neclintit in fata "nedreptatilor" pe care sistemul i le face.

      Si hop si lingaul de-l da de gol: de fapt e depresiv si se simte abandonat.
      Mai mare rau nici ca-i putea face stapanului.

      Dar deh, "pentru ca poate", fiecare pasare pe limba ei piere...
    • +2 (2 voturi)    
      Nu (Vineri, 5 februarie 2021, 16:43)

      danton68 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Nu
  • +25 (27 voturi)    
    Scriitoarea Irina Tanase l a Abandonat ? (Joi, 4 februarie 2021, 17:38)

    un domn [utilizator]

    ciudat !
    • +7 (9 voturi)    
      Nu chiar (Vineri, 5 februarie 2021, 9:43)

      ranuhasu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Scriitoarea Irina sta in apartament boieresc la Parcul Carol, il asteapta acasa cu prajituri
      • +4 (6 voturi)    
        mno (Vineri, 5 februarie 2021, 12:43)

        robert.b [utilizator] i-a raspuns lui ranuhasu

        sper sa se strice prajiturile, cu inca vreo condamnare, mai consistenta...
  • +12 (22 voturi)    
    singurul lucru care merge bine in tara asta (Joi, 4 februarie 2021, 17:41)

    nellino [utilizator]

    invatarea minte a lui Dragnea de catre Sistem.
  • +25 (29 voturi)    
    pai? (Joi, 4 februarie 2021, 17:42)

    codyrocco [utilizator]

    neee... nu trebuie uitat, nici neglijat! din contra, bagat in seama.. de procurori, de exemplu - ca sigur mai sunt niste dosare de cercetat, care ar aduce ani de executat...
  • +20 (22 voturi)    
    He he... (Joi, 4 februarie 2021, 17:47)

    Lionheart [utilizator]

    O chiftea aruncată cu praștia peste gard?
  • +27 (29 voturi)    
    Pretene Cosmin (Joi, 4 februarie 2021, 17:50)

    gogu70 [utilizator]

    N-ar fi cazul sa-i tii tu de urat?
  • +26 (28 voturi)    
    Nu zic ca ii doresc raul... dar !! (Joi, 4 februarie 2021, 17:56)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Puscaria nu e gandita sa fie hotel de 5 stele. Culmea cum toti coruptii numai asta cred si se plang. Macar asta "admir" (daca pot zice asta) la criminali, violatori... nu au asteptari de tratament preferential. Ei STIU ca sunt monstri, ACCEPTA asta iar unii sunt chiar mandri de faptul ca sunt monstri.

    Nu frate, coruptii nostri obisnuiti cu gipane si vile se cred nevinovati chiar si prinsi in flagrant si este obligatoriu sa fie tratate ca niste VIP-uri...

    Cat despre Dragnea & Co, imi place ca la furat toti se simt bine, au sanatate de fier, cum vine condamnarea ii apuca durerile de spate, de burta, de inimia. O fi vreo alergie la intemnitare.

    Codrin sau de fapt toti din cloaca lor veche nu stiu cum sa fie mai obedienti si sa-si arate loialitatea fata de acest dictator. Niste slugi exceptionale, nu pot sa nu recunosc.

    Dar daca le e atat de dor sa stea calmi ca le vine si lor randul si o sa tina fiecare dintre ei companie unul altuia acolo.
    • +6 (10 voturi)    
      Eu ii doresc raul. Si zic. (Joi, 4 februarie 2021, 21:20)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Gresesc cu ceva?

      Bogdan Lungu ar fi indreptatit ca sa-i doreasca binele. Dar sunt sigur ca nici el nu poate.

      Salut Bogdan!
    • +12 (16 voturi)    
      ai scris... (Joi, 4 februarie 2021, 22:10)

      dekar [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      ..."coruptii nostri...se cred nevinovati chiar si prinsi in flagrant" si mi-am amintit brusc de Sorin Oprescu,prins cu zecile lui de mii de euro in masina,dupa ce l-a turnat unu'. A mai auzit cineva,ceva despre acest sictirist zaharisit ?
  • +28 (30 voturi)    
    Abandonat ? (Joi, 4 februarie 2021, 17:59)

    337Zdf [utilizator]

    Asa ne am simtit si noi romanii cand ne uitam neputinciosi cum ordona legi si ordonante prin Iordache, Codrin , Veorica si restul....
  • +27 (29 voturi)    
    vaaaai, saracutul (Joi, 4 februarie 2021, 18:00)

    eyesopen [utilizator]

    aproape ca mi-a dat o lacrima. las' ca ne amintim de el la urmatoarea condamnare, cand o sa mai desfacem o sampanie, sa nu se mai simta neglijat.
  • +16 (18 voturi)    
    Pfff (Joi, 4 februarie 2021, 18:00)

    337Zdf [utilizator]

    Mi se rupe sufletul...
  • +28 (30 voturi)    
    Cine e Codrin Stefanescu? (Joi, 4 februarie 2021, 18:04)

    festina [utilizator]

    Aaaa, parca era un saltimbanc, da' eu il stiam de Cap-de-Cauciuc...

    Iar cum creierul uman vrea sa se protejeze si sa uite un vis urat, nu mai stiu nici cine e Dragnea.

    De ce sa-i uitam pe amandoi ? "PENTRU CA PUTEM"!:)
    • +9 (11 voturi)    
      Un Landrace Chel (Joi, 4 februarie 2021, 21:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui festina

      Asta i Codrin, coordonator al aruncatorilor de borduri la 10 08 2018
  • +17 (19 voturi)    
    Dragnea (Joi, 4 februarie 2021, 18:04)

    IOSCA [utilizator]

    Se simte "abandonat"," neglijat" , "uitat". Chiar trebuie sa avem compasiune pentru cei incarcerati.Dar atat. Exista atatea cazuri de oameni onesti care sunt abandonati, uitati, neglijati.Pe Dragnea chiar vreu sa-l uit, sa-l neglijez,sa-l abandonez si sa nu mai aud de el.In veci.
  • +19 (21 voturi)    
    :))))))))))))))))))))) (Joi, 4 februarie 2021, 18:05)

    minos [utilizator]

    nu am putut decat sa rad cu hohote :))))))))
  • +18 (20 voturi)    
    . (Joi, 4 februarie 2021, 18:05)

    marianmarian [utilizator]

    Pai puneti adresa si aici, ca parca i-as scrie si eu ceva din suflet, ca sa-i mai alin (sau anim) depresia. Si nu cred ca doar eu.
  • +16 (20 voturi)    
    Pai sa inceapa PSD-ul (Joi, 4 februarie 2021, 18:42)

    comentacu [utilizator]

    Vreti sa ii aratati cat il iubiti? Mergeti la DNA, autodenuntati-va si garantat in 8-9 luni Dragnea va simti caldura sufleteasca la atelierul auto, a fostilor colaboratori...
  • +17 (19 voturi)    
    Pentru un domn sensibil, abuzat de oamenii rai (Joi, 4 februarie 2021, 18:43)

    CptPopa [utilizator]

    Dear Liviu,

    Iarta-ma ca te-am uitat. La urmatoarea runda de parnaie dupa urmatorul dosar, promit ca iti scriu mai des.

    La multi ani!
  • +18 (20 voturi)    
    nu-l lasam noi pe LIVIU (Joi, 4 februarie 2021, 18:46)

    msd [utilizator]

    iti doresc draga LIVIU 3 mese pe zi in limita a 32 lei/zi, sapun la discretie, 4 metri patrati de camera si 6 metri cubi de aer. Sa ai toate conditiile la mititica, ca si tu ai fost un om corect. Si sa iesi cand mi-oi lua eu iaht, ceas de aur si ce-o mai ajunge din pensia pe care mi-ai lasat-o.
    Si, bonus, sa te lase sa-ti faci o Belina mica in incinta, sa vorbesti codat cu musculosii: "Sefu, o Belina mica?"
  • +16 (18 voturi)    
    hotnews, (Joi, 4 februarie 2021, 19:07)

    mctweety [utilizator]

    daca ne-ar interesa viata tuturor puscariasilor, altceva nu am avea de facut. De cand LD si dickHead sunt subiecte de interes pentru oameni civilizati? Sigur ca unui puscarias nu-i e bine in puscarie, ca doar nu s-a dus acolo la spa. La fel cum nici victimelor lor, nu le e bine!! Abia astept sa scrie cineva si despre chel, cat de rau o duce la racoare!
  • +15 (17 voturi)    
    las ca merita...la multi ani in puscarie... (Joi, 4 februarie 2021, 19:13)

    alexman1 [utilizator]

    Pai cand facea prostii "pentru ca puteati", atunci nu va pasa de nimeni, nici macar de popor...Sa traga ceea ce merita. Ma mir de fata aia ca isi pierde tineretea cu unul ca el.Dar fiecare face cat il duce mintea.
  • +8 (12 voturi)    
    Salutari! domnu Dragnea! (Joi, 4 februarie 2021, 19:50)

    Martinezu [utilizator]

    Ce sa zic...imi pare rau ca ai plecat dintre noi.
    Te asteptam inapoi sa il dai la o parte pe Ciolacul ca sa catalizezi iar societatea romaneasca. Niciodata nu a fost mai unita impotriva ciumei. Asa om ca tine mai rar. Nici Iliescu nu ajunge macar la slitul tau.
    Altfel iti doresc numai de bine, sper sa te obisnuiesti si cu asta si sa ne povestesti la grelele batraneti cum a fost si cu cine ai dormit acolo.
  • -6 (20 voturi)    
    Singuratate (Joi, 4 februarie 2021, 20:01)

    VOX. [utilizator]

    Si Iohannis s-o fi simtit singur pe partie, dar nu s-a plans.
  • +15 (17 voturi)    
    Vreau si eu adresa lui, (Joi, 4 februarie 2021, 21:09)

    Ozmo [utilizator]

    ca sa ii trimit o placuta suedeza !!!
  • +11 (13 voturi)    
    dixit dragnea (Joi, 4 februarie 2021, 21:12)

    panduru [utilizator]

    Numai că eu nu vreau să plec ca prostul din această viaţă şi din această funcţie.
  • +14 (16 voturi)    
    As fi foarte fericit (Joi, 4 februarie 2021, 21:24)

    nicknolteanu [utilizator]

    daca mi-ar confirma cineva ca Liviu Dragnea citeste toate comentariile acestui articol.
  • +12 (14 voturi)    
    Scieți-i mă! (Joi, 4 februarie 2021, 23:21)

    Amerlocu [utilizator]

    Uite aici un exemplu de scirsoare:

    „Să ne trăiești nene Livache!

    La Mulți Ani cu executare!!!

    Un mare admirator”

    Sigur o să se bucure. :)