Elena Lasconi îi testează cu etilotestul pe angajații Primăriei Câmpulung Muscel: Pe unul l-am trimis acasă pentru că alcoolemia e de 0,85 la mie

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 29 ianuarie 2021, 16:10 Actualitate | Esenţial


Elena Lasconi
Foto: Facebook
Primarul orașului Câmpulung Muscel, Elena Lasconi, a anunțat că a început să îi testeze cu etliotestul pe angajații primăriei și că un angajat a fost găsit cu o alcoolemie de 0,85 la mie.
  • "Angajat beat la serviciu
  • Ce dulce e viața când ai job sigur la stat! Am început controale spontane printre angajații Primăriei cu....etilotestul.
  • Azi am verificat doi angajați. Pe unul l-am trimis acasă pentru că alcoolemia e de 0,85 la mie alcool pur în aerul respirat. Asta înseamnă că e beat.
  • Dacă era la volan ar fi avut dosar penal riscând închisoare de la unu la cinci ani. Dar cum e angajat la stat....", a scris pe Facebook Elena Lasconi, care a postat și două fotografii cu etilotestul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


9910 vizualizari

  • -12 (14 voturi)    
    Uite ca si primareasa face ceva! (Vineri, 29 ianuarie 2021, 16:22)

    newlook [utilizator]

    Uite ca si primareasa face ceva! Va luati degeaba de primari...uite, pot fi oarece militieni, nu sunt degeaba!
  • +13 (13 voturi)    
    doamna Lasconi (Vineri, 29 ianuarie 2021, 16:35)

    fghr [utilizator]

    cred ca face parte din procentul de 1% oameni politici onesti

    Restul de 99% sunt pusi pe capatuiala rapida, efectiv de cand se trezesc dimineata pana seara la culcare se gandesc cum sa mai fure
    • +1 (1 vot)    
      deci ce se intampla (Sâmbătă, 30 ianuarie 2021, 16:18)

      el_mishu [utilizator] i-a raspuns lui fghr

      0.85 poate e cam mult intr-adevar, dar un 0.2 - 0.3 nu e asa rau, face job-ul mai suportabil, trece timpul mai repede, etc. doamna Lasconi ar trebui sa notifice angajatii in prealabil care e limita maxima permisa la serviciu, oamenii n-au de unde sa stie pana nu sunt informati
  • +13 (13 voturi)    
    "Dar cum e angajat la stat...." (Vineri, 29 ianuarie 2021, 16:39)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Pai da, legile, procedurile si regulile sunt facute "cum trebuie" pentru cine trebuie. Pe mine daca ma prindea beat la birou a doua zi nu mai avea ce cauta acolo decat ca sa imi strang lucrurile. As fi avut noroc daca mai gaseam in alt loc dupa. Deci nici nu intra in discutie de condus beat. Era suficient la birou.

    Dar deh, cum spune si Elena, la stat e alta treaba. Curiozitatea mea e ce salariu are si ce masinuta, telefon si cred ca as fi rau daca as intreba si cate case sau apartamente.

    Se va schimba ceva? Poate peste 1000 de ani.
    • +1 (3 voturi)    
      la locul meu de munca.. (Vineri, 29 ianuarie 2021, 16:50)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      ... este o obligatie sa vii beat.
      bine ca m-am facut postac rus.
    • -5 (7 voturi)    
      Ce-mi place de #rezistii astia, cum sar... (Vineri, 29 ianuarie 2021, 17:13)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Ce-mi place de #rezistii astia, cum sar ca gaina la flegma!
      Bravo! Ai facut un comentariu indignato-mobilizator. Meriti un os de gaina mai mare!
      • +5 (5 voturi)    
        Imi place de tine de mutle ori (Vineri, 29 ianuarie 2021, 19:06)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Ai cateodata glume haioase in comentariile sarcastice. Dar acum te intreb, lasand la o parte rezisto-indignato-mobilato-comentato de mine, tie ti se pare ok? Deci nu conteaza ce partid i-a numit sau luat sau ai cui sunt rude. Te intreb ca principiu, ti se pare ok? Ca nu ma deranjeaza ca te deranjeaza ca ma deranjeaza situatia descrisa de Elena. Dar tie ti se pare normal?

        Inteleg cand faci anti-comentarii, dar nu prea vad ca iti dai si tu o parere argumentata. Nu zic de jumatati de adevar sau ceva, ma refer chiar ceva personal, din viata ta, a unui amic, ceva. Vad doar comentarii complet lipsite de emotie la tine, mai putin partea cu glume ironice, care am zis ca imi place (cand iti iese).

        Chiar nu ma deranjeaza ca esti anti-USR sau pro-PSD sau ce oi fi, dar cand e cate o stire cu ceva nasol dai din umeri si treci mai departe. Nu stiu, mi se pare bizar.
  • +1 (1 vot)    
    Stimată Doamnă Primar; (Sâmbătă, 30 ianuarie 2021, 9:34)

    Rescator [utilizator]

    Pe indivizii veniți dimineața beți la *servicu* ar
    trebui să-i detașați la Vaslui.Acolo toți sunt sub
    benefica influență a băuturilor spirtoase.