​O bătrână din Bacău, cu multiple afecțiuni, a murit în aceeași zi în care s-a vaccinat antiCOVID-19. Oficial: Informațiile sugerează o suprapunere de evenimente fără legătură de cauzalitate cu vaccinarea

de D.D.     HotNews.ro
Vineri, 22 ianuarie 2021, 20:53 Actualitate | Esenţial


Cimitir
Foto: cmcbsa.ro
​​O femeie de 73 de ani din Bacău, cu multiple afecțiuni cronice a decedat, vineri, în aceeași zi în care se vaccinase antiCOVID-19, informațiile de până în acest moment sugerând o suprapunere de evenimente fără legătură de cauzalitate cu vaccinare, anunță grupul de comunicare al Comitetului național de vaccinare.

„Din datele primite până la acest moment, persoana a fost vaccinată împotriva COVID-19 în cursul zilei, la Centruld e Vaccinare al Spitalului Județean de Urgență Bacău.În perioada de supraveghere post-vaccinală,persoana nu a prezentat modificări ale stării de sănătate. După perioada de monitorizare, persoana a părăsit centrul de vaccinare, fără alte acuze.Aceasta a fost ulterior transportată la Unitatea de Primiri Urgențe(UPU) a aceluiași spital, unde a intrat în stop cardio-respirator și nu a răspunsla manevrele de resuscitare. Informațiile primite până la acest moment sugerează o suprapunere de evenimente fără legătură de cauzalitatecu vaccinarea, ceea ce încadrează cazul în categoria evenimentelor coincidente”, precizează sursa citată.

La acest moment, cazul se află în observația DSP Bacău care va prezenta concluziile analizei, se mai arată în comunicat.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


12228 vizualizari

  • -17 (33 voturi)    
    RIP (Vineri, 22 ianuarie 2021, 21:10)

    muitopolithical [utilizator]

    Concluzia este ca trebuia sa se vaccineze mai din timp.
    AVE Siria cu toti emigrantii ei.
  • -8 (56 voturi)    
    Oh dar ofcourse ca nu exista nici o legatura (Vineri, 22 ianuarie 2021, 21:17)

    Parzivall [utilizator]

    absolut nici una, nici macar una de patrunjel, te miri de ce au mai vaccinat-o!!!
  • -7 (59 voturi)    
    Sigur! (Vineri, 22 ianuarie 2021, 21:18)

    newlook [utilizator]

    "informațiile de până în acest moment sugerând o suprapunere de evenimente fără legătură de cauzalitate cu vaccinare"
    ---------------------------------
    Sure!

    (Din cate se pare, cei ce vor muri de vaccin, vor fi avut "multiple afecțiuni cronice"...cei ce au murit de Covid, au murit sanatosi tun!)
    • -3 (35 voturi)    
      "mortu' e de vina!" (Vineri, 22 ianuarie 2021, 22:15)

      marc.andre [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Explicatia "la moda".
    • -6 (34 voturi)    
      Pai nah, e o diferenta majora, in semantica (Vineri, 22 ianuarie 2021, 23:08)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Daca ai afectiuni cronice guvidu te omoara findca el incearca sa te omoare, pe cand vaccinul cica te vindeca, adica mori de la afectiuni cronice din cauza unui vaccin care incearca sa te vindece. E atat de umanista treaba!!!
  • -5 (53 voturi)    
    Aha... (Vineri, 22 ianuarie 2021, 21:23)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    Acum citim din titlu: "cu multiple afectiuni". Cand mor zecile zilnic ni se sugereaz aundeva la finalul articolului cum ca ar avea si ceva afectiuni.
  • +5 (51 voturi)    
    Covidioții (Vineri, 22 ianuarie 2021, 21:42)

    Dogul [utilizator]

    Antivacciniștii vor urla acum că nu bolile ce le avea au omorât-o, ci vaccinul. Dar in cazul unui om cu multiple afecțiuni, dar și cu covid, nu acceptă că acesta din urma i-a cauzat moartea. Minte de crocodil beat:)))
    • -2 (28 voturi)    
      Geniule (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 1:31)

      geooo [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      dupa mintea ta oricine nu isi va face vaccinul este prost
      • +3 (17 voturi)    
        Geniule ! (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 10:02)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui geooo

        Ești.
        • 0 (2 voturi)    
          geniule (Duminică, 24 ianuarie 2021, 0:36)

          geooo [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          dupa felul in care ai scris, e clar. esti un geniu.
      • +7 (13 voturi)    
        ala e, (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 12:44)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui geooo

        ed prost, poți să negi? Dacă aveai posibilitatea să refuzi vaccinarea antipoliomelitică, o făceai? Dar pe cea împotriva variolei? Sau împotriva rujeolei, ori antitetanosului.
    • -3 (9 voturi)    
      If there is any doubt, there is no doubt! (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 5:24)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      E un quote celebru dintr-un film celebru, asa ca nu te mai alinta!
  • -6 (20 voturi)    
    saraca.. (Vineri, 22 ianuarie 2021, 23:11)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. s-o fi infectat cand s-a programat la vaccin.
  • -3 (31 voturi)    
    multiple afecțiuni fără cauzalitate (Vineri, 22 ianuarie 2021, 23:12)

    di livio [utilizator]

    normal, cauzalitate îi numa la covrig...au murit două milioane de oameni în lume de covrig, tăți erau tineri și sănătoși tun, fără cauzalitate...amu văd că comiția GîNGAV ăștia, au și ei grup de comunicare, nu era destul gcs și nu era destul unu, tră să fie grup, umblă ei în grupuri...roboțeii de minusat, mai răsfirați mă băieți că bate la ochi
  • -4 (40 voturi)    
    n-a avut zile, maică! (Vineri, 22 ianuarie 2021, 23:15)

    NicuPandemicu [utilizator]

    Biata mamaie n-a resistat infuziei de sănătate și fericire pură pe care serul Pfizer o induce tuturor.
  • +2 (40 voturi)    
    Măi băieți! (Vineri, 22 ianuarie 2021, 23:15)

    Amerlocu [utilizator]

    Rețineți o treabă; Nimeni nu vă obligă să vă vaccinați. Oricum sunt mai mulți doritori decât doze disponibile. Cei ce refuză cu îndârjire să se vaccineze ajută procesul selecției naturale :)
    • -3 (15 voturi)    
      eu m-as vaccina.. (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 0:32)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      .. dar mi-e frica de ace.
    • -1 (27 voturi)    
      b (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 5:38)

      gnd [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Constrangerea e tot o forma de obligare. Cand nu vei mai putea nici sa iesi din casa daca nu vei fi vaccinat, aia se cheama tot obligare. Acolo ne indreptam
  • -4 (32 voturi)    
    A dracului dublă măsură (Vineri, 22 ianuarie 2021, 23:36)

    SiktirMukles [utilizator]

    Mă, să vezi cum funcționează dubla măsură la noi (și în restul lumii la această oră, de altfel): dacă are multiple afecțiuni, ia coviduț și moare a doua zi, e de vină coviduțu', indiferent dacă femeia avea cancer în faza 4. Face vaccin și moare a doua zi, hopa, de vină-s afecțiunile, nu vaccinul, că deh, cancer faza 4... Cum o dai, tot cum trebuie iese. E genial virusul ăsta!
  • -4 (36 voturi)    
    ce bine este in romania (Vineri, 22 ianuarie 2021, 23:57)

    vulpoiul rosu [utilizator]

    Foarte tare explicatia data de autoritati, simpla coincidenta, vaccinul este perfect. Sa muriti voi ca asa e? Da, si marmota impacheta ciocolata la dsp.
  • 0 (28 voturi)    
    Haha! (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 1:13)

    VR007 [utilizator]

    Cineva anticipa mai sus reacția antivacciniștilor, adică a acelor limbi dulci plătiți să hulească vaccinul! Ei bine, au făcut exact ce se preconiza: idei puține și fixe și comportament de cimpanzei!
  • -4 (10 voturi)    
    desigur suprapunere, cum sa nu... (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 8:49)

    mbembe [utilizator]

    hai cei cu minusurile- repejor la vaccinare! poate obtinem mai multe plusuri!
  • -4 (12 voturi)    
    Foarte interesant (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 14:46)

    lazarus101 [utilizator]

    Asadar daca o persoana cu astfel de afectiuni se infecteaza cu SARS-COV-2 si decedeaza, e de la covid-19, dar daca moare dupa vaccinare e din cauza afectiunilor pre-existente.
    Cineva nu prea le are cu logica!
  • -3 (9 voturi)    
    Daca vaccinul e asa de sigur (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 14:49)

    lazarus101 [utilizator]

    De ce nu-si asuma raspunderea compania producatoare si guvernele ce il promoveaza?

    In momentul de fata pentru a primi vaccinul E OBLIGATORIU sa semnezi o hartie ca ai luat la cunostinta ca vaccinul e experimental si iti asumi orice consecinta pe care o poate cauza!
  • +7 (13 voturi)    
    Voi dati apa la moara antivaccinistilor (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 15:57)

    persuasiv [utilizator]

    ce va mai place sa aruncati soparla,ca mai apoi sa-i numarati pe ai de se incaiera.
  • 0 (2 voturi)    
    ce se mobilizatără roboțeii de minusat (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 21:35)

    di livio [utilizator]

    bravo roboțeii, încă o dată ați salvatără lumea de atacu clonelor...dăcît că bate la ochi