VIDEO Ministrul Educației, cu cămașă "specială" pentru vaccinare

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 20 ianuarie 2021, 14:15 Actualitate | Esenţial


Sorin Cimpeanu s-a vaccinat
Foto: Guvern, Facebook
Ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu, a mers miercuri să se vaccineze împotriva COVID purtând o cămaşă specială, cu un soi de buzunar detașabil, care să permită accesul mai ușor la braț. El a explicat că are cămașa de mai mult timp, pentru că într-un an a fost în peste 70 de state "mai ciudate" și a trebuit să se vaccineze.

Cămașa avea pe mâneca stângă un fel de buzunar prins cu scai, care să permită accesul la braț fără să fie nevoie de ridicarea mânecii.

"Cămașa dumneavoastră seamănă cu matricolele noastre din liceu, cu arici!”, i-a spus lui Cîmpeanu asistenta care l-a vaccinat.

El a explicat că are cămașa de mai mult timp, pentru că a călătorit în mai multe state mai ciudate și a trebuit să se vaccineze: "Am fost într-un singur an în 73 de state mai ciudate".

(Momentul, la 1:13:45)

"Am participat la campania pentru Consiliul de Securitate ONU, ocazie cu care am fost în peste 70 de ţări mai altfel, care au necesitat vaccinări specifice pentru zonele respective, ocazie cu care am reuşit să fiu pregătit. Sunt unul dintre cei foarte pregătiţi cu privire la actul de vaccinare din toate perspectivele", a spus Cîmpeanu, ulterior.

"Dacă este așa de interes (deși cred ca sunt subiecte/întrebări cu muuult mai importante), va spun ca “accesoriul” face parte din logica de privilegiere a eficientei ! Tema principală/esențială ramane vaccinarea; accesoriile sunt chestiuni marginale", a transmis apoi Sorin Cîmpeanu pe grupul de comunicare al Ministerului Educației.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


6048 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    o are de la.. (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 14:18)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. bill gheitz. se vede logo MS pe ea.
    • +5 (7 voturi)    
      pe mijocul buzunarului se vede si antena (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 14:31)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      a dat-o asistenta la o parte sa poata baga acul fara sa faca bruiaj la semnal
      • 0 (6 voturi)    
        Nici un vaccin mRNA nu a dat vreodată rezultate! (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 15:20)

        Rower [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

        Înainte de 2020 nici un vaccin mRNA nu a dat rezultate pozitive. Daca Pfizer și Moderna ar fi într-adevăr eficiente atunci nu doar ca se constituie în primele de tip mRNA folositoare dar sunt și primele mRNA care eradichează o pandemie!

        Citat: (https://en.wikipedia.org/wiki/RNA_vaccine)
        "It is unclear why the novel mRNA COVID-19 vaccines from Moderna and Pfizer/BioNTech have shown potential efficacy rates of 90 to 95 percent, when the prior mRNA drug trials on pathogens other than COVID-19 were not so promising and had to be abandoned in the early phases of trials."
  • -2 (4 voturi)    
    ... (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 14:23)

    tirolez [utilizator]

    Bine ca s-a vaccinat, felicitari, la sutele mii de persoane pe care le trimite incepand cu 8 februarie, unii cu risc medical (care nu au prins loc inca) se gandeste?
    Macar daca pastra scoala hibrid pentru clasele foarte aglomerate.
  • +3 (7 voturi)    
    O are de la Puie Monta ca l-a scapat de plagiat? (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 14:32)

    Miky60 [utilizator]

    Credca Victor Viorel Ponta i-a facut cadou atunci cand l-a salvat de la plagiat cu legea prin care a dat liber plagiatului...
  • +3 (7 voturi)    
    Dezamăgire (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 14:35)

    Soarele [utilizator]

    Când am citit titlul, am sperat să fi apărut într-o cămașă de forță!
    :-) :D
  • -2 (6 voturi)    
    doar un pnlist prost... (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 15:03)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    doar un pnlist prost...
  • +3 (3 voturi)    
    Bine ca nu e verde (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 15:12)

    Zapateado [utilizator]

    Fiindca precis se interpreta intr-o cheie defavorabila.