Joe Biden: Ca să ne vindecăm, trebuie să ne aducem aminte VIDEO

de DG     HotNews.ro
Miercuri, 20 ianuarie 2021, 9:10 Actualitate | Esenţial


Joe Biden
Foto: AFP / Profimedia Images
Democratul Joe Biden, care se pregătește să depună jurământul de credință miercuri în cadrul ceremoniei de inaugurare din Washington DC în calitate de al 46-lea președinte al SUA, a participat la un eveniment de comemorare a victimelor pandemiei de coronavirus. Peste 400.000 de americani au pierdut bătălia cu boala.

A fost primul eveniment de acest fel din SUA, organizat de comitetul de inaugurare în capitala americană, la care a participat și vicepreședintele ales Kamala Harris.

Nefericitul prag de 400.000 de victime au fost depășit marți, când datele publicate de Universitatea Johns Hopkins au arătat că în jur de 401.128 de oameni au murit din cauza noului coronavirus, cel mai negru bilanț la nivel mondial, relatează The Guardian.

“Pentru a ne vindeca, trebuie să ne aducem aminte”, a spus Biden. ”Uneori este greu să îți aduci aminte, dar numai așa ne putem vindeca. Este important să facem asta ca națiune”, a mai spus președintele ales.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


3420 vizualizari

  • -9 (25 voturi)    
    25.000 de soldati, mii de agenti in civil (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 9:31)

    animatron [utilizator]

    Teoria conspiratiei despre o "lovitura de stat" pe 20 ianuarie e una utilizata de catre propaganda de stanga si a condus la masuri de "bunkerizare" a capitalei federale americane.

    Oficiali ai FBI au declarat ca pana in prezent nu s-a gasit nici o dovada vreunui complot sau conspiratie de atac pe 20 ianuarie.
    Nici presa nu a prezentat vreo dovada in acest sens, doar speculatii.

    Nu va exista public "popular", doar invitati selectionati si nici un soldat din cei 25.000 ai Garzii Nationale nu se va apropia la mai mult de cateva sute de metri de Biden si anturajul sau imediat.

    Serviciul Secret, FBI-ul si Partidul Democrat nu au incredere in militari (12 au si fost indepartati ieri dupa "investigatii") si nici in politisti, doua corpuri profesionale in care presedintele Trump se bucura de mare popularitate si sustinere.

    In loc de oameni reali au fost plantate diverse drapele in peluza Casei Albe, iar miile de soldati greu inarmati vor pazi strazile din jur.
    Chiar si asa Biden va sta dupa geamuri groase anti-glont.
    • +6 (12 voturi)    
      FBI il ancheteaza pe fiul presedintelui (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:33)

      kmcd [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      Dupa pierderea imunitatii urmeaza si Trump, ambii cu acuzatii de instigare la insurectie. Sunt dovezi care ii implica si pe consilierii sai in pregatirea atacului. Banii au fost asigurati de grupari conservatoare si lideri republicani au au asigurat transportul si cazarea insurgentilor.

      Este cea mai mare ancheta din istorie si se va termina cu sentinte grele pentru ei care au incercat sa dea lovitura de stat.
    • 0 (4 voturi)    
      Foarte bine... (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:38)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      The US President is by far the most democratically- elected President in history and in the world and he should also be protected "from all enemies, foreign and domestic" until he takes charge of the country and installed in the Oval Office.
  • -7 (27 voturi)    
    ironia sortii.. (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 9:42)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... joe nu prea isi aduce aminte multe chestii.
    • -3 (5 voturi)    
      Iar tu nu cred ca stii multe "chestii" (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:31)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      despre America. Ia spune, cate mile de rafturi are Biblioteca Congresului si de cate ori ai cerut o carte de la ea...
  • -8 (12 voturi)    
    da decedații de cancer nu-i comemorați? (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 10:00)

    di livio [utilizator]

    de ce îi discriminare pe față?...alio, bate la ochi,de ce numa covrigii?...știuuu, covrigu-i contagios de nu mai poate, cum „infectează” ei amu cu noile tulpini, apocaliptic, cu „pînă la” 50% mai dramatic, vorba reclamei...dăcît că canceru ucide, aliooo, 8 meleoane decese anu trecut de cancer, și TINERI și COPII nu numa boșorogi de 90 de ani din Lombardia, da, canceru nu face discriminare...canceroșii nu-i comemorați, nici milioanele de copii care mor de foame, nici foamea nu-i contagioasă ca covrigu...rați ai dreq de ipocriți
  • -5 (13 voturi)    
    Succes! (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 10:51)

    Orbu_Braila [utilizator]

    Bideu imi aduce aminte aici de Ceausescu in balconul CC... Tineti asistenta aproape ca poate o incoronati pe Camila inainte devreme. Putea sa adune macar soldatii la ceremonie.
    Cat e decretata stare de urgenta oricare vine va fi un presedinte doar de forma! Armata dicteaza!
  • -2 (16 voturi)    
    Hotnews... (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:04)

    Sfarsitoru [utilizator]

    cand o sa iti dai seama de ce parte a istoriei ai jucat ?
  • +3 (7 voturi)    
    Aducerea aminte (Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:09)

    VOX. [utilizator]

    Cica Memoplus ar face minuni.