VIDEO Bărbat arestat după ce a lovit intenționat cu mașina un cărucior cu un copil / Șoferul, membru al lumii interlope din Capitală

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 18:08 Actualitate | Esenţial


catuse
Foto: Digi 24
Un bărbat din București a fost arestat preventiv, sâmbătă, fiind acuzat că a lovit intenționat cu mașina un cărucior în care se afla un bebeluș, după ce tatăl copilului îi reproșase că a ocupat trotuarul cu mașina și nu are pe unde să treacă. El este cunoscut ca făcând parte din lumea interlopă din Capitală.





Incidentul a avut loc vineri, în cartierul Drumul Taberei, iar scenele au fost filmate cu telefonul de către tatăl copilului. El îi reproșase șoferului că ocupa trotuarul cu mașina.

În imagini se vede cum, încercând să plece de pe loc, șoferul a lovit căruciorul.

Tatăl copilului a sunat la 112, iar șoferul recalcitrant a fost prins și dus la audieri la Poliție.

"(...) am vrut să bag marșarier și am dat a intrat a întâia. Nu s-a întâmplat nimic, nu am vrut să se întâmple nimic (...) Nu a fost nici un conflict. Absolut nimic”, le-a spus bărbatul jurnaliștilor, la sosirea la secția de politie.

Poliția Capitalei a anunțat că cercetările în acest caz au fost preluate și sunt continuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri, iar bărbatul a fost reținut vineri seară pentru tentativă de omor. Sâmbătă, instanța a emis pe numele acestuia mandat de arestare preventivă.

Potrivit unor surse judiciare, bărbatul se numește Florin Bloju, are 56 de ani și este un cunoscut membru al lumii interlope din sectorul 6 (Drumul Taberei). Ziare.com a scris că el este cunoscut pentru bătăile de stradă la care a participat de-a lungul timpului.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


16459 vizualizari

  • +47 (47 voturi)    
    Nelamuriri (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 18:19)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Deci este cunoscut ca facand parte din lumea itnerlopa, este cunoscut ca fiind bataus, sigur nu are loc de munca care sa ii permita asa mertzan, dar e liber mersi sa isi faca de cap.

    Scuza cu marsarierul gresit si bagat in a-ntaia nu tine. Simplu de dovedit este ca privirea o are in fata. Nu in e intors spre luneta asa cum fac 95% din soferi si privirea drept in fata dovedeste ca nu se uita nici in retrovizoare, decat daca e statuie care sta fix drept cu privirea in fata iar in oglinzi se uita doar miscand ochii. Orice politist cu creier poate argumenta asta. Daca (se) vrea, evident.

    Desigur ca nu a vrut sa omoare pe nimeni, ci doar sa-si impuna punctul de vedere: el face ce vrea, cand vrea, iar viata altora e in mainile lui. Era doar un avertisment pentru cetatean. Evident ca asta cu atat mai mult dovedeste apucaturile lui de psihopat.

    In acelasi timp, am vazut comentariile unora pe site-ul G4 la aceasta stire si m-a infricosat cum unii certau parintele si nici macar nu ridicau problema soferului nebun la cap. Pentru ca nu ai cum sa fii normal si sa pui in pericol viata unui bebelus.

    Dar, noi vom comenta aici, altii vor fi oripilati, el nu va primi nici macar amenda si va fi in continuare liber sa se plimbe in mertzan si sa bata oameni. Pentru ca asta e legea la noi. Iar daca argumentam ca sunt politisti care isi fac datoria, da, e adevarat. Dar va veni un sef care ii va ordona sa il lase liber si sa anuleze amenda, pentru ca seful ar fi, fara dubiu, mana-n mana cu astfel de caractere. Si daca seful ordona, poti fi cel mai cinstit politist, tot degeaba.

    Apropo, se lauda in plina campanie PNL Vela ca vor disparea toate clanurile mafiote din Bucuresti. S-a mai auzit ceva pe tema asta? Normal ca nu, campania electorala s-a terminat.
  • +35 (43 voturi)    
    De aia avem nevoie de pedeapsa cu moartea (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 18:23)

    feroviarul123 [utilizator]

    Ca sunt prea multi criminali in libertate. Un bărbat condamnat pentru cinci crime și eliberat înainte de termen a incendiat o tânără de 17 ani din Drobeta Turnu Severin. Ăștia sunt oameni "reabilitați de sistem" . Nu au nici un respect pentru viata altora. Dau șpagă la politie si scapa .
    • -33 (33 voturi)    
      da' sa vezi... (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 19:37)

      YamamotoIsoroku [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Cand or da o spaga ca sa te condamne judecatorii la moarte (daca ar fi posibila, cum ti-ai dori tu, condamnarea la moarte)
      • +12 (14 voturi)    
        ? (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 20:06)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui YamamotoIsoroku

        Si in ce context crezi tu ca ar ajunge feroviarul incat sa fie pus fata-n fata cu pedepsa cu moartea? Ce zici tu e ca aia cu "SRI ne asculta". Da, SRI e interesat in furnici ca noi...
      • +18 (20 voturi)    
        My friend (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 22:52)

        feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui YamamotoIsoroku

        Eu respect legea și nu-mi este frica de justiție. Șansele sa ajung sa fiu condamnat pe nedrept sunt mult mai mici decât sa-mi dea unul în cap ca sa-mi fure banii. Dar la multi le este frica pentru ca se știu cu musca pe căciulă. Multi dau in femei ca la fasole si știu ca daca le prind cu unul in pat le crapă capul la amândoi. Si daia le este frica de pedeapsa cu moartea. Mie nu. Ca eu nu am dat într-o femeie niciodată.
    • +20 (20 voturi)    
      Nu politia ii scapa, ci judecatorii! (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 22:22)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Judecatorii sunt shpagari. Ia uite aici: https://m.hotnews.ro/stire/24009378
    • 0 (0 voturi)    
      Nu e nevoie de pedeapsa cu moartea (Marţi, 19 ianuarie 2021, 10:30)

      Ovidiu M [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Pedeapsa cu moartea a fost cu bune motive abolita in Europa si majoritatea statelor dezvoltate, exceptie notabila SUA, in special in era lui Trump. Sunt de acord ca sunt cate unii care nu mai par "recuperabili" pentru societate, dar asa cum avem grija de bolnavii mintal si ii tratam, nu-i ucidem, asa trebuie sa-i tratam si pe criminali, chiar daca tratamentul asta inseamna incarcerare. E drept, nu functioneaza intotdeauna si nu toti se vindeca, asa cum nici din spitalele de psihiatrie nu ies toti vindecati, dar e datoria noastra ca societate sa incercam. Uciderea unui om, chiar si in numele dreptatii, este un act final. O parte din persoanele care au comis atrocitati de nedescris se pot reabilita, in multi, foarte multi ani. E datoria noastra ca societate sa le dam aceasta sansa si sa ii triem pe cei care s-au videncat de cei care nu s-au vindecat.
      PS: si nu, nu ii tinem chiar pe banii nostri, majoritatea celor inchisi lucreaza in inchisoare.
  • +37 (39 voturi)    
    asta a ajuns roMANIA... (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 18:26)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    asta a ajuns roMANIA... tara unde tiganii si talharii fac ce vor.
  • +40 (40 voturi)    
    pe langa acuzatia de tentativa de omor (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 18:38)

    panduru [utilizator]

    si consecintele acesteia, i-as suspenda permisul de conducere definitiv.
    S-ar mai potoli si alti bizoni...
    • +20 (20 voturi)    
      Eh da (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 20:04)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui panduru

      Cati neaderthali d-astia nu sunt si fara permis sau cu el suspendat?
      • +20 (20 voturi)    
        unul este cantaretul Raoul, (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 21:19)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        fostul partener al Mirabelei Dauer. Are 13 procese penale ptr ca a condus cu permisul suspendat, si el se jura ca nu a primit nicio adresa acasa ptr ca nu locuieste la adresa din buletin.
        • +5 (5 voturi)    
          Iar aici este lipsa legislatiei (Duminică, 17 ianuarie 2021, 13:34)

          Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          Pentru ca ar fi extrem de simplu sa se modifice un pic de tot legislatia: circuli fara permis valid, esti arestat pe loc si inchis pana la solutionarea cauzei in maxim 7 zile. Nu e nevoie de nu stiu ce probe ADN pentru a rezolva astfel de cauze, asa ca, 7 zile sunt arhi-suficiente.
  • +38 (46 voturi)    
    de-asta am plecat din tara (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 18:55)

    GabiAlex [utilizator]

    Nu pentru ca am salariul mic, nu pentru ca nu avem spitale dotate, nu pentru ca educatia este permanent in proces de redefinire.

    Ci pentru ca m-am saturat sa vad in fiecare zi cocalari fara creier dar cu masini scumpe care se cred deasupra tuturor si ignora fara nici o consecinta legea si bunul simt.
  • +19 (25 voturi)    
    Nu va păți nimic... (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 19:12)

    D3v1ant [utilizator]

    ...așa cum au comentat și alți utilizatori, corupția Poliției Române îl va scăpa și, cel mai probabil, părintele sau familia acestuia va păți ceva foarte urât, în scurt timp! NU am văzut interlop - evident cu bani și mașini obținute ilegal - care să pățească ceva - VREODATĂ! - în țara asta! Cine mai gândește și vrea viața bună, să plece! Eu mi-am luat bilet deja!
    • +21 (23 voturi)    
      au fost si interlopi bagati la zdup (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 21:22)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui D3v1ant

      inclusiv clanul Camatarilor...cand au iesit, nu mai aveau puterea de dinainte. Adica, tot interlopi au ramas, dar nu mai controlau Ferentariul.
      Altul a fost Gorun, din Rm-Valcea. Dupa ce a terorizat tot orasul, cand a iesit a fost un neica nimeni, acum nici copiii nu se mai sperie de el.
      Bercea Mondial e si el la puscarie.
    • +8 (8 voturi)    
      Drum bun! (Duminică, 17 ianuarie 2021, 1:03)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui D3v1ant

      Dar evita catedrala din Nisa! Am inteles ca unii se roaga acolo pana isi pierd capul!
  • -6 (8 voturi)    
    o sa fie si mai rau.... (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 22:53)

    Coco Whistle [utilizator]

    puiul de sarpe cind e mic nu e asa de periculos, nu e asa?
  • +4 (4 voturi)    
    Zuckerman (Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 23:31)

    VOX. [utilizator]

    "A luat sfârșit vechea domnie a corupției, nepotismului și criminalității organizate".

    https://www.hotnews.ro/stiri-esential-24545079-ambasadorul-sua-intalnit-ministrul-justitiei-final-mandat-luat-sfarsit-vechea-domnie-coruptiei-nepotismului-criminalitatii-organizate.htm

    Aiurea, sunt la cote maxime, infloresc!
  • +12 (12 voturi)    
    Pfff... (Duminică, 17 ianuarie 2021, 0:10)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Puscarie, prietene ! Se vede clar cum tragi de volan dreapta spre caruciorul bebelusului! Intri pe tentativa de omor !
    • +2 (4 voturi)    
      Are si suntinatori! (Duminică, 17 ianuarie 2021, 18:10)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Vineri, cand a fost prima data stirea asta, au apartu imediat 3-4 pedeseristi care i-au luat apararea, ziceau ca tatal copilului e de vina, iar colegul lor n-a facut nimic rau!
      • -1 (1 vot)    
        corectie (Duminică, 17 ianuarie 2021, 22:05)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        pedelisti
        • +1 (1 vot)    
          nu, colegii dumneavoastra! (Luni, 18 ianuarie 2021, 21:15)

          Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          Comportamentul este tipic dumneavoastra de Partid!
  • +6 (6 voturi)    
    :) (Duminică, 17 ianuarie 2021, 15:43)

    Xorciser [utilizator]

    Daca voia sa dea marsarier la cum a tras de volan si ce demaraj a avut se infigea direct in gard...in timp ce el se uita in fata.

    Deci, vrajeala coclita.
    • +6 (6 voturi)    
      Mda (Duminică, 17 ianuarie 2021, 17:35)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Nu mi s-a intamplat niciodata sa dau din greseala in marsarier si nici nu inteleg cum ar fi posibil asa ceva chiar si la orice masina cu cutie automata. Daca un sofer ar face asemenea confuzii, permisul ar trebui anulat si trimis din nou la o scoala de soferi pentru persoane cu nevoi speciale...Dar din filmulet, e foarte clara intentia de a merge inainte.Nu cred ca un judecator care vede filmul are vreun dubiu. Evident, daca filmultetul va fi acceptat ca proba ca na, in Romania, probele video si audio nu sunt incurajate...