VIDEO Klaus Iohannis s-a vaccinat anti-Covid: Este o procedură simplă, nu doare/ Recomand tuturor vaccinarea

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 15 ianuarie 2021, 8:18 Actualitate | Esenţial


Klaus Iohannis, vaccinat
Foto: Presidency.ro
Preşedintele Klaus Iohannis s-a vaccinat antiCOVID, vineri dimineața, la Centrul de vaccinare din cadrul Spitalului Universitar de Urgenţă Militar Central "Dr. Carol Davila". După vaccinare, șeful statului a declarat că este vorba de o „procedură simplă”, nedureroasă și a recomandat tuturor românilor să se vaccineze.

„Tocmai m-am vaccinat. Este o procedură simplă, nu doare și vreau să subliniez că acest vaccin este sigur, este eficient și recomand tuturor vaccinarea. Vaccinarea, împreună cu respectarea măsurilor de restricție, ne vor scoate din pandemie. Vă mulțumesc, vă doresc multă sănătate!”, a declarat șeful statului, la ieșirea din spitalul "Dr. Carol Davila".






Marţi, şeful statului a anunţat că se va vaccina public pentru a marca începutul celei de a doua etape a campaniei de imunizare.

"Nu am dorit nici eu, nici premierul, ca să zic aşa, în ghilimele, să ne băgăm în faţă. Ar fi fost, probabil, mesajul greşit, dar vineri începe a doua etapă de vaccinare în care este prevăzută vaccinarea, de exemplu, a personalului de învăţământ, a persoanelor de peste 65 de ani şi a persoanelor cu comorbidităţi, cu boli cronice, dar şi a personalului numit esenţial, de exemplu Administraţia Prezidenţială, Guvernul şi aşa mai departe. Şi pentru a marca debutul campaniei de vaccinare din etapa a doua, eu mă voi vaccina public vineri", preciza Iohannis.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


14024 vizualizari

  • +36 (72 voturi)    
    Să sară trollii (Vineri, 15 ianuarie 2021, 8:59)

    Dogul [utilizator]

    Așteptăm aici comentariile trollilor: de ce se vaccinează la ora 10:00, din moment ce etapa a 2-a înceăe abia la 15:00; de ce nu s-a vaccinat până acum; sigur e vaccin din ăla care se administrează și altor români? etc :)))))
    • -33 (67 voturi)    
      Vezi, chiar tu ti-ai pus intrebarile astea, (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:11)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      sunt pertinente si merita un raspuns pertinent.
      • +19 (39 voturi)    
        Ai aparut (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:25)

        Dogul [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Hai că ești primul apărut :)))))
        Întrebările pe care le-am trecut eu acolo-s mai degrabă pentru a arăta ce minți brăzdate de goliciune avem pe aici
        • +1 (9 voturi)    
          mda (Vineri, 15 ianuarie 2021, 14:23)

          Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

          1. inventeaza o teorie a conpiratiei
          2. identifica un grup "deplorabil" pe care sa-l infunzi (in general cei care au opinii politice diferite de a ta)
          3. inventeza niste afirmatii aberante
          4. pune tunurile pe grupul respectiv, cat de prosti, needucati/rau intentionati/ fascisti/ aserviti rusiei/QAnon/trumpisti/fanatici religiosi
          5. te pui imediat in antiteza, ca tu nu esti ca ei, deci esti de partea alor buni
          6. Orice nu e aliniat cu punctul tau de vedere e musai in categoria deplorabililor
          (minus pe la comentarii, report de peste tot)
      • +17 (29 voturi)    
        Mergi, bre, in treaba dumitale... (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:38)

        Sevraj [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        ...si nu te mai lua de presedinte, ca la cum arata imi e ca iesi ciufulit tare :)
        Chiar asa, nu reamrca nime ce bine arata domnul Presedinte? Omul are 61 de ani, be bune...
        • +5 (15 voturi)    
          //// (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:20)

          GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui Sevraj

          O fi lenes comod ficus etc dar omul trage de fiare, bicepsul ala nu ramane asa de la natura la 61 de ani.
          • +8 (12 voturi)    
            Nu-i comod,este calculat. (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:43)

            asavreau [utilizator] i-a raspuns lui GemstonePig

            Ar fi un exemplu bun de urmat.Să nu te mai arunci cu capul înainte,fără să te întrebi ce poți păți.
      • +13 (29 voturi)    
        Un toll nu e satifacut niciodata (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:43)

        mmagic [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Nimic nu il satiface mai mult decat sa caute sa troleze, sa incinga spiritele, sa creeze banuieli, sa creeze conflicte noi, sa scoata ce este mai rau in el si in tine in orice moment.

        Un adevarat troll: xrogo . Bravo!
        • +2 (12 voturi)    
          hehe (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:07)

          transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

          Plus ca mirciulica de la varan (xrogo) are o problema cu orice e mai lung de 5 secunde. Nu suporta secunda 6 pentru ca n-o prinde, sparge dusumelele cu ceafa ;-)
      • -1 (7 voturi)    
        El și-a pus întrebările.Tu nu ai răspuns. (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:42)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Deci,ce vrea să spună comentul tău?Că nu gândim?
    • +4 (18 voturi)    
      comentarii (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:15)

      osica [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      Uite că au început :)))
    • +17 (27 voturi)    
      "Nu e Iohannis" (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:51)

      MakeRoGreatAgain [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      "E o clona!"
    • -3 (9 voturi)    
      Dar ce facem cu cei care vor sa se vaccineze? (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:34)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      A recomandat tuturor sa se vaccineze. Dar nu pot toti, in ritmul asta nici jumatate din valul 2 nu o sa apuce (trebuie 2 doze, repetat la 4 luni ca expira anticorpii iar la noi d-abia s-au adus 150.000 de vaccinuri).
      Ca vad ca principalul lucru e sa critice cei care nu se vaccineaza, nu sa se vaccineze cine vrea.
    • +6 (12 voturi)    
      bineinteles (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:58)

      naenae [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      deja am citit prin alte locuri cum unii AU CERTITUDINEA, ca presedintele se vaccineaza cu "alt ser", SIGUR nu ii dau lui acelasi lucru.... mai, oamenii STIU EI ASTA sigur, cu cine te pui ??
  • -41 (53 voturi)    
    Iar se baga in fata (Vineri, 15 ianuarie 2021, 9:22)

    mihaipricop [utilizator]

    politicienii.
    • +24 (32 voturi)    
      ... (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:21)

      samuraijack [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      Dacă se vaccinează prea repede unii zic că sar în față, dacă prea târziu alți zic că nu e de încredere vaccinul.

      O grămadă de specialiști...
    • +14 (16 voturi)    
      :) (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:24)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      asta desi ieri, pe TNR, zicea ca are deja destule cipuri in cap
    • +12 (16 voturi)    
      Sa se bage (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:44)

      noi2013 [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      e in regula, vedem la prima mana ce bun e vaccinul. Chiar e foarte bine sa se vaccineze intai cine vrea in loc sa vina cu arcanul, cel putin in aceasta etapa
      • -2 (6 voturi)    
        Atunci de ce se luau de primarii care s-au vaccina (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:33)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui noi2013

        Nu e acelasi lucru?
        • +1 (3 voturi)    
          Hugo Boss-ul nu se incadra la grupa 1 (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:51)

          natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          eventual grupa 2, ca e totusi primar
    • -3 (3 voturi)    
      Uite un comentariu corect.Politic. (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:46)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      Ai minus,că nu sunt de acord cu tine .Și este dreptul meu,deci nu trebuie să te superi.Felicitările nu înseamnă și aplauze.
    • +2 (10 voturi)    
      dar unde ai vrea sa se bage? (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:12)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      "politicienii" e tot una cu presedintele ales al tarii? la tine este aceeasi oala? daca da, ai o cultura civica deosebita, stimabile.
      Cand se duce sa obtina parteneriat strategic cu SUA asa incat tu sa fii liber sa carai ce vrei unde vrei fara sa te aresteze nimeni, ATUNCI este bun, atunci trebuie sa se bage in fata, nu?
      La vaccinare sa stea intr-un cotlon sa nu-l bage nimeni in seama. Corect? asa gandesti matale?
  • -24 (36 voturi)    
    arnaque, nimic de substanta... (Vineri, 15 ianuarie 2021, 9:58)

    demaGOGU [utilizator]

    ...totul pentru imagine si capital (politic).
    • +16 (24 voturi)    
      Posibil, dar multi alti... (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:32)

      Emma12 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ... presedinti si sefi de guvern s-au vaccinat pentru a da un bun exemplu mai ales celor reticenti. Eu m-am vaccinat, si astept sa-mi creasca al treilea picior ... :))
      • -1 (9 voturi)    
        pfui (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:26)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui Emma12

        fara sa vrei,ai ales calea cea mai lunga.
        insa eu zic ca o sa ajungi prima/ul.in afara de viteza naucitoare adaugam si stabilitatea excelenta.
        unde mai pui aprecierea,chiar invidia concetatenilor...
        ma intreb cum o sa fie cu pantofii,totusi...
      • +4 (6 voturi)    
        uffff (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:03)

        Calin123 [utilizator] i-a raspuns lui Emma12

        Al treilea picior bro? Ma rog, fiecare cu gusturile lui. Eu sper totusi sa-mi creasca o pereche de aripi de la vaccin.
        Pentru altii, ar fi util sa li se mai inmulteasca neuronii in urma vaccinului care contine si cip 5G (se stie) .
  • -15 (23 voturi)    
    daca as fi rau (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:20)

    cucuveauamov [utilizator]

    as spune ca e prima veste buna
  • -14 (30 voturi)    
    abia astepta dulapu.. (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:21)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. sa plece in excursie.
  • +1 (13 voturi)    
    bai fratele meu, dar aveti mila (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:30)

    natbl73 [utilizator]

    l-au tinut pe om 10 minute pe scaun, cu toate preparativele alea

    pai eu lesinam de 5 ori, ca sunt rau la ace...

    la alti demnitari, alte tari, pac, pfsss, gata, ca nici nu s-au prins aia ce li se intampla...
  • +8 (22 voturi)    
    Are muschi (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:40)

    Bandixit [utilizator]

    Nu s-a vaccinat pana acum ca a tras de fiare o luna inainte de momentul asta.
    • +1 (5 voturi)    
      O viață. (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:49)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Bandixit

      La muncă.Nu faci asemenea mușchi trăgând la fiare.Faci muncind.
  • -4 (20 voturi)    
    sondaj (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:44)

    levierul [utilizator]

    Da-ti plus daca vreti sa va vaccinati anti-covid19 si minus daca nu vreti sa o faceti.
    • +11 (17 voturi)    
      Bine (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:15)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      O sa da-m :)
      • +3 (7 voturi)    
        tiam da-t si t-ie (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:43)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

        "t-ie" e prescurtarea de la ardelenescul "tzahie"

        :)
      • +1 (7 voturi)    
        Greșit! (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:15)

        osica [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

        O sa d-am ;)
    • +3 (3 voturi)    
      Ești inconsistent! (Vineri, 15 ianuarie 2021, 17:47)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      Pentru consistența mesajului trebuia să scrii "vre-ți"
  • +4 (8 voturi)    
    Interesant (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:48)

    EuInsumi [utilizator]

    A tras ceva de fiare btm ��
  • -4 (16 voturi)    
    Glucoza si vitamine! (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:55)

    soundtrack [utilizator]

    .
  • +12 (18 voturi)    
    chiar daca nu il mai suport (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:56)

    Alin Delin [utilizator]

    KWJ are o conditie fizica foarte buna.
    Bravo lui.
  • +23 (29 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:58)

    Brezan [utilizator]

    Sa sara trolii!

    Daca nu se vaccineaza, e ceva necurat, daca se vaccineaza in etapa 2, sara randu...

    Tot timpul se gaseste unu sa bage vina carnatului ca-i stramb!

    E presedintele, avea dreptul sa se vaccineze primul! E cel mai important om din stat!

    Alte tari au dat exemplu in prima etapa de vaccinare! Noi in etapa a doua. Tot se gasesc sobolani care inceraca sa bage galceava in societate.
    • -1 (3 voturi)    
      Si primarii care s-au vaccinat in loc sa arunce? (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:35)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Brezan

      Ei de ce au fost dusi pe rug si injurati de toti?
    • -7 (7 voturi)    
      da, da la ditai spitalu militar (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:11)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Brezan

      nu meri țivil...trebuia să meargă cu geaca de aviator sau măcar cu geaca lu Vela...cre că era echipat pt spitalu Sibiu și greși adresa, dăcît atîta îi băgai de vină...că s-a vaccinat , bravo lui, avea tot dreptu
  • +4 (4 voturi)    
    ba nu-i asa! (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:33)

    Mircea1978 [utilizator]

    Cum ar spune Dem Radulescu,: "Doare enorm! Ti-o face (injectia) in os!"
  • -4 (14 voturi)    
    De era Dragnea, acum toata tefelimea era in piata (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:38)

    NERO-Voiculescu [utilizator]

    Dar nah, ne mai pierdem in nuante ?
  • -3 (7 voturi)    
    nu am inteles (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:46)

    martel55 [utilizator]

    cum e cu distantarea...e sau nu recomandata?ca pe copii vor acum sa ii inghesuie cate 30-35 in clase cateva ore pe zi fara nici o distantare, desti OMS zice ca noua tulpina se raspandeste mai usoir inclusiv la copii si inclusiv copii pot face forme simptomatice...foarte inconsecvent pana la urma mesajul primit de la autoritati, si se mai mira ca lumea e reticenta si nu ia de bun tot ce zic
  • +7 (9 voturi)    
    mda (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:48)

    SoulSearcher [utilizator]

    asteptam trolii care vor zice:

    - nu e vaccin, sunt vitamine
    - e ac retractibil
    - bla bla...

    :DDDD
  • +7 (15 voturi)    
    fiecare pasăre, pe limba ei piere (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:48)

    mgexpert [utilizator]

    Unii merg în continuare pe mâna lui Cataramă, Dan Bitman și alți viteji.
    Paul Goma și Bogdan Stanoevici, sunt poate cele mai cunoscute victime de la noi.
    Poate-ar trebui să lăsăm bășcălia, că nu e de glumă..
  • 0 (0 voturi)    
    inb4 (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:03)

    venomel [utilizator]

    esti bine pa brand vtm
  • -8 (18 voturi)    
    Nu inteleg (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:08)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    De ce promovati nulitatea asta ca si model de urmat? \Serios, orice om care se respecta s-ar simti insultat de o astfel de mediocritate ajunsa prin jocul intamplarii politice presedinte. Un profesor de marca, un manager de afacere de succes cred ca ar fi mult mai adecvati si mai "influenters" decat acest neica nimeni.
    • +4 (12 voturi)    
      daca te consoleaza, dar nu te forta prea tare (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:43)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

      este profesor, a fost si inspector scolar, si manager de orasel de provincie - Sibiu
      • -4 (10 voturi)    
        Stiu (Vineri, 15 ianuarie 2021, 13:47)

        Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

        La asa tara asa manager de oras. Profesor care are in palmares olimpici sau a adus la univesitati copii de la tara, manager de afacere privata...politicieni de astia nu ne impresioneaza.
        Cam la asta ma refer eu.
        • +4 (8 voturi)    
          ati vizitat Sibiul? (Vineri, 15 ianuarie 2021, 14:47)

          natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

          cel de dupa 2000, ca atunci a devenit Iohannis primar

          daca da, stiti cum arata Sibiul inainte de 2000?

          "În 2007 Sibiul a fost Capitală Culturală Europeană, lui Iohannis fiindu-i atribuit meritul de fi modernizat infrastructura și pus în valoare potențialul economic și turistic al orașului." - wiki
          • -5 (9 voturi)    
            Wiki scris de el (Vineri, 15 ianuarie 2021, 15:42)

            Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

            Alta referinta, ceva? Cluj e de exemplu orasul care a ajuns (datorita lui Boc) in top 10 Innovation cities in Europa. Pe Boc l-ati alungat, Chiolhanes este great.
            • +2 (4 voturi)    
              am respect nu doar pentru Cluj, (Vineri, 15 ianuarie 2021, 16:50)

              natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

              ci si pentru Oradea, Alba Iulia,...

              nu inteleg "Pe Boc l-ati alungat, Chiolhanes este great."
              reduceti consumul de alcool
    • 0 (14 voturi)    
      "manager de afacere de succes" (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:51)

      VOX. [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

      Dupa rezultate, se pare ca-i cel mai de succes meditator din Ro, si, poate, din lume.
  • +5 (9 voturi)    
    hehe (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:08)

    transpenibilus [utilizator]

    Gavarit Moskowa, ce se aude mazetelor???
  • 0 (8 voturi)    
    Apropo de vaccinare, (Vineri, 15 ianuarie 2021, 15:41)

    xrogo [utilizator]

    ia incercati sa intrati pe platforma, este exact ca si la programul Rabla electrocasnice, s-a blocat saitul!