Liviu Dragnea, citat la DNA într-un dosar privind prezenţa, în 2017, la inaugurarea președintelui Trump - surse

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 14 ianuarie 2021, 12:58 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea, la ICCJ (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Fostul lider al PSD Liviu Dragnea a fost citat, joi, la Direcţia Naţională Anticorupţie într-un dosar în care se investighează prezenţa sa la ceremonia de inaugurare a preşedintelui Donald Trump de la începutul anului 2017, au precizat, pentru Agerpres, surse judiciare.

Potrivit surselor citate, procurorii anticorupţie investighează posibile infracţiuni de trafic de influenţă.

El se află în acest moment încarcerat la Penitenciarul Rahova, după ce în mai 2019 a fost condamnat definitiv la trei ani închisoare şi jumătate pentru instigare la abuz în serviciu în dosarul angajărilor fictive de la DGASPC Teleorman.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1684 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    se pregateste Anton de Racoare (Joi, 14 ianuarie 2021, 13:07)

    un domn [utilizator]

    iese Liviu ? nu cred ca mai iese in deceniul urmator !
    @Su ai legatura )))
    • +3 (3 voturi)    
      Ieri spuneam ca nu cred ca se vor intersecta (Joi, 14 ianuarie 2021, 15:44)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      drumurile lor la "racoare" !

      PS. Azi insa, dupa noile informatii, nu mai sunt atat de sigur ! :)))

      PPS. Oricum cred ca se vor impune niste transferuri de la Poarta Alba, recte nea Untura, Niveea s.a. ! :)))
  • -7 (11 voturi)    
    Deci DNA are simtul umorului!!! (Joi, 14 ianuarie 2021, 13:10)

    Lok [utilizator]

    Citat la DNA pentru "posibile" infractiuni de trafic de influenta din 2017. Incepe epurarea dar e normal sa fie asa.
    • -2 (4 voturi)    
      Si Iohannis a fost la Trump. (Joi, 14 ianuarie 2021, 13:49)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Iohannis s-a intalnit cu Trump in aug. 2019, atunci nu a fost "posibil" trafic de influenta?
      Iar Barna a fost la o luna dupa tot in SUA. Atunci nu a fost "posibil" trafic de influenta?
      Poate nu a fost. Dar daca tot mergem pe "posibilitate", orice este posibil...
      • +2 (2 voturi)    
        Ce noroc pe capul lui Nea Nelu ! :)))) (Joi, 14 ianuarie 2021, 15:55)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        I-ar fi agatat astia de caruta cu dosarul Revolutiei si cu dosarul Mineriadei si un dosar de trafic de influenta si asta sigur l-ar fi dat gata ! :))))
    • -1 (3 voturi)    
      Dragnea (Joi, 14 ianuarie 2021, 14:01)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      1. Urmeaza inculparea pentru traversarea nepermisa a strazii. Evident, pe rosu.
      2. Ptr. toti liderii politici9Incl. PSD) e mai bine cu el inauntru. La o adica, avem consens.
  • +2 (2 voturi)    
    Cata spaga a decartat la Trump? (Joi, 14 ianuarie 2021, 13:42)

    dorin35 [utilizator]

    A meritat pentru poza aia in pozitie de chelner? Sa dea pe goarna tot, ii mai ajuta si pe procurorii din SUA.
  • -2 (2 voturi)    
    Si Merkel si Putin si Macron si Kim Jong -un s-au (Joi, 14 ianuarie 2021, 13:47)

    D-or [utilizator]

    intilnit cu Trump. Era destul de frecventat.
  • -2 (2 voturi)    
    sigur (Joi, 14 ianuarie 2021, 14:08)

    costelo999 [utilizator]

    traficul a fost facut in usa ? sau in romania ? sa ridem cu dna , care trafic ? a facut lobyy ca sa ajunga in usa la trump la cine ?