Șeful DSP Alba: M-am vaccinat anti-COVID. Nu am nici semnal mai bun la telefon și nici nu prind bulgarii fără antenă

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 11 ianuarie 2021, 11:09 Actualitate | Esenţial


Alexandru Sinea, DSP Alba
Foto: Facebook
​Șeful DSP Alba, Alexandru Sinea, s-a vaccinat anti-COVID și transmite un mesaj ironic antivaxerilor. „Nu am nici semnal mai bun la telefon și nici nu prind bulgarii fără antenă”, a scris el pe Facebook.

„E datoria mea de cetățean, fiu, tată și persoană publică direct implicată în lupta cu COVID-19 să fac tot posibilul să mă protejez și să le transmit celor apropiați mesajul că, la momentul actual, vaccinul este singura soluție. Din 15 ianuarie este preconizată lansarea celei de-a doua etape a vaccinării care va fi extinsă și la alte categorii de persoane, în primul rând fiind vizată populația la risc, și anume adulții cu vârsta de peste 65 de ani, cu boli cronice. Am parcurs niște luni foarte grele, probabil vor mai veni alte câteva luni grele dar măcar acum putem vedea luminița de la capătul tunelului”, a scris șeful DSP Alba pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


6475 vizualizari

  • -1 (9 voturi)    
    Managerii astia (Luni, 11 ianuarie 2021, 11:27)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    Managerii astia politruci cum de sunt pe liste de vaccinari prioritare? Ce contact au wi cu lume multa, pacienti, medici chiar. Managerul nu este decat un sef fara legaturi de multe ori cu realitatile.
    PS. Cu cat promovati politruci din astia (pusi pe functii politic) cu atat credibilitatea pentru vaccinare scade mai mult. Am mai vazut-o si pe penala condamnata definitiv d ela Iasi (Dobrovat parca) dandu-si cu parerea despre vaccinare. Managerii sunt niste indivizi deplorabili si fara capatai (daca maine conducerea le spune sa transmita in teritoriu si sa organizeze mancari de copii la micul dejun excact asta fac, nimic mai mult).
    • 0 (0 voturi)    
      Da, nu are contact cu pacienti (Luni, 11 ianuarie 2021, 12:32)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

      Dar poate se infecteaza si transmite personalului inainte de a se "activa" vaccinul pentru doctori si asistente. Vaccinul nu vindeca, e ceva de precautie.
      • +2 (2 voturi)    
        Are contact cu doctorii si asistentele? (Luni, 11 ianuarie 2021, 12:59)

        Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Era parte din intrebare. Are contact cu pacientii SAU cu personalul medical? De cand si pana cand un manager general are intalniri cu personalul din prima linie? Si pentru ce anume?
        • 0 (0 voturi)    
          Imposibil sa nu aiba o data pe zi macar (Luni, 11 ianuarie 2021, 15:35)

          imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

          Poate fi si portarul. E imposibil sa nu interactioneze cu nimeni pe hol, la masa, la plecare, in birou. Si daca nu o data pe zi, poate o data pe saptamana si tot e suficient sa imprastie un virus.

          Nu zic ca e bine sau nu sa fie vaccinat la ordin sau cu prioritate, zic doar ca e bine ca masura de precautie.
  • +4 (6 voturi)    
    Acum vad fotografia (Luni, 11 ianuarie 2021, 11:28)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    Gelatul o fi fost prin Maldive pe undeva ca doar saloanele de UV sunt inchise imi inchipui. El e din categoria: nu fa ce face popa ci ce zice popa...
  • +2 (6 voturi)    
    N-are cum! (Luni, 11 ianuarie 2021, 11:28)

    Gabu [utilizator]

    Trebuie să umblați un pic la setări...
  • +2 (6 voturi)    
    :)) (Luni, 11 ianuarie 2021, 11:45)

    bancheru83 [utilizator]

    daca si gelatu' asta face reclama la vaccin inseamna ca statu nu mai are bani de ,,personalitati"...o fi fost delia prea scumpa cu coveru ,,its my life"?
  • +3 (7 voturi)    
    Atitudinea sfidatoare (Luni, 11 ianuarie 2021, 11:47)

    noi2013 [utilizator]

    Iar nu intelege nimeni ca luatul la misto nu ajuta, ba dimpotriva inversuneaza....

    Conducatorii nostri "prea luminati" nu inteleg nimic.... Nu-i problema, mai avem partide pe care sa le crestem peste 10%