Iohannis, întâlnire cu premierul și cu miniștrii USR-PLUS

de I.H.     HotNews.ro
Joi, 7 ianuarie 2021, 11:22 Actualitate | Esenţial


Iohannis si Citu
Foto: Presidency.ro
Președintele Klaus Iohannis va avea joi, de la ora 15.00, o întâlnire cu premierul Florin Cîțu, cu vicepremierul Dan Barna și cu miniștrii USR-PLUS.

Potrivit Administrației prezidențiale, la discuțiile de la Cotroceni, alături de Cîțu și Barna vor merge ministrul Transporturilor și Infrastructurii, Cătălin Drulă, ministrul Economiei, Antreprenoriatului și Turismului, Claudiu Năsui, ministrul Justiției, Stelian Ion, ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Cristian Ghinea, ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu și ministrul Cercetării, Inovării și Digitalizării, Ciprian Teleman.

Cu o zi în urmă, Iohannis a avut o primă întâlnire cu liderii coaliției de guvernare, după învestirea Cabinetului Cîțu.

Conform unor surse politice citate de Agerpres, printre temele discuțiilor de la Vila Lac s-au numărat campania de vaccinare anti-COVID-19, deschiderea şcolilor și bugetul pe anul 2021.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5243 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Gata! (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:45)

    Mazeta [utilizator]

    S-au adunat să taie pensiile speciale. Hehe, ce îmi plac glumele mele!
  • +5 (7 voturi)    
    Oare ce vrea sa-i roage ? (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:47)

    Susufler0 [utilizator]

    Sa accepte un buget de rahat pt ministerele lor ?!

    PS. Sau poate sa o lase mai moale cu auditul si cu dezvaluirile ?!

    PPS. Sau si una si cealalta ?
    • 0 (2 voturi)    
      Oare n-ar trebui să colaboreze (Joi, 7 ianuarie 2021, 14:07)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      între ei toți miniștrii din guvern? În interesul cetățenilor României, nu în interese personale și de partid... Așa cum după guvernul Convenției Democrate a trebuit să-l votez pe Iliescu ca să nu fie președinte Vadim Tudor, s-ar putea ca și acum să fim nevoiți să-l votăm pe Ciolacu ca să n-o avem președinte de țară pe Șoșoacă... Dar ce să mai zic, nici pe Casandra n-au ascultat-o troienii...
      • -1 (3 voturi)    
        Aici a fost marea pacaleala ! (Joi, 7 ianuarie 2021, 16:18)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

        La acea epoca toti cei care nu votau cu PSD erau de acord ca PSD fura alegerile castigate de partidele de dreapta si ca o face cu ajutorul SRI-ului condus de Timofte !

        Cu toate acestea atunci s-a intrat intr-o panica ABSOLUT nejustificata cum ca Vadim ar putea castiga alegerile prezidentiale desi orice observator cu capul pe umeri si calm putea garanta ca Vadim nu are cum sa il invinga pe Iliescu in turul II decat daca inebunesc votantii dreptei si in loc sa stea acasa in al doilea tur se duc la vot si voteaza WC-ul !

        A fost singura data cand am stat acasa si nu m-am dus sa votez ! Si ce corect am procedat !

        In 2024 nu se stie daca coclita de Sosoanca va mai fi in AUR si daca AUR va mai trece pragul !

        PS. Zau asa... indiferent cat de mult nu il respect pe WC Tudor, totusi nu pot sa-i jignesc memoria inchipuindu-mi ca o Sosoanca sau Fofoloanca sau cum i-o zice lu' aia va fi in turul doi la Prezidentiale ! :))

        PPS. Si apropo: E de prost gust ca Werner sa ii cheme pe ministri la Cotroceni. Mai bine se duce sa prezideze sedinte la Palatul Victoria si-i trimite pe rand sa-i cumpere seminte cand pe ministrii liberali, cand pe ministrii udemeristi si/sau pe cei ai USR ! :))))
  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:58)

    [anonim]

  • 0 (2 voturi)    
    Iohannis (Joi, 7 ianuarie 2021, 12:24)

    Ibit [utilizator]

    Vrea sa testeze cat de ascultatori sunt USR-istii fata de indicatiile pretioase care vin de la Cotroceni .
    Vom vedea in scurt timp .
  • +1 (3 voturi)    
    Mai e cașcaval? (Joi, 7 ianuarie 2021, 12:32)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Sa dăm cașcaval la partide!
    Ce reforme, restructurări, dezvoltare sau tăiat pensii speciale!

    Dorele,
    N-ai cu cine!
    Urmează episodul 3:
    "Dinu Păturică "
  • +2 (4 voturi)    
    Banuiesc ca pnl-ul ...... (Joi, 7 ianuarie 2021, 14:44)

    gigiN [utilizator]

    ... vrea neaparat sa ii “disciplineze pe
    Ministrii USR-ului , singurii de la care ma
    astept sa se tina de cuvant, evident daca
    vor fi lasati sa o faca . Daca nu se vor tine de
    cuvant, inseamna ca nu mai are absolut nici
    un rost sa mai votam.