VIDEO Klaus Iohannis: Privim spre noul an cu multă speranță. Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 31 decembrie 2020, 12:41 Actualitate | Esenţial


Klaus Iohannis
Foto: Captura video
Președintele Klaus Iohannis a afirmat, în mesajul transmis cu prilejul Anului Nou, că „reîntoarcerea la normalitatea care ne lipsește tuturor este tot mai aproape”, după un an 2020 „extrem de dificil”.

„Privim spre noul an cu multă speranță și încredere că vom trece cu bine peste această grea încercare. Reîntoarcerea la normalitatea care ne lipsește tuturor este tot mai aproape dar depinde de fiecare dintre noi să continuăm să fim responsabili pentru ca acest obiectiv al nostru să devină realitate cât mai curând”, a declarat președintele Iohannis, în mesajul publicat pe contul său de Facebook.

Șeful statului le-a mulțumit românilor pentru responsabilitatea și implicarea în „efortul comun de a limita răspândirea acestui teribil virus și de a-i proteja pe semenii noștri”, cu un mesaj „special de apreciere și recunoștință” pentru medici și personalul medical, „care au muncit până la epuizare și continuă să o facă pentru a salva vieți”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2532 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Mda (Joi, 31 decembrie 2020, 12:54)

    Almudena1925 [utilizator]

    "Reintoarcerea la normalitate,este tot mai aproape......in ianuarie 2022
  • +2 (8 voturi)    
    Klaus nu crezi ca esti ridicol... (Joi, 31 decembrie 2020, 12:55)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...reintoarcerea la normalitate e la fel de departe. Pana acuma ati facut: aproape NIMIC. Ca ati preluat puterea este una, ca reusiti sa reveniti la normalitate este alta. Doar o intrebare? Cand a fost Tara pana acuma la normalitate? Raspunsul este: NICIODATA! Acuma aveti sansa, chiar si UDMR nu a avut in cei 30 ani de la revolutie asa o sansa, aratati cat, cum si ce puteti!
    Altfel ramane totul doar "parole politice".
  • -2 (6 voturi)    
    Nrmalitate? (Joi, 31 decembrie 2020, 13:06)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cu guvernul Cîțu, e imposibil.
  • 0 (6 voturi)    
    Reintoarcerea la traditionalist (Joi, 31 decembrie 2020, 13:08)

    cenzuratul [utilizator]

    Ca asta era numele de cod al normalitatii in vremea unui razboiul ideologic, din pacate pierdut de fortele binelui, nu?
  • +1 (11 voturi)    
    La ce viteza (Joi, 31 decembrie 2020, 14:12)

    Alex2016 [utilizator]

    De vaccinare aveți, o sa revenim la normalitate în vreo 30 de ani. Nici măcar transa simbolica de 10000 de doze nu ați reușit să o terminați, în condițiile în care medicii eroi se vaccinează între ei. Purtatul de masca după vaccinare și menținerea restricțiilor sunt și alea niște semne de optimism beton. Iar toți cei rămași fără venituri și joburi, sunt toropiti de la atita optimism. Una peste alta, va mulțumim anticipat pentru toate mizeriile, încălcările de drepturi și limitările ce o sa ni le impuneți în 2021.hai sictir
  • +2 (6 voturi)    
    Investirea lui Biden si normalizarea lumii!! (Joi, 31 decembrie 2020, 14:50)

    Vigilentanonstop [utilizator]

    Oamenii de rand au devenit doar cantitati neglijabile!
    V a intreb! Asa ar trebui sa arate lumea pe viitor?
    Pt ca globalistii sunt in stare sa extermine lumea cunoscuta, doar pt ca cei privilegiati (adica ei) nu si ating scopurile !!!
  • +1 (7 voturi)    
    Ma asteptam sa zica... (Joi, 31 decembrie 2020, 15:07)

    Z0r0 [utilizator]

    ... "privim cu atentie si ingrijorare". Nu inteleg de ce iese din tipar chiar acum. Apoi pare ca o ia pe aratura: care implicare si responsabilitate? Sau e doar asa, un discurs gratuit? Tocmai acum e momentul de a-i mustra si a le da peste bot romanilor, asa pe final de an.
  • -2 (6 voturi)    
    Ce pacat! (Joi, 31 decembrie 2020, 15:26)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Ca Ro nu se poate vaccina inte-un termen rezonabil!
  • +1 (1 vot)    
    Klaus si-a meritat sepcuta! HAPPY TIMES! (Vineri, 1 ianuarie 2021, 12:38)

    mike123 [utilizator]

    Mesajul ambasadorului SUA la final de 2020: Nicicând relațiile bilaterale nu au fost mai bune