Arafat: Nu avem discuţii despre restricții suplimentare. Sper ca lumea să le respecte pe cele existente de Anul Nou, de Revelion,

de D.D.     HotNews.ro
Vineri, 25 decembrie 2020, 15:43 Actualitate | Esenţial


Arafat
Foto: Digi24.ro
Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă (DSU), Raed Arafat, a afirmat vineri că nu există discuţii pentru impunerea unor noi măsuri sanitare suplimentare, dar a îndemnat populaţia să respecte restricţiile existente pentru că acestea previn răspândirea chiar şi a noii tulpini.

"Nu avem discuţii despre condiţii suplimentare, dar sper ca lumea să respecte, de Anul Nou, de Revelion, restricţiile care există. Noua tulpină a început să apară şi în alte ţări, dar nu cred că este evitabil să apară şi la noi, dar important este să respectăm măsurile actuale, pentru că acestea previn răspândirea inclusiv a noii tulpini", a declarat Raed Arafat, citat de Agerpres.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3442 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    O mica flatulatie verbala (Vineri, 25 decembrie 2020, 16:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    marca Arafat, individ cu multi decedati pe constiinta lio
  • -10 (14 voturi)    
    cred ca ar trebui sa fie un mesaj mai ferm (Vineri, 25 decembrie 2020, 17:41)

    Coco Whistle [utilizator]

    ati vazut ce era la sinaia pe pirtie, e clar ca sint multi carora nu le pasa. e o crima tovarasi sa raspinditi virusul. era un caz in america o persoana a infectat 300 din care 7 au murit doar ptr ca a vrut sa fie diferita. daca ai simptome, ai intrat in legatura cu cineva care are simptome sau e diagnosticat cu covi stai in carantina sau fa testul daca nu e ca si cum ii pui un pistol in miina cuiva si raneste 300 si omoari 7. mai aveti putina rabdare, pe unii ii costa viata cine stie la a cita conexiune in lantul pe care noi toti il putem declansa. purtati masti, tine-ti distanta, spalati-va des pe labe, nu stranutati/tusiti unde sint alte persoane pe linga voi. fiecare dintre noi are dreptul la viata, cine isi bate joc trebuie izolat si penalizat cumva.
    • -1 (13 voturi)    
      cum faci testu? (Vineri, 25 decembrie 2020, 18:21)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      nu intere pe nime de testări, alioo, vrei să-l fac pe banii mei să nu te „infectez” pe matale?...dacă am simptome și îs pe la țară zice dsp să merg să mă testez la privați pe banii mei....nu șînt bani la stat, miliardele lu fikusz de la UE se duc pe rachete, marsă Ciucă la cumpărături...mai grav, bătrîn de 80 de ani de la țară, testat pozitiv, 14 zile izolare, nu mai intere pă nime de el, nu-l mai testează nime să vadă dacă mai îi pozitiv sau nu...sună la dsp, dsp zice să meargă la privați dacă-i curios, alioo, pensionar de 80 de ani, a plătit mii de arafați zeci de ani...așa mor bătrînii în Ro, statu criminal îi omoară
      • -2 (8 voturi)    
        matale (Vineri, 25 decembrie 2020, 20:25)

        CNBC [utilizator] i-a raspuns lui di livio

        Trebuie sa mergi la biserica sa te tratezi. Iei o apa sfintita, faci o gargara si cam atat. Oricum utilitatea ta pentru societate este in cel mai bun caz discutabila.
        • -1 (1 vot)    
          cum, nu mai protejați bunicii? (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 11:04)

          di livio [utilizator] i-a raspuns lui CNBC

          de un an de zile urlați la UM-urle din presă să purtăm botnițe, să-i protejăm pe bunici...da numa cu botnițe, cu teste nu, teste pe bani la privați...parodia de Tătaru zicea că tot ce-i covid se decontează din fonduri europene, unde-s banii, nici pt pensionari nu mai sînt bani?...fuse tov gheniral Ciucă la cumpărături, jo napot kivanok, se gătară banii...sistem de exterminare, zis de sănătate
  • +2 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 25 decembrie 2020, 20:08)

    [anonim]

  • +2 (6 voturi)    
    ceofi (Vineri, 25 decembrie 2020, 20:18)

    oareconteaza [utilizator]

    Sper ca o sa pleci cat mai repede din functie, tu si acolitii tai. Cred sincer ca o sa fie mai bine ventru toata lumea, inclusiv pentru tine.