Scandal sexual la Spitalul de Copii din Timișoara: Un asistent este acuzat că ar fi hărțuit mai multe mame / Poliția face anchetă

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 10 decembrie 2020, 14:33 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
Poliția Timiș anunță că a început cercetări după ce în spațiul public au apărut informații că un asistent medical de la Spitalul de Copii din Timișoara ar fi agresat sexual mai multe femei care veniseră să nască.

Polițiștii au anunțat, potrivit Mediafax, că au deschis dosar penal pentru agresiune sexuală, în urma apariției în mediul online a unor informații cu privire la faptul că mai multe paciente acuză că au fost agresate sexual de către un angajat al Spitalului de Copii din Timișoara.

"Libertatea” a scris că trei femei au depus plângeri împotriva unui asistent medical, acuzându-l de abuzuri sexuale. Ele susțineau că asistentul fie le-a atins, fie a mers după ele la baie, fie se așeza cu ele în pat. Mai mult, conform „Libertatea”, asistentul le căuta pe femei în baza de date informatică a spitalului, le lua adresele și numerele de telefon, dar le căuta și pe Facebook și le scria mesaje.

Conform aceleiași surse, managerul spitalului, dr. Ovidiu Adam, a recunoscut plângerile și a spus că asistentul a fost retrogradat și va fi îngrijitor de curăţenie timp de 60 de zile şi mutat pe altă secţie.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4635 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    spitalul pare complice... (Joi, 10 decembrie 2020, 14:35)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. sanki "retrogradat" timp de 60 zile.
  • +9 (9 voturi)    
    a cui pila o fi.. (Joi, 10 decembrie 2020, 14:36)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... beizadeaua asta?
  • +9 (9 voturi)    
    totusi.. (Joi, 10 decembrie 2020, 14:36)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... nu s-a gasit niciun barbat cu cel putin un singur ou, sa-l puna la punct pe martalogu asta?
  • +7 (7 voturi)    
    Ăsta (Joi, 10 decembrie 2020, 14:47)

    Actros [utilizator]

    Nu trebuie să scape nepedepsit.
    • +5 (5 voturi)    
      Ha (Joi, 10 decembrie 2020, 16:29)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Actros

      Nu m-ar mira sa ajunga sef de spital intr-o zi. Are calitatile necesare si se pare ca si "spatele" care sa-l propulseze. Aparatul de stat are nevoie de multi oameni ca el...

      Peste tot numai "profesionisti" de genul astuia. Hartuire, abuz in serviciu, le atinge, le urmareste. Pishologic vorbind, nu mai e la capitolul fantezii daca trece si la atingeri. De aici si pana la viol e un singur pas. Si nu il vad ca s-ar abtine.

      Apropo, ce se mai aude cu eficienta testelor psihologice folosite prin Politie si Educatie si poate Spitale? Vad ca eficienta lor si superficiltatea cu care sunt analizate isi spun cuvantul.

      Cate cazuri am avut pana acum de angajati la stat cu dosar in regula si care sunt implicati in scandaluri sexuale?

      Noroc ca populatia uita. Viva Amnezia.
  • +13 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 10 decembrie 2020, 14:53)

    [anonim]

    • +4 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 10 decembrie 2020, 15:24)

      [anonim] i-a raspuns lui