Nicolae Ciucă, premier interimar

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 7 decembrie 2020, 20:07 Actualitate | Esenţial


Nicolae Ciuca
Foto: Facebook - Nicolae Ciuca
Președintele Klaus Iohannis l-a desemnat luni seara pe ministrul Apărării, Nicolae Ciucă, premier interimar, după ce Ludovic Orban și-a depus mandatul.

„Președintele României, domnul Klaus Iohannis, a luat act de demisia domnului Ludovic Orban din funcția de prim-ministru al României. În conformitate cu dispozițiile art. 106 și ale art. 107 alin. (3) din Constituție, Președintele României l-a desemnat ca prim-ministru interimar pe domnul Nicolae-Ionel Ciucă, pentru a îndeplini atribuțiile prim-ministrului până la formarea noului Guvern”, potrivit unui comunicat al Administrației Prezidențiale.

Premierul Ludovic Orban a anunţat luni că îşi depune mandatul de prim-ministru, la un an și o lună de la învestirea în funcție, spunând că pleacă cu conștiința datoriei împlinite. Orban a afirmat că va coordona negocierile care trebuie să ducă la un guvern de centru-dreapta și şi-a exprimat convingerea că PNL va avea capacitatea de a da viitorul premier şi de a constitui coloana vertebrală a viitorului guvern.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















24450 vizualizari

  • -19 (63 voturi)    
    da (Luni, 7 decembrie 2020, 20:08)

    cucuveauamov [utilizator]

    meritam sa fim ca in america de sud
    • +9 (29 voturi)    
      depinde unde in America de sud... (Luni, 7 decembrie 2020, 20:35)

      alfa1 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      suntem mult mai rau ca in anumite tari din America de sud de ex. Uruguay...
      • -14 (20 voturi)    
        Nicolae Ciucă e agent CIA ca Iohannis. (Luni, 7 decembrie 2020, 22:04)

        Argon [utilizator] i-a raspuns lui alfa1

        Klaus Iohannis pune premier un agent CIA, și militar pe deasupra. Americanii vor sa instaureze în Romania o dictatura aservita total SUA ca cea a lui Augusto Pinochet în Chile.
        Numirea acestui Ciuca drept prim ministru interimar este o lovitura de stat.
        • 0 (2 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Marţi, 8 decembrie 2020, 7:32)

          [anonim] i-a raspuns lui Argon

        • 0 (4 voturi)    
          Mda (Marţi, 8 decembrie 2020, 7:32)

          TheFaime [utilizator] i-a raspuns lui Argon

          Te rog sa inchizi Netflixul si lasa prostiile
        • 0 (2 voturi)    
          v..va...vad.. (Marţi, 8 decembrie 2020, 9:35)

          Point [utilizator] i-a raspuns lui Argon

          vadime,tu esti?
        • -2 (2 voturi)    
          Cineva a luat prea multe pastile rosii (Marţi, 8 decembrie 2020, 14:12)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Argon

          Tovarasul Argon , ia studiati tovarasia voastra evolutia pIB-ul per capita in Chile in perioada Pinochet si post-Pinochet. Comparati-o cu evolutia aceluiasi indicator in Venezuela in aceeasi perioada.
          Si dupa aia spuneti-mi ce tip de evolutie v-ati dori pentru Romania?
          In ciuda spumelor facute la gura de stanga mondiala Pinochet a salvat Chile din labele comunistilor si in plus a facut-o cea mai stabila tara din America de Sud.
          Cat priveste fabuloasele victime ale dictaturii nimeni nu le compara cu victimele dictaturii de stanga a lui Chavez/Maduro care sunt la aceasi scara de marime si in plus continua sa creasca.
    • +8 (24 voturi)    
      zxzxzxz (Luni, 7 decembrie 2020, 20:39)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      nu ! nu vom fi nicio americă de sud ! numirea rapidă a unui prim ministru în persoana generalui ciucă este o surpriză tot atît de mare ca si surpriza aur . se vede de la o poștă calcul politic amănunțit al altui pas facut de johannis. doamne ajută !
      • -8 (10 voturi)    
        se vede de la o poștă (Luni, 7 decembrie 2020, 21:37)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui solar

        "... se vede de la o poștă calcul politic amănunțit al altui pas facut de johannis...."
        ====================
        Amanuntit rau!

        PS: hai bre! Chiar "de la o posta"?
        • 0 (0 voturi)    
          zxzxzxz (Marţi, 8 decembrie 2020, 15:18)

          solar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          DA! Chiar de la o poștă ! CIUCA va fi chiar el prim ministru . Nu crezi ? Mai olecuță și te vei convinge .
    • +15 (27 voturi)    
      tu nu numai ca meriti, tu iti doresti asta (Luni, 7 decembrie 2020, 20:48)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      impreuna cu PSD-ul
    • -2 (18 voturi)    
      da ... (Luni, 7 decembrie 2020, 20:50)

      Jupanu1970 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      mai umbla si mata prin america de sud si dupa sa vorbesti. ai vrea tu sa fie ca n america de sud dar nu se poate; prostia de glie nu moare niciodata ...cum zicea VVP never give up :))
    • -7 (19 voturi)    
      Sa speram ca doar pana la sfarsitul lunii (Luni, 7 decembrie 2020, 20:50)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Desi apoi s-ar putea sa vina Helvig , tot pe acolo.
    • -6 (22 voturi)    
      Patrioate, Patrioate (Luni, 7 decembrie 2020, 21:12)

      Soarele [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Să cumpărăm repede până nu vin ăialalți să risipească banii pe spitale!
    • +3 (7 voturi)    
      Cam asa e si conducerea in RO, (Luni, 7 decembrie 2020, 21:58)

      Vigilentanonstop [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      /securitate fite de inteligence si cand tragi linie lipsa de inteligenta/ de 30 de ani, doar ca astia din E.U ne tin pe linia de plutire si noi platim pensii speciale?
      Fara sa ne intrebam cat e un salariu in serviciile secrete si ce contributii au in aparatul statului Roman!!
    • -1 (5 voturi)    
      woaileeeu ce-mi plac femeile din america de sud (Luni, 7 decembrie 2020, 22:16)

      andr1stE [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      velicule daca ai sti ce bine e la Cartagena :X, sau in chile ..e de vis. buenos aires ushuaia ce vitica si mielut am papat acolo. TOP! E cireasa de pe tort.
      Nu mananc rahat. Le-am vizitat prin ianuarie-februarie anul asta.
      In cartagena la 1 noaptea cu dolari in buzunar si cu telefon de imi cumparam o garsoniera acolo, ma simteam mai in siguranta decat in Constanta. Vb f serios. Asa ca sa dea domnu sa ajungem si noi ca acolo... e alta lume. Bine nu ca in costa rica sau surinam
  • +8 (34 voturi)    
    tot a iesit ceva bun din alegerile astea.. (Luni, 7 decembrie 2020, 20:19)

    pehash [utilizator]

    Primul prim-ministru dupa '89 care indubitabil a avansat pe merit... Daca a fost capabil sa conduca personal trupele romane in lupta in Irak, cred ca nu-l mai sperie mare lucru.
    • -8 (14 voturi)    
      Daaa, a fost seful bucatarilor! (Luni, 7 decembrie 2020, 21:40)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      "Daca a fost capabil sa conduca personal trupele romane in lupta in Irak,..."
      =====================
      Daaa, a fost seful bucatarilor! Stabilea meniul, dupa cum comandau americanii. Sau, tu credeai altceva despre vitejii din Irak? hahaha
      • +1 (1 vot)    
        Cap ai minte nu-și trebuie. (Marţi, 8 decembrie 2020, 7:38)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Nu prea știi nimic de armată.Spre știința ta,da bucătarul este o personalitate.Nu mergi la luptă cu burta goală !Sau mergi,dar sigur pierzi.
    • -5 (9 voturi)    
      fals (Luni, 7 decembrie 2020, 21:41)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      n-a condus nimic, e o imagine falsa creata de finul lui, Radu Dobritoiu; batalia la care pretinde ca a participat se terminase de mult cand a ajuns el acolo
      • +3 (5 voturi)    
        desigur.. (Marţi, 8 decembrie 2020, 6:43)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        si tu stii asta pentru ca erai acolo? sau FSB va da acces la dosare?

        Deci fostul comandat de batalion minte, fostul corespondent de razboi minte, dar srpc, postac la datorie, ne spune adevarul.. :)
    • -2 (10 voturi)    
      România nu este Irak. (Luni, 7 decembrie 2020, 23:03)

      irys [anonim] i-a raspuns lui pehash

      România nu este Irak.
  • -16 (34 voturi)    
    Orban sa se intoarca atunci cand il voi chema (Luni, 7 decembrie 2020, 20:23)

    Luk [utilizator]

    Daca nu-l mai vad si aud niciodata si tot o sa fie prea devreme. Toata garnitura de ministri a fost un dezastru, poate cu exceptia lui Ciuca.
    Daca Iohannis il propune tot pe Orban inseamna ca-i chiar rupt de realitate (un eufemism pentru ce cred despre el).
  • -10 (30 voturi)    
    hai incet incet ... (Luni, 7 decembrie 2020, 20:41)

    Jupanu1970 [utilizator]

    si ajungem din nou la Nicolae Ceusescu. Asta a fost cadoul lui Orban de sf. Nicolae. :))
  • +2 (22 voturi)    
    Excelent (Luni, 7 decembrie 2020, 20:43)

    PrivireCritica [utilizator]

    Vrem conducere militara si la Termoenergetica! Vad ca doar armata rezolva crizele! Dupa spitale o onua provocare: asigurarea caldurii in Bucuresti!
    • 0 (10 voturi)    
      Democrație (Luni, 7 decembrie 2020, 23:08)

      irys [anonim] i-a raspuns lui PrivireCritica

      Măcar de ochii lumii
      Trebuie conducere civilă și numai civilă.
  • -9 (29 voturi)    
    Iar pleaca Orban? (Luni, 7 decembrie 2020, 20:50)

    consumator2 [utilizator]

    Ma mir ca nu l-au numit pe Citu, era cel mai bun prim-ministru ratat!
    • +3 (9 voturi)    
      hehe (Luni, 7 decembrie 2020, 23:02)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui consumator2

      Iar nu ti-ai platit ratele specupantule de credite in valuta exotica :-) )))
  • -11 (31 voturi)    
    rusinos pentru orice democratie (Luni, 7 decembrie 2020, 20:52)

    mmmircea [utilizator]

    doar militaru se incalzea in 89 in caz ca varianta ilici ar fi fost respinsa de popor.
  • -11 (33 voturi)    
    a asta-i unu cu pensie speciala, sinCURIST (Luni, 7 decembrie 2020, 20:56)

    hopsinoi [utilizator]

    mai suge tot de la buget.

    Astea nici administratori de bloc nu rezista, dar la stat ... sunt ZMEI.
    • +4 (10 voturi)    
      vai ce bloc ai tu (Luni, 7 decembrie 2020, 22:01)

      Wheelwright [utilizator] i-a raspuns lui hopsinoi

      incat unul care a condus trupele romanesti in Irak, ar ceda psihic la adunarile cu locatarii...
      Referitor la pensii speciale, aici e singurul loc unde se ofera pensie speciala oriunde in lume (evident o pensie rezonabila, nu nesimtita). Ma refer la veteran de razboi. Omul a luptat pentru Romania in Irak si asta il face veteran de razboi.
  • -8 (26 voturi)    
    e si el DOTTORE, ca Ponta PSD? (Luni, 7 decembrie 2020, 21:01)

    hopsinoi [utilizator]

    Sa vezi distractie cu doctorate la Academia Militara. Nicolae Ciuca e si el dottore?
    • -4 (6 voturi)    
      La doctorate, te rog, E buni doar aia de la SRI ! (Luni, 7 decembrie 2020, 21:46)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui hopsinoi

      "
      Sa vezi distractie cu doctorate la Academia Militara. Nicolae Ciuca e si el dottore? "

      ===========
      La masterate si doctorate, te rog, E buni doar aia de la SRI !

      PS: Profesionalismul cu care conducea raionul ospatari din bucataria aliata din Irak a ramas celebra pentru partenerul strategic; merita si el un dottorate!
    • +2 (4 voturi)    
      idi, alea cu doctoratele nu sunt la Academia (Luni, 7 decembrie 2020, 22:44)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui hopsinoi

      Militara propiu-zisa ci la pseudo-Academia SRI-ului si mai departe la micro-Acacademia de la Baneasa
  • +11 (29 voturi)    
    bun de interimat. dar doar atat (Luni, 7 decembrie 2020, 21:09)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    prezenta unui militar de cariera in fruntea guv nu e de bun augur si nu suna deloc, dar chiar deloc bine pentru democratie, pentru politicieni si nici pt partenerii internationali de discutie.
    In plus, omul e transant in favoarea pensiilor speciale (ca la militari si militieni si securisti se numesc "de serviciu" si nu ar fi speciale, de parca daca se numesc altfel, dar sunt de 4,5 ori decat cele uzuale si de la 45 de ani nu le face tot nesimtite si lipsite de etica si moralitate).
    Cu un astfel de personaj in varful Guv, s-ar duce orice minima speranta de a le reduce sau elimina , sa fie o echitate, echilibru intre contribuabili...
    • +3 (7 voturi)    
      Pai da, USR-ul tocmai zicea ca vrea eliminarea lor (Luni, 7 decembrie 2020, 22:02)

      marc.andre [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      in primele 100 de zile.
      Le-a facut-o, KIWI.
  • +4 (16 voturi)    
    Era un banc (Luni, 7 decembrie 2020, 21:12)

    Irina25 [anonim]

    Cu General Store.
  • -7 (25 voturi)    
    Chico armando morales, peron (Luni, 7 decembrie 2020, 21:19)

    faracatuse [utilizator]

    Pfff, tare Joha... se face cu mana lui dictator... Cum mai sa pui PM din institutiile de forta? Si asa mai ridica haur cu 10-15%.. La anul pe vremea asta, avem anicipate cu psd+haur la 70%
  • -7 (27 voturi)    
    „Apevist”. Chiar îl uităm pe Oprea? (Luni, 7 decembrie 2020, 21:21)

    prec [utilizator]

    Și alți ca el? De fapt toți sunt ca Oprea, unul nu găsești mai de soi.
  • -1 (37 voturi)    
    Bravo, dle Presedinte... (Luni, 7 decembrie 2020, 21:22)

    Lucky1 [utilizator]

    ...o alegere excelenta. Un om potrivit pentru aceste timpuri, hotarat, disciplinat si ordonat, echiliiobrat si cu autoritate si putere de munca enorma, iar realizarile lasate in Armata i-au adus numai laude din partea tuturora.
    Putem afirma ca Iohannis a incredintat Romania pe maini bune!
    Succes!
    • -1 (11 voturi)    
      hahahaha, asta e palit rau la tampla! (Luni, 7 decembrie 2020, 21:49)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      hahahaha, asta e palit rau la tampla!

      Dar, hey, "cum zici matale, neicushorule!"!
    • +1 (11 voturi)    
      Armata vs. civilie. (Luni, 7 decembrie 2020, 23:01)

      Dinu-I [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      Exista o zicala: un civil poate fi oricand militar(izat) dar un militar nu poate fi niciodata civil(izat).
      • 0 (6 voturi)    
        Gresit (Luni, 7 decembrie 2020, 23:44)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Dinu-I

        Orice barbat civil trebuie sa fie si un militar in rezerva. Asta inseamna in primul rand civilizatie. Republica Romana de prin anii 300 i.e.n. asa era constituita. Un barbat care nu vrea sau nu poate sa fie si un soldat in rezerva nu e decat o carpa.
        Iar carpele nu sunt civilizate. Doar isi inchipuie ca sunt civilizate.
        • -1 (3 voturi)    
          N-ai inteles (Marţi, 8 decembrie 2020, 2:10)

          Dinu-I [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

          Mai citeste o data sau de mai multe ori pina intelegi. Era vorba de altceva nu despre ce ai spus in comentariul tau.
  • -2 (8 voturi)    
    un "militar" la conducere (Luni, 7 decembrie 2020, 21:30)

    Itsoc [utilizator]

    eh, uite ca la dictatura militara nu m-am gandit.
    poate in pregatirea vaccinarii fortate a intregii populatii, cine stie?
  • -2 (8 voturi)    
    Executantul (Luni, 7 decembrie 2020, 21:40)

    aducatoruladevarului [utilizator]

    perfect. Nu pune intrebari, doar executa ce i se ordona, ca asa e in armata, ca un catelus credincios.
  • 0 (10 voturi)    
    "eroul" din Irak? (Luni, 7 decembrie 2020, 21:40)

    srpc [utilizator]

    finul lui, Radu Dobritoiu, de la Radio, i-a creat o imagine de luptator intr-o batalie care se terminase cu vreo 10 zile inainte de a ajunge el acolo :)))
  • +8 (10 voturi)    
    Pacat... (Luni, 7 decembrie 2020, 22:09)

    DurAndrei [utilizator]

    Viorica era mult mai buna... si cu toti "ministri" celor multe guverne psdpcr din perioada 2016-2019, nu-i asa? Sau mai degraba "Vulcanizatorul", "Pamblica", discotecarul... Si sa nu o uitam pe experta in matematici speciale Olguta Sauvignon Blanc... Si lista poate continua.
  • -1 (11 voturi)    
    Mai sunt generali competenți premieri în lume (Luni, 7 decembrie 2020, 22:12)

    Nyk1 [utilizator]

    De pildă, gen. Prayut Chan-o-cha în Thailanda, care conduce o țară aflată în plină ascensiune economică și care era destinația turistică nr. 1 pe plan mondial înainte de pandemie.
  • -3 (13 voturi)    
    Un lucru firesc (Luni, 7 decembrie 2020, 22:18)

    AndyXXX [utilizator]

    Tot parlamentul e militarizat in afara de UDMR si de latraii lui Barna. Dar latraii lui Barna nu mai au relevanta fiindca presedinte la USR va fi instalat Ciolos. Care si el e militarizat.

    Numirea generalului Ciuca premier interimar are rolul de a linisti spiritele si de a transmite in sistem ca lucrurile sunt sub control.

    P.S.

    Uitati de pensiile militare. Nu se va misca nimic de acolo.

    P.S. 2

    Si AUR e militarizat ca doar nu sareau la 10% din senin. E militarizat chiar pe fata pentru cine mai stie ceva politica.
  • -5 (9 voturi)    
    Ne pregătim să primim UDMRul la guvernare (Luni, 7 decembrie 2020, 22:36)

    Nyk1 [utilizator]

    De aceea și nominalizarea d-lui CIUCă.
  • 0 (12 voturi)    
    Ca idee: (Luni, 7 decembrie 2020, 22:36)

    Rahan5 [utilizator]

    Nu e deloc anormal ca un civil care a lucrat pentru Armata in calitate de ofiter (in cazul lui Ciuca - general) sa ocupe functii de Conducere Civile. Inclusiv cea de Prim Ministru.
    De fapt eu sustin ca orice barbat intelectual sa fie si Ofiter in Rezerva. In caz de Razboi putand astfel sa fie mobilizate si sa lupte eficient vreo 5 milioane de rezervisti militari dintr-o populatie de vreo 20 de milioane. Si pe timpul Republicii Romane din 300 i.e.n. toti agricultorii si in general toti cetatenii liberi trebuiau in caz de Razboi sa poata fi mobilizati ca soldati.
    • -2 (2 voturi)    
      Ești redus. (Marţi, 8 decembrie 2020, 7:27)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Adică apevist. Militarii trebuie conduși, strict, de civili. Asta datorită dotării intelectuale mai precare.
      • +1 (1 vot)    
        Precule, deci automat un "civil" (Marţi, 8 decembrie 2020, 13:47)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui prec

        E mai bine echipat intelectual decat un militar? Sunt cumva nascuti in conditii speciale, au un lob la creier in plus? Sau ti se pare ca 90% din parlamentul civil are o gandire mai sanatoasa decat aia din componenta Statului Major General?
        • 0 (0 voturi)    
          Sigur. (Marţi, 8 decembrie 2020, 21:49)

          prec [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Din Galaxia Andromeda se vede. Și nu 90% ci 99,(9)%.
  • 0 (14 voturi)    
    Nu aveti nimic in traista, prapaditilor !! (Luni, 7 decembrie 2020, 22:58)

    deval [utilizator]

    Nu ati reusit nici macar in ultimul an, cand ati avut si resurse , sa profilati cateva figuri noi din partid sau din afara !! Nici in octombrie cand l-ati infipt pe Orban la Victoria nu v-ati gandit ca nu am uitat ca a fost acuzat -corect- de coruptie in 2016 ???!! Uite ca eu imi amintesc ca atunci cand a iesit de la DNA a recunoscut ca a ''gresit'' si a cerut 50.000 euro lui Urdarescu pentru campania lui la locale dar care trebuiau sa se duca la B1 si Realitatea si nu in caseria partidului !!!! A recunoscut spunand ca nu stia ca nu poti umbla cu atatia bani in genti negre, fara ca acestia sa treaca prin caseria partidului, fara un contract ....... Adica a spus ca e la fel de idiot ca Becalli sa zicem, numai ca fara sa-si permita asta.(Asa ceva nu e posibil in nici un Univers , nici inainte nici dupa Cristos...) A scapat de acuzatii datorita ''relaxarii''dispuse coruptiei de dragnea si Ciumatii lui, dle Presedinte !! Credeti ca a uitat cineva ? Bucurestiul, sigur nu !!
  • -2 (10 voturi)    
    Dupa ce-ati infrant (Luni, 7 decembrie 2020, 23:58)

    Parzivall [utilizator]

    Si Orbau poate in sfasit sa bea uischi fara sa fie aratat cu degetul, linistit, l-ati pus pe Ciuca asta....maCiuca!!!
  • -1 (5 voturi)    
    pnl o joaca bine.... (Marţi, 8 decembrie 2020, 0:32)

    neintelesul [utilizator]

    .... si-a dat demisia, e un intermar acu"... usr-u sa nu o lungeasca ca pica vina pe ei ca tin tara blocata in pandemie. sa accepte 2-3 compromisuri si sa facem coalitie.... ete ce aveau ei un pomelnic de impus... ;)))
  • -1 (3 voturi)    
    ioha joaca tare - asta e lovitura armata (Marţi, 8 decembrie 2020, 0:51)

    revo [utilizator]

    cui arata el pisica? de ce trebuie sa fie asa de dur, sa ameninte cu Armata? de ce si cui vrea sa demonstreze ca are puterea?
    si parca am vazut un titlu care zicea ca Helvig e in carti pentru postul de PM - asta nu mai e pisica de curte, e animal de prada.

    care e ala asa de periculos, de trebuie pus cu botul pe labe?
    • 0 (0 voturi)    
      unde e amenintarea cu armata? (Marţi, 8 decembrie 2020, 13:54)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Sau crezi ca generalul in rezerva Ciuca are armata lui personala care de-abia asteapta sa puna tunurile pe careva?
      Vad aruncate vorbe ca "lovitura de stat", comparatii cu Chile si America de Sud, etc. Treziti-va bai.
      Un ofiter in rezerva are aceleasi drepturi politice ca orice alt cetatean. Cata vreme e in activitate, nu.
  • -2 (4 voturi)    
    e nevoie de oameni noi (Marţi, 8 decembrie 2020, 2:26)

    Coco Whistle [utilizator]

    e nevoie de reguli noi, constitutia si labareala iliescu si ai lui au dus romania lui ceausescu de ripa. ultrasi, plagiatori, infractori, tigani, unguri, minoritati a 10 indivizi toti se perinda prin parlamentul romaniei. oare asa era si man?
    • -1 (1 vot)    
      Romania lui Ceausescu era in fundul rapei (Marţi, 8 decembrie 2020, 13:56)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      Iliescu doar a mai tinut-o acolo inca vreo 10-15ani.
      • 0 (0 voturi)    
        Ca tine și familionul tău, așa-i? (Marţi, 8 decembrie 2020, 21:45)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Mai mult ca sigur.
  • 0 (0 voturi)    
    n-am ce zice, om,, deștept'' (Sâmbătă, 12 decembrie 2020, 2:16)

    vasile [anonim]

    acest așa zis general, cred, că vrea să facă jocul psd. eu făcând armata am văzut si cunoscut purtarea cadrelor militare. cred, că ,,prea mult gustat'' i-a cam deplasat mintea. ,,SĂ-I DEA DUMNEZEU CARE ESTE STĂPÂN A TOATE, NU G-LUL, BUCURIILE CARE LE MERITĂ!!!