Sindicatul Europol: Șoferul care a lovit cu mașina un polițist a fost lăsat să plece acasă de procuror. Este beizadeaua unei persoane din Secretariatul Guvernului

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 29 noiembrie 2020, 8:12 Actualitate | Esenţial


Politist lovit cu masina
Foto: Captura video
Sindicatul Europol acuză că șoferul care a lovit sâmbătă cu mașina un polițist a fost lăsat acasă de procuror, sindicaliștii susținând că este vorba de ”beizadeaua unei persoane din Secretariatul General al Guvernului”.

”​Autorul a fost trimis acasă, se pare că pentru procuror nu e nicio problemă că l-a lovit pe polițist. Colegul este în drum spre INML pentru eliberarea unui certificat medico-legal, pe care-l va plăti tot el. Instituției nu îi pasă!”, se afirmă pe pagina de Facebook a Europol într-un update la postarea inițială, în care era făcut public incidentul și erau prezentate imagini cu acesta.

”Individul care a dat cu autoturismul peste polițist este beizadeaua unei persoane din Secretariatul General al Guvernului. Încep să fie date telefoane și se fac presiuni pentru a-l scoate vinovat pe polițist. Nu vom tolera așa ceva! Aviz amatorilor!”, spune sindicatul.

Un polițist a fost lovit violent, cu mașina, de un șofer care staționa neregulamentar în zona Gării de Nord din Capitală, a anunțat sâmbătă seară Europol,

„Polițist lovit violent de un șofer. Un autoturism staționat neregulamentar în zona Gării de Nord din București, pe modul "avarii", a fost atenționat de un polițist să se pună în mișcare. Șoferul nu a "suportat" critica și a devenit agresiv în exprimare. Iar în momentul în care polițistul a coborât din autospecială, pentru a-l legitima și a lua măsurile legale, șoferul a demarat în trombă lovindu-l violent pe colegul nostru”, relatează Sindicatul Europol.

Potrivit sursei citate, individul a fost prins la cinci străzi distanță de locul faptei și a fost pus în custodia poliției.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15848 vizualizari

  • +45 (51 voturi)    
    Forever pieton! (Duminică, 29 noiembrie 2020, 8:23)

    John M. [utilizator]

    Bagat in tribunal si facut pieton forever. Legea americana spune ca permisul de conducere nu este un DREPT, ci un PRIVILEGIU acordat de statul de drept cetatenilor ce respecta legea. In caz ca legea este incalcata intentionat- ca in acest caz- PRIVILEGIUL de a mai conduce un vehicol in Romania poate fi anulat pentru totdeauna pentru ca avem de-a face cu un caz antisocial ce se va repeta.
    • +15 (21 voturi)    
      Eu ma asteptam ca justitia psdizata sa-l trimita (Duminică, 29 noiembrie 2020, 9:48)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      in Italia langa Mario...
      • +23 (27 voturi)    
        Dorim raspuns de la dl. Orban, direct... (Duminică, 29 noiembrie 2020, 10:57)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Parca spunea ca vom avea doar oameni cinstiti in functii. Sa vedem daca-l demite pe jegul de la secretariatul guvernului care are un asemenea gunoi ca fiu. Dupa porcariile pe care le-a facut PNL-ul la Ape, acum apar alte ticalosii ale noilor stapani. Nu pare a fi o diferenta majora intre PNL si P$D, marele USL exista, s-a vopsit un pic sa ne pacaleasca acum, ca sunt alegerile. Dupa alegeri o sa vedeti dezlantuirea adevatara a marelui USL.
        La Brasov, in Consiliul Local P$D si PNL s-au unit pe fata si au facut majoritate ca sa-i faca zile negre noului primar. La Timisoara se coace ceva similar sa-l scoata din joc pe neamtul care-i incurca. PNL=P$D=aceeasi mizerie. Oricum, un numar de voturi va pierde PNL din cauza acestui intamplari cu golanul protejat de putere. Mai pierde si pe alte parti din cauza altor intamplari, cred ca ar trebui sa inceapa sa se trezeasca !!!!
        • 0 (4 voturi)    
          PSD=PNL (Duminică, 29 noiembrie 2020, 19:56)

          hanu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

          Alta palarie, dar aceeasi marie... Exponentii acelorasi clici.
    • +23 (25 voturi)    
      Acum (Duminică, 29 noiembrie 2020, 10:11)

      Ibit [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Aproape 40 de ani l-am intrebat pe un american din Chicago ce inseamna democratia in SUA .
      Raspunsul :
      -Dreptul fiecaruia sa respecte legea !
      Impreuna cu beizadeaua trebuie condamnat si procurorul de caz .
      Numai asa se poate face ordine in tara asta .
      • +2 (6 voturi)    
        O singura data am incalcat limita (Duminică, 29 noiembrie 2020, 12:31)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Ibit

        de viteza in America: (eram beat, veneam de la o nunta romaneasca, cu butoi de whiskey, piscina si jucat cu armele facute la comanda ale gazdei plecate din Romania in 1947) si am fost oprit in mai putin de 3 minute pe autostrada. Numai faptul ca mai aveam cateva minute pana acasa si ca aveam familia in masina m-a scapat de puscarie pentru ca eram beat beyond legal limit. Omenia acelui politist mi-a schimbat total atitudinea fata de politie si actul de a conduce un vehicol pe un drum public. N-am mai fost oprit niciodata in 40 de ani.
        • +6 (6 voturi)    
          Caz fericit (Duminică, 29 noiembrie 2020, 14:42)

          D.M.A.Gogu [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Ai fost un caz fericit, macar ai invatat ceva din acea experienta si nu au fost urmari grave, cel mult o mahmureala a doua zi. Mi-e teama insa ca situatia e singulara. Sunt foarte multi care conduc bauti, iar daca au scapat dupa o verificare a politiei, o vor face in continuare cu si mai mult curaj, bazandu-se pe acea experienta. Urmarile vor fi u totul altele decat in cazul tau.

          Prin urmare, as recomanda respectarea legii si a spiritului ei, iar cele scrise de tine ma fac sa cred ca si tu esti de acord.
        • +6 (6 voturi)    
          NICIODATA (Duminică, 29 noiembrie 2020, 14:56)

          MAGArusul [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Nu m-am urcat la volan baut (nici peste nici sub limita legala). De ce? Simplu: daca sunt implicat intr-un accident in care eu nu am nici o vina legala, asiguratorul nu imi despagubeste reparatiile la masina. Deci repet: chiar daca nu e vina mea, asiguratorul celui vinovat nu imi va da banii - asa e legea unde stau. Cu alte cuvinte nevinovat de producerea unui accident dar pe banii mei. Pai sa nu ma supar pe o asa lege? Fireste ca ma supar. Si de aceea nu beau cand urmeaza sa conduc. Nici un strop.
      • 0 (0 voturi)    
        sectia SS ce face? (Luni, 30 noiembrie 2020, 9:43)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui Ibit

        de data asta doarme? Oare de ce? Pentru ca Predoiu a refuzat si a ocolit constant desfiintarea ei. Deci, o mana spala pe alta si amandoua soriciul obrazului.
  • -24 (42 voturi)    
    Sindicatul ”interlopilor” (Duminică, 29 noiembrie 2020, 8:30)

    sipu [utilizator]

    Reflexele ”militienilor” lasa de dorit , sa nu mai vb de anticiparea momentului .
  • +2 (26 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 29 noiembrie 2020, 8:39)

    [anonim]

  • +24 (26 voturi)    
    sa vedem (Duminică, 29 noiembrie 2020, 9:36)

    sitizan [utilizator]

    Normal ca taticu' beizadelei va incerca sa musamalizeze tarasenia. Sa vedem acum daca ziaristii patriei vor avea sange sa urmareasca "cazul" pana la capat , sa-i incolteasca pe "oamenii ordinei si justitiei" care vor ajuta beizadeaua si sa faca publice numele lor.
    Nu de alta, dar sa stim si noi cu cine mai votam.
  • +15 (21 voturi)    
    Sa ne spuna cum il cheama (Duminică, 29 noiembrie 2020, 9:41)

    emil bobu [utilizator]

    Sa stim si noi cu care partid nu votam, nu?

    O fi de la PSD luat in PNL, sau vreo "conserva" lasata pe acolo, cine stie.
  • +22 (24 voturi)    
    Din păcate este un comportament tipic (Duminică, 29 noiembrie 2020, 9:49)

    Rescator [utilizator]

    pentru beizadelele interlopilor din politică și afaceri
    oneroase.Iar *Justiția*!?,care justiție!?.Ce ar zice
    *procurorul* lui pește prăjit,dacă un tembel ca ăsta,
    i-ar ucide un membru al familiei?
  • +9 (13 voturi)    
    Alooo, Alooo, stati linistiti la locurili voastre. (Duminică, 29 noiembrie 2020, 12:38)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Acu' se face de Craciun...

    Cum El Prezidente, se poate accepta asa ceva cu o saptamina inainte de alegeri? Asta este statul de drept si partidul care va curata Romania - poate de oameni cinstiti.

    Nimeni nici o reactie? Nu orban, nu ministrii, nu prezidentie? Macar din simt politic daca bunul simt nu exista - realizati ce inseamna asa o gogoasa fierbinte in mina opozitiei sau sinteti vorbiti?
    Vad ca si posibilii aliati din viitorul guvern tac milc! E ceva baban acolo!
  • +2 (2 voturi)    
    pocurorii SRI (Duminică, 29 noiembrie 2020, 21:37)

    eucomentez [utilizator]

    Nimic nu s-a schimbat fata de comunism. Atunci securistii, militia si membrii partidului erau in afara legii. Acum e SRI, politia si politicienii.
  • +2 (2 voturi)    
    Un procuror pupincurist (Duminică, 29 noiembrie 2020, 22:45)

    Milka Man [utilizator]

    Care asculta orbeste ordinele sefilor pentru ca altfel ar fi dat afara si cum nu e in stare sa faca nimic altceva, nu va mai avea bani de curve si masini. Oricum, in putinul probabil caz in care se va ajunge la un proces, se va lasa maxim cu o condamnare cu suspendare, asta daca nu se va recurge la clasicul "viciu de procedura". Degeaba ne racim gurile pe hotnews.ro, cand in realitatea legile sunt doar pentru prostime...
  • 0 (4 voturi)    
    Halal autorități (Duminică, 29 noiembrie 2020, 23:00)

    MirelG [utilizator]

    pe fraierul ăla cu Tuaregul l-au băgat imediat la arest juma de an și după aceea i-au dat definitiv 5 ani de puscărie în condițiile în care n-a atins pe nimeni, a avut doar un moment de rătăcire pt care și-a cerut scuze.
    Halal autorități și justiție
  • +3 (3 voturi)    
    Cine seamănă vânt .... (Luni, 30 noiembrie 2020, 12:37)

    fdaniel [utilizator]

    Când tătucul Dragnea le cerea să rupă capul celor împotrivă, poziția “oamenilor legii” era : “să trăiți , șefu!”
    Culegeți ce ați semănat!
    Nu am văzut nici o petiție sindicalistă contra politizării poliției, fraternizării cu clanurile, corupțiri.