Un cetățean german ajuns în Reșița a sunat la 112 și a spus că nu știe unde se află

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 18:37 Actualitate | Esenţial


Apel 112
Foto: ANCOM
Un cetățean german în vârstă de 42 de ani a ajuns în cartierul Doman din Reșița, județul Caraș-Severin, însă s-a rătăcit și a sunat la 112 pentru a spune că nu știe unde se află, relatează Mediafax. Jandarmii l-au găsit înfrigurat în curtea bisericii.

„Nu știu unde sunt. Am plecat din Germania și nu știu unde am ajuns”, a spus cetățeanul german care a sunat la 112, după ce a ajuns în cartierul Doman din municipiul Reșița.

În urma apelului primit, grupa de intervenție a Inspectoratului de Jandarmi Județean Caraș-Severin a mers în cartierul Doman, deoarece o persoană se afla în curtea bisericii.

„În urma verificărilor efectuate, s-a constatat faptul că un bărbat în vârstă de 42 de ani dormea pe un pat improvizat lângă fântâna de lângă lăcașul de cult. După verificarea ușilor și a ferestrelor bisericii, neexistând urme de forțare a încuietorilor, la fața locului a fost chemat și un echipaj de la Serviciul de Ambulanță Caraș-Severin, pentru a transporta persoana în cauză la spital, aceasta având nevoie de îngrijiri medicale”, spun reprezentanții Jandarmeriei Caraș-Severin.

Echipajul de jandarmerie a verificat persoana în baza persoanelor date dispărute, însă aceasta nu figura.

Cetățeanul german a declarat că a intrat în țară prin punctul vamal Nădlac, pe jos, având asupra sa un rucsac cu haine și două plase.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7572 vizualizari

  • -7 (29 voturi)    
    Sie sind in Reschitz (Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 18:46)

    Nyk1 [utilizator]

    Eine Stadt in Österreich-Ungarn.
    • +5 (11 voturi)    
      Echt (Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 19:52)

      idna [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Jetzt?
  • +10 (12 voturi)    
    Informatii foarte vagi (Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 19:15)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Doar nu a venit pe jos din Germania... sau cine stie?!
  • +18 (18 voturi)    
    Mare lucru (Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 19:35)

    Milka Man [utilizator]

    Sunt extrem de multi boschetari si in Germania, care refuza sa lucreze din anumite motive si se plimba peste tot prin Europa. Majoritatea sunt cetateni germani. E un stil de viata. Iarna, unii mai cedeaza si apeleaza la autoritati.Nu ii blamez, dar nici nu ii pot sustine sau incuraja.
  • +22 (28 voturi)    
    Si-a gasit unde sa se rataceasca (Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 19:56)

    lazarus101 [utilizator]

    Probabil s-a panicat crezand ca a calatorit in timp minim 150 de ani
    • -4 (8 voturi)    
      ar vrea el (Duminică, 29 noiembrie 2020, 1:04)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui lazarus101

      sa se trezeasca in vremea kaiserului
  • +5 (5 voturi)    
    Cu totii ne simtim asa uneori (Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 21:49)

    emil bobu [utilizator]

    Ma uit la ultimii 4 si ma intreb unde sunt. In Romania, sau peste hotare?
  • -9 (13 voturi)    
    a venit sa candideze la primarie (Sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 22:07)

    maiorulmura [utilizator]

    sau poate chiar la... la...
    • +7 (11 voturi)    
      Era la biserică. (Duminică, 29 noiembrie 2020, 9:17)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui maiorulmura

      Deci voia să candideze la o funcție în BOR,că aici se trăiește bine în România !.