Erdogan: Turcia se consideră parte a Europei. UE trebuie să-și respecte promisiunile

de DG     HotNews.ro
Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:12 Actualitate | Esenţial


Recep Erdogan
Foto: Adem ALTAN / AFP / Profimedia
Președintele Tayyip Erdogan a spus că Ankara se consideră parte inseparabilă a Europei, transmite Reuters.

Erdogan le-a spus membrilor partidului de guvernământ AKP că Uniunea Europeană ar trebui să-și respecte promisiunile în privința migrației și ar trebui să facă din Turcia membru cu drepturi depline al blocului comunitar.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6003 vizualizari

  • +24 (36 voturi)    
    Lol (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:20)

    HP [utilizator]

    Si e 100% adevarat, dar doar dupa ce iti bagi mintile in cap si revii la masurile care au facut Turcia laica una dintre prietenele Europei si ale lumii libere.
    • +24 (24 voturi)    
      problema ca erdogan are acuma mari probleme (Duminică, 22 noiembrie 2020, 16:30)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui HP

      problema ca erdogan are acuma mari probleme economice, giner-su si-a dat demisia de la finante, lira turceasaca e in cadere libera .... erdoganu vrea si el bani de la UE desi prin tot ce face isi bate joc de UE ....erdogan un turc sarit de pe fix ....
    • +6 (6 voturi)    
      NB (Duminică, 22 noiembrie 2020, 18:08)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui HP

      ..de catre Kemal Ataturk,a nu se intelege ca de catre actualul.
  • +19 (25 voturi)    
    Sandokerdogan, tigrul pan-european! (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:28)

    Tom2 [utilizator]

    Erdogan știe foarte bine ce face și ce zice, dar "cine seamănă vânt culeger furtună".
    Erdogan se joacă aiurea cu focul.
  • +27 (37 voturi)    
    Cu gandire islamista - NEVER (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:31)

    PrivireCritica [utilizator]

    Era parte a Europei daca respecta mostenirea lui Ataturk, cu mentalitatea sultanului Erdogan poate sa stea linistita afara
  • +27 (35 voturi)    
    Stand-Up Comedy cu Recep (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:33)

    therealpaulie [utilizator]

    Hai ca tot mai comic devine Recep asta..
  • +5 (17 voturi)    
    sau... (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:46)

    codyrocco [utilizator]

    Dupa ce-o sa fie linistita Turcia, partea de vest, de dincoa' de Bosfor revenind, probabil Greciei, atrunci da, vom putea spune ca Turcia e o parte a Europei.
    Restul probabil va fi impartit intre [probbabilul] stat Kurd unificat, Iran, Irak, Siria si cine-o mai vrea sa ia de pe-acolo.
    • -5 (11 voturi)    
      Asta e o prostie! (Duminică, 22 noiembrie 2020, 16:22)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui codyrocco

      .
  • +14 (18 voturi)    
    Erdogan - Sandokan! (Duminică, 22 noiembrie 2020, 15:01)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    https://ro.wikipedia.org/wiki/Imperiul_Otoman?wprov=sfla1

    Mai citeste Mustafa bei!

    Stati in Asia langa celelalte popoare turcice!
  • +14 (14 voturi)    
    Problema e (Duminică, 22 noiembrie 2020, 15:04)

    JohnR [utilizator]

    Cu libertatile si democratia. "Daca voi nu ma vreti, eu va vreau". Plecarea lui ar facilita multe.
    • +4 (6 voturi)    
      Cine a distrus crestinismul on Europa? (Duminică, 22 noiembrie 2020, 16:17)

      DomnuTrandafir [utilizator] i-a raspuns lui JohnR

      https://m.youtube.com/watch?v=6ZiYwIWhwf0
  • +2 (18 voturi)    
    Un dictator impertinent (Duminică, 22 noiembrie 2020, 15:45)

    Idealistu [utilizator]

    Profitand de jocul dublu al doamnei Merkel, Erdogan isi bate joc de Europa. Un mix embargo economic si expulzarea turcilor cu dubla cetatenie din Germania, cred ca l-ar pune cu botul pe labe. Dar d-na Merkel are alte ordine.
    • -1 (9 voturi)    
      merkel are alte ordine!! (Duminică, 22 noiembrie 2020, 16:55)

      deville2010 [utilizator] i-a raspuns lui Idealistu

      unul din cele mai cretine comentarii de pe HN.
  • +18 (18 voturi)    
    dupa Erdogan (Duminică, 22 noiembrie 2020, 16:06)

    hamurabi [utilizator]

    ar trebui ca Europa sa fie parte a Turciei !
  • +8 (8 voturi)    
    Când intră Instanbul in Europa.. (Duminică, 22 noiembrie 2020, 16:06)

    Casazicu [utilizator]

    ...noi o să ieșim! :)
  • -8 (8 voturi)    
    ce (Duminică, 22 noiembrie 2020, 17:33)

    AMDATi [utilizator]

    de comentarii... Habar n-aveam ca romanii urmaresc cu atata interes politica Turciei...
  • +13 (17 voturi)    
    Imperiul otoman (Duminică, 22 noiembrie 2020, 19:06)

    CristescuPRadu [utilizator]

    Cotropitorul navaleste in Europa, subjuga sute de ani popoare europene, ramane priponit intr-o parte a Europei dupa nenumarate maceluri asupra populatiei balcanice si acum se considera tara europeana. Si mai sunt unii care scriu pe site in limba romana afirmand ca dl Erdogan are 100% dreptate.
    Ei care ne-au luat feciorii, i-au castrat si i-au facut eunicii lor, ne-au luat fetele si si-au umplut haremurile cu ele si inca mai sunt unii care le dau dreptate turcilor.
    Turcia ar trebui sa-si ceara iertare in genunchi la ONU pentru ceea ce a facut imperiul otoman si sa plateasca despagubiri pentru genocidul practicat in Balcani si la armeni cum platesc germanii pentru atrocitatile hitleristilor nazisti asupra evreilor.
  • -14 (16 voturi)    
    daca vrea ... (Duminică, 22 noiembrie 2020, 21:08)

    muscha mbanana [utilizator]

    erdogan daca vrea , ne face pe toti pe din dos ,sunt obisnuiti sa dea cu flit europei , au experienta in domeniu si au si cu ce ! la ei nu merge cu supunerea , sunt tari in toate , nu mamaligi ca romanii nostri ! sunt mai tari decat broscarii si mamaligarii la un loc !si au si o tara minunata , se urca pe ei , banii din turism ,nu ca noi am inchis totul si am stins lumina , iohanis nu mai are curaj sa se duca nici la el acasa in sibiu ! de ce oare , sa nu se infecteze ,sau de rusine ca orasul lui e primul din tara , mai e condus si de oamenii lui , mai mare rasul !!!
  • +4 (4 voturi)    
    ăsta (Luni, 23 noiembrie 2020, 9:32)

    nahir [utilizator]

    e ca Alexandru Lăpușneanu :”de voi nu mă vreți, eu vă vreau pe voi”.