VIDEO În București au început să se fure trotinetele electrice de pe stradă / Modul de operare

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 22 noiembrie 2020, 11:42 Actualitate | Esenţial


Trotinete electrice
Foto: Pexels
Poliția Capitalei a fost sesizată de către reprezentanții unei firme că în ultima perioadă au fost furate mai multe trotinete electrice lăsate pe stradă pentru a fi închiriate. Polițiștii au prins un bărbat suspectat de furt, care ar fi vândut o parte din trotinetele electrice sustrase, iar pe altele le-a vopsit și le-a închiriat.

Conform Poliției Capitalei, vineri seară, în jurul orei 23.30, Secția 23 Poliție a fost sesizată de către reprezentantul unei firme că în ultima perioadă, prin dezactivarea sistemului GPS, mai multe trotinete electrice au fost furate de pe stradă din București.

Polițiștii au stabilit că autorul furturilor este un bărbat de 36 de ani din București. În total, ar fi furat 20 de trotinete electrice, în valoare de 40.000 de lei. El ar fi vândut o parte, iar pe altele le-a vopsit și le-a închiriat.

Potrivit sursei citate, au fost recuperate toate cele 20 de trotinete electrice și predate firmei păgubite.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5906 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Natie de hoti... (Duminică, 22 noiembrie 2020, 12:11)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Atat putem...
  • -8 (22 voturi)    
    Cum l-am putea incuraja pe acel hoţ... (Duminică, 22 noiembrie 2020, 12:32)

    Zapateado [utilizator]

    Să le fure pe toate? Pai trotinetele si trotinetistii au ajuns spaima pietonilor cinstiti si pasnici. Ei, trotinetistii, legal, n-ar avea ce sa caute pe trotuare numai că habar neavand nici de legislatie si nici de regulile de circulatie, circula pe unde le trece lor prin cap.

    Nu că biciclistii ar fi mai breji...
    • +8 (14 voturi)    
      Nu ati citit (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:00)

      Alexa.99. [utilizator] i-a raspuns lui Zapateado

      ca dupa furt ele au ajuns iar in circulatie? Ce logica aveti...
      • -1 (9 voturi)    
        Nu toate ajung in circulatie (Duminică, 22 noiembrie 2020, 17:20)

        Zapateado [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

        Fiindca pe unele le strica. Trebuie incurajat sa le strice pe toate.
        • +6 (6 voturi)    
          Ce mentalitate... (Duminică, 22 noiembrie 2020, 20:00)

          imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Zapateado

          Esti o persoana periculaosa pentru societate. Un om normal nu incurajeaza distrugerea de bunuri, infractiuni sau provocarea daunelor.

          Asa cum instigarea la ura este pedepsita de lege, asa ar trebui si genul tau de abordare - dac-ar fi dupa mine.
          • 0 (2 voturi)    
            Ai un mare deficit de subtilitate (Duminică, 22 noiembrie 2020, 21:15)

            Zapateado [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

            Si in consecinta nu poti sesiza diferenta dintre o ironie si o afirmatie serioasa.

            Dar poti corecta deficienta prin lecturi in exces din clasici.

            Insista pe George Bernard Shaw, progresul va fi miraculos.
  • -8 (20 voturi)    
    Discutabil (Duminică, 22 noiembrie 2020, 13:27)

    Soarele [utilizator]

    Este vorba despre obiecte pe care cineva le-a abandonat pe stradă, poate împiedicând traficul (inclusiv traficul pietonal, sau al altor vehicule).
    Miliția ar trebui să amendeze proprietarii acestor trotinete care poluează orașele.
    Apropo, în multe orașe din Europa se percepe o ”garanție de reciclare” trotinetelor electrice, ca să prevină situația în care companiile care bagă pe străzi câteva mii de trotinete ”uită” să le strângă atunci când dau faliment sau pur și simplu se retrag diin orașul respectiv.
    • +4 (10 voturi)    
      "Militia" (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:02)

      Alexa.99. [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      Ati ramas in anii '80.
    • +2 (4 voturi)    
      Ai citit articolul? (Duminică, 22 noiembrie 2020, 20:02)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      Este vorba de trotinetele inchiriate de la Lime. Nu e vorba de cineva care nu mai are loc in casa si le-a aruncat la colt de strada...
      • -1 (3 voturi)    
        Fix de Lime vorbeam (Duminică, 22 noiembrie 2020, 22:49)

        Soarele [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        ... nu poți să pui gunoaie pe străzi și să pretinzi că este vina proștilor care plătesc cât-nu-face, ca să încalce legea mergând pe trotuar sau pe carosabil cu obiectul mizerabil numit trotinetă electrică.
  • +5 (9 voturi)    
    Wow, (Duminică, 22 noiembrie 2020, 14:06)

    feroviarul123 [utilizator]

    Politia a prins un hot de trotinete, toate problemele noastre sunt rezolvate. Sunt curios câți ani de pârnaie o sa primească.
    • +4 (6 voturi)    
      minim 15 (Duminică, 22 noiembrie 2020, 15:10)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      ca e pericol social (iti dai seama, cum mai ajung aitisti idn pipera la munca?), nu ca prapditii aia de nastase, dragnea, voiculescu, udrea, si restul, ca nu sunt popa sa fac pomelnic, care au furat si ei cateva miliarde, da' n-au dat in cap la nimeni...
  • 0 (0 voturi)