Femeia care ar fi lovit-o în faţă pe Cristina Joia, reţinută de poliţişti

de DP     HotNews.ro
Marţi, 10 noiembrie 2020, 7:43 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
Femeia bănuită de lovirea designerului Cristina Joia, cunoscută de la emisiunea "Visuri la cheie" de la Pro Tv, a fost reţinută, marţi dimineaţă, după ce a fost audiată, în cursul nopţii, la Secţia 14 Poliţie, anunţă reprezentanţii Poliţiei Capitalei, potrivit Agerpres. Sâmbătă, Cristina Joia a fost lovită cu un obiect dur într-un magazin din Sectorul 4 al Capitalei. În urma loviturii, designerul a suferit o fractură de piramidă nazală şi mai multe tăieturi.

"La data de 7 noiembrie, în jurul orei 17.00, Secţia 14 Poliţie a fost sesizată prin apel 112 cu privire la faptul că în incinta unui magazin din Sectorul 4 a fost agresată o persoană. La faţa locului au sosit de îndată poliţiştii care au identificat o femeie care a relatat că a fost agresată fizic de o altă femeie pe care nu o cunoaşte", a informat Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB).

ȘtirileProTV.ro relatează că polițiștii de la Secția 14 au mers luni în magazinul unde a avut loc atacul. Angajații, care au fost audiați, au susținut afirmațiile Cristinei Joia, conform căreia femeia căreia îi atrăsese atenția că a parcat neregulamentar în fața magazinului a tăbărât asupra ei și a lovit-o violent.

Ofițerii de poliție spun că sunt deja strânse suficiente probe care să ducă la acuzarea agresoarei, pe care au reușit să o identifice - Ștefania Andrei, în vârstă de 34 de ani, conform Știrilor ProTV.

Persoana vătămată a fost transportată la o unitate spitalicească pentru îngrijiri.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11334 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    >>>> (Marţi, 10 noiembrie 2020, 8:02)

    GemstonePig [utilizator]

    Bombardieri cu bmw-uri ragalii, de ce le-ar fi frica , procesul se intinde pe 5 ani ,martorii intimidati, pedepsele sunt cu mici si cu suspendare
  • +30 (30 voturi)    
    Judecătorii trebuie sa dea o lectie la derbedei (Marţi, 10 noiembrie 2020, 8:05)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Sa aplice legea si sa bage aceasta golanca cu tupeu in puscărie.
    Din ce in ce mai multi cocalari isi pun masinile pe unde nu trebuie.
    De regula miliția cu gaseste infractorul si asta a dat apa la moară la cocalari sa nu respecte legea!
    • +4 (4 voturi)    
      Piranda asta nu avea fuste (Marţi, 10 noiembrie 2020, 17:48)

      DomnuTrandafir [utilizator] i-a raspuns lui DomnuTrandafir

      Dar e din familie de interlopi!
      Pana la urma suntem revoltați dar si miliția si judecatoresele fac ca stiu mai bine!
      Adică NIMIC!
      Scapă interlopa!
  • +25 (25 voturi)    
    Pericol social, (Marţi, 10 noiembrie 2020, 8:15)

    John M. [utilizator]

    orgoliu umflat. Arestata 30 de zile, judecata de urgenta, condamnata 3 ani cu executare ca exemplu pentru restul marlanimii cu masina.
  • +23 (23 voturi)    
    Piranda trebuie să înfunde pușcăria. (Marţi, 10 noiembrie 2020, 8:52)

    Tayen [utilizator]

    Cu pedeapsa maximă.
  • +14 (14 voturi)    
    ok (Marţi, 10 noiembrie 2020, 9:28)

    nikita11 [utilizator]

    cate zile de spitalizare va aduna victima? vreo 1-2-3. sub 30-40 NU SE PUNE. Acuzatul va primi ceva amenda pt tulburarea linistii loviri si alte violente pe care statul o incaseaza nu victima. Asa e legea! Violenta e ocrotita prin lege.
  • -10 (14 voturi)    
    interesant subiectul (Marţi, 10 noiembrie 2020, 9:28)

    Mihaiio [utilizator]

    Am cautat pe google si printre primele rezultate:

    https://haihuin2.com/2020/11/10/cine-este-femeia-care-a-batut-o-pe-cristina-joia-stefania-andrei-are-34-de-ani/


    Exista si parerea agresoarei. Exista si parerea agresatei.

    Sa lamureasca in instanta.
    • +8 (8 voturi)    
      sa lamureasca (Marţi, 10 noiembrie 2020, 10:21)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui Mihaiio

      normal ca exista si parerea agresoarei, in care e absolut nevinovata, sper sa existe filmari in care sa se vada clar ce s-a intamplat, altfel legea e facuta cu multe portite pentru a scapa agresorul ca o floricica inocenta
    • +4 (4 voturi)    
      Omule (Marţi, 10 noiembrie 2020, 15:09)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Mihaiio

      Nu exista suficienta justificare pentru violenta. La niste cuvinte nu raspunzi cu violenta, altfel platesti!
  • +14 (14 voturi)    
    Oare ... (Marţi, 10 noiembrie 2020, 9:45)

    GigelPatratel [utilizator]

    Cati din voi parcati regulamentar intrun oras ca Bucuresti? Asta nu scuza in nici un fel nici maimuta agresoare ... dar la fel de maimutoi sunt si politistii care, probabil, in caz ca nu era vorba de o vedeta, nici nu se deranjau sa vina. De asemenea la fel de maimutoi sunt si politicienii pe care nu ii preocupa decat ciordeala si nu unde pot oamenii sa parcheze. De asemenea nici cu oamenii prezenti la fata locului nu imi e rusine . Drept urmare:

    Problema e mai complexa decat agresiunea prezentata ... oameni de kkt, gabori de kkt, politicieni de kkt, tara de kkt. Ca sa golim haznaua din ce in ce mai multi din noi vor trebui sa ia atitudine fata de mizeriile astea chiar daca uneori riscam coliziuni cu acesti cercopiteci ...
  • +5 (5 voturi)    
    este nevoie o pedeapsa exemplara!!! (Marţi, 10 noiembrie 2020, 14:40)

    MirceaIo [utilizator]

    Daca a lasat masina parcata pe trecerea de pietoni oricine ii putea rupe stergatorull. Ea a devenit violenta cu cine nu trebuia crezand ca doamna ce i-a atras atentia i-a rupt stergatorul. Nu are nici o proba. Trebuie opriti si pedepsiti exemplar aceasta forma de agresiune. Este inadmisibil sa fi mutilat in acest hal intr-un spatiu public. Sper ca doamna Joia sa nu faca nici un fel de intelegere cu aceasta agresoara si sa o lase sa infunde puscaria! Asta pentru a preveni pe vitor astfel de comportamente!