Un tată ar urma să primească 7.000 lei despăgubiri pentru că fosta soţie l-ar fi făcut de râs în faţa copiilor

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 19:12 Actualitate | Esenţial


Parinti
Foto: Pixabay
Un tată a obţinut, printr-o decizie a Judecătoriei Galați, despăgubiri în valoare de 7.000 lei de la fosta soție, după ce femeia l-ar fi denigrat pe acesta în faţa celor doi copii minori. Decizia nu este definitivă.

Încă din 2014, ea „manipulează şi alinenează” copiii, ceea ce i-a provocat tatălui suferinţă fizică şi sufletească, spune decizia instanţei, relatează Mediafax.

Conform acesteia, de fiecare dată când a avut ocazia, femeia făcea diverse scene şi mereu aducea copiii foarte târziu la întâlnirile cu tatăl, ba chiar spunea în public şi cu voce tare că bărbatul este incompetent sau chiar pedofil.

„Conversaţia ostilă dintre părţi fiind îndreptată de către pârâtă şi spre copii, acestora fiindu-le întrerupt jocul şi chemaţi de mamă să asiste la dispută, incitaţi împotriva tatălui şi interogaţi de o manieră a le fi insuflate răspunsuri prestabilite. Se reţine astfel (...) poziţia pârâtei, aceasta întrebându-l pe băiat: <vrei să-l vezi pe tatăl tău? Are ce căuta tatăl tău în parc? Vii supărat acasă că l-ai văzut pe tatăl tău?>”, se arată în motivarea instanței.

În replică, femeia a spus că fostul soț vrea doar să se răzbune din cauza divorţului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7196 vizualizari

  • +3 (21 voturi)    
    cine pierde? (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 19:22)

    Wheelwright [utilizator]

    Oameni imaturi care isi ranesc proprii copii in razboiul lor. Cel mai destept ar ceda de dragul copiilor si ar incerca o relatie civilizata.
    O fi mare de gura muierea lui, dar si el e nebun ca a mers in justitie sa ceara bani pentru ca e "ranit".
    • +12 (16 voturi)    
      Poate spera sa o faca sa inceteze cu idioteniile? (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 19:47)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Wheelwright

      ...
      • +5 (11 voturi)    
        Idiotii (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 20:20)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Nu inceteaza. Nu au cum. Daca ar realiza ca sunt idiotenii nu le-ar face. Ei in continuare cred ca sunt un lucru bun. In plus vor considera ca sunt pedepsiti pe nedrept. Marii perdanti? Copiii, fireste!
    • +15 (15 voturi)    
      Ușor de zis... (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 20:05)

      spirache [utilizator] i-a raspuns lui Wheelwright

      Ds ce sa fie nebun ca a mers in instanță? Sunt puțini oameni care sa aiba atata stăpânire de sine încât sa nu le pese invectivele fostei soții in fata copiilor. Majoritatea intră in jocul asta de violența de limbaj di chiar fizică. E de preferat pt cine nu reușește sa treaca peste invective sa meargă in instanță decât sa ajungă la cine stie ce violente. E la fel ca bătaia in fata blocului pt locul de parcare: e de preferat bătaia cu cine stie ce consecințe chemării poliției pentru sancționarea celui violent?
      • -1 (5 voturi)    
        In teorie da (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 20:20)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui spirache

        In practica nu pentru ca nu sunt rezolvate cauzele acestui conflict. Ce se va schimba va fi natura conflictului.
  • -5 (9 voturi)    
    lol... (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 21:41)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. i-a zis ca o are mica?
  • 0 (2 voturi)    
    Cinste lui. (Duminică, 25 octombrie 2020, 0:20)

    VasiPRO [utilizator]

    Cinste lui! Stiu din pacate mai multi oameni nemernici, mai multe femei, decat barbati. Multe femei oameni rai. Si-au inselat sotii, au luat cat au putut din avere si i-au lasat saraci si cu copii in grija, in timp ce ele s-au dus cu altii. Mitul ca barbatii sunt aproape toti niste nemernici si femeile aproape toate inocente este un mit.

    Barbatii nemernici sunt putini. Barbatii de casa sunt multi, dar femeile neserioase multe.

    MGTOW - men going their own way, away from whores.
  • -1 (1 vot)    
    Ciudat, de obicei in Galați (Duminică, 25 octombrie 2020, 7:51)

    mr_mojo [utilizator]