VIDEO Rise Project: Clanul Sportivilor face campanie electorală pentru PSD

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 24 septembrie 2020, 15:13 Actualitate | Esenţial


Membri ai clanului sportivilor
Foto: Rise Project
Clanul Sportivilor face campanie electorală pentru PSD, iar acțiunea lor de marți noapte a degenerat într-o urmărire spectaculoasă cu poliția, scriu jurnaliștii de la Rise Project pe pagina de Facebook a publicației de investigații.

Intervenția interlopă a început în orașul Popești-Leordeni din sudul Capitalei și s-a terminat glorios într-o intersecție din cartierul Berceni, sectorul 4, care s-a umplut rapid cu bombardieri luminați de girofare.

La volanul Loganului alb, tamponat de două ori în timpul urmăririi, se afla chiar Marian Cenușă (Marian Bucur), un veteran al sindicatului mafiot. În dreapta sa ar fi fost Gabi Cioară (Gabriel Iordache), luptător MMA, condamnat în dosarul de crimă organizată al clanului și activist PSD Ilfov. Acesta din urmă, spun martorii, a sărit din mașină și s-a evaporat printre blocuri.



Împrăștiau materiale electorale ilegale, mai precis o publicație de campanie cu un articol unic despre primarul în funcție, Petre Iacob (Pro România). Aparent politică, miza reală se ridică la zeci de milioane de euro. Popești-Leordeni a devenit un el dorado imobiliar pentru două clanuri interlope, care construiesc cartiere rezidențiale acolo: Sportivii și Văncică.

Marian Cenușă se mișcă în brigadă cu samsarul Florian Puiu, alt nume vechi în grupare, fost secretar PSD Ilfov. Mașina lovită în timpul urmăririi a fost văzută ulterior la spălătoria auto din sectorul 5, a lui Puiu. Acesta e veriga care integrează Clanul Sportivilor în PSD.

Refugiat din PSD în tabăra lui Ponta, Petre Iacob i-a acuzat public de șantaj pe foștii săi colegi de partid: Marian Sandu Niță, (fost prefect și actual candidat PSD la CJ Ilfov) și pe Florian Puiu, secretarul filialei. O înregistrare obținută de RISE arată chiar cum Florian Puiu presa un consilier județean să facă intervenții la primar pentru o adeverință de punere în posesie. Era vorba despre niște drepturi litigioase cumpărate de Tractor (Marian Alin), alt membru din Clanul Sportivilor.

Anterior, RISE a scris pe larg despre legăturile dintre Clanul Sportivilor și administrația locală a sectorului 4.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13698 vizualizari

  • +21 (37 voturi)    
    Haideti la VOT!!! (Joi, 24 septembrie 2020, 15:15)

    Ephemeris [utilizator]

    daca nu mai vreti sa cititi asemenea stiri.
    • +17 (31 voturi)    
      Clanul Sportivilor a fost implicat si in 10 August (Joi, 24 septembrie 2020, 15:59)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

      membri ai acestor clanuri platiti de PSD au fost cei care au spart mitingul PASNIC din 10 august si cei care au dat JANDARMERIEI motivul de care aveau nevoie pt a da cu gaze in oamenii pasnici
      • -1 (1 vot)    
        Clanul Sportivilor... (Vineri, 25 septembrie 2020, 15:40)

        gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Nu dom,le, oamenii pasnici erau cei care scoteau bordurile din piata victoriei si le aruncau in jandarmi iar la sfarsit, dupa ce si-au facut treaba, au refuzat sa le monteze la loc!!!
    • -13 (23 voturi)    
      Cum faci asta? (Joi, 24 septembrie 2020, 16:03)

      doz2018 [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

      Daca iesim la vot nu o sa mai vedem asemenea stiri? Cum faci asta? Adica le confisti proprietatile astora si-i trimiti inj gulag sau cum faci? Concret cum faci? Pentru ca astia detin zeci de blocuri in Bucuresti si poate chiar tu locuiesti intr-unul din ele dupa ce l-ai cumparat platind interlopilor.
      • +5 (9 voturi)    
        da, se poate face (Joi, 24 septembrie 2020, 16:25)

        gwolf [utilizator] i-a raspuns lui doz2018

        ce vrei tu. Ar fi un grav derapaj democratic un abuz de putere nasol dar ar fi necesar. NIMENI din UE n-ar condamna asa ceva decat de fatada. Nu trebuie decat 2-3 interventii de genul asta dupa care se revine la normal. Sa vezi efecte pe termen lung!
      • +10 (12 voturi)    
        Simplu: lasand justitia sa functioneze (Joi, 24 septembrie 2020, 17:38)

        sile_v [utilizator] i-a raspuns lui doz2018

        De ce crezi tu ca baietii de mai sus au atat de mult tupeu? Pentru ca stiu ca lucreaza pentru cel mai mare partid al tarii, PSD, si au spatele "acoperit"

        Cu o politie nationala curajoasa, cu procurori buni si cu judecatori corecti, clanurile astea ar fi destructurate rapid si capete ar ajunge in puscarie.


        Si e bine de facut cat mai repede, nu e cazul sa le lasam sa creasca pana ajung ca mafia siciliana, cand nu te mai poti lupta cu ei si se lasa cu politisti si procurori executati in public.
    • +1 (9 voturi)    
      nicio sansa cu Simona Spataru (Vineri, 25 septembrie 2020, 9:32)

      @Dem [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

      ca sa-l invingi pe mafiotul Balutza trebuia un nume cunoscut si care sa faca o campanie continua cu aceasta tema. din iunie Tolontan a dezvaluit fratzia lui Balutza cu sportivii si nu s-a marjat deloc pe tema asta in campanie. S4 e pierdut in mana interlopilor

      https://www.tolo.ro/2020/06/23/cum-au-devenit-interlopii-lui-bebino-membri-psd-ai-lui-baluta-si-apoi-politisti-locali/

      https://www.tolo.ro/2020/06/08/gruparea-goleac-primarul-psd-baluta-se-afiseaza-cu-mafia-sef-din-politia-locala-sector-4-la-piscina-din-curtea-casei-liderului-clanului-sportivilor/
  • +8 (24 voturi)    
    ĂȘTIA TREBUIE LINȘAȚI! (Joi, 24 septembrie 2020, 15:17)

    Tayen [utilizator]

    Fără comentarii, linșați!
  • -5 (13 voturi)    
    Mazeta (Joi, 24 septembrie 2020, 15:27)

    un domn [utilizator]

    Nu i Sportiv !
    • +4 (6 voturi)    
      Nu,nu-i sportiv,ii bolsevic (Vineri, 25 septembrie 2020, 7:20)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      nu-i asa,ivane?
  • +9 (25 voturi)    
    mda (Joi, 24 septembrie 2020, 15:44)

    IonIonescuDeLaBrad [utilizator]

    Baietii aia se agita si prostimea sta acasa, voteaza bunicii PSD-ul mafiot si aia e.
    Tara de rahat...
  • -5 (19 voturi)    
    E frumos sa fii sustinut de sportivi. (Joi, 24 septembrie 2020, 15:48)

    patrunjel [utilizator]

    E frumos sa fii sustinut de sportivi.
  • +17 (23 voturi)    
    Felicitari celor de la Rise Project ! (Joi, 24 septembrie 2020, 16:04)

    Ceilalti [utilizator]

    Nu vă temeți și continuați tot așa !
    • -6 (8 voturi)    
      da, îi felicităm (Joi, 24 septembrie 2020, 17:42)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Ceilalti

      dăcît că instituțiili statului, alea plătite gras, se fac că nu văd...Rise a mai scris de interlopi care vindeau măști neconforme, pericol grav pt sănătatea românilor...guvernu meu?...nimica, nimica, mucles, botnița pe țambal...Orban, Vela, Despescu, Tătaru, Arafat, nimic despre ancheta Rise cu botnițe neconforme...și interlopii fac ce vor, ori psd ori pnl
  • +12 (18 voturi)    
    Zici ca sunt hipopotami :)) (Joi, 24 septembrie 2020, 16:17)

    AndyXXX [utilizator]

    Burtzile alea mai au un pic si le scapa pe jos. Ce sportivi sunt astia cu burtzile alea frate??
  • +4 (12 voturi)    
    Avocatul poporului (Joi, 24 septembrie 2020, 16:20)

    Martinezu [utilizator]

    Ii va apara la curtea constitutionala daca e cazul.
    S-a ajuns sa nu mai poti imparti fluturasi. Sau sa ti se interzica sa faci sport.
    Sportivii sunt si ei oameni, gura lor ce sa mamanca?
  • +8 (16 voturi)    
    Adevarul e (Joi, 24 septembrie 2020, 16:22)

    Ephemeris [utilizator]

    ca cei din poza au fetze tipice de pesedisti.
  • +12 (18 voturi)    
    O dovada mai clara de atat... (Joi, 24 septembrie 2020, 16:40)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...chiar nu se poate....PSD e in spatele clanurilor mafiote, precum clanurile mafiote sunt in spatele PSD-ului...Si nemernicii, indraznesc sa il acuze pe Nicusor Dan ca ar lucra el cu interlopii...Jeguri si hoti de magnitudine galactica...Bucuresteni, nu aveti decat o solutie....Zdrobiti-i la vot si gata!!!
    • +2 (4 voturi)    
      Iesiti la vot (Vineri, 25 septembrie 2020, 11:31)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

      PSD nu e partid e mafie deghizate in partid. Singura sansa sa scapam de ei e sa iesim masiv la vot in toata tara duminica si sa scapam de ei.
  • +6 (10 voturi)    
    Nimic iesit din comun ! (Joi, 24 septembrie 2020, 19:31)

    Susufler0 [utilizator]

    Daca ar avea chef de vorba, da-i prea catranit acum, cate ar putea sa ne zica Capsula_fara_capison, ca doar el ii convoca pe "baieti" in vremurile in care Daddy facea partie la ICCJ !

    PS. Si cand te gandesti ca Ciolanu a anuntat ca PSD s-a reformat odata cu alegerea sa ca Presedinte cu drepturi depline al PSD ! :)))))