Soțul șefei DIICOT a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare în dosarul de corupție

de I.H.     HotNews.ro
Joi, 24 septembrie 2020, 13:43 Actualitate | Esenţial


Giorgiana Hosu, DIICOT
Foto: Agerpres
Dan Hosu, soțul șefei DIICOT, Giorgiana Hosu, a fost condamnat joi la 3 ani de închisoare cu suspendare în dosarul de corupție în care este judecat. Decizia a fost pronunțată de Tribunalul București și nu este definitivă.

Conform minutei instanței, magistrații au dispus în cazul lui Dan Hosu 2,6 luni de închisoare pentru acces ilegal la un sistem informatic și 1,6 luni pentru infracțiunea de instigare la folosire în orice mod, direct sau indirect, de informații ce nu sunt destinate publicității ori permiterea accesului unei persoane neautorizate la asemenea informații, în scopul obținerii pentru sine sau pentru altul de bani, bunuri ori alte foloase necuvenite. El a fost achitat pentru infracțiunile de trafic de influență și de dare de mită.

Instanța a dispus contopirea pedepselor principale, urmând ca în final să execute 3 ani de închisoare cu suspendare.

Angela Toncescu și Ion Sorin Tatu, judecați în același dosar, au fost achitați, în timp ce Cătălin Marian Cataramă a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

Decizia Tribunalului București nu este definitivă.




Întrebat din nou, miercuri, în conferința de presă, dacă o va revoca pe Giorgiana Hosu în cazul unei decizii de condamnare a soțului acesteia, Iohannis a spus că "dacă apare o condamnare cu siguranță nu va rămâne fără urmări", aceasta fiind "self evident".

Iohannis a fost întrebat și în conferința de presă din 2 septembrie dacă consideră că șefa DIICOT ar trebui să demisioneze sau dacă îi va cere demisia în condițiile în care soțul său este inculpat într-un dosar de corupție. Atunci, el a aruncat în curtea Consiliului Superior al Magistraturii responsabilitatea unei decizii, susținând că CSM este cel care trebuie să dea un răspuns autorizat.

Acuzațiile procurorilor DNA în dosarul de corupție în care e vizat Dan Hosu

În februarie 2017, DNA l-au trimis în judecată, sub control judiciar, pe Dan Hosu, fost șef al Serviciului de combatere a traficului de migranți din cadrul Direcției de Combatere a Crimei Organizate (DCCO) din Poliția Română, la data faptelor administrator al unei firme, pentru fapte de corupție. Dan Hosu este soțul șefei DIICOT, Giorgiana Hosu.

În același dosar, DNA i-a mai trimis în judecată, sub control judiciar, pe:
  • Ion Sorin Tatu, la data faptelor administrator de fapt al unei societăți comerciale, pentru trafic de influență
  • Cătălin Marian Cataramă, comisar șef de poliție, șef al Serviciului de combatere a traficului cu migranți din cadrul IGPR, pentru acces ilegal la un sistem informatic, în formă continuată, fals informatic, în formă continuată, folosirea, în orice mod, direct sau indirect, de informații ce nu sunt destinate publicității ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste informații, în scopul obținerii pentru sine sau pentru altul de bani, bunuri ori alte foloase necuvenite, în formă continuată, și luare de mită
  • Angela Toncescu, la data faptelor membru în Consiliul de Administrație al S.C Carpatica Asig S.A. Sibiu, pentru 3 infracțiuni de cumpărare de influență.
Potrivit DNA, în perioada martie 2015 - martie 2016, Angela Toncescu, atunci membru în Consiliul de Administraţie al SC Carpatica Asig SA, a acţionat în mod sistematic, direct sau prin intermediul unor terţe persoane aflate în cercul său relaţional, în vederea influenţării deciziilor de la nivelul Autorităţii de Supraveghere Financiară (ASF) în favoarea intereselor sale personale şi ale societăţii de asigurări.

“Demersurile acesteia au fost realizate atât pentru obţinerea avizului necesar numirii sale în funcţia de preşedinte al Consiliului de Administraţie al Carpatica Asig SA, cât şi pentru ca ASF să nu adopte unele decizii nefavorabile societăţii de asigurări SC Carpatica Asig SA”, au scris procurorii în actul de sesizare a instanţei.

Procurorii îi acuză pe Sorin Tatu, Dan Hosu şi Adrian Gurzău că au favorizat sau au susţinut interesele Angelei Toncescu. Aceştia ar fi pretins şi primit indemnizaţii lunare de la SC Carpatica Asig SA, în schimbul influenţei asupra unor persoane din conducerea ASF. “Primirea banilor era mascată prin încheierea, cu societăţile administrate de inculpaţi sau interpuşi ai acestora, a unor contracte păguboase pentru societatea de asigurări, valoarea acestora ajungând în unele cazuri până la 480.000 de euro fără TVA”, spun procurorii.

Acţiunile celor trei au vizat influenţarea voturilor exprimate în şedinţele Consiliului ASF, astfel încât: să fie demarată procedura de avizare a Angelei Toncescu şi a lui Liviu Andrei Stoicescu în funcţia de preşedinte al Consiliului de Administraţie al societăţii Carpatica Asig, respectiv în funcţia de director general al firmei, în condiţiile în care aceştia nu îndeplineau condiţiile legale pentru ocuparea funcţiilor respective; să fie adoptate decizii favorabile atât societăţii Carpatica Asig, cât şi persoanelor din conducerea acesteia (de exemplu, să fie menţinută, în mod artificial, măsura de redresare pe bază de plan a societăţii, în contextul în care aceasta, încă din luna iulie 2015, avea o situaţie financiară care impunea închiderea procedurii de redresare financiară, retragerea autorizării de funcţionare şi constatarea stării de insolvenţă urmare a necapitalizării acesteia cu o sumă de circa 100 milioane de euro), a mai arătat DNA în rechizitoriu.

Procurorii îl mai acuză pe Dan Hosu că, în 3 august 2016, prevalându-se de ascendentul moral pe care-l avea asupra lui Cătălin Cataramă, ca fost şef al Serviciului de combatere a traficului cu migranţi, l-a instigat pe acesta să acceseze sistemul informatic administrat de Direcţia pentru Evidenţa Persoanelor si Administrarea Bazelor de Date şi să-i furnizeze datele de identificare ale unor persoane decedate.

“În baza acestor informaţii, inculpatul Hosu Dan a urmărit să încheie mai multe înţelegeri patrimoniale cu urmaşii persoanelor decedate, cu scopul obţinerii unui procent semnificativ, pentru sine, din sumele ce urmau a fi acordate de către societăţile de asigurări responsabile civilmente”, susţin procurorii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9852 vizualizari

  • +50 (52 voturi)    
    Mda (Joi, 24 septembrie 2020, 13:47)

    TheFaime [utilizator]

    O sa-i dea pensie speciala..asa se premiaza astfel de realizari deosebite!
    • -14 (22 voturi)    
      pensie specială (Joi, 24 septembrie 2020, 15:00)

      ioanbucsa751467216962915 [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      păi de ce să nu-i dea !?
      doar nu ea a fost condamnată !
      aici e o chestiune de reputaţie, onorabilitate
    • -16 (28 voturi)    
      Frumos l-au inscenat. (Joi, 24 septembrie 2020, 15:41)

      patrunjel [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      Frumos l-au inscenat. Or fi deranjat pe careva cu epoleti ca nu a uascultat de ordinele venite de la Secu.
  • +52 (62 voturi)    
    Condamnare pentru coruptie cu suspendare (Joi, 24 septembrie 2020, 13:49)

    emil bobu [utilizator]

    Romania nu va fi niciodata o tara normala. Niciodata.
    • +3 (13 voturi)    
      Never say never! (Joi, 24 septembrie 2020, 15:08)

      IoneI [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Niciodată nu spune niciodată!
  • +39 (43 voturi)    
    Si fiindca e vorba de o sentinta nedefinitiva (Joi, 24 septembrie 2020, 14:07)

    Susufler0 [utilizator]

    precis ca Sefa Parchetului anti-mafia, sotia condamnatului, echivaleaza prezumtia (tot mai zdrentuita de nevinovatie a sotului sau, ca pe o prezumtie de moralitate a acestuia ce se transfera si asupra sa) si nu isi da demisia !

    PS. Sau poate ca, de fapt Hosu continua sa se cramponeze de sefia DIICOT (impotriva tuturor suspiciunilor si mirarilor si reticentelor institutiilor europene) si a dispretului publicului roman, in speranta ca persoana sa va face- in cel mai rau caz- sa reziste aceasta condamnare si sa nu se schimbe intr-una mai grava ! :((
    • +19 (23 voturi)    
      cel (Joi, 24 septembrie 2020, 14:28)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      care trebuie sa-si dea demisia PRIMUL este predoiu...
      tre sa-si dea demisia si din functia de ministru si din partid! doar asa pnl isi poate salva o parte din onoare!
      • +16 (20 voturi)    
        Multi ar trebui sa-si dea demisia din PNL (Joi, 24 septembrie 2020, 16:11)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        pt ca partidul asta sa nu mai fie vazut ca fiind fratele mai mic si mai natarau al PSD !
        • +11 (11 voturi)    
          Un penelist (Joi, 24 septembrie 2020, 16:18)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Este un P$Dist mai Prost !
          Nătărău mai poate fi Reabilitat !
          • +3 (5 voturi)    
            Coreeect ! :)))) (Joi, 24 septembrie 2020, 17:45)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Am crezut ca sunt pe g4 si acolo nu mi-ar fi publicat commentul daca citeau cuvantul "prost" ! Si intrucat sunt unele comentarii care tin mortis sa-mi apara am ajuns la compromisul asta : daca nu e ceva super evident si enervant sa inlocuiesc cuvintele "prost", "cretin", "dobitoc", cu "natarau" !

            PS. Asta ca sa nu se mai spuna ca USR si useristii nu pot sa faca si ei compromisuri ! :))))) Poftim ! :))))))))

            PPS. Pe de alta parte, pe aceasta cale tin inca o data sa remarc inteligenta HN care stie ca sunt momente in care se poate scrie si "muie" in loc de "puie" De altfel ma mandresc cu faptul ca in urma cu vreo doi ani HN a inteles ca in comentul meu trebuia scris in clar "muie P...a", (acum numele trebuie protejat !) altfel isi pierdea taria, veridicitatea, sensul si l-a publicat ca atare ! Cred ca am fost singurul ! Acum sper ca HN va intelege ca nu vreau sa obtin cine stie ce chestii ascunse ci ii comunic unui amic ceva cu totul si cu totul on topic !

            PPPS. O zi buna tuturor !
    • -2 (12 voturi)    
      PS: (Joi, 24 septembrie 2020, 14:30)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      nu vroia unu din pasd ... nu mai stiu care, sa dea o lege prin care sa te considere legea nevinovat pana se jdueca dosarul la CEDO.... adica in esenta daca furi azi, in cel mai bun caz o sa te condamne in vreo 20 de ani...
      • +2 (10 voturi)    
        Pe vremea lui Livache ! Ooooo... ce vremuri ! :) (Joi, 24 septembrie 2020, 16:16)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Iti dai seama ca daca prin absurd s-ar fi dat o astfel de lege populatia Romaniei s-ar fi triplat ?!

        PS Ce de vorbitori de limbi de circulatie internationala s-ar fi intalnit pe meleagurile noastre mioritice... Si ce de capitaluri de spalat !!! :))))))
      • -2 (4 voturi)    
        postache it-st, corect este VOIA, nu vroia (Joi, 24 septembrie 2020, 16:40)

        cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        si on-topic - doar predoiu sa-si dea demisia?
        ca predoiu a propus-o dar a de numit a numit-o altcineva. altcineva care nu poate spune "nu stiam" pentru ca a fost avertizat chiar inainte de a face numirea
    • -1 (13 voturi)    
      shhhh (Joi, 24 septembrie 2020, 14:32)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      E garantata iohannis. pesedistule :D
      • +1 (7 voturi)    
        Esti rautacios ! :) (Joi, 24 septembrie 2020, 16:23)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Din 2015 stii ca sunt anti-pesedist !

        PS. Te inteleg insa ! Eu pot sa ii critic si pe liberali si pe pemepisti si pe Iohannis si pe Base si asta te racaie ! (Iliescu, saracu, mai traieste ? :) )

        PPS. Hai, sanatate ! :)) (Prin eliminare, ai aflat cu cine tin si cu cine o sa votez) ! :)))
        • 0 (2 voturi)    
          bine si tu, de parca ai am zis de fapt (Joi, 24 septembrie 2020, 22:40)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Ai renuntat la pdl si te-ai sucit catre noi c.virgine? ;)
          • +1 (3 voturi)    
            las Acelea Sunt In Visele (Vineri, 25 septembrie 2020, 12:52)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            tale cand vei ajunge pe Taramul Vanatorii si al Pescuitului
          • 0 (2 voturi)    
            Pai nu era de renuntat ? :)) (Vineri, 25 septembrie 2020, 14:13)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            Important e ca nu am fost consecvent ca ...

            PS. Dar apropo, tu tot cu PSD ? Consecvent ;))
            • +2 (2 voturi)    
              Taliban (Vineri, 25 septembrie 2020, 18:29)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              Al P$D = Consecvent
              • +1 (1 vot)    
                Correct ! (Vineri, 25 septembrie 2020, 21:47)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                :))
    • +15 (19 voturi)    
      Giorgianaaaa (Joi, 24 septembrie 2020, 14:35)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Fi Barbataaaaaa !
      In Costa Rica Draga Mea !
      • +4 (8 voturi)    
        Cred ca deja are adresele de contact date de Nutza (Joi, 24 septembrie 2020, 16:27)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        si de Alinutza Bibica ! :))

        PS. De cand a devenit colonie romaneasca lu' Costa Rica ii zice Costa Frica, pen' ca aici ajung doar romani si romance cu frica de Dumnezeu ! :))))
        • +1 (3 voturi)    
          Costa cea Rica cu Penalii (Joi, 24 septembrie 2020, 17:25)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Romani
  • +34 (38 voturi)    
    Mai asteptam 3 ani pentru definitivare? (Joi, 24 septembrie 2020, 14:09)

    emil bobu [utilizator]

    Tara asta e o gluma, 4 ani pentru o condamnare si aia e pentru fraieri, "cu suspendare"?
  • +35 (37 voturi)    
    de ce cu (Joi, 24 septembrie 2020, 14:19)

    zigot [utilizator]

    suspendare?
    1. este prea sensibil?
    2.daca este la inchisoare nu are posibilitatea sa isi cheltuiasca banii agonisiti?
    3. este sotul doamnei DIICOT?
    4.pentru justitia din Romania nu toti oamenii sunt egali in fata legii( cu exceptia extinsa a pensiilor speciale)?
    5. astept cu nerabdare pozitia, mereu prezenta, a avocatului poporului!
    • +1 (1 vot)    
      Hossu (Joi, 24 septembrie 2020, 17:44)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      O fi facand si el niste "servicii"
  • +27 (29 voturi)    
    de ce (Joi, 24 septembrie 2020, 14:21)

    drago [utilizator]

    De ce cu suspendare?
    • +7 (13 voturi)    
      pentru ca (Joi, 24 septembrie 2020, 14:29)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui drago

      legile facute de hotii din parlament sunt facute in asa fel incat pana in 4 ani de puscarie nu se prea da cu executare....

      sa tot incalci legea in tara asta... daca cumva te prind primesti cu suspendare si oricum sotia poate linistita sa lucreze intr-u functie banoasa de conducere in justitie!
      • +1 (1 vot)    
        Pentru ca a fost achitat pt. (Joi, 24 septembrie 2020, 20:50)

        kokos [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        capetele de acuzare grave , luarea de mita si traficul de influenta!
  • +26 (28 voturi)    
    Concluzie (Joi, 24 septembrie 2020, 14:22)

    Pupaza_din_Tei [utilizator]

    In Romania, te fura hotii chiar si dupa ce mori...
  • +12 (14 voturi)    
    Deci idioata ramane in functie (Joi, 24 septembrie 2020, 14:26)

    provest [utilizator]

    Iohanis parca zicea ca daca este condamnat sotul, o demite pe sotier.
    Cum sotul a luat practic o non-condamnare ....
  • +14 (22 voturi)    
    misto (Joi, 24 septembrie 2020, 14:27)

    liviu_ [utilizator]

    predoiu isi da demisia?!
    sau mergem pe burta?!

    vezi tovarasa daca nu ai inchis repejor dosaru 10.08 ce se intampla?!

    am si eu o intrebare: cum poate o persoana a carui sot e condamnat pt coruptie sa conduca o institutie anti-coruptie?!

    adevarul e ca , din pacate, pnl e mai putin rau ca psd in sensul ca fura "doar" 80% din cat fura psd. in fapt ambele partide sunt toxice pt tara asta!
    • +1 (5 voturi)    
      doar predoiu? (Joi, 24 septembrie 2020, 16:42)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      predoiua a facut propunerea, numirea facut-o iohanis care a fost avertizat ca madam nu este potrivita, printre altele chiar din cauza dosarului sotului
      • -1 (1 vot)    
        hehe (Joi, 24 septembrie 2020, 18:11)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        Acelasi punctaj, acelasi темник ca la postacul vodatepes ==>> acelasi comentariu.
  • +4 (6 voturi)    
    Hilar (Joi, 24 septembrie 2020, 14:44)

    Mihail. [utilizator]

    .
  • +4 (8 voturi)    
    Stati linistiti (Joi, 24 septembrie 2020, 14:46)

    Sparafucile [utilizator]

    Cu sau fara suspendare Iohannis tot o da afara. Tipa e o nulitate patenta. Dar poate ca sentinta definitiva va fi cu ceva gratii.
  • +3 (15 voturi)    
    Intrebare (Joi, 24 septembrie 2020, 14:48)

    vodatepes [utilizator]

    O singura intrebare catre tov presedinte:
    Tov presedinte Johannis dvs aplicatia tot timpul aceasi masura ( metoda reduceri la absurd- daca o cunoasteti) deci In cazul numirii doamnei Hossu nu ati fost informat de serviciile speciale de situatia sotului asa cum ati apelat la aceste informatii cand ati refuzat numirea pe postul de prim ministru al doamnei Sevil Shhaideh?
    In ambele cazuri sotii aveau probleme. Unde este echidistanta tov presedinte ? Suntem in filmul acela prosti dar sunt ai nostri? Cred ca asa erati si cand acordati note la ora de fizica. Conteaza a cui e elevul.
    • -1 (1 vot)    
      hehe (Joi, 24 septembrie 2020, 18:06)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      Mama da ce-ti mai seamana comentariile cu ale postacului cucuveaua mov.
      Acelasi punctaj, acelasi темник..
  • +11 (17 voturi)    
    aviz negativ (Joi, 24 septembrie 2020, 15:11)

    Ademordna [utilizator]

    Zice Iohanis ca avizul negativ al CSM la numirea Hosu ca procuror șef la Diicot nu conținea informații despre afacerile soțului sau.
    A, ești scuzat, dom' profesor. Era treaba CSM sa iti furnizeze ție toate informațiile relevante despre candidatul tău. Da, CSM are buget și consilieri și servicii secrete la dispoziție care sa sape și să te informeze, tu, din vacanță, ce sa afli?
    Hai somn ușor că mai e puțin și se termină și mandatul tău și cu partidul tău de hoți ageamii, PSD lite.
  • 0 (12 voturi)    
    Gunoaiele corupte din justitia praf de coruptie (Joi, 24 septembrie 2020, 15:15)

    floriniulian [utilizator]

    Cei mai vinovati sunt cei de la CSM si presedintele marioneta incompetent si iresponsabil Iohannis pentru numirea unui membru al acestei familii de mafioti la conducerea DIICOT.
    CSM -ul trebuie dizolvat iar acest presedinte marioneta trebuie sa-si dea demisia.
    FARA APEL!!!!
    Statul mafiot in toata splendoarea.
    Interlopi pusi sa conduca institutiile de siguranta din aceasta tara.
    Nici nu-i de mirare ca DIICOT-UL este cea mai corupta si incompetenta institutie din aceasta tara care nu are nici un fel de rezultate si justificare sa EXISTE.
    • +7 (9 voturi)    
      CSM? (Joi, 24 septembrie 2020, 16:08)

      Ademordna [utilizator] i-a raspuns lui floriniulian

      CSM are problemele sale si trebuie facuta acolo curatenie.
      Dar in cazul de fata a dat aviz NEGATIV! Și-au făcut treaba.
      Iohanis si Predoiu au ignorat avizul negativ si opozitia societatii civile, la fel ca Slugarel, si au mers inainte cu candidatii lor jenanti, timizi si preaplecati.
      Asa ca scandalul asta e exclusiv pe barba lor.
      • -2 (4 voturi)    
        Nu e chiar asa (Joi, 24 septembrie 2020, 16:24)

        Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

        CSM nu a pomenit nimic despre situatia juridica a sotului.
        CSM a dat aviz negativ pt incompetenta si alte probleme de specialitate dar n-a scos un cuvant despre problemele din justitie ale lui Dan Hosu.
        Daca insusi CSM nu a fost deranjat de dosarul lui Dan Hosu, de ce-ar fi fost deranjat Johannis?
  • +11 (13 voturi)    
    hai domnule Presedinte (Joi, 24 septembrie 2020, 15:30)

    ..13 [utilizator]

    cere revocarea dnei Hosu - ajunge atata circ.

    mai sunt si alti magistrati care cred ca pot ocupa aceasta pozitie si au integritate si pregatirea necesara.

    la revedere si hai la vot!
    • -1 (1 vot)    
      KWI (Joi, 24 septembrie 2020, 17:39)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Raaaspuuuunsul meeeeu eeeeeste: Joooos laaabeeeeleeee dee peeeeee justitieeee!
  • +7 (7 voturi)    
    clasic (Joi, 24 septembrie 2020, 15:30)

    comentacu [utilizator]

    Inca o dovada a faptului ca in Romania (si nu numai), nu ajungi intr-o functie inalta daca nu exista un buton de comanda asupra respectivei marionete.
  • 0 (10 voturi)    
    asteptam cu interes (Joi, 24 septembrie 2020, 15:45)

    mpx [utilizator]

    werner zicea
    Întrebat din nou, miercuri, în conferința de presă, dacă o va revoca pe Giorgiana Hosu în cazul unei decizii de condamnare a soțului acesteia, Iohannis a spus că "dacă apare o condamnare cu siguranță nu va rămâne fără urmări", aceasta fiind "self evident".
  • +3 (3 voturi)    
    Demisia are 3 silabe sau 4? (Joi, 24 septembrie 2020, 16:45)

    benicio [utilizator]

    Intr-o tara normala, sefa DIICOT si-ar fi dat demisia inca de la inceperea urmaririi penale a sotului. Acum, dupa decizia finala, cu atat mai mult. Chiar sunt curios...
  • +2 (2 voturi)    
    JUSTIȚIA.... (Joi, 24 septembrie 2020, 19:26)

    BehehePapu [anonim]

    În curând vom auzi și de condamnare pe viață cu SUSPENDARE. La noi ca la nebuni !
  • +2 (4 voturi)    
    GIORGINA SI-A DAT DEMISIA ! (Joi, 24 septembrie 2020, 20:51)

    Susufler0 [utilizator]

    :)))))))