De la “dom 'profesor' la 'băi, studentule'”. Dan Voiculescu anunță că s-a înscris la Facultatea de Teologie

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 20 septembrie 2020, 10:48 Actualitate | Esenţial


Dan Voiculescu
Foto: AGERPRES
Șeful Antena Group, Dan Voiculescu, în vârstă de 73 de ani, a anunțat, într-o postare pe blogul personal, că s-a înscris la Facultatea de Teologie, specializarea Asistență Socială.

”Evident, după ce am parcurs, în urmă cu foarte mulți ani, întreg traseul universitar, de la student, la profesor în cadrul Academiei de Studii Economice, puteam să optez acum pentru o formulă de studii postuniversitare. Dar pentru că nu diplomele, ci informația mă interesează, am hotărât să nu pierd nimic din ce aș putea învăța și să încep de la zero. Nu e prima data”, scrie Dan Voiculescu în postarea intitulată: ”De la 'dom 'profesor' la 'băi, studentule'”!

”Înțelegând că ignoranța, ostilitatea sau blocajul în etichete și prejudecăți vor determina inclusiv comentarii tendențioase, am dorit, totuși, să anunț public această decizie personală din două motive, care, sper, pot avea o rezonanță socială pozitivă: 1. Convingerile personale nu se ascund! Presiunea unor cutume și inerții sociale nu trebuie să îngrădească nimanui curiozitatea și creativitatea. 2. Indiferent de vârstă, fiecare persoană are dreptul să-și continue educația, să-și dezvolte competențele, să contribuie, prin propria evoluție, la progresul societăți din care face parte”, spune Voiculescu, fost senator, condamnat la 10 ani de închisoare în dosarul ICA.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7473 vizualizari

  • +27 (29 voturi)    
    Cred ca in puscarie te poti concentra la studiu (Duminică, 20 septembrie 2020, 11:30)

    UnOarecare [utilizator]

    mizeria asta este un cancer josnic al RO, ma intreb cati inteleg uciderile indirecte si distrugerile provocate tarii de o asemenea naparca
  • +20 (26 voturi)    
    Se pregateste (Duminică, 20 septembrie 2020, 11:54)

    ipolitic [utilizator]

    noul sfant al plaiului mior-antenistic. Mielul deghizat in lup cauta rezonante. M-am induiosat, nu mai pot continua..sorry.
  • +12 (16 voturi)    
    hahahaha (Duminică, 20 septembrie 2020, 12:01)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Asta-si cauta aliati si prin gaurile ocolite de alti politicieni. Nu au fost asa multi cu tupeu ca asta. Sa lcureze cu BOR da, dar sa se dea si mari invatacei, chiar nu.

    Daca tot se baga la Teologie sa incepe cu studierea Decalogului. Apoi sa stea sa reflecte... daca poate si-l duce capul. Ca daca nu poate, deh, unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere, corect?
  • +14 (16 voturi)    
    ce gluma buna (Duminică, 20 septembrie 2020, 12:57)

    alexman1 [utilizator]

    Mai intai repara tot raul facut si apoi du-te la studii. Degeaba inveti daca nu practici, altfel in cativa ani vei merge in iadul dedicat varanilor...Atunci sa vezi dreptatea divina....Fii inteligent si baga la cap din timp....
  • +9 (11 voturi)    
    simte (Duminică, 20 septembrie 2020, 13:19)

    nahir [utilizator]

    apropierea celor veșnice ? :)) :)) :))
    • +6 (8 voturi)    
      Simte mirosul banilor. (Duminică, 20 septembrie 2020, 17:59)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      Voiculescu simte că în asistența socială sunt mulți bani și că te poți îmbogăți //lucrând// în domeniu.Cu sistemul actual de a cheltui bani fără să le pese dacă asistații trăiesc mai bine.Chiar ar merita un studiu cum trăiesc/ce venituri au/au avut cei care se ocupă de asistența socială.Câți bani ajung la asistații sociali și câți ajung la funcționarii care se ocupă de ei???.
  • +7 (11 voturi)    
    Prea fericitul Daniel (Duminică, 20 septembrie 2020, 13:28)

    PowerIon [utilizator]

    ar trebui sa se gandeasca serios la treaba aceasta...Incet, incet, ăsta îi va lua locul. Va urma unirea canonica cu biserica lui Gadea si a lui ăla americanu de-i europarlamentar acum.
    • +2 (4 voturi)    
      Păi acolo e potul cel mare (Duminică, 20 septembrie 2020, 20:55)

      SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui PowerIon

      Celelalte furtăciuni pălesc în fată averii BOR :)
  • +10 (12 voturi)    
    Ce vrea sa spuna poetul? (Duminică, 20 septembrie 2020, 13:28)

    minrest [utilizator]

    Vrea sa arate ca este credincios; asta este singurul motiv pentru care face facultatea de teologie; vrea sa il inhame si pe Isus la caruta lui.
  • -2 (8 voturi)    
    Coleg cu Houdrea a lui Băselu va fi!? (Duminică, 20 septembrie 2020, 14:22)

    Tayen [utilizator]

    Că și aia avea astfel de vise „umede”....
  • +2 (4 voturi)    
    Deci, urmeaza o specializare in furt (Duminică, 20 septembrie 2020, 19:08)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    Aoleu, sarimiar ochii
    Sa nu vad cat fura popii !
    Ada Milea -Aoleu.
  • -3 (5 voturi)    
    Ba, mie imi place.... (Duminică, 20 septembrie 2020, 20:51)

    Valtran [utilizator]

    .....nota optimista in care se termina articolul.
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 21 septembrie 2020, 9:54)

      [anonim] i-a raspuns lui Valtran

      • 0 (0 voturi)    
        Vad ca.... (Luni, 21 septembrie 2020, 11:15)

        Valtran [utilizator] i-a raspuns lui

        .....te lasi purtat de undele presupunerilor si, ametit de viteza, nu-ti mai dai seama de superficialitatea rationamentului tau.
        Poate dumneata ai exercitiul de a citi articolele de la sfarsit spre inceput si presupui ca toata lumea face la fel.
        Sa-ti explic : NU ma intereseaza necesitatile de informatie ale scabiei ! De aceea gasesc, si acum ca si atunci cand am scris postarea, ca punctul culminant al articolului este sfarsitul.
        Mai-poimaine ne pomenim ca se da Radu Gyr.
        Ce-i drept, Iisus viziteaza-n celula pe cine vrea el. Dar ma indoiesc ca asta e si cazul lui Voiculescu.
        De spectacol si paine ai si dumneata parte, pe-acolo pe unde oi fi si vad ca, in cazul dumitale, sunt hrana pentru ingamfare.

        Si acum da, pot sa marturisesc ca am mancarimi la deget.
        Cel mijlociu !
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 21 septembrie 2020, 9:49)

    [anonim]

  • 0 (0 voturi)    
    Daca nemernicul asta se calugareste (Luni, 21 septembrie 2020, 16:05)

    John M. [utilizator]

    cine va discuta cu el va trebui sa i se adreseze cu "sfintia voastra"?!
    Ce tare!
    "Only in ROmania" ...