Diplomat român în SUA, jefuit pe o stradă din Capitală

de I.H.     HotNews.ro
Vineri, 18 septembrie 2020, 9:47 Actualitate | Esenţial


Masina de politie
Foto: Facebook / Politia Romana
Un diplomat român în Statele Unite a fost jefuit joi seară pe o stradă din Capitală, de către trei persoane care l-au îmbrâncit și i-au furat portofelul.

"Ieri, în jurul orei 18:30, prin apel 112 un bărbat a sesizat că în timp ce se afla pe o stradă din sectorul 1 a fost îmbrâncit de 3 persoane necunoscute, după care i-au sustras portofelul. În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie, iar polițiștii Capitalei continuă cercetările", a transmis vineri Poliția Capitalei.

Potrivit unor surse oficiale, bărbatul jefuit este un cetățean român diplomat în Statele Unite, venit în concediu în România. Jaful a avut loc pe strada Zambaccian, iar bărbatul avea în portofel aproximativ 1.000 de lei.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5345 vizualizari

  • -7 (25 voturi)    
    grije mare.. (Vineri, 18 septembrie 2020, 9:50)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. cand veniti pe aici, ca nu e ca la voi in new york.
    • +1 (9 voturi)    
      Nuuuuuu e ! (Vineri, 18 septembrie 2020, 11:21)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      La New York intai te impusca si pe urma te separa de tot ce ai pe tine si la tine..Civilizatie, nu carcala!
      • -5 (9 voturi)    
        d-asta stai tu prost pamant intr-un sat in Romania (Vineri, 18 septembrie 2020, 13:43)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        d-asta stai tu prost pamant intr-un sat in Romania... de siguranta pe care ti-o ofera.
        • 0 (4 voturi)    
          Safety first ! (Vineri, 18 septembrie 2020, 17:05)

          John M. [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

          All your brains and fancy footwork mean nothing when staring down the barrel of a "Saturday night special" in an alley in Bronx. I was there, pal, I know what I'm talking about. You exit the highway into the wrong neighborhood, you dead. It's that simple. Go sell your gig somewhere else. We don't buy bullshit anymore...
    • +1 (3 voturi)    
      in new york.. paris.. si altele din vest (Vineri, 18 septembrie 2020, 14:51)

      Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      nici daca stai cu mana pe portofel nu esti in siguranta, mai bine il dai de bunavoie ca sa scapi cu viata... Aceasta nu este vreo propaganda anti-occidentala, este viata reala, traita de mine si de alte mii de romani...
      Comparativ cu astia, la noi infractionalitatea e zero.
  • +15 (27 voturi)    
    Nastase nu mai poate fura din bugetul tarii... (Vineri, 18 septembrie 2020, 9:54)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    Nastase nu mai poate fura din bugetul tarii... acum fura de la cei care trec prin fata casei lui.
  • +19 (25 voturi)    
    Stim noi pe cineva... (Vineri, 18 septembrie 2020, 9:58)

    ASI.MO [utilizator]

    ...care statea pe Zambaccian. O fi iesit sa-si arate adevarata valoare? :-/
  • +16 (26 voturi)    
    Exista dovezi video (Vineri, 18 septembrie 2020, 10:04)

    Gheorghe Pudila [anonim]

    Hotii #penali erau Ismail Paine de circ, Mazeta si kingdavidhotel. Din pacate inregistrarile video a cazurilir de coruptie au fost declarate neconstitutionale de CCR.

    PSD+CCR=PCR!!! Comunistiloooor!!!
    • -1 (7 voturi)    
      doamne ajuta si da numai bine... (Vineri, 18 septembrie 2020, 11:38)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe Pudila

      ... ne-a cazut si noua o praduiala mai babana, ca nu mai plateau rusii, chinezii au intarzieri mari si americanii sunt zgarciti in campanie. noroc cu CCR-PECERE!
  • +8 (18 voturi)    
    Asta da stire (Vineri, 18 septembrie 2020, 10:25)

    Koczka [utilizator]

    In primul rand un diplomat român în București nu mai are statut de diplomat chiar daca are misiune în SUA. De asemenea nu toți angajații MAE care lucrează în străinătate au statut diplomatic in tarile respective.
    In al doilea rând suma nu e de natura să constituie o știre.
    In al treilea rând, noi toți suntem 'jefuiti' fie de furnizorii de utilități, fie de comercianți pentru produsele de baza, fie de autoritățile locale sau centrale prin impozite nejustificate de contraprestatiile acestora.

    NB Observ o tendință de 'distantare sociala' a unor categorii de angajați ai statului cu privilegii ( inclusiv pensii speciale ) fata de restul contribuabililor materializat și de un tratament diferențiat în cazul interacțiunii cu autoritățile statului. Un simplu jaf stradal e prezentat ca o agresiune împotriva unui diplomat.