Robert Negoiță, după vindecarea de COVID-19: Nu trebuie să ne panicăm / Sora mea e infestată acum. I-am recomandat să nu-și facă radiografie la plămâni, de ce să se iradieze dacă n-are niciun simptom?

de D.D.     HotNews.ro
Marţi, 15 septembrie 2020, 13:20 Actualitate | Esenţial


Robert Negoita
Foto: Facebook
Robert Negoiță spune că a avut doar „două episoade scurte” în care s-a simțit rău când a fost bolnav de COVID-19, precizând că și sora lui este „infestată acum”, dar se simte bine. „I-am recomandat să nu se ducă să-și facă radiografie la plămâni, de ce să se iradieze dacă n-are niciun simptom?”, a declarat primarul suspendat al sectorului 3 la HotNews LIVE.

Declarațiile lui Negoiță despre experiența COVID-19:

  • Înainte de orice, nu trebuie să ne panicăm. În perioada asta, cât am fost în izolare, am folosit timpul pentru a studia. Trebuie să ne ferim, mai ales pesoanele din zona vulnerabilă. Eu sunt imun cel putin o perioadă de patru, cinci, șase luni. Am prieteni, cunoscuți, rude care au trecut sau trec prin chestiunea asta. Am auzit de cineva care avea cancer la plămâni, unde medicii îi dăduseră oricum nu foarte mult, care a contactat virusul și a decedat.
  • Am avut două episoade scurte, de fiecare dată când am avut febră, cefalee și frisoane, m-am prezentat la spital.
  • E o experiență ciudată. Și panica e mare. Atâta vezi la televizor și media că e ceva atât de grav, dar privind în spate, nu a fost o chestiune insuportabilă. Sora mea e infestată acum, îmi spune că e foarte bine. I-am recomandat să nu se ducă să-și facă radiografie la plămâni, de ce să se iradieze dacă n-are niciun simptom?



CITEȘTE ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9402 vizualizari

  • +5 (19 voturi)    
    Ordinul Mihai Viteazu (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:21)

    levierul [utilizator]

    Negoita merita Ordinul Mihai Viteazu pentru prostie
  • +10 (16 voturi)    
    " În perioada asta, cât am fost în izolare (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:42)

    clint [utilizator]

    am folosit timpul pentru a studia." - uite asa deschide omul prima carte, la batranete.
  • +7 (13 voturi)    
    Pai da, ca tu esti si doctor (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:46)

    moka [utilizator]

    Si iti permiti sa faci recomandari medicale.
    Nu i-ai prescris si ce medicamente sa ia?
    • +1 (15 voturi)    
      >>> (Marţi, 15 septembrie 2020, 15:00)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui moka

      E penticostica, asstia sunt mai reticenti la tratamente, transfuzii, operatii etc, ei cred ca nu ai voie sa intervii in creatia Domnului.
      Ce chestie totusi, un individ atat de primitiv conduce destinele unui sector intreg al Bucurestiului de atatia ani...
  • +15 (17 voturi)    
    despre (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:59)

    costelo999 [utilizator]

    te infestezi cu paraziti, cu virus te infectezi, probabil ca sora este infectata si nu infestata
    • +3 (5 voturi)    
      Si tu acum! (Miercuri, 16 septembrie 2020, 14:16)

      tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

      E absurd sa ai pretentii ca un politician sa aiba cunostiinte care se dobandesc in liceu!
  • +8 (12 voturi)    
    negoita (Marţi, 15 septembrie 2020, 14:30)

    real didi [utilizator]

    cica sor-sa e infestata... oau, inseamna ca are si paraziti
  • +4 (10 voturi)    
    are dreptate (Marţi, 15 septembrie 2020, 14:42)

    Francisc 1 [utilizator]

    se fac evaluari fara sens unor pacienti care nu au avut simptome , risipa de resurse , testele si evaluarile sa se faca celor bolnavi cu adevarat !
  • 0 (12 voturi)    
    Si daca . . . . (Marţi, 15 septembrie 2020, 15:32)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . in urma sfaturilor ,, academice" ale tale, moare sora-ta, ce vei spune atunci,x!
    • +6 (10 voturi)    
      Tu nu ai minte să analizezi recomandările (Marţi, 15 septembrie 2020, 17:02)

      hic sunt leones [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      pe care le primești?
      Vina pentru orice alegere aparține celui care face alegerile, deci a soră-sii.
      • -2 (2 voturi)    
        Asta este adevarat (Miercuri, 16 septembrie 2020, 10:56)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui hic sunt leones

        Sigur ca are vina si cel care face recomandari aberate, insa este vorba de OAMENI MATURI, cu discernamint, daca aplica orbeste "sfaturile primite, a cui este vina??
        • +3 (3 voturi)    
          Evident ca a lor (Miercuri, 16 septembrie 2020, 12:44)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

          Evident ca e vina lor, cum sa dai vina pe altcineva? E altcineva responsabil pentru viata ta si poate lua decizii in locul tau? Esti minor?
  • +2 (2 voturi)    
    Mda (Miercuri, 16 septembrie 2020, 13:31)

    Luk [utilizator]

    Inteleg sa-l injurati ca-i pesedist, ca fura, ca minte, ca are tot soiul de interese sau relatii, dar nu vad de ce-l criticati cand povesteste o experienta personala despre o boala. Poate ca nu-i cum spune, dar el asa crede ca este.
    Majoritatea celor care au avut sunt asimptomatici sau au avut forme usoare (adica cel putin 95% dintre ei), toti spun acelasi lucru: pentru ei a fost o experienta traumatizanta pentru ca s-au speriat, suferinta fizica a fost minima.
    De ce ar minti???
  • 0 (0 voturi)    
    Ai dreptate (Joi, 17 septembrie 2020, 6:17)

    shobolanul de santina [utilizator]

    La faza asta nu prea vad interesul de a minti, ca doar nu-i contract public! Dar interviul lui miroase a prostie de la o posta...auzi: infestata! N-ai cu cine dom'le, n-ai cu cine...