Dezvăluirea unei foste consiliere: Kim Jong Un mi-a făcut cu ochiul! Trump: S-a dat la tine al naibii!

de DG     HotNews.ro
Miercuri, 2 septembrie 2020, 8:25 Actualitate | Esenţial


Sarah Sanders
Foto: Wikipedia
Donald Trump i-a spus lui Sarah Sanders că va trebui să meargă în Coreea de Nord după ce dictatorul Kim Jong Un i-a făcut cu ochiul femeii care pe atunci deținea funcția de purtător de cuvânt al Casei Albe. Incidentul s-ar fi petrecut în timpul summit-ului de la Singapore din iunie 2018.

“Kim Jong-un s-a dat la tine!”, a glumit încântat președintele Trump, potrivit unei cărți de memorii. ”Chiar a făcut-o. S-a dat la tine al naibii!”.

”Speaking for Myself” va fi lansată de Sanders săptămâna viitoare, însă The Guardian a intrat în posesia unui exemplar al cărții.

Cartea nu este nici relatarea unui fost angajat al Casei Albe, nici povestea unui membru ostil al familiei Trump, ci mai curând relatarea unuia dintre cei mai fideli susținători ai președintelui care încearcă să obțină un nou mandat în alegerile din 3 noiembrie.

Despre incident, Sanders povestește că scena s-a consumat la summit-ul de la Singapore, cei doi lideri discutând și despre lucruri mai curând frivole, inclusiv despre sport și fotbal feminin.

În acel moment al discuției, Sanders spune ”mi-am ridicat privirea și am observat că Kim se uita fix la mine. Ne-am privit direct în ochi, iar Kim a dat din cap și mi s-a părut că mi-a făcut cu ochiul. Eram șocată. Am privit repede în jos și am continuat să iau notițe. Nu puteam să mă gândesc decât la asta: Ce s-a întâmplat? Este posibil ca Kim Jong-un să mă fi remarcat!?’”

Mai târziu, în drum spre aeroport, în limuzina prezidențială ”Bestia”, Sanders a abordat ”subiectul” cu Trump și șeful cancelariei de atunci John Kelly. “Kim Jong-un s-a dat la tine. Chiar s-a dat la tine al naibii”, a reacționat Trump.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9353 vizualizari

  • +11 (21 voturi)    
    Asta inseamna ca Kim Jong are probleme cu vederea (Miercuri, 2 septembrie 2020, 8:28)

    krank [utilizator]

    ...
  • +17 (23 voturi)    
    Frumusete naturala... (Miercuri, 2 septembrie 2020, 9:09)

    Victtor [utilizator]

    I-a remarcat trasaturile. Cei care se aseamana se atrag.
    • +7 (13 voturi)    
      fatza tipica de americanca (Miercuri, 2 septembrie 2020, 10:08)

      @Dem [utilizator] i-a raspuns lui Victtor

      halitoare de burgeri, french fries, cafele de juma de litru etc. Politiciene frumusele de la Sarah Palin, care si ea era cam plinutza, incoace nu au mai aparut, doar alte natii vezi cazul "catzeluselor" care il trag de pantaloni pe balaurul Trump, respectiv Ilhan Omar și Alexandria Ocasio-Cortez.
  • +8 (8 voturi)    
    In traditia nord koreana (Miercuri, 2 septembrie 2020, 9:55)

    Rahan5 [utilizator]

    femeile nu sunt luate in serios la intalniri politice / afaceri ale barbatilor.
    • +7 (9 voturi)    
      :D (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:46)

      Nicolae Kidman [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Spune-i asta surorii grasutzului
      • -3 (9 voturi)    
        Situatia acolo e alta. (Miercuri, 2 septembrie 2020, 18:25)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae Kidman

        Sora este ruda directa. Si desi nord-koreeeii nu o vad o Sucesoare a lui Trump. Ea este ,,ochii si urechile" lui Kim Jong Un si cel mai de incredere prieten.
        Ostentantiv Kim Jong Un si-a aratat sora ca il ajuta cu Actele la Semnarea Documetatiei la Singapore. In realitate mesajul lui Kim Jong Un este ca sora nu e un Succesor Politic ci un Asistent foarte apropiat.
        Sora este ,,ochii si urechile" lui Kim Jong Un in Koreea de Nord.
        .......Un lucru foarte important in statul autotarist Nord Koreean !.

        Ca o femeie sa aiba total respect trebuia ca Trump sa vina cu sora la intalnire / fica / sau cu sotia.
        Consilierul Sarah Sanders, care nu e ruda cu Trump, si care a venit fara sotul dupa ea, este vazuta in traditia koreeana ceva de genul ,,femeie de moravuri usoare -semi-prostituata" ca sa nu zic direct prostituata.
        In traditia nord koreana Consilierii unor sefi de Delegatii etc. trebuie sa fie toti barbati (daca nu sunt rude apropiate ale Conducatorului Delagatiei).
        ................... altfel barbatii koreeni incep sa faca ,,gesturi cu ochiul" femeilor de insotire.
        De fapt mesajul tacit al ui Kim Jong Un este :
        ,,nu mai aduceti femei ,,fara rang de rudenie cu seful vostru" la intalnirile politice cu mine pentru ca .........vor fi tratate ca atare".
  • +4 (12 voturi)    
    Banuiesc ca doamna..... (Miercuri, 2 septembrie 2020, 9:58)

    gigiN [utilizator]

    .....vrea sa para si mai interesanta decat crede dumneaei ca este.
  • +6 (14 voturi)    
    ce replici profunde.... (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:00)

    Crup [utilizator]

    Citez din cucoana: "Ce s-a întâmplat? Este posibil ca Kim Jong-un să mă fi remarcat!?". Da cucuoana, te-a remarcat. Vroia sa te invite la o plimbare romantica printre instalatiile nucleare nord coreene.
    Filmele cu Sandi Bell sunt mai profunde.
  • -7 (15 voturi)    
    Deci... (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:14)

    Godzillagrrr [utilizator]

    ... e sau nu e un articol anti-Trump?

    Precizari binevenite si necesare ��
    • +12 (12 voturi)    
      hmm (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:47)

      Nicolae Kidman [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      E doar un citat din cartea doamnei Sanders.
  • -1 (5 voturi)    
    Si asta-i sefu' (Miercuri, 2 septembrie 2020, 19:36)

    persuasiv [utilizator]

    lumii.Doamne ajuta-ne.