Femeie agresată sexual, în timp ce alerga într-un parc din sectorul 4 / Agresorul a fost prins

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 30 august 2020, 0:37 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
O femeie a fost agresată sexual, sâmbătă seară, de către un bărbat necunoscut care a urmărit-o în timp ce alerga într-un parc din sectorul 4. Poliția Capitalei a anunțat că agresorul a fost prins și dus la audieri.

Conform Poliției Capitalei, sâmbătă seară o tânără a reclamat la 112 că a fost agresată sexual de un bărbat necunoscut, într-un parc din sectorul 4.

Polițiștii au mers la fața locului, iar tânăra a fost dusă la subunitatea de poliție, unde a reușit să furnizeze detalii referitoare la agresor. Conform Poliției Capitalei, un echipaj al Secției 16 Poliție a depistat un bărbat ce corespundea semnalmentelor, i s-a solicitat să se oprească și să se legitimeze, dar acesta a devenit agresiv și a fost necesară imobilizarea sa. Ulterior, a fost dus la Secția 14 Poliție pentru audieri.

"Din primele date se conturează ipoteza că bărbatul, care era însoțit de un prieten, a observat persoana vătămată în timp ce alerga și ar fi plecat în urmărirea ei, după care ar fi agresat-o", transmite Poliția.

Incidentul a avut loc în Parcul Tineretului.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23198 vizualizari

  • +6 (22 voturi)    
    Si prietenul ala (Duminică, 30 august 2020, 2:16)

    TheFreeOne [utilizator]

    Care a fost prezent la fata locului, nu a avut prezenta de spirit sa actioneze rapid si decisiv?
    • +5 (23 voturi)    
      ! (Duminică, 30 august 2020, 9:33)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      Si ce e ala analfabet functional? E cel care citeste un text si nu-l intelege! Mai reciteste odata, agresorul mai era insotit de un prieten, A GRE SO RUL!
      • +6 (16 voturi)    
        Sa-ti explic pe intelesul tau (Duminică, 30 august 2020, 12:53)

        TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

        Tu ai vreun prieten care sa te sfatuiasca sa nu mai pui asa de usor label-uri pe oameni, sa ii jignesti, sa ii agresezi in mediul online (am fortat putin nota, evident)???

        Tot asa, ma gandeam ca agresorul avea un prieten normal la cap in momentul ala, care sa ii spuna ca nu e bine ce face, care sa salveze victima etc.

        Ai presupus ca santem "trepanati" psihic, atat eu cat si prietenul ala (care nu este automat complice in virtutea asocierii cu infractorul, asocierea s-a produs exclusiv in vederea efectuarii de exercitii fizice comune in scop recreativ pe domeniul public, fara a incalca legile in vigoare in price fel, probabil, asa ca pana la proba contrara...).
        • +4 (4 voturi)    
          aveti dreptate (Duminică, 30 august 2020, 20:06)

          ..13 [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

          Numai ca oamenii, in marea lor majoritate, nu gandesc ca Dvs.

          Sloganul poate sa fie:
          - ce imi pasa mie? lasa, ca merge si asa?
          in ipoteza ca poate gandea diferit de agresor...
    • +8 (10 voturi)    
      poate e complice? (Duminică, 30 august 2020, 9:48)

      erdeke [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      ...
  • -40 (50 voturi)    
    Nu inteleg... (Duminică, 30 august 2020, 6:41)

    shobolanul de santina [utilizator]

    Deci ea alerga si a fost agresata ...sexual? Cum poti sa agresezi sexual pe cineva care alearga, asta nu inteleg.
    Poate a fost agresata verbal si amenintata dar de aici pana la agresiune sexuala e cale lunga! Acum si daca dai buna ziua unei femei risti sa fii amenintat cu proces de agresiune sexuala...
    OK, trecand peste ineptiile astea: daca domnisoara nu are un martor plauzibil, ea poate fi acuzata de hartuire de catre barbatul in cauza. Parerea mea.
    • +21 (33 voturi)    
      mda (Duminică, 30 august 2020, 8:22)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

      Scuze dar e un comentariu misogin si prostesc. Poti sa agresezi sexual pe cineva in timp ce alearga, alergand dupa ea dandu-i una peste ochi si trantind-o in iarba. Si daca ii pui mana pe fund in timp ce alearga tot agresiune sexuala este.

      Cat despre acuzatia de hartuire, parerea ta e eronata.

      Nu inteleg de ce articolul nu mentioneazai numele parcului, Eu as zice ca e Parcul Tineretului, unde nu merg (cu sotia si copilul) pentru ca mi se pare ca e plin de dubiosi...
      • -2 (6 voturi)    
        Offff... (Duminică, 30 august 2020, 19:59)

        shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Scrie in articol asta? Ca a fost pocnita si tarata in iarba? Parearea ta e buna, a mea e eronata...tu citesti ce scrii dupa?
    • +23 (29 voturi)    
      Nici eu înțeleg... (Duminică, 30 august 2020, 8:24)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

      ... de ce unii oameni lipsiți de capacitatea de a înțelege un text simplu țin neapărat să comenteze la orice articol.
      • -3 (5 voturi)    
        Tu ai ceva de zis? (Duminică, 30 august 2020, 20:04)

        shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui banel

        Ai avut ceva de comentat, o parere ceva...? Sau doar te-ai bagat in seama ca sa poti dormi bine la noapte?
        Eu am comentat despre aricol nu despre cei ce comenteaza. Cat despre lipsa mea de a intelege un test simplu: du-te de explica subiectul din articol in fata unui judecator si o sa vezi ca el o sa aiba aceleasi intrebari. Daca ea nu are martori o sa fie un proces de genul: "I said, she said".
        PS: nu uitati baza legislatiei universale: "orice om este nevinovat pana la proba contrarie".
    • +10 (10 voturi)    
      Detalii din alt articol (Duminică, 30 august 2020, 11:08)

      belzeb [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

      Fratele prietenului agresorului: „Ar fi fost cu un prieten, ar fi fost sub influenţa substanţelor alcoolice şi celălalt ar fi agresat-o pe fată, i-ar fi pus mâna la gură, i-ar fi băgat mâna în zonele intime. Am înţeles că e luat pentru tentativă de viol. Stăm doar cu tata şi cred că ar fi ultimul lucru care ar trebui să îl dezamăgească în viaţa asta.

      În urma incidentului, femeia a avut nevoie şi de îngrijiri medicale, aşa că la secţie a fost chemat şi un echipaj de ambulanţă, care i-a oferit sprijin.
      • -2 (4 voturi)    
        Scuze? (Duminică, 30 august 2020, 20:06)

        shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui belzeb

        Dar ce articol ai citit matale? Ca eu nu vad asta...
    • 0 (2 voturi)    
      . (Duminică, 30 august 2020, 22:45)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

      daca atingi partile intime ale unei persoane fara acordul acelei persoane se numeste agresiune sexuala
      poti sa atingi partile intime ale cuiva care alearga? eu zic ca da
  • +29 (29 voturi)    
    Ma mir totusi (Duminică, 30 august 2020, 8:52)

    feroviarul123 [utilizator]

    Ca nu a venit șeful Politiei sa negocieze cu el sa se predea și ca l-au umflat.
  • +21 (21 voturi)    
    locuiesc in sectorul 4 (Duminică, 30 august 2020, 10:53)

    @Dem [utilizator]

    ... si a trebuit sa caut pe 10 site-uri care e acest "un parc"
    E vorba de parcul tineretului. un minim de competenta jurnalistica e sa dai date preise in cazul unui eveniment de acest gen nefiind vorba de prejudicierea niciunei parti incat sa ascunzi acest detaliu