O nouă avarie la rețeaua de termoficare din Capitală. Au rămas fără apă caldă peste 250 de imobile

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 18 august 2020, 12:18 Actualitate | Esenţial


Apa calda
Foto: Pixabay
O nouă avarie la rețeaua de termoficare din Capitală. Peste 250 de blocuri şi imobile din sectoarele 2, 4 şi 5 nu au apă caldă, în majoritatea cazurilor fiind vorba despre avarii la reţeaua primară, potrivit informaţiilor postate pe site-ul Companiei Municipale Termoenergetica, care susține că furnizarea apei ar urma să fie reluată la ora 24.00.

În sectorul 2 au rămas fără apă caldă 79 de blocuri şi imobile din zonele: Str. Grigore Ionescu, Str. Oteşani, Str. Brebu, Str. Antonescu Petre, Str. Cristea Mateescu, Str. Cheile Zănoagei, Str. Sf. Nicolae Tei, Str. Alexandru cel Bun, Str. Inginerilor Tei, Str. Berechet, Str. Ghica, Al. Deleni, Str. Sf. Vasile Tei, Str. Maica Domnului, Str. Maşina de Pâine, Str. Teiul Doamnei.

În Sectorul 4 sunt afectate 10 imobile de pe Şos. Berceni, Bd. Libertăţii şi Bd. Regina Maria.

În Sectorul 5, sunt afectate 165 de imobile din zonele: Calea 13 Septembrie, Str. Sirenelor, Str. Sabinelor, Str. Tudor Vladimirescu, Str. Ion Creangă, Str. Drumul Sării, Al. Craioviţa, Al. Platanului, Str. Lt. Col.C. Marinescu, Str. Sebastian, Str. I. Urdăreanu, Str. Ioniţă Cegan, Şos. Panduri, Str. Ioviţă, Str. Progresului, Str. Frunte Lată, Str. Buturugeni, Str. Gârbea Ion, Str. Lt. Col. Marinescu Constantin, Str. Baltagului.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10264 vizualizari

  • +3 (13 voturi)    
    locuitorii sectorului 5 (Marţi, 18 august 2020, 12:26)

    mmmircea [utilizator]

    oricum nu se omorau dupa apa calda.
    • +9 (9 voturi)    
      Nu numai dumnealor! (Marţi, 18 august 2020, 13:00)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Manevra dumanei Fierea este inteligenta: din februarie ne pedepseste pe noi, cei ce NU votam cu pedesereul, prin oprirea apei calde.
      Stie bine ca electoratul fidel al pedesereului nu are treaba cu dusul, cu baia, cu apa calda!
  • +7 (7 voturi)    
    sector 6 (Marţi, 18 august 2020, 12:27)

    uxh75588 [utilizator]

    Nu avem nici in sector 6 - drumul taberei
  • +12 (12 voturi)    
    banii PMB (Marţi, 18 august 2020, 12:27)

    cristi_an [utilizator]

    sunt bine..stau la caldura in conturile companiilor Firea&Co cat si in conturile BOR
    Haideti ca aveti sansa sa faceti ceva cu votul vostru :)
  • +1 (11 voturi)    
    Sabotaj! (Marţi, 18 august 2020, 12:46)

    Astazi [utilizator]

    Doamna primar are dreptate, saboteurii printre noi: sefi de serv, consilieri, directori de societati-capusa, si multi executanti "marunti" care-i tin trena contra unui mic geschaft
  • +12 (12 voturi)    
    Lasati-ma sa ghicesc (Marţi, 18 august 2020, 13:11)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Cineva saboteaza, corect? Cel mai probabil Bill Gates.
  • +7 (9 voturi)    
    Brambureala ! (Marţi, 18 august 2020, 13:16)

    hamurabi [utilizator]

    Astia de la Termoenergetica nici macar nu au o evidenta clara a strazilor ! Anul trecut am reclamat o situatie ca cea de mai sus si dispecerul mi-a spus ca ei nu au in evidenta str. Cristea Mateescu ci vechea denumire Cheile Zanoagei. Vad ca pentru siguranta le-au enumerat pe ambele ! In Google Map totusi este OK, astia oare cum pot ?
  • +6 (6 voturi)    
    Deci a explodat primarul.Agentul primar. (Marţi, 18 august 2020, 13:35)

    asavreau [utilizator]

    Și mai spune Firea că este alături de bucureșteni.Cum?Dacă și finul care-i șef la Termoenergetica o sabotează lăsând agentul primar să circule prin șanțuri,înseamnă că Primarul Firea nu mai este susținută de nimeni.
  • +4 (6 voturi)    
    Nici în sectorul 6 (Marţi, 18 august 2020, 15:30)

    Leul in iarna [utilizator]

    nu este apă caldă... Uitându-mă la Firea și la cei de pe lângă ea am impresia că mă aflu în 1988-1989, că primar este vreun Ion Dincă „Te leagă” și că toți derbedeii ăștia nespălați (asta îmi inspiră fețele lor, după cum Dragnea îmi dădea impresia că-i miros ciorapii... Ca și Ciolacu de altfel) nici n-au nevoie de apă să se spele... Și de-aia cred ei că nici restul românilor nu se spală... M-am săturat până peste cap de acești mizerabili, dar, din nefericire, și de mizerabilii ca Băsescu sau Stelian Ion care îi vor ajuta pe pesediști să fie din nou la butoane...
    • +3 (3 voturi)    
      Atunci macar (Marţi, 18 august 2020, 16:43)

      Relaxat [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

      stiai ca se opreste vara 1 luna si apoi revenea asa cum era pe vremea aia, de la 6 la 22. Macar stiai o treaba. Acum in 6 luni au fost mai mult de 30 de zile cumulate si evident cand iti era lumea mai draga.
      • 0 (0 voturi)    
        Corect! (Miercuri, 19 august 2020, 9:45)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Relaxat

        Imi amintesc bine perioada - si dupa 1990 - cand apoape o luna era oprita apa calda, pentu revizie.
        Macar stiai o treaba!
        Si nu plateai, ca acum, apa rece la pret de apa calda ...
  • +2 (2 voturi)    
    Nici in sectorul 1 (Marţi, 18 august 2020, 16:37)

    Relaxat [utilizator]

    nu este apa calda incepand de ieri ora 14,pentru rebransare la Grozavesti. Adica NU este o avarie. Evident ca nu au anuntat dinainte desi puteau deoarece sunt nesimtiti si nu le pasa.
    Initial au anuntat pentru ieri, Azi au suplimentat cu o zi. Maine probabil inca o zi,s.a.m.d.
    In concluzie,nu numai ca nu au un comportament civilizat fata de consumatori dar sunt si incompetenti deoarece nu sunt in stare sa estimeze durata operatiunii.
    • 0 (0 voturi)    
      Multmesc! (Miercuri, 19 august 2020, 9:46)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Relaxat

      In fine cineva care recunoaste realitatea de aici, din Cpitala capitalei - suntem fruntasi la intreruperile in furnizarea apei calde!
    • 0 (0 voturi)    
      Eu pot să adaug (Miercuri, 19 august 2020, 15:59)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui Relaxat

      că SUNT ȘI HOȚI. FURĂ DIRECT DIN BUZUNARUL CONSUMATORULUI atâta timp cât pe țeava de apă caldă curge apă rece. Și eu, și cred că mulți alții încercăm să vedem dacă nu a început să curgă apa caldă. Eu personal nu mă pot abține. Și locuiesc la etajul 7. Am optzeci de ani și mi se pare îngrozitor și pentru mine, și pentru cei care urmează că țara asta e condusă de trei sferturi de secol de niște derbedei nesimțiți, nespălați, mincinoși, agramați și hoți. Pentru că nu mai am nici o nădejde că se va schimba ceva. Împărăția troglodiților e fără sfârșit căci omul nou lipsit de minte și de bun simț a fost creat.
  • 0 (0 voturi)    
    Dar pe noi de ce nu ne mentioneaza? (Miercuri, 19 august 2020, 9:43)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Sectrorul 1, Bd. Mihalache colt cu Turda, suntem campioni la opriarea apei calde!
    Insectorul 3, pe calea Vitan, doar de trei ori am avut oprita apa, insa aici, in "Capitala capitalei", este muult mai des!